Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

kub@

New member
kurcze mam zwykłą kablówkę i na razie stanęło na LCD 40w5500 - podobno poprawia jakoś tam słaby sygnał - a czy lepiej/gorzej niż plazma?
poważnie zastanawiam się nad plazmą tylko przeraża mnie że może zostać mi jakieś np logo - takie kreskówki (oglądane czy nie) czasem lecą przez prawie cały dzień :shock: to prawda że takie coś może na plazmie zostać?
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
kub@ napisał:
kurcze mam zwykłą kablówkę i na razie stanęło na LCD 40w5500 - podobno poprawia jakoś tam słaby sygnał - a czy lepiej/gorzej niż plazma?
poważnie zastanawiam się nad plazmą tylko przeraża mnie że może zostać mi jakieś np logo - takie kreskówki (oglądane czy nie) czasem lecą przez prawie cały dzień :shock:
Sony to naprawde dobre LCd ale...to nie plazma. Czasy wypalania logo i pozerajacych energie plazm minely bezpowrotnie i skonczzcie z tym placzem, to co mozna zaobserwowac, to powidoki jezeli jakis obraz pozostaje przez dlugi czas w miejscu, ale to nie znaczy, ze po pieciu minutach bedzie widoczne logo(!). Znam typow, ktorzy regularnbie graja godzinami na plazmie, a jak to w grach wszystkie tabele pozostaja w miejscu. Jezeli chodzi o logo stacji tv, to nie wiem jak w Polsce ale zachodnie stacje maja loga , ktore zmieniaja minimalnie pozycje i czesto sa przezroczyste. Decyzje pozostawiam tobie, pamietaj, ze dztisiaj nie wprowadza sie produktow tak nie doskonalych, ze ogladajac tv potrzebna by byla wiedza programisty.
 

slony

New member
jak zamowiles to znaczy ze to swietny wybor:)

samsung jest producentem matryc lcd i wprowadzil jako pierwszy tv podswietlane ledami wiec wie co i jak robic, bedziesz zadowolony!

Do ps3 - bedzie idealny, mozesz spac spokojnie:)
 

kub@

New member
El Greco napisał:
to co mozna zaobserwowac, to powidoki jezeli jakis obraz pozostaje przez dlugi czas w miejscu, ale to nie znaczy, ze po pieciu minutach bedzie widoczne logo(!).
no mówiłem o całym dniu a nie 5min ale w sumie niektóre stacje mają półprzezroczyste a i tak w czasie reklam/przerywników znikają całkiem albo zmieniają miejsce/rozmiar...
 

canoero

New member
Cyfra+, sygnał SD, głównie sport. plazma czy lcd?

Witam!
Mam 2.600 zł do wydania na telewizor. Sygnał odbieram z Cyfry+, w rozdzielczosci SD. Ogladam głownie sport. Chce kupic telewizor Full HD, dlatego ze z czasem bedzie coraz wiecej transmisji HD. Co wybrac: plazme czy LCD?
 

El Greco

New member
canoero napisał:
Witam!
Mam 2.600 zł do wydania na telewizor. Sygnał odbieram z Cyfry+, w rozdzielczosci SD. Ogladam głownie sport. Chce kupic telewizor Full HD, dlatego ze z czasem bedzie coraz wiecej transmisji HD. Co wybrac: plazme czy LCD?
Gorsza rozdzielczosc, slabszy chwilowo sygnal, szybkie pilki i do tego "tylko" 2,600zl, wiec nie masz innego wyboru jak plazma.
Starajcie sie troche czytac Thread zanim zadacie o setny raz te same pytania.
 

slony

New member
El Greco ty masz anielska cierpliwosc ze za kazdym razem odpisujesz, ludzie idą na latwizne i nawet w oczywistych sprawach pytaja. Odpowiedź jest juz jak sam napisales po 100razy napisana na forum i po kolejnym pytaniu nagle nie bedzie oswiecenia i czegos nowego, szczegolnie jak ktos ma dolną granicę cen tv do wydania. zaraz koles napisze ze szuka tak 46-50 cali i chce jak najlepszy tv w cenie 2600 :p I o dziwo na najtanszą plazme moze mu wystarczyc i bedzie mial super tv ale... alternatywy nie ma i pytanie dla mnie jest bez sensu.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zamówiłem dzisiaj plazme panasa 42x10, dla mnie obraz znacznie lepszy od każdego LCD wystawionego w sklepie. Naturalne i mocne kolory, nie sprane, ciemne sceny były ciemne a nie niebieskie, kontrast nie przejaskrawiony aż chce się oglądać. Co ciekawe znajomi co byli ze mną zdania tego już nie podzielali, znacznie bardziej podobał im się w5500 stojący obok mimo że kolory były słabsze o 50%. Dlaczego ? Bo świecił jak... nie to złe słowo, bił po oczach tą bielą aż niemiło. To dla nich był wyznacznik jakości. Rozumiem już dlaczego ludzie wybierają LCD, do docenienia obrazu z tv trzeba dojrzeć. Kiedyś jak kupiłem LCD to też kupiłem taki co najbardziej świecił. W praniu wyszło że to tak naprawdę wada i czym dłużej to oglądałem tym bardziej zjeżdżałem z jasnością panelu w dół. Panowie, jestem więc zdania ze nie warto polecać komuś TV z uwzględnieniem wyłącznie jednej technologii, obydwie (lcd i pdp) są bardzo rożne w obrazie i jedynie sam użytkownik wie co dla niego gra najlepiej pod jego gust.
 

endiholek

New member
Witam ponownie!
Dziękuję wszystkim za wszelkie wskazówki i porady!
Dzięki wam mam do wyboru coraz mniej modeli i o to chodzi żeby nie wciskali w sklepach kitów by podnieść obrót a z człowieka tylko wyciągnąć jak najwięcej kasy. Wybór padnie na Panasonica (opinie +jednak ta gwarancja), licho nie śpi,obym nie musiał z niej korzystać ale wolę mieć niż póżniej żałować.
Do 2500 zł kupię x10e,x10y,c10y,c10e,s10e,pz8,px80e,pfx10 i pv70p. Najwięcej pozytywnych opini i porad widzę do x10e,x10y,c10y,c10e i s10e. Reszta pojawia się sporadycznie więc je odrzuciłem i wybór padł na na któregoś z tej piątki bo widzę że są sprawdzone.Bardzo się cieszę bo zawęża się to koło i mam coraz mniejszy dylemat.Słowa uznania dla założycieli tego forum jak i wszystkim udzielającym się,to naprawdę jest potrzebne i przydatne.
X10E,X10Y,C10Y i C10E są od ok.2000-2200 więc różnica prawie żadna.Próbowałem porównać w opisach czym się różnią (połowa rzeczy i tak mi nic nie mówi) i też są podobne,wszystkie mają po 100hz,hd ready i rozdzielczość 1024x768 (jedynie C10Y 1366x768).Poprawcie jeśli sie mylę, ale pomyślałem że jeśli są bez wielkich różnic to kupie ten który będzie akurat na sklepie.Dobrze zrobię czy jednak skłaniać się szczególnie któremuś z nich? Jedyny który został to ten piąty czyli S10E (od tych czterwch różni się tym ze ma fullhd,400hz i rozdz.1920x1080),ten kupię za ok.2500.Czy te 300 zł mam dopłacić bo będzie różnica w oglądaniu czy to tylko katalogowe cyfry a różnicy i tak nie odczuję i brac któryś ztych czterech? Co prawda było juz wcześniej kilka osób z takim pytaniem zresztą ja również,ale różnica w cenie niewielka stąd te pytanie.
Czy ktoś z was wie coś o technologii V-REAL?,bo gość w sklepie wmawiał mi że brać tylko te z V-REAL4 bo są nowsze i lepsze od V-REAL3,więc spytałem w czym lepsze i czym się różnią to stwierdził że lepsze bo...nowsze,przy okazji pozdrawiam sprzedawców i gratuluję wiedzy i fachowości...i jak człowiek ma kupić w tym kraju dobry tv?
Pytam też nie bez powodu bo te PRO4 ma właśnie ta pierwsza czwórka a PRO3 ten droższy S10E.Niestety tak to jest jak człowiek musi szybko coś kupic to potem jest coraz więcej pytań ale Świąt bez tv nie przeżyję.
Faktycznie macie rację szukać,szukać i jeszcze raz szukać! Rozumię 100 czy 200 zł różnicy ale 700 na tym samym modelu? To naprawdę sklep dla idiotów!:fool:

do falco911

Wnioskuję że na ps2 to głównie wyścigi,a cyfra w nicku nie jest przypadkowa.Jeśli tak to życzę Ci abyś kiedyś mógł sobie pozwolić na tego Porsche,bo najlepsze marzenia to te które sie spełniają,a na marginesie to poleciłes S10E. Dopłacając te 300 zł dużo wygram czy brać któregoś z tej czwórki? Chociaż chyba odpadła mi kolejna dwójka i zostają X10Y i X10E.


do hojlo1

Wszystkie porady i od wszystkich są dla mnie cenne i za nawet najdrobniejsze wszystkim razem i z osobna bardzo dziękuję(TOBIE RÓWNIEŻ),jakoś niechcący Cię pominąłem,zobacz o której to pisałem, miałem już naprawdę dość.Piszesz że też masz VECTRE. Dali mi ten cały tuner i miałem mieć podobno odbiór cyfrowy ale ja się aż tak na tym nie znam.Czy mam wnioskować że mam lepszy sygnał czy zrobili mnie w .... a ten tuner to tylko pic na wodę.Jeśli tak to zaraz go wy.......ę bo niepotrzebnie zajmuje miejsce a w dodatku jest brzydki,ma srebrny kolor który i tak mi do niczego nie pasuje.Myślałem że dzięki niemu będę miał super obraz i właśnie do niego chciałem dobrać telewizor.


Póki co wielkie podziękowania dla wszystkich.
Oby tak dalej,niespełna dwa dni i z dwudziestu modeli mam już tylko dylemat między trzema.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam:

endiholek
 

digitalus

Banned
X10E odpada brak tunera dvb-t mpeg4
na placu boju pozostawilbym x10y i s10
uwazam ze jakosc obrazu sd z kablowki bedzie lepsza na x10y(oczywiscie plazma)
 
Ostatnia edycja:

endiholek

New member
Witam!
Pamietam jak gość zakładał mi tę kablówkę to mi tłumaczył że z kabla prosto ze ściany to jest sygnał SD,a dzięki temu tunerowi to już nie jest zwykłe SD tylko juz sygnał cyfrowy bo ten tuner to przetwarza itd,itd...
Dlatego idąc tym tokiem rozumowania nie zwracałem nawet uwagi na tv z wbudowanymi tunerami bo myślałem że jest to potrzebne tym którzy mają kablówkę prosto z gniazdka,a że ja mam ten dodatkowy tuner to myślałem że wbudowany w tv jest mi juz nie potrzebny bo właśnie ten mi wszystko załatwi.A tu widzę następna niespodzianka.Jednak pośpiech jest złym doradcą więc kupię sobie chyba na spokojnie po Świętach bo człowiek co chwilę się czegos nowego dowiaduje.Trudno jakoś te Święta przeżyję i pójdę do teściowej choć nie wiem czy bez tv ale jednak we własnym domu nie byłyby lepsze.Panowie mam taką teściową że wybór czy iść do niej na Święta czy zostać w domu to trudniejszy dla mnie wybór niż jaki kupić telewizor!
Dzięki za wszystkie sugestie

Póki co Pozdrawiam Serdecznie
 

El Greco

New member
Jezeli sygnal jest analogowy, to zaden tuner-cudo nie zrobi z niego cyfrowego, odwrotnie tak;) Kup ten tv czlowieku, bo po swietach bedziesz plul sobie w brode jak zobaczysz ile straciles, a tesciowa masz taka jak wiekszosc z nas....
 

pelson15211

New member
człowiek tak czyta te wypowiedzi już na głowę dostaje planuje zakup tv 40-42 cale do sygnalu SD z MM i do ps3(średnio 5-6 godz dziennie) filmy divix później br pokój bardzo nasłoneczniony zastanawiam się miedzy plazma Panasa 42 s10e,sony w 5500 ewentualnie toska zv635dg normalnie znieczulica jak nie to zostanę przy starym dobrym crt daewoo 100hz;-)
 
Ostatnia edycja:

endiholek

New member
No ok! Chyba tak zrobię.
Naszczęście zostały mi do wyboru tylko dwa bo dwa dni temu miałem ich jeszcze ok 20.Dzwoniłem jakąś godzinę temu do kumpla to twierdził że napewno kablówka VECTRA nadaje sygnał cyfrowy.
Tylko teraz który?

X10Y-100hz,hd ready,1024x768 i te całe V-REAL PRO-4 ok2100zł

czy

S10E-400hz,full hd,1920x1080,V-REAL PRO-3 ok.2500zł

kablówka,filmy z laptopa,odtwarzacz dvd,dysk przenośny.Nie wiem czy to ma jakiś związek z wyborem tv ale w kablówce będę dokupywał hd ale nie wiem od kiedy będzie to w ofercie.
 

slony

New member
endiholek skoro tak nieiwelka roznica to bym chyba wybral s

mimo ze sam mam hd ready x10y i nie narzekam to jednak jak sam el Greco powiedzial teraz full hd bardzo dobrze skalują obraz i do kompa full hd sie przyda , do tv nie bedzie to mialo wplywu .

a i jeszzce sprawa 100hz czy 400hz - jesli poszukasz w sklepach to x10y tez ma podawane 400hz na karteczkach przyklejanych do tv w sklepach ale to jest w rzeczywistosci bajer z tworzeniem przez tv symulacji dodatkowych klatek ze niby miedzy jedną a druga klatką tv dorabia dodatkową ( nie wierze w to bo to raczej tylko chwyt marketingowy tak jak to ze tv ma 2mln kontrast )
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
endiholek jesli chcesz to mozesz wypalic ten plik na plyte
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
dlaczego ten plik? to tak gdybys podlaczyl cyfrowy tuner satelitarny w sklepie.czyli podobne zrodlo sygnalu ktore masz w domu.
to stream z karty dvb.jesli uznasz ze jakosc obrazu jest lepsza na s10 lub x10 to kup ten telewizor.pomylka wykluczona.
nie zwracaj uwagi tylko na kolor czarny ale na szczegoly i ostrosc obrazu. np na siateczke na mikrofonie. warunek , dvd musi czytac pliki mpeg2. np dvd manta
na jakosc obrazu z blu-ray nie zwracaj uwagi przeciez nie bedzie to glowne zrodlo sygnalu w domu.
przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora czyli full-hd zawsze wplywa w jakims stopniu na pogorszenie obrazu. dlatego bardziej zwroc uwage na x10y,powinna byc lepsza jakosc obrazu.
zajrzyj tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
 
Ostatnia edycja:

pelson15211

New member
ponawiam

człowiek tak czyta te wypowiedzi już na głowę dostaje planuje zakup tv 40-42 cale do sygnalu SD z MM i do ps3(średnio 5-6 godz dziennie) filmy divix później br pokój bardzo nasłoneczniony zastanawiam się miedzy plazma Panasa 42 s10e,sony w 5500 ewentualnie toska zv635dg normalnie znieczulica jak nie to zostanę przy starym dobrym crt daewoo 100hz;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych :

> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ?
> jak słońce świeci w pokoju ?
> Jak duży jest pokój ?
> jaki masz obecnie telewizor?
> jakie programy najczęściej oglądasz?
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
> preferowana wielkość telewizora?
> preferowana marka ?
> czego nie lubisz w telewizorach?
> jakie urządzenia będą podłączone ?
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
> jakimi złączami ?
> jaki masz sygnał ?
> ile programów HD ?
> ma stać czy wisieć ?
> jaka klasa cenowa ?
 
Do góry