Plazma PS50C7000 3D

redlum

New member
Bez reklam
Witam,LCD nie ma stalego poboru prądu.W ciemnych scenach pobiera więcej w jasnych mniej,plazma odwrotnie w jasnych żre sporo, srednio ta plazma pobiera 150-180W,zalezy od ustawień i to co oglądamy.pozdr.

możesz to jakoś poprzeć dowodami? Bo 95% poboru prądu LCD - to podświetlenie - z założenia powinno być stałe (nie da się podświetlić części kranu bardziej niż innej). Zaś w plaźmie świeci każdy pixel (a dokładniej subpixel). Temu białe sceny pobierają najwięcej prądu (gdzie wszystkie 3 subpixele są podświetlone na maxa), zaś najmniej czarny - bo wtedy są one prawie wygaszone (lub są wygaszone). Temu też czerń w plaźmie jest czarna - bo nie świeci tak jak czerń w LCD.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Mogło by być trochę lepiej z ruchem wyświetlanym w szybkich akcjach nie jestem do końca zadowolony z wyświetlanego ruchu na ekranie. Mój LCD X3500 robił to o wiele lepiej można powiedzieć bez porównania, jestem co prawda w fazie testów różnych ustawień ale mogło by być lepiej!

Z ruchem jest dużo lepiej bez włączonej funkcji Motion Judder Cancelle, jest wtedy tak jak na moim Sony X3500. Ta funkcja jest coś nieudana w Samsungu.
 

perkins

New member
mam jeszcze 3 pytania:

1. Ktos pisal ze jego model TV to wersja 3.0 - gdzie szukac na pudelku tej informacji i czym roznia sie od siebie poszczególne wersje.
2. Gdzie szukac na pudelku informacji czy w srodku znajduja sie okulary (podobno jest jakas mala naklejka)
3. czy ktos kupowal ostatnio w NEO24 lub MixMedia i byly w pudelku okulary?
 

cichom

New member
Jeśli chodzi o ruch to albo Motion Judger Canceller trzeba wyłączyć wtedy obraz wygląda normalnie, albo ustawić na płynny i to daje na prawdę super płynny obraz bez żadnych szarpnięć, ale nie którzy nie lubią efektu teatrzyka. Ustawienie standardowy zdarzyło mi się, że dało dziwne przeskoki.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o ruch to albo Motion Judger Canceller trzeba wyłączyć wtedy obraz wygląda normalnie, albo ustawić na płynny i to daje na prawdę super płynny obraz bez żadnych szarpnięć, ale nie którzy nie lubią efektu teatrzyka. Ustawienie standardowy zdarzyło mi się, że dało dziwne przeskoki.


Próbowałem wszystkich ustawień Motion Judger Cancellerna standardzie potrafi rzucić obrazem, a na płynnym wokoło postaci pojawia się nie ostra poświata i wygląda to nie naturalnie jak by sobie nie radził z ruchem postaci. Bez tej funkcji wszystko jest płynne nic nie rzuca nic się nie rozmywa i to mi się podoba. Motion Judger Canceller jest niedopracowana.
 

krawiec51

New member
Bylem juz zdecydowany na ten model w 99% - lecz: ...
1. coraz wiecej glosow ze czarny jest szary
2. matryca mocno odbija swiatlo
3. slynne "buczenie"
4. dlugo utrzymujace sie powidoki (nie wyobrazam sobie "czyszczenia" przek kilkadziesiat minut po ogladaniu.

zaczynam zastanawiac sie nad LE46C750

1. Czarny jest (przynajmniej u mnie ) naprawdę czarny
2. Mam okna od południa a telewizor stoi na prostopadłej ścianie i słoneczko rano potrafi naprawdę przyświecić. Na moim starym crt-ku trzeba było dużo samozaparcia żeby coś w takich warunkach oglądać bez zasłaniania okien. A tu jest dobrze. Warunek: opcje "eco" wyłączone a obraz ustawiony na "Dynamiczny".
3. Buczenie jest. Ale słyszę je w nocy gdy dźwięk w telewizorze jest na minimum. Poza tym mam go od miesiąca i moja żona niczego nie zauważyła, więc może i ja bym nie zauważył gdybym nie czytał tego forum.
4. Po kilku godzinach potrafi powstać powidok np.: minimalnie widoczne logo stacji. Ale po kilku minutach na innym kanale znika. Przy bardziej uporczywym powidoku (czytaj naprawdę dużo godzin na jednym programie lub 3-4 godziny z filmami w formacie kinowym) trzeba, dla szybkiej likwidacji powidoku, skorzystać z "przewijania:. Kilka minut (bez włączonych opcji "eco") i po sprawie.
 

krawiec51

New member
mam jeszcze 3 pytania:

1. Ktos pisal ze jego model TV to wersja 3.0 - gdzie szukac na pudelku tej informacji i czym roznia sie od siebie poszczególne wersje.
2. Gdzie szukac na pudelku informacji czy w srodku znajduja sie okulary (podobno jest jakas mala naklejka)
3. czy ktos kupowal ostatnio w NEO24 lub MixMedia i byly w pudelku okulary?

1. Na pudle nic nie znalazłem. Informacja o wersji telewizora jest na jego tabliczce znamionowej.
2. Patrząc na front pudła nisko po lewej stronie mała nalepka, ale czy na każdym jest w tym samym miejscu? Nie wiem
 

Voytheck

New member
Witam!
Ukazał się nowy firmware w wersji 002003. Ukazała się również nowa aplikacja - Yahoo. Niestety mam problem z nią, otóż próbuję uruchomić tą aplikację i nic z tego. Uruchamianie Yahoo kończy się na obracaniu się znacznika postępu i na tym koniec. Później muszę wyłączyć telewizor ponieważ nie reaguje na żaden klawisz pilota.
Czy macie również taki sam problem?
Pozdr.
Voytheck
 

tomekb19

Member
NIE za 4499pln jest ps50c7000 ( można to sprawdzić w min. w gazetce Saturna.

55424871.jpg


Link do gazetki: http://www.saturnpolska.com/upload/181/ogolny.pdf
 

perkins

New member
No i stalo sie po 2 tyg studiowania forum wybor padl na 50c7000

nie chce tu reklamowac konkretnego sklepu ale..
udalo mi sie kupic ten tv taniej niz najnizsza cena z ceneo.pl
chyba nie zgadniecie gdzie :) :
w NEONET cena z ich strony to 4999 sprzedawca po chwili rozmowy zaproponowal mi jeszcze 5% rabatu wiec zaplacilem 4750 + gratisowe okulary i darmowa dostawa do domu :)
Pozdrawiam
 

bizon4444

New member
Przymierzam się do zakupu tej plazmy . Mam jedno pytanie czy obsługuje ona 24p?, bo w sieci rożne informacje na ten temat. Z góry dzięki za odpowiedz!
 

perkins

New member
Mam pytanie dot. montażu tgo tv na scianie.
obok miejsc do przykrecenia srub do uchwyt znajduja sie male wystajace srobki ktore pzeszkadzaja mi w przykreceniu uchwytu. Ciekaw jestem czy jest mozliwosc ich wykrecenia bez jakis wiekszych konsekwencji ?
 

artmall

New member
witam
nie odkrecaj tych srubek
wieszak powinien miec plastikowe dystanse ,w moim przypadku miałem 2 rodzaje dystansów mniejsze i wieksze do wyboku tak samo śruby mocujące wieszak do tv były 2 rodzaje (krótkie i długie)
w instrukcji tv jest opis jak instalować wieszak
pozdrawiam
 
Do góry