Pliki AVCHD - co z nimi robić?

zieloony

New member
W tej chwili jestem w pracy to nie bardzo wiem jaką mam wersję, ale wydaje mi się że robiłem update do wersji 4.(cos tam) bo w tej 3 (cos tam) nie miałem kilku opcji (to wykrywanie uśmiechu i jakieś tam inne funkcje.
Chyba że nie działa bo robiłem update z wersji 3.0 a nie 3.3 ??
zobaczę i ewentualnie będę szukał 3.3

P.S. nie mam żadnej płytki od Sony, mam kamerkę Canona

Edit: Mam wersję 4.2.10.15030
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Ja trochę z innej beczki, aczkolwiek powiązanej.
Mam filmy nagrane aparatem Panasonic DMC-FT1 (przepiękne ujęcia rafy koralowej, gdyż ten aparat jest wodoszczelny). Format, który nagrywa ten aparat to AVCHD Lite tzn. nagrywa w rozdzielczości 1280 na 720. Pliki zgrane do komputera to również .m2ts. Ciekawą sprawą jest to, że PMB zaimportuje te pliki, ale nie można z nimi nic zrobić, ani struktury AVCHD, ani przyciąć, ani zaimportować do kamery Sony, gdyż kamera łyka tylko format 1080i. I mam wobec tego pytanie. Czy są jakieś programy, które potrafią przekonwertować plik 1280/720 do 1920/1080i. Myślę, że jakby dało się to zrobić, to wtedy w PMB można by było te pliki obrabiać.
 

wojti12

New member
witam

jakis czas temu nagdob wyjasnial mi co mozna zrobic przy rozjechaniu dzwieku i obrazu tworzac strukture w multiavchd.

probowalem wieloma sposobami ale efekt jest wciaz ten sam.
z czasem kazdy rozdzial ma bardziej rozjechany dzwiek znaczy im blizej konca tym gorzej.

czy mozecie jakos pomoc? moze ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia z ta asynchronizacja i udalo mu sie to jakos wyeliminowac?

przypomne ze pliki lacze TSS Splitter w ok 2-3GB. Potem wypalam strukture ok 14GB przez mulitavchd.

Ktory etap/program wedlug Was jest winny tej asynchronizacji?

widzialem ze w nowej wersji multiavchd pojawilo sie sporo nowych opcji w zakladac audio. czy moze ktoras z nich moze tu pomoc?

pozd
 

wojti12

New member
wojti12 napisał:
witam

jakis czas temu nagdob wyjasnial mi co mozna zrobic przy rozjechaniu dzwieku i obrazu tworzac strukture w multiavchd.

probowalem wieloma sposobami ale efekt jest wciaz ten sam.
z czasem kazdy rozdzial ma bardziej rozjechany dzwiek znaczy im blizej konca tym gorzej.

czy mozecie jakos pomoc? moze ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia z ta asynchronizacja i udalo mu sie to jakos wyeliminowac?

przypomne ze pliki lacze TSS Splitter w ok 2-3GB. Potem wypalam strukture ok 14GB przez mulitavchd.

Ktory etap/program wedlug Was jest winny tej asynchronizacji?

widzialem ze w nowej wersji multiavchd pojawilo sie sporo nowych opcji w zakladac audio. czy moze ktoras z nich moze tu pomoc?

pozd


zeby nie zaladac kolejnego posta to cytuje siebie - nie wiem czy dobrze:)

jakos sobie poradzilem ale mysle ze oolnie to chyba sie poddalem:(

zrobilem tak
na poczatku wypalilem w PMB struktury na 4 x DVD, ktore idalenia chodza bez asynchronizacji.
wzialem z kazdej juz gotowej struktury z kazdej plyty katalog BDMV, i przegralem go na lapa na twardy. potem zassalem mulitavchd nie przez ADD FILE tylkko ADD FOLDER no i wsumie poszlo...tylko trwalo bardzo blugo.
PLUS - brak straty jakosci i dzwiek idealnie z obrazem zgrany
MINUS - w menu mam 4 (tyle ile struktur) rozdzialy. czyli w sumie w wczesnej chcialem bardziej szczegolowao to rozbic to w tej opcji tego nie mam.

Ale sie ciesze ze przynajmiej wszystko ladnie wyglada i mozna ogladac

dzieki wszystkim ze rady
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jest ogólna zasada, aby nie cytować postu poprzedniego. Na twój post nie było żednej odpowiedzi, bo wszystkie kwestie związane z synchronizacją i asynchronizacją A/V w plikach AVCHD były już omawiane, a w multiAVCHD w tym zakresie nic się nie zmieniło. To o czym piszesz jest wczytywaniem do multiAVCHD plików AVCHD na podstawie playlist zawartych w danym BDMV. Po kompilacji pliki AVCHD pozostają nadal nie połączone więc nie ma problemu z asynchronizacją A/V. Drobnym mankamentem tej metody (jak już podkreślano) jest możliwość wystąpienia ułamkosekundowego przytrzymania ostatniej klatki filmu z poprzedniego ujęcia przed rozpoczęciem odtwarzania następnego. Zjawisko to przy odtwarzaniu sprzętowym występuje sporadycznie, a nie przy każdej zmianie ujęcia, więc może być tolerowane. W PMB dla każdej płytki powstaje jedna playlista, więc po kompilacji w multiAVCHD powstaje z niej jeden tytuł. W HD Writer można regulować grupowaniem plików AVCHD w playlisty, a więc jest możliwość logicznego grupowania plików w poszczególne tytuły. Polecałem tę metodę kompilacji w multiAVCHD jako bardzo wygodną i szybką. Należy zwracać uwagę, aby ilość plików w jednej kompilacji nie przekroczyła 1400, bo wystąpi kolizja w nazwach plików, gdyż ekran powitalny ma nazwę 01400.*. Użytkownicy PS3 są zainteresowani tworzeniem bardzo dużych kompilacji, więc 1400 ujęć filmowych nie jest żadną abstrakcją. Jeżeli w menu może być 252 tytuły, a wielkość kompilacji może obejmować dowolną ilość GB, więc autor programu multiAVCHD powinien przesunąć znacznie wyżej położenie nazwy ekranu powitalnego i dalszych plików związanych z menu.
Jeżeli masz problemy z synchronizacją A/V w pliku połączonym w PMB z użyciem opcji Seamless Disc Settings, to raczej wskazuje na niewydolność twojego odtwarzacza AVCHD/BR. To może też tłumaczyć nadmierne "rozjeżdżanie" się A/V przy połączonych plikach TSSplitter lub multiAVCHD.
 

mariont72

New member
Prosze o pomoc,posiadam plazme panasa s10 wyposazona w czytnik kart sd.mam problem z odpaleniem plikow avchd,konwersja przez nero ,po nagraniu plikow nie sa czytelne pzez tv.naggrywajac na dvd otwarzaja sie poprawnie na samsungu p1500,lecz konwersja trwa bardzo dlugo.pozdrawiam wasze forum
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dla karty pamięci, którą chcesz odtwarzać w TV Panasonic, wymagana jest specyficzna struktura AVCHD (inna niż dla płytek). Strukturę taką możesz otrzymać np w multiAVCHD.
 

mariont72

New member
witam.postworzeniu plikow w multiAVCHD v3.0 i zaznaczeniu okna tv viera pal lub ntsc tv podaje komunikat/brak waznego pliku do otworzenia/juz nie wiem o co chodzi,zdjecia jpeg czyta bez problemu
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli twoja struktura na karcie pamięci zapisana jest we folderze AVCHD, to stwórz jeszcze dodatkowy folder PRIVATE i przenieś do niego swój folder AVCHD wraz z całą zawartością. Napisz czy pomogło.
 

mariont72

New member
Sydon777 napisał:
Jeżeli twoja struktura na karcie pamięci zapisana jest we folderze AVCHD, to stwórz jeszcze dodatkowy folder PRIVATE i przenieś do niego swój folder AVCHD wraz z całą zawartością. Napisz czy pomogło.[/quote nie pomoglo!dane sa w folderze avchd/stream plus kilka innych,dokument tekstowy,plikmpf
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Brak szczegółowszych informacji o tym jak wygląda twoja kompilacja zapisana na karcie nie pozwala na ustalenie przyczyny niepowodzenia. Przypomnę więc tylko jak powinna wyglądać prawidłowa struktura AVCHD Panasonic zapisana na karcie pamięci.

StrukturaAVCHDKartyPanasonic.jpg

Wszystkie pliki mają mieć tzw krótkie nazwy (8.3)
Oczywiście przyczyna może tkwić także w wadliwym zapisie samych plików znajdujących się wewnątrz poszczególnych folderów lub może tam czegoś brakuje. Jeżeli jednak kompletny folder AVCHD został utworzony przyciskiem "TV Viera i kamery", to jest mało prawdopodobna taka sytuacja.
Pliki "dokument tekstowy,plikmpf", o których wspominasz nie są potrzebne do odtwarzania tej struktury AVCHD. Są to dane informacyjne dodatkowo tworzone przez multiAVCHD. Gdybyś kiedyś chciał wykorzystać tę strukturę w innej kompilacji, to po wskazaniu folderu AVCHD automatycznie wczyta się projekt tu zapisany i min przejęte zostaną nazwy wszystkich tytułów z menu, a pliki A/V nie będą poddawane analizie.
 

bigelvis

New member
Sydon777 napisał:
Brak szczegółowszych informacji o tym jak wygląda twoja kompilacja zapisana na karcie nie pozwala na ustalenie przyczyny niepowodzenia. Przypomnę więc tylko jak powinna wyglądać prawidłowa struktura AVCHD Panasonic zapisana na karcie pamięci.

View attachment 3347

Wszystkie pliki mają mieć tzw krótkie nazwy (8.3)
Oczywiście przyczyna może tkwić także w wadliwym zapisie samych plików znajdujących się wewnątrz poszczególnych folderów lub może tam czegoś brakuje. Jeżeli jednak kompletny folder AVCHD został utworzony przyciskiem "TV Viera i kamery", to jest mało prawdopodobna taka sytuacja.
Pliki "dokument tekstowy,plikmpf", o których wspominasz nie są potrzebne do odtwarzania tej struktury AVCHD. Są to dane informacyjne dodatkowo tworzone przez multiAVCHD. Gdybyś kiedyś chciał wykorzystać tę strukturę w innej kompilacji, to po wskazaniu folderu AVCHD automatycznie wczyta się projekt tu zapisany i min przejęte zostaną nazwy wszystkich tytułów z menu, a pliki A/V nie będą poddawane analizie.

czesc

probuje uzyc hd writera do edycji filmow z mojego canona hg20, utworzylem strukture taka jaka utworzylby sobie hdwriter o ktorej pislaes wczesniej, zmienilem rozszezenia na m2ts w folderze stream a hd writer nadal nie widzi plikow, prosze o pomoc
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Struktura AVCHD Panasonic tworzona przez HD Writer na dysku jest podobna do tej z karty, ale pliki we folderach mają tzw długie nazwy. Czy masz wszystkie pliki i czy są one zapisane w wymaganym formacie? Obawiam się, że nie. Dla formalności przypomnę więc jak to ma wyglądać:

PRIVATE
AVCHDL
AVCHDTN BDMV
thumbnail.tdt2 BACKUP
thumbnail.tixd CLIPINF
*.clpi
PLAYLIST
*.mpls
STREAM
*.m2ts
index.bdmv
MovieObject.bdmv
 
Ostatnia edycja:

bigelvis

New member
Sydon777 napisał:
Struktura AVCHD Panasonic tworzona przez HD Writer na dysku jest podobna do tej z karty, ale pliki we folderach mają tzw długie nazwy. Czy masz wszystkie pliki i czy są one zapisane w wymaganym formacie? Obawiam się, że nie. Dla formalności przypomnę więc jak to ma wyglądać:

PRIVATE
AVCHDL
AVCHDTN BDMV
thumbnail.tdt2 BACKUP

thumbnail.tixd CLIPINF
*.clpi
PLAYLIST
*.mpls
STREAM
*.m2ts
index.bdmv
MovieObject.bdmv

dzięki:) jesteś niezastąpiony
 

zieloony

New member
Witam,
Mam ten sam problem (Hd writer nie widzi moich filmów z Canona HG20).
Stworzyłem takie foldery o których była już mowa i hd writer widzi jedynie tytuł filmu i nic poza tym.
Jak patrzę na opisaną tu strukturę,
PRIVATE
AVCHDL
AVCHDTN BDMV
thumbnail.tdt2 BACKUP

thumbnail.tixd CLIPINF
*.clpi
PLAYLIST
*.mpls
STREAM
*.m2ts
index.bdmv
MovieObject.bdmv

to nie mam jedynie plików: thumbnail.tdt2 i thumbnail.tixd . Co to za pliki, skąd je wziąść i gdzie one powinny być, bo ten wzór jakiś taki rozjechany jest.
 

bigelvis

New member
zieloony napisał:
Witam,
Mam ten sam problem (Hd writer nie widzi moich filmów z Canona HG20).
Stworzyłem takie foldery o których była już mowa i hd writer widzi jedynie tytuł filmu i nic poza tym.
Jak patrzę na opisaną tu strukturę,
PRIVATE
AVCHDL
AVCHDTN BDMV
thumbnail.tdt2 BACKUP



thumbnail.tixd CLIPINF
*.clpi
PLAYLIST
*.mpls
STREAM
*.m2ts
index.bdmv
MovieObject.bdmv



to nie mam jedynie plików: thumbnail.tdt2 i thumbnail.tixd . Co to za pliki, skąd je wziąść i gdzie one powinny być, bo ten wzór jakiś taki rozjechany jest.

Po kliknieciu na tytul filmu na dole okienka powinny ci sie pojawic poszczegolne ujeciam kazde ujecie odpowiada jednemu plikowi m2ts,

ja mam problem dalej, wywala mi blad jak chce podzielic sceny (split scenes) bardzo podobny do tego jaki jest gdy hdwriter nie widzi wogole plikow m2ts, wiec poki co dalem sobie spokoj z hdwriterem i do wycinania stosuje tsmuxer, szybki jak diabli tylko szkoda ze podgladu nie ma:/ najpierw na powerdvd ogladam filmik okreslam czas wyciecia i w tsmuxerze podaje przedzial wyciecia od do
 

bigelvis

New member
zmien rozszerzenia plikow:
- w folderze CLIPINF na .clpi
- w folderze PLAYLIST na .mpls
- w folderze STREAM na .m2ts

upewnij sie ze masz pliki: index.bdmv ( a nie index.bdm), MovieObject.bdmv ( a nie Movieobj.bdm) w folderze BDMV

plikow thumbnail.tdt2 i thumbnail.tixd ja rowniez nie mam i to moze przez nie mam blad przy probie podzialu ujecia ale ty sproboj bez tych plikow rowniez moze ci sie powiedzie,

struktura powinna byc taka:
PRIVATE
...........AVCHDL
....................AVCHDTN
.............................thumbnail.tdt2
.............................thumbnail.tidx
....................BDMV
.............................BACKUP
.............................CLIPINF
.............................PLAYLIST
.............................STREAM
.............................index.bdmv
.............................MovieObject.bdmv
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Rozszerzenie plików mam takie jak piszesz, a plików thumbnail.tdt2 i thumbnail.tixd poprostu nie mam.
W folderze AVCHDTN nie mam nic (a na płytce która nagrałem multiAVCHD jest folder HDAVCTN i sa tam jedynie pliki jpg)

Próbowałem ten folder skopiować w miejsce AVCHDTN lub same pliki jpg do niego, ale oczywiście nic to nie dało.

Może ktoś ma pomysł jak się z tym uporać.


No dobra robię Format. Zobaczymy na świerzym systemie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry