Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

digitalus

Banned
witam
zdecydowanie proponowalbym plazme.napisales ze masz duza kolekcje koncerow na dvd. uwazam ze jakosc obrazu bedzie zdecydowanie lepsza w kazdym telewizorze plazmowym gdy zrodlem sygnalu bedzie dvd.zabierz plyte do sklepu podlacz dvd do telwizora lcd, pozniej do plazmy,najlepiej przez wejscie component.wtedy na pewno zdecydujesz sie na plazme.
Dlaczego po wyjsciu component ?. nie mialem na mysli drogiego dvd. wystarczy aby mialo wyjscie euro i component .oczywiscie w domu najlepiej ocenic jakosc telewizora bo w sklepie np jest zupelnie inne oswietlenie niz w domu to tez ma bardzo duze znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Iron John

New member
Dzięki
Jednakże z moich obserwacji wynika że testowanie plazmy w sklepie jest bardzo niefortunne. I rodzi sie pytanie dlaczego dvd i po componecie . Myślałem ze nowe Blu-ray radza sobie z pożądnym wyswietlaniem dvd.
A Marantza czy Denona za 10 tys to ja nie kupie napewno ( chyba że wygram 6 w totka :) )

Lektura w podanego linku nader ciekawa
 

skiman1

New member
Witam

Mam pyatnie jak wszyscy w tym temacie plasma czy lcd?? Nie czytałem całego tematu ponieważ każdy ma swoje własne kryteria co do tv.

A więc chce przeznaczyc na tv ok. 6000zł
napewno 50-54cali
będzie służył do ogladania meczy oraz gry na ps3
również często będzie służył do oglądania tv cyfrowej ale kanałów jak tvn24 czy tvp1.
teraz mam platformę cyfry, ale w przyszłości myślę o n

I moje pyatnie brzmi plazma czy lcd, no i jaka marka, ponieważ zastanawiam sie między plazmą panasonica a lcd sony. Chociaz słyszałem też dużo dobrego o shrapie.

proszę o pomoc
pozdrawiam
 

kol

New member
Odnośnie LCD z Sony to wiem z opinii sprzedawców, że mają słabe matryce 8 mili sek. co jest zauważalne i w twoim budżecie mógłbyś dostać dobrego sonego ale w granicach 40 cali;(

Plazma popieram, ale czy do gier i tvn24?

Twoje wymagania najlepiej spełni moim zdaniem TV LCD z dobrą matrycą, na której smużenie nie będzie zbyt dokuczliwe. Co do marki i modelu wybór jest bardzo duży i zapewne dokonasz go z przyjemnością.

Jednak musisz się zastanowić nad jedną zasadniczą rzeczą, czy jak już kupisz telewizor o dużej matrycy, czy nie będziesz chciał lepszej jakości obrazu, moim zdaniem oglądanie filmu w nocy daje najwięcej satysfakcji na telewizorze plazmowym, z poprawną czernią i miękkim nie natarczywym obrazem ja osobiście z LCD byłem niezadowolony ;(

Ciekawą propozycją są Panasoniki jest jakiś nowy model, ale kosztuje ok 8-9 tys. ma ponoć lepszą czerń od pioneera, sprawdź też LG ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skiman1 - za mało danych.

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Full Hd czy HD ready ?
 

skiman1

New member
- Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - pokój ma 4 skosy po podłodze jest około 40m2, tv będzie stał w rogu

- preferowana marka? - sony a panasonic (chyba że jest jakaś lepsza marka tv)

- jaki sygnał ? - na dzień dzisiejszy cyfra sd (ale jak będę miał tv to wezme hd), i jeżeli chodzi o kanały Hd to chyba n jest najlepsza więc z czasem wezme i n

- jaka odległość od ekranu ? - 4-4,5m

- jakie urządzenia do podłączenia? - ps3

- jaka klasa cenowa? - ok.6000zł

- więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - więcej w nocy

- jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - 2 okna połaciowe są od zachodu, i 1 od północny i są w tm samym rogu co tv

- ile osób zasiada przed telewizorem? - w pierwszych dniach to będzie około 50:p a tak naprawdę to od 1 do 3

- Jaki masz ulubiony program?- tvn 24, tvn i tvp1 i najważniejsze liga angielska

- jaki masz telewizor? - sony wega 36 cali

- Ma stać czy wisieć? - stać

- Co Cię wkurza w telewizorach ? - chyba nic, napewno nic

- Full Hd czy HD ready ? FULL HD do ps3
 

skiman1

New member
to jak dołoże 2000-2500 to raczej starczy mi na lepsze lcd np. na sony 46Z ileś tam ten nowy 200hz
to lepiej kupic lcd???????????????????????
czy jak bede mial 8000zł to myslec juz o plazmie pionieer.
Bo jak bede tak dokładał to wyjdzie i 15k:grin:


widziałem już panasonic 50s10 i powiem szczerze że było to mój cichy faworyt
 
Ostatnia edycja:

mario1122

New member
Witam wszystkich. Mam nadzieję, że w odpowiedzi na mój post nie zostanę "zjedzony" przez innych, żeby najpierw poczytać, a dopiero później pisać. To jest mój pierwszy post, jednakże forum przeglądam nie od dziś. Zatem do rzeczy.

Stoję przed problemem wyboru telewizora. Moim głównym celem jest podłączenie konsoli xbox360 i oglądanie filmów hd z komputera. Jednakże z tym również wiążą się problemy, ponieważ w laptopie nie mam wyjścia HDMI.
Co do telewizora planuję zakup 42'. Na programach telewizyjnych nie zależy mi aż tak bardzo, bo i tak najprawdopodobniej tv będzie podłączony do zwykłej anteny naziemnej. Budżet niestety mógłby być większy, ale planuję na zakup ok. 2500-3000 zł. Odległość od telewizora to ok 3.5m. Tv będzie wisiał na ścianie. Okna w pokoju mam od strony północnej plus rolety, więc z tym raczej większych problemów nie będzie.

Większość zauważyłem jest po stronie telewizorów plazmowych, ale to nie znaczy, że taki muszę kupić. Wyczytałem, że do gier lepszy LCD, ale nie wyczytałem dlaczego??Ktoś może mi to objaśnić??

Druga sprawa, czy orientuje się ktoś jak działa ten multimedialny odtwarzacz WD TV HD media player? Ponieważ myślałem, aby podłączyć takie coś do laptopa przez USB, a z tego pudełka do telewizora po HDMI. Jak to się spisuje, jaki obraz?

Bardzo proszę o jakieś konstruktywne opinie, jeżeli post w złym temacie to o przeniesienie do odpowiedniego. Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A masz w komputerze wyjście DVI?

Co do WD TV to jest odpowiedni wątek do tego w dziale sprzęt i tam zapytaj, ale operacja, którą chcesz wykonać z tym urządzeniem nie jest możliwa - podłączasz je od razu po HDMI do TV.

Pozdrawiam,
 

mario1122

New member
Źle napisałem. Chodzi mi, żeby dokupić dysk do tego urządzonka pod usb, bo na takiej zasadzie to chyba działa. A z laptopa poprostu zrzucać filmy na HDD.
 

kol

New member
Proszę i ja o radę:

1. odległość 2-4,5m, duże okna na południe, zachód i północ telewizor ma stać na zachodniej ścianie, sygnał z dekodera cyfrowego za ok. 1000 zł (jeszcze nie wybrany), telewizor będzie służył mnie i tym którzy będą w salonie, oraz pod dużym kątem z kuchni z odległości ok. 7 metrów. Obecnie mam LG 42 PC51 (w serwisie;)), JVC 42cale LCD, Philips 28PW 9515 i jeszcze mniejszy Panasonic 25 cali, jakiś SONY trynitron 21cali wcześniej plazmę Philipsa 42 cale, ale bezpieczniej było ją sprzedać bo dzici były na etapie rzucania do niej zabawkami;(, projektor BenQ (już padł).
Czego nie lubię w tv, pewnie tego co wszyscy w LCD jasnej matrycy pod większymi kontami również od dołu, w CRT wielkość ekranu, w plazmach wypaleń matrycy W Philipsie po 6 latach jasne pasy u góry i dołu.
Lubię gdy telewizor jest w miarę przeźroczysty, ma wygodne menu z łatwym dostępem do podstawowych funkcji jak choćby wyłącznik czasowy, dobry dźwięk bo zazwyczaj słucham na głośnikach w telewizorze. Powinien dobrze skalować obraz w SD i mieć tuner cyfrowy na wypadek gdyby antenę zasypał śnieg. Powinien mieć zgrabną obudowę, żeby żonie się podobał;)
 

prekto

New member
Plasma - lcd - ostrość i szczegóły

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem tv i po czytaniu forum wyszło że chcę plasmę Panasa TX-P42S10E. Ale tv miałby służyć przede wszystkim do oglądania nagranego materiału z kamery którą posiadam a jest nią Canon HF-11.

Dlatego wszędzie gdzie chodzę obejrzeć tv biorę kamerę i podłączam i ....

no właśnie i tutaj trochę coś mi nie leży ponieważ
ostatnio u znajomych podłączyłem kamerę do tv sony LCD full hd i obraz z kamery był rewelacyjny ostry ze szczegółami, kolory - super.
Poszedłem do sklepu podłączyłem do plasmy s10 i g10 a następnie do sony Lcd W5500 i dalej w tym lcd był chyba ostrzejszy obraz z lepszymi szczegółami. na plasmach obraz był ładny, kolory poprawne, ostrość i szczegóły też ale jakoś tak nie do końca. szczegóły i ostrość była ale sony miał to troszkę lepiej. i teraz zastanawiam się nad Sony W5500

i tutaj pytanie do Was :D

Czy mi się zdawało czy lcd-ki mają ostrzejszy obraz z większą ilością szczegółów a plasma trochę bardziej rozmyta.


Pozdrawiam,
Prekto



ps. a tak po za tym to wybieranie tv to mordęga nie przyjemność ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bezapelacyjnie LCD gra ostrzej. Taka jego konstrukcja.
Na ile to się przekłada na "wypalanie" oczu przy długim nocnym siedzeniu to inna sprawa. W dzień zawsze będziesz miał wrażenie że LCD gra ostrzej.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu i tam najlepiej wybierzesz. Uwzględnić musisz optymalny czas oglądania.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No właśnie z tym "wypalaniem oczu" to kiedyś się komuś coś pomyliło a teraz wszyscy to powtarzają. Prawda jest taka że w lcd zmniejszamy wedle potrzeby podświetlenie a tego że plazma promieniuje kilkakrotnie bardziej od lcd zmienić się nie da. Więc to plazma w tym temacie jest duuuużo bardziej szkodliwa od lcdeków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zrobiliśmy badania miernikiem.
Zasięg promieniowania większości lcd i plazm jest identyczny.
Najmniejsze ma JVC 42WX 70.
Zostaje przy swojej opinii.
 

z3

New member
Bez reklam
moze plazma z czarnobyla promieniuje, oczywiscie ze lcd w nocy jest zbyt jasny, dlatego tak dobrze wyglada w dzien. jak zjedziesz z podswietlenia to spadnie nasycenie reszty składowych, które wpływają na dobry obraz.

LCD jak najbardziej ostrzejszy, plazma naturalniejsza i bardziej miekka.
 
Do góry