Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Pliki thumbnail.* mają być oczywiście we folderze AVCHDTN. W zapisie rozszerzenia jednego z tych plików popełniłem "czeski błąd" zamiast .tidx napisałem .tixd. Schemat jest trochę rozjechany, bo edytor Forum po zapisie tekstu nie respektuje dodatkowych spacji. Pozostawiłem to jednak, gdyż głównie chodziło o format zapisu samych plików, a sama struktura folderów wcześniej została już pokazana w układzie graficznym. Pliki thumbnail.* jak ich nazwa sugeruje, to specyficzne pliki z ikonami - normalnie tworzy je kamera Panasonic przy zapisie filmu. Plik .tdt2 zawiera czołowe ikony poszczególnych ujęć filmowych, a więc jego wielkość zależy od ilości plików.m2ts. Nigdy nie podejmowałem tematu edycji plików z Canona w HDWritera. Owszem pisałem przy okazji jak można wykorzystać do tego celu PMB. Ponieważ jednak dałem się wciągnąć pośrednio w dyskusję z tym związaną, a zrobiło się małe zamieszanie, więc trzeba to jakoś zakończyć.
Najprościej jest wszystkie pliki filmowe wczytać do multiAVCHD i wynik zapisać jak dla karty Panasonic (Viera i kamery), a następnie w TC zmienić wszystkie nazwy plików z krótkich (8.3) na długie wg zasad już omówionych.
Należy jeszcze pamiętać, że cała struktura ma być umieszczona we folderze o jakiejś nazwie (np WIZYTA U BABCI), a ten folder ma być wewnątrz foldera o nazwie HDWRITER. W tym ostatnim folderze może być wiele różnych folderów z różnymi nazwami naszych filmów, a każdy ma zawierać strukturę wcześniej opisaną. Lokalizacja folderu HDWRITER jest dowolna, ale musi być zgłoszona w ustawieniach programu. Przy takiej organizacji, w edytorze będą widoczne wszystkie foldery z nazwami filmów. Jeżeli po wskazaniu foldera z nazwą filmu wystąpi błąd, bo czegoś tam brakuje, to po usunięciu przyczyny błędu należy również z folderu nazwy usunąć wpis o błędzie, który tam umieszcza edytor.
Pliki thumbnail.* wytworzome w multiAVCHD niestety zawierają "znak firmowy" - to trochę zaciemnia podgląd ogólny, ale oczywiście można prowadzić normalną edycję, bo ikony jako takie nie wchodzą w skład samych plików .m2ts. Pliki filmowe można więc swobodnie przeglądać i dowolnie ciąć i usuwać ich fragmenty lub całe sceny. Materiał filmowy po takiej edycji możemy już w normalnym trybie poddać docelowej edycji w multiAVCHD.
Napiszcie o swoich sukcesach.
Przypominam również, że nie należy cytować postu, za którym umieszczamy własny.
 

zieloony

New member
Koledzy dobrze kojarze pliki 8.3 to pliki .mts a długie .m2ts



I jeszcze jedno: Czy komuś działa (lub widział że działa) kamera Canon HG20 z programem PMB, bo mi za nic nie chce ruszyć. Pliki niby ładuje (jak rejestruje folder), ale w programie nigdzie się nie pojawiają.
Czy powinno również działać importowanie plików z kamery do programu, czy to działa tylko z kamerami Sony ?

Może musi być zarejestrowany program ??
 

bigelvis

New member
zieloony napisał:
Koledzy dobrze kojarze pliki 8.3 to pliki .mts a długie .m2ts



I jeszcze jedno: Czy komuś działa (lub widział że działa) kamera Canon HG20 z programem PMB, bo mi za nic nie chce ruszyć. Pliki niby ładuje (jak rejestruje folder), ale w programie nigdzie się nie pojawiają.
Czy powinno również działać importowanie plików z kamery do programu, czy to działa tylko z kamerami Sony ?

Może musi być zarejestrowany program ??
ja pmb nie probowalem, sprobuje dzis wieczor ten sposob ktory podal sydon z multiavchd i hdwriter
 

zieloony

New member
No i jak bigelvis próbowałeś z multiAVCHD i HDWRITERem ??
U mnie lipa tworze w multiAVCHD pliki tak jak na kartę i kamerę Panasonica, ale pliki tam nazywają się trochę inaczej np. pliki thumbnail u mnie nazywają się "thumb.tdt i tid" poza tym: zamiast pliku movieobject.bdmv mam plik movieobj.bdm no i w folderach mam inne rozszeżenia m.in. CPI i MPL. i nic nie działa, jak pozmieniam w TC na takie jak mają być to i tak nic nie działa. Już załamuje ręce.
PMB ze mną wygrał i dałem sobie z nim spokój a teraz zanosi się na zwycięstwo HDWRITERA :(
POMOCY! może coś źle robie w multiAVCHD ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem nadzieję, że po ostatnich moich wyjaśnieniach już więcej nie będzie problemów. Te pliki z multiAVCHD jak dla karty mają prawidłowe nazwy. Teraz tylko trzeba dokonać skrupulatnej zmiany nazw i rozszerzeń wg podanych uprzednio informacji. Myślę, że tu gdzieś popełniany jest błąd, bo przecież o "literówkę" nie trudno (pamiętać min., że ma być .tidx).
Być może dla kogoś będzie łatwiej strukturę dla Panasonic (Viera i kamery) zapisać bezpośrednio na karcie pamięci (a nie na dysku) i stąd zaimportować do HD Writera - taka operacja też prowadzi do pożądanego celu, a nie wiąże się z potrzebą zmiany nazw i rozszerzeń. Trzeba tylko pamiętać o wstawieniu AVCHD do PRIVATE.
Odnośnie innego problemu - jeżeli już udało się komuś zobaczyć pliki .m2ts w oknie edycyjnym HD Writer wraz z właściwymi ikonami, ale przy próbie ich edycji wyskakuje błąd, to prawdopodobnie na dysku zbudowano strukturę dla HD Writer w oparciu o BDMV uzyskany z płytki AVCHD posiadającej menu (lub BDMV zapisany jak dla płytki). W takim przypadku nawet nie mając plików thumbnail.*, pliki .m2ts są wczytywane do HD Writera i można je przeglądać, ale nie da się ich edytować. Takie menu przed edycją należy usunąć opowiednim przyciskiem do tego przeznaczonym (Top menu deletion). Niestety zabieg często nie da się na tej drodze przeprowadzić. Można to obejść: należy z HD Writer na karcie pamięci zapisać strukturą AVCHD bez menu, a następnie ją powtórnie w normalnym już trybie zaimportować do HD Writer. Po tym zabiegu pliki .m2ts będą reprezentowane poprawnymi ikonami i da się je edytować.
 

zieloony

New member
O dzięki Ci dobry człowieku :) wkońcu coś ruszyło do przodu. Utworzyłem strukturę na karcie bezpośrednio z multiAVCHD i importowałem pliki HDWRITEREM na dysk kompa i działa. Mogę edytować filmy (chociaż jeszcze nie wiem jak to się robi, i co tak naprawdę może HDWRITER, ale wkońcu mogę się tym pobawić).
Jeszcze raz wielkie dzięki
 

bigelvis

New member
zieloony napisał:
O dzięki Ci dobry człowieku :) wkońcu coś ruszyło do przodu. Utworzyłem strukturę na karcie bezpośrednio z multiAVCHD i importowałem pliki HDWRITEREM na dysk kompa i działa. Mogę edytować filmy (chociaż jeszcze nie wiem jak to się robi, i co tak naprawdę może HDWRITER, ale wkońcu mogę się tym pobawić).
Jeszcze raz wielkie dzięki

sory ze sie nie odzywalem, ale bylem zajety edycja filmow tzn wycinaniem...:)
...ale za pomoca ts muxera, doszedlem do wniosku ze za duzo roboty jest z doprowadzeniem plikow i struktury zeby dzialaly w hd writer, wiec nawet nie probowalem (chyba jestem zbyt leniwy) wiec po prostu robie podglad w powerdvd, zapisuje odkad dokad wyciac a tsmuxer to ladnie i szybko robi (kilka sekund), jak dla mnie nie ma sensu bawic sie w przerabianie w multiavchd aby pliki byly widziane w hdwriterze tylko dla funkcji wycinania, i tobie tez to radze, suma sumarum szybciej wszystko potniesz i skleisz ts muxerem niz hdwrtiterem
 

zieloony

New member
Macie jakiś namiar (link) gdzie znajdę obsługę HD writera po polsku?
Sydon777 ty pisałeś może do tego programu jakiś szybki kurs ? (bo z tego co czytałem kilka programów opisałeś bardzo fajnie)
 

ankul

New member
Sydon777 jest autorem czegoś takiego już od dawna... i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni :)
linka znajdziesz na str. 81 (wpis z 22:24) - bezpośrednio nie mogę podać (jakaś antyspamowa procedura się uaktywniła)
 

zieloony

New member
Dzięki, tak myślałem że gdzieś to widziałem. No i filmik na toutube który podał bigelvis też jest spoko.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
 

Arciart

New member
Witam jestem tu nowy i niestety ale potrzebuję pomocy
Właśnie 3 dni męczyłem HD Writera by powycinać i połączyć pliki w jakąś sensowną całość lecz niestty mam problem z graniem materiału na DVD w wersji SD celem odtwarzania materaiłu na stacjonarnym DVD podpiętego pod tv i nie chodzi mi oodtwarzacz BR ale zwykły DVD, stąd potrzeba zgrania materiału z jakim menu na DVD. Problem polega na tym iż program nie widzi nagrywarki (puste pole w Select write destination, ale obok wyświetla mi się canoot find accesible driver adapter video camera connect device correctly nie wiem co z tym fantem zrobić. Myślę że jest to problem nagrywarki na lapie, bo moja nagrywarka na starym blaszaku jest widziana przez program. Proszę o pomoc i jeszcze jedna sprawa. HD WRITER przy tworzeniu scen ma możliwość rozpoczęćia od bieli lub czerni lecz nie ma żadnej funkcji, która by pozwoliła również w podobny sposób zakończyć scenę. Czy można coś z tym fantem zrobić ?. Przepraszam za nie fachowe terminy, ale tak to jest z początkami
Proszę o odpowiedź za którą z góry dziękuję
 

zieloony

New member
Koledzy pytanie: Czy da się stworzyc strukturę w multiAVCHD tak aby w HDwriter było widać ikony filmików, bo w tej chwili mam na każdym pliku ten sam adres "multiAVCHDdean.org.com" czy cos w tym stylu - na czarnym tle. I ciężko się połapać który filmik jak się zaczyna.
 

febi

New member
A ja mam jescze jedno pytanie do Sydon777 . Czy mógłbyś opisać od podstaw jak korzystać z funkcji Inteligentne Proxy w Ulead Video Studio 11 Plus? Bardzo Cię proszę o pomoc. Przeszukałem już wszystko, a instrukcja milczy na ten temat.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakiś czas nie używałem programu multiAVCHD.
Otwieram dzisiaj, pobieram nową wersję i.... zniknęła opcja dodawania ścieżki dźwiękowej / co jest bardzo przydatne/ ....

Jestem ślepy :x czy faktycznie nie ma już takiej możliwości?:blagam:
 

gaspar

New member
Zależy co rozumiesz przez "pobranie nowej wersji"? ściągnij pełną wersję instalacyjną ze strony Dean'a, bo jest naprawdę sporo zmian, stary folder z programem usuń i postaw z setupa na nowo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak zrobiłem pobrałem nową wersję ze strony Dean'a.
Mam build 698. Wcześniej w zakładce media - edycja można było dodać ścieżkę dźwiękową, teraz tam tego nie ma....:rolleyes: Jest tylko zakładka wbudowane audio / jeżeli chodzi o dźwięk oczywiście /
 

Arciart

New member
I jakoś prawdopodobnie wybrnełem z problemu wreście HD writer widzi moją nagrywarkę i pozwala na edycję menu. Ale od początku wszedłem na stonę Panasonica i z ich strony ściągnełem update do Hd Writer 1,0 AE odpaliłem i poszło (nie szukajcie update na stronie polskiej ale na ich angielskiej, tam znajdują się owe pliki.
No cuż pozostał jedynie póki co niesmak z powodu braku większej możliwości edycji, ale na początek zawsze to coś.
Dzięki za pomoc, ale jakoś udało się samemu narazie rozwiązać problem
 

gaspar

New member
marciniozo napisał:
Tak zrobiłem pobrałem nową wersję ze strony Dean'a.
Mam build 698. Wcześniej w zakładce media - edycja można było dodać ścieżkę dźwiękową, teraz tam tego nie ma....:rolleyes: Jest tylko zakładka wbudowane audio / jeżeli chodzi o dźwięk oczywiście /

jeśli masz ścieżkę audio, załóżmy w pliku o nazwie polski.ac3, to będąc na zakładce "wbudowane audio", masz przycisk "dodaj". Myślę, że o to Ci właśnie chodzi...
 
Do góry