Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

maszek

New member
Bez reklam
no tak, jedyna rozsądna podpowiedź to: koniecznie plazma, koniecznie samsung, koniecznie 50" i koniecznie Full HD ;)
 

anula125

New member
Panowie, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem szybkości reakcji na mojego posta :) Bardzo serdecznie dziękuję!

Jednak trochę zamieszaliście...byłam dzisiaj w sklepie, oglądałam na żywo model TX P50X10E. Cudeńko! Ma wszystko co mi potrzeba - 3 HDMI, 2 SCART, czytnik kart SD, 100 Hz itd ...no i okazało się, że jest HD Ready... co przy tej przekątnej rzadko się zdarza.

Zasugerowałam się wcześniejszymi postami, że Full HD jeszcze długo w Polsce będzie świetlaną przyszłością (programów HD w pakietach kablówek jest sztuk kilka i płacić za nie trzeba jak za zboże). Więc wykombinowałam sobie, że do oglądania tv oraz filmów dvd i divix (oglądam nałogowo) panasonic hd ready z dvd (złącze HDMI) w zupełności mi wystarczy...niestety z jakością polskiej kablówki nie jest za dobrze, więc albo czeka mnie zmiana odbiornika telewizji cyfrowej albo samego dostawcy - na nTv albo Cyfrę+. Coś czuję, że zmiana telewizora pociągnie za sobą wieleee zmian (chyba szybciej podjęłabym decyzję w sprawie samochodu niż TV)

...a El Greco pisze mi tutaj o możliwym smużeniu w przypadku hd przy takiej przekątnej.....zawału bym chyba dostała gdybym zobaczyła smużenie na jednym z moich ulubionych filmów.

Czy możecie jakoś bardziej po ludzku wyjaśnić kobiecie o co chodzi ze skalowaniem obrazu?

Co do samsunga - gdybym decydowała się na LCD, to byłby mój wybór nr 1, natomiast w przypadku plazmy słyszałam, że Panasonic nie ma sobie równych (2 po Bogu, czyli po Pionierze). Panowie jakieś dodatkowe argumenty nad wyższością Samsunga nad Panasem?
 

maszek

New member
Bez reklam
El Greco napisał:
Ha, ha, ha...:mrgreen:
... A teraz przedstaw swoje racje, a Ania i tak wybierze tylko jednego z nas:rolleyes:
Wybacz, ale Audio Vision nie jest dla mnie wyrocznią. Każdy producent zachwala swoje inaczej zbankrutuje. Tak samo użytkownik sprzętu by żyć w przeświadczeniu, że dokonał właściwego wyboru. Co jest lepsze LCD czy Plazma? Jesteś żywym przykładem na to, że temat można ciągnąć bez końca. A co do wyboru Ani? Wnioskuję z jej posta, że szuka raczej telewizora a nie men'a :)
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
anula125 napisał:
...Więc wykombinowałam sobie, że do oglądania tv oraz filmów dvd i divix (oglądam nałogowo) panasonic hd ready z dvd (złącze HDMI) w zupełności mi wystarczy...
Większość nadawców HD nadaje w rozdzielczości 1080i (czyli HD Ready). Inwestycja w płyty BR przy taniejących odtwarzaczach (Full HD)

anula125 napisał:
Czy możecie jakoś bardziej po ludzku wyjaśnić kobiecie o co chodzi ze skalowaniem obrazu?
Każdy telewizor ma swoją natywną rozdzielczość do której sygnał jest skalowany. W Twoim przypadku np. film divx będzie skalowany do rozdzielczości telewizora.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bierz 50" HD Ready i śpij spokojnie, nie będzie żadnego smużenia, skalowanie też będzie dobre. Jak Cię stać bez bólu na FULL HD to też się nie ma co zastanawiać.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
@maszek,
niektore rzeczy bierzmy z przymruzeniem oka;)Moja zona jest piekna Polka(byly model na arenie miedzynarodowej, finalistka polskiego "look off the year")ale wracajac do plazmy Aniu, nie martw sie, minusy z racji Ready Hd raczej nie powinny byc widoczne, a jezeli jak pisalem , to tylko marginalne. Chodzilo mi jedynie, ze jezeli masz mozliwosc to kup Full HD, bo nie dokonujesz zakupu na 2 lata..chyba, ze jak ja chce zamienic po 3-4 miesiacach swojego samiego na wiekszego nastepce:roll:
wspolczesne LCD, to juz niezle produkty, ale co z tego, ze taki Sony 5500 ma niezla ikone jak cena jest nieziemska i roznica nawet gdyby miala byc na jego korzysc:)roll:), to pewnie niewidoczna.
Audio Vision nie jest wyrocznia ale wypowiedzi rzecznikow sa prawdziwe.
Oczywiscie, ze kazdy chwali swoje produkty, ale jak ktos mowi ze ma w salonie diesle i benzynowe auta do sprzedazy ale radzilby zakupu diesla, bo benzyna jest gorsza, to troche dziwna polityka, co?
Ile wiecej kosztuje ten panas z full HD i kiedy bedzie dostepny? strzelilem slepo, ze tej przekatnej z niepelna rozdzielczoscia nie ma, bo nie chcialo mi sie wierzyc, skoro produkuja aktualnie, to cos w tym musi byc i moje zdanie jest zbyteczne.Bierz go!
 
Ostatnia edycja:

anula125

New member
Właśnie byłam zdziwiona tym co napisałeś, że różnica w cenie pomiędzy hd a Full HD jest niezauważalna...w Polsce to jeszcze spora różnica.

Odezwałam się też do Kiki'ego - może coś doradzi, albo zdecyduję się na jakiś teścik :) Nie lubię kupować kota w worku.

No i Masta - czekam na Twoje typy :)
 

satinav

New member
witam :)
po "przeryciu" forum wzdłuż i wszerz mam "wodę z mózgu".. nie wiem jaki tv bedzie odpowiedni.

pomieszczenie- 4x3m, rolety cały czas zasłonięte, więc jest ciemno, odległość od monitora 2-3m

tv:
-chce żeby był moim monitorem pc(głównie)- w kompie mam karte hd, więc podłaczenie kablem hdmi, a także chce oglądać na nim tv- zwykły tuner połączony kablem euro - cyfra+ (z czasem być może bedzie tuner hd) oraz xbox 360,
-32"-40"
-cena do 2100zł

za odpowiedz bardzo dziękuje, pozdrawiam
 

El Greco

New member
Kup sobie LCD, choc twoj kapital jst troche maly na LCD lepszej jakosci. W tej cenie bylaby dobra plazma ale ze wzgledu na to, ze chcesz jak widze monitora do PCd, ktory przy okazji ma byc TV, to raczej LCD. Kiepsko bedzie tez ze wzgledu na przekatna, 42" bylyby optymalne.
Poszukaj w dolnym linku i patrz na srednia ocen kupujacych (na dole).
 

risto80

New member
Chciałem kupić TH-42PV80, ale coraz ich mniej na rynku (w sklepach internetowych)... no i są coraz droższe :p Trochę się boję, żebym nie trafił jakiegoś felernego, który leżał nie wiadomo ile w magazynach.
Ale do rzeczy: jaka jest różnica pomiędzy
TH-42PX80 a TH-42PV80? PX zdaje się ma tuner DVB, ale chyba w standardzie, który nie będzie używany w Polsce?
No i czy warto ewentualnie dorzucić 500-600 zł i kupić
TX-P42X10E (tych dostępnych jest teraz sporo)??

Doradźcie proszę :)
Pozdr!
 

satinav

New member
no ok, glownie paterzylem na lcd, no w ostatecznosci 42" moze byc, a jaki powinna miec kontrast? (wydaje mi sie zeby jak najwiekszy min te 20000:1, dobrze mowie?)
 

El Greco

New member
satinav napisał:
no ok, glownie paterzylem na lcd, no w ostatecznosci 42" moze byc, a jaki powinna miec kontrast? (wydaje mi sie zeby jak najwiekszy min te 20000:1, dobrze mowie?)
Wydawalo mi sie, ze mowiles o LCD? skoro mowisz "powinna", to chyba jednak plazma;) Kontrasty rzedu 30 000, to norma w przypadku plazm, u LCd inaczej. Kontrast dynamiczny, to element, ktory jest naciagany przez producentow i nie majacy nic wspolnego z tym ktory nas w praktyce najbardziej ineteresuje, czyli statycznym.
 

satinav

New member
El Greco napisał:
Wydawalo mi sie, ze mowiles o LCD? skoro mowisz "powinna", to chyba jednak plazma;) Kontrasty rzedu 30 000, to norma w przypadku plazm, u LCd inaczej. Kontrast dynamiczny, to element, ktory jest naciagany przez producentow i nie majacy nic wspolnego z tym ktory nas w praktyce najbardziej ineteresuje, czyli statycznym.
mi chodzi o lcd a one takze maja kontrast :) moj brat ok 3 m-ce temu kupil lcd-ka 37" TOSHIBA 37XV500 FULL HD, kontrat 18000:1 (dynamiczny) i gdy podłaczy przez DVI albo zwykly kabel monitorowy do komputera to obraz jest bardzo ladny, ale nie idealny, mogłby byc lepszy, wiec moje pytanie - większy kontrast? powyzej 18000 - da coś? i czy8ms- czas reakcji wystarczy?
 

phoba

New member
Zamglona plazma?

Po przeczytaniu całego tego wątku oraz wielu innych źródeł w internecie jestem zdecydowany na plazmę Panasonica. Byłem 2 dni temu w salonie i porównując 50" LCD Sony do 50" plazmy na sygnale HD powiedziałbym, że LCD miałe nieco lepszy (ostrzejszy) obraz. Ale, że wykontrastowany na maxa to w domu pewnie by mi oczy wypaliło. Jednak oceniając obiektywnie LCD miało nieco lepszy obraz. Natomiast wczoraj byłem w lekkim szoku, bo w innym salonie na wszystkich TV leciała ta sama prezentacja telewizji na kartę (na pewno nie HD). Przy 50" LCD dawało całą masę "mrówek" w obrazie, a krawędzie obiektów były lekko poszarpane, zaś plazma miała obraz dość mocno rozmyty i taki jakiś z lekkim mlekiem, jakby za mgłą. Gdybym miał w tym momencie wybierać nie wybrałbym żadnego, bo LCD za bardzo poszarpane, a plazma bardzo rozmyta. Potem obserwowałem 42" i 37". Tutaj w przypadku LCD obraz był dużo lepszy, wyraźny i już bez "mrówek" (pewnie ze względu na wielkość ekrany i odległość z jakiej oglądałem - ok.3m), ale na plazmach nadal tragedia - obraz rozmyty, kolory przygaszone i znowu mleczna mgła na całej powierzchni. Gdybym na tej podstawie miał wybierać to obraz lepiej (i to dużo lepiej) prezentował się na LCD. Zakładam, że można poprawić obraz ustawieniami (pytanie na ile w praktyce można go poprawić?), ale to mleko i rozmycie dawało naprawdę fatalny efekt. Jakby to było sowieckie CRT z lat 80tych na SECAMie. Czy to LCD ostatnio poszły tak mocno do przodu i dają lepszy obraz, czy personel tak ustawił plazmy? Z drugiej strony trochę ciężko jest mi podejrzewać personel, żeby chciało im się ustawiać 5 czy 6 plazm na gorsze niż LCD, a jednocześnie jednakowe na wszystkich plazmach w salonie, parametry obrazu.
 

timbot

New member
Bez reklam
generalnie winą może być to, że często w dużych sklepach sygnał z jednego źródła ("telewizji na kartę") jest rozdzielany analogowo na wszystkie TV i do telewizorów dociera słabiuteńki obraz z zakłóceniami i małą dynamiką- w lcd widać było mrówki (szumy), jednocześnie "oczojebne" nasycenie powodowało lepszy wygląd barwny, a na plazmach nie było szumów (lepiej sobie z nimi radzą), natomiast nie podbijały barw. Generalnie mleka w plaźmie bym się nie bał, nie jest oczojebna technologia, natomiast wierność i naturalność barw przy "normalnym" sygnale jest lepsza.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt niczego nie ustawiał.
Wybór TV na podstawie oględzin w sklepie to chory pomysł i jeśli poważnie przeczytałeś ten wątek to powinieneś już to wiedzieć.

Pozdrawiam,
 
Do góry