Pliki AVCHD - co z nimi robić?

sin111

New member
krysiek napisał:
wybierz moje i wprowadz ustawienia recznie

Tak tez zrobilem...to sa moj eustawienia zapisane - i jest w nich ustawione pal, mpeg2,25klatek oraz 1920x1080 ale nigdzie nie ma aby ustawic progresywny skan...
w miejscu gdzie przy wyborze 720p pisze progressive, przy przejsciu na 1080i jest do wyboru cos upper albo lower... ale nie ma do zaznaczenia progressive...
Byc moze robie cos zle przy tworzeniu nowego pojektu w Premiere?Na poczatku jest mnostwo rozdzielczosci do wyboru-ja daje zawsze AVCHD 1080p 25...
 

krysiek

New member
Nie wiem jak w premierze ale gdzie indziej to wlasnie czy progresive czy interlace ustawiasz wlansie w tym miejscu gdzie masz upper/lower. Ustaw none (progressive) czy jakos tak :)
 

sin111

New member
Niestety nie da sie. za to zauwazylem ze przy wyborze meidzy ntsc a pal kiedy wybieram tryb ntsc to pokazuje mi mozliwosc wyboru progressive!
tylko po przekonwertowaniu materialu do ntsc nei odtwarza go ps3 z wiadomych wzgledow...
Natomiast przy edyci materialu w pal 1080p znika i mam tylko 720p lub 1080i.... Bede dalej kombinowac...
 

wojti12

New member
tak jak wiekszosc z nas chce zrzuciac z kamery filmy do archiwum.
mam sony cx12

tak sie zastanawiam czy warto zapisac to od razu na plytke BR czy spokojnie moge na DVD? - (wiadomo bez znacznej utraty wartosci)
mam PS3 wiec z odtworzeniem jednego i drugiego nie bedzie problemu.

problem tylko ze w lapie nie mam nagrywarki BR (ale zawsze jakos mozna skombinowac)

glownie mi chodzi o to czy warto sie jednak postarac o to archiwum filmow na BR?
 

wojti12

New member
witajcie,
niezleznie od powyzszego pytania przysiadlem wczoraj pierwszy raz do plikow m2ts.

ogolnie nie ma doswiadczenia wiec bede pytal.
sporo poczytalem tez w odpowiednich watkach ale praktyka to co innego.
sydon777 - glownie czerpalen od Ciebie :)

na razie zaopatrzylem sie w progrma multiavchd oraz tssplittera (ten dopiero dzis odpale bo nie mialem .net framework).

moje zalozenie:
- raczej nie interesuje mnie okrajanie filmow i podkladanie dziwieku (przynajmniej na razie:)

obecnie chce polaczyc wiele plikow m2ts (z karty MS w kamerze) w jeden (jak sie doczytalem zrobie to tssplitterem) oraz potem nagrac to na dvd (tak by bylo menu) oraz na dysk zewnetrzny (usb).

wczoraj pierwszy raz bawilem sie multiavchd.
zaznaczylem PAL, inne opcje (menu) i wybralem klik na "avchd for dvd" oraz "avchd for usb"

program rzezbil i zalozyl mi katalog avchd (na dysku lapa), w nim kilka innych katalogow m.in. BMVD oraz STREAM gdzie sa wlasciwe plik zrodlowe

jak sie doczytalem program nie wypali od razy na DVD tylko wczesniej na dysku a potem ja musze manulanie nagrac to na DVD, czy tak???

czym w takim razie rozni sie "avchd for dvd" oraz "avchd for usb"???

idac dalej wypalilem to na DVD i wkladam do PS3 i pojawia sie komunikat "this video cannot by played". plyta jest rozpoznawalana przez ps3 jako avchd czyli wlasciwie

jakies pomysly dlaczego?

dzis bede grzbale dalej

w kontakcie
 
D

djrobus

Guest
wojti12 napisał:
witajcie,
obecnie chce polaczyc wiele plikow m2ts


czym w takim razie rozni sie "avchd for dvd" oraz "avchd for usb"???

idac dalej wypalilem to na DVD i wkladam do PS3 i pojawia sie komunikat "this video cannot by played". plyta jest rozpoznawalana przez ps3 jako avchd czyli wlasciwie

jakies pomysly dlaczego?
- pliki m2ts możesz połączyć za pomocą TsMuxer
- tak połączony m2ts wrzucasz do multi AVCHD, gdzie bawisz się w menu itd
- w opcjach zaznaczasz "force level 4.1", czy jakoś tak, znajdziesz
- wybierasz "avchd for DVD/BD" i jedziesz z koksem
- wypalasz stworzoną strukturę za pomocą ImgBurn, ważne!: przed wypaleniem wybierasz w opcjach UDF 2.50
- nagrywaj najpierw testowo na DVD-RW, oszczędzisz na kosztach w przypadku błędu

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
djrobus

po co ta opcja force level 4.1 ?
rozumiem ze taka strukture zrobiona programem wrzucamy do programu jako pliki? czy te pliki ktore program zrobil tez wrzucamy pliki .txt bo z tego co widze w nich nie sa potrzebne
czyli BDMV i CERTIFICATE wrzucamy luzem na plyte? niestety nie mam odtwarzacza w domu wiec nie mam jak sprawdzic
 

wojti12

New member
walki ciag dalszy

wzialem na warsztat 2 pliki z kamery.
zaimportowalem je przez PMB na lapa
mts zmienily sie na m2ts - ok

potem uruchomilem tsmuxer i scalilem te 2 pliki w 1 plik- ok
powstal jeden o wadze rownej mniejwiecej tym dwom - wiec ok.

potem multiavchd - ustawilem wszytko w jak nalezy (tak mi sie wydaje) - co wazne ustawiam bybylo XMB w PS3 (menu) i potem sa 2 opcje:

- avchd for usb - tu jako sciezke podaje podlaczony dysk zewnetrzny.
wszystko ladnie sie przegrywa, tworzy katalogi.
sa 2 problemy:
a) plik zrodlowy w katalogu STREAM na dysku zew. jest mniejszony znaczy wazy tyle co pierwszy z tych 2 laczonych plikow. tego drugiego pliku (filmu) nie ma. Mulitavchd na koncu podaje informacje ze plik zostal zmniejszony o iles tam %. Fizycznie on po prostu tak jakby rozdzielil te 2 poloaczone pliki i zgral tylko ten pierwszy
b) bedac w menu PS3 wybieram dysk zewnetzny i nie wiem jak odpalic tak bybylo menu nagranego filmu? Moge tylko recznie wybrac plik zrodlowy i go odpalic (przy wypaleniu na plytce mam to menu)

- avchd for dvd
tu mam menu gdzie moge sobie wybrac wlasciwy film i jest ok
tez jest niestety ten problem ze nagrany plik jest zmniejszony (rozdzielony)

co o tym myslicie?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Najwidoczniej popełniłeś błędy w tych operacjach:
1. pliki w tsMuxer połączyłeś przez Add czyli stworzyłeś plik, który ma dwie ścieżki video i dwie ścieżki audio-połączenie jest niejako równoległe. Waga sumaryczna się oczywiście zgadza, ale odtwarzać możesz tylko jedną ścieżkę video w danej opcji, stąd multiAVCHD starał się jakoś naprawić twój błąd i wyselekcjonował jedną video a pozostawił obie audio. Już to wielokrotnie było podawane, że łączenie w szereg ścieżek video wraz z audio musi odbywać się przez Append
2. Jeżeli wskazałeś miejsce nagrywania na dysku w jakimś katalogu, to multiAVCHD tam umieścił swoją strukturę AVCHD i PS3 jej nie odtworzy. W takim przypadku katalog AVCHD trzeba przemieścić wraz z całą zawartością na ścieżkę główną dysku. Wówczas PS3 wyświetli ten katalog i będzie można całość uruchomić. W przypadku płytki takich problemów nie ma, bo katalog AVCHD przy nagrywaniu z założenia lokowany jest na ścieżce głównej.
 

wojti12

New member
Sydon777 napisał:
Najwidoczniej popełniłeś błędy w tych operacjach:
1. pliki w tsMuxer połączyłeś przez Add czyli stworzyłeś plik, który ma dwie ścieżki video i dwie ścieżki audio-połączenie jest niejako równoległe. Waga sumaryczna się oczywiście zgadza, ale odtwarzać możesz tylko jedną ścieżkę video w danej opcji, stąd multiAVCHD starał się jakoś naprawić twój błąd i wyselekcjonował jedną video a pozostawił obie audio. Już to wielokrotnie było podawane, że łączenie w szereg ścieżek video wraz z audio musi odbywać się przez Append
2. Jeżeli wskazałeś miejsce nagrywania na dysku w jakimś katalogu, to multiAVCHD tam umieścił swoją strukturę AVCHD i PS3 jej nie odtworzy. W takim przypadku katalog AVCHD trzeba przemieścić wraz z całą zawartością na ścieżkę główną dysku. Wówczas PS3 wyświetli ten katalog i będzie można całość uruchomić. W przypadku płytki takich problemów nie ma, bo katalog AVCHD przy nagrywaniu z założenia lokowany jest na ścieżce głównej.

sydon - jakze konkretnie mi odpowiedziales :) wspaniale
wszytko brzmi bardzo logicznie i sensownie
dzis wieczorem poslusznie zastosuje sie do powyzszych zalecen
 
D

djrobus

Guest
Sydon777 napisał:
Najwidoczniej popełniłeś błędy w tych operacjach:
1. pliki w tsMuxer połączyłeś przez Add czyli stworzyłeś plik, który ma dwie ścieżki video i dwie ścieżki audio-połączenie jest niejako równoległe.

Dokładnie tak jak napisałeś! W TsMuxer należy użyć przycisku "join" dla połączenia m2ts
 
D

djrobus

Guest
Seba_Fan napisał:
djrobus

po co ta opcja force level 4.1 ?
rozumiem ze taka strukture zrobiona programem wrzucamy do programu jako pliki? czy te pliki ktore program zrobil tez wrzucamy pliki .txt bo z tego co widze w nich nie sa potrzebne
czyli BDMV i CERTIFICATE wrzucamy luzem na plyte? niestety nie mam odtwarzacza w domu wiec nie mam jak sprawdzic

4.1 jest potrzebne pod PS3

Nie wrzucaj plików oddzielnie, w ImgBurn wrzucaj jako folder, który stworzył multiAVCHD, czyli AVCHD (który składa się BDMV i CERTIFICATE plus pliki tekstowe - nie musisz ich wyrzucać)
 

wojti12

New member
Sydon777 napisał:
Najwidoczniej popełniłeś błędy w tych operacjach:
1. pliki w tsMuxer połączyłeś przez Add czyli stworzyłeś plik, który ma dwie ścieżki video i dwie ścieżki audio-połączenie jest niejako równoległe. Waga sumaryczna się oczywiście zgadza, ale odtwarzać możesz tylko jedną ścieżkę video w danej opcji, stąd multiAVCHD starał się jakoś naprawić twój błąd i wyselekcjonował jedną video a pozostawił obie audio. Już to wielokrotnie było podawane, że łączenie w szereg ścieżek video wraz z audio musi odbywać się przez Append
2. Jeżeli wskazałeś miejsce nagrywania na dysku w jakimś katalogu, to multiAVCHD tam umieścił swoją strukturę AVCHD i PS3 jej nie odtworzy. W takim przypadku katalog AVCHD trzeba przemieścić wraz z całą zawartością na ścieżkę główną dysku. Wówczas PS3 wyświetli ten katalog i będzie można całość uruchomić. W przypadku płytki takich problemów nie ma, bo katalog AVCHD przy nagrywaniu z założenia lokowany jest na ścieżce głównej.

wlasnie odpalilem tsMuxer tak by tylko zobaczyc (w pracy siedze:)
w zakladce INPUT z boku przy dodawaniu plikow mam tylko ADD, JOIN i REMOVE. nie widze APPEND

drugie pytanko - w czesci OUTPUT powinno sie wybrac AVCHD Disk, tak ??? (bo sa jeszcze ts muxing, m2ts muxing, BR Disk, Demux)
 
D

djrobus

Guest
Yes;)

Jako Output ja wybieram m2ts (wywalam przy okazji niepotrzebne strumienie dla zmniejszenia wagi) i tak gotowy materiał wrzucam pod multiAVCHD
 

wojti12

New member
kolejny wieczor zabawy i prawie sie udalo
- pliki lacza sie wlasciwie
- oraz PS3 widzi wszystko (na DVD i Dysk Zew) i ladnie odtwarza z menu
na razie wszystko robie na przykladzie - lacze kilka plikow tak od czapy
teraz chce zrobic finalne zgrywanie


jednak by nie bylo za rozowo mam 3 pytania

1) jak lacze pliki w tsMuxer (przy pierwszym pliku musze wybrac add potem juz wybieram join) moge dolaczac tylko po jednym pliku.
jak bede zgrywal wlasciwy kontent to pewnie tez tak macie ze ujec jest kilkadziesiat albo wiecej...
czy mozna jakos za jednym razem wrzucic do tsmuxer wybrane pliki czy trzeba pojedynczo???
(od biedy mozna sie tak bawic ale wiadomo trzeba sobie ulatwiac zycie)

2) jak wspomnialem multiavchd ladnie mi stworzyl struktury ktore widzi PS3 (na plycie i na dys zew).
jednak jak odpalam przez stworzone menu (czyli tak jak ma byc) to na filmie jest prawie centralnie (bardziej w dolnej prawej czesci ekranu) godzina i data kiedy material byl krecony. Dosc niefajne bo przeszkadza ogladac.

Oczywiscie jak wejde manualnie w katalog STREAM na dys zew i odpale plik to juz tej godziny nie ma.

Tak wiec zakladam ze dodaje ja multiavchd tylko nie wiem gdzie to mozna wylaczyc?
pomysly?

3) Jak tworze po raz pierwszy strukture na dys zew to multiavchd zaklada na glownym katalog e:\avchd i tam wrzuca strukture i jest ok.
Jak robie drugie zgranie innych plikow to multiavchd robi "reedit" tego katalogu na cos ala e:\avchd-20090417-234343 (to data i nazwa pliku) a ta druga sesje wrzuca do nowego pustego e:\avchd.

czy nie ma opcji by wrzucal poszczegolne sesje do tego samego worka e:\avchd\bdmv\stream???
bo tak to mi potworzy mase katalogow na glownej sciezce
chyba ze tak musi byc bo dla kazdego tworzy osobne menu? (choc wolalbym miec wszystko pod jednym menu, tak ze wchodze w PS3 w AVCHD i tak wybieram odpowiedni thumbnail
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
wojti12 napisał:
kolejny wieczor zabawy i prawie sie udalo
- pliki lacza sie wlasciwie
- oraz PS3 widzi wszystko (na DVD i Dysk Zew) i ladnie odtwarza z menu
na razie wszystko robie na przykladzie - lacze kilka plikow tak od czapy
teraz chce zrobic finalne zgrywanie


jednak by nie bylo za rozowo mam 3 pytania

1) jak lacze pliki w tsMuxer (przy pierwszym pliku musze wybrac add potem juz wybieram join) moge dolaczac tylko po jednym pliku.
jak bede zgrywal wlasciwy kontent to pewnie tez tak macie ze ujec jest kilkadziesiat albo wiecej...
czy mozna jakos za jednym razem wrzucic do tsmuxer wybrane pliki czy trzeba pojedynczo???
(od biedy mozna sie tak bawic ale wiadomo trzeba sobie ulatwiac zycie)

2) jak wspomnialem multiavchd ladnie mi stworzyl struktury ktore widzi PS3 (na plycie i na dys zew).
jednak jak odpalam przez stworzone menu (czyli tak jak ma byc) to na filmie jest prawie centralnie (bardziej w dolnej prawej czesci ekranu) godzina i data kiedy material byl krecony. Dosc niefajne bo przeszkadza ogladac.

Oczywiscie jak wejde manualnie w katalog STREAM na dys zew i odpale plik to juz tej godziny nie ma.

Tak wiec zakladam ze dodaje ja multiavchd tylko nie wiem gdzie to mozna wylaczyc?
pomysly?

3) Jak tworze po raz pierwszy strukture na dys zew to multiavchd zaklada na glownym katalog e:\avchd i tam wrzuca strukture i jest ok.
Jak robie drugie zgranie innych plikow to multiavchd robi "reedit" tego katalogu na cos ala e:\avchd-20090417-234343 (to data i nazwa pliku) a ta druga sesje wrzuca do nowego pustego e:\avchd.

czy nie ma opcji by wrzucal poszczegolne sesje do tego samego worka e:\avchd\bdmv\stream???
bo tak to mi potworzy mase katalogow na glownej sciezce
chyba ze tak musi byc bo dla kazdego tworzy osobne menu? (choc wolalbym miec wszystko pod jednym menu, tak ze wchodze w PS3 w AVCHD i tak wybieram odpowiedni thumbnail

1. Pojedynczo
2. Wyłącz w ustawieniach kamery zapisywanie daty i godziny filmowania
3. Każdy projekt to nowa struktura AVCHD, jeśli chcesz mieć "wszystko w jednym" to po prostu zrób taki projekt
 

wojti12

New member
djrobus napisał:
1. Pojedynczo
2. Wyłącz w ustawieniach kamery zapisywanie daty i godziny filmowania
3. Każdy projekt to nowa struktura AVCHD, jeśli chcesz mieć "wszystko w jednym" to po prostu zrób taki projekt

jakze prosto to brzmi
dzieki :D
 
Do góry