Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

chittara

New member
Witam.
Mam zamiar kupić nowy sprzęt. Stary już po prostu się sypie. Ponieważ wybór ekranów jest tak olbrzymi muszę się kogos poradzić, a nie ufam sprzedawcom w marketach. Dlatego postanowiłem zwrócić się do fachowców na forum. Bardzo proszę i pomoc


Odległość od ekranu około 3m.
Do podłączenia dvd, cyfra jakieś konsole.
Do 7 000 zł.
Więcej oglądam w dzień.
Zazwyczaj 2-3 osoby są przed TV, czasami więcej.
Często są programy takie jak doscovery, cartoon network i jakies z filmami jak HBO.
Teraz jest 32" CRT Sanyo.
Ma stać, ale w razie wypadku fajnie by było gdyby można go było powiesić.
Wkurza mnie w telewizorach słaba jakość obrazu.
Oczekuje od TV chwili relaksu.
Full Hd.
Nie mam faworytów. Zależałoby mi na czymś ok. 50"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chwilę relaksu dla Twoich potrzeb - w tej klasie to LX 5090 Pioneer.
Do prezentacji dołożyłbym jeszcze
Sony 46W500
JVC 47DV1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jesteś tylko o krok - więc warto zrobić taki wysiłek.
ALe jeśli to już ściana to Panasonic 50V10 ale również za dopłatą lub Samsung 50 a 756 - już bez dopłaty :D
 

phoba

New member
Plazma vs LED

A ja się zastanawiam nad tym jak wygląda konfrontacja plazm z LCD podświetlanych LEDami. Z opinii i recenzji, jakie udało mi się poczytać na temat serii Samsungów z LEDami chwalony jest znacznie lepszy poziom czerni, a co za tym idzie ogólna głebia kolorów. Nie udało mi się nigdzie nic znaleźć nt.smużenia. Technologia LED daje podobno na tyle lepsze efekty, że już kilka firm planuje w to wejść, np. niedługo Sharp pokaże już coś w sklepach. Czy ktoś miał okazję realnie porównywać LEDy z plazmą? Czy LEDy w znacznym stopniu redukują (usuwają?) wady LCD, czy to tylko "chłyt małketingłoły" ;) Azjatów?
 

Hartson

New member
Bez reklam
phoba napisał:
A ja się zastanawiam nad tym jak wygląda konfrontacja plazm z LCD podświetlanych LEDami. Z opinii i recenzji, jakie udało mi się poczytać na temat serii Samsungów z LEDami chwalony jest znacznie lepszy poziom czerni, a co za tym idzie ogólna głebia kolorów. Nie udało mi się nigdzie nic znaleźć nt.smużenia. Technologia LED daje podobno na tyle lepsze efekty, że już kilka firm planuje w to wejść, np. niedługo Sharp pokaże już coś w sklepach. Czy ktoś miał okazję realnie porównywać LEDy z plazmą? Czy LEDy w znacznym stopniu redukują (usuwają?) wady LCD, czy to tylko "chłyt małketingłoły" ;) Azjatów?

Na konkurencyjnym forum zrobiono test porównawczy Sony 40W5500 (podświetlenie CCFL) i Samsunga 40U7000 (podświetlenie Edge LED). Wygrał Sony i to właśnie m.in. jakością czerni.
 

z3

Member
Lol tak to jest jak się porównuje 2 różne tv to każdy pokaże inną jakość. Telewizor z dobrym podświetleniem standardowym będzie mógł zaświecić jak dobry LED, tyle że za nazwę LED trzeba będzie dopłacić.


Ciekawe czy koledzy kiedyś wpadną na jakiś pomysł sami :)
 

demografik

New member
Kupiłem ostatnio plazmę Samsunga i mam w domu jeszcze LCD od LG. Stary TV odpada w przedbiegach i wędruje do sypialni... ;)
Kolory, czerń, dynamika i plastyka obrazu. Wszystko na + dla nowego, plazmowego nabytku!
 

rav-ek

New member
To mój pierwszy post na forum...więc pięknie witam wszystkich forumowiczów :grin:
Zapewne wszyscy z Was kiedyś stali przed takim dylematem...więc proszę o wyrozumiałość a przede wszystkim o pomoc.
W najbliższym czasie chcę być szczęśliwym posiadaczem super telewizora...chcę zaznaczyć że jestem laikiem i po miesiącach spędzonych na czytaniu stron internetowych,forów,opini użytkowników...jestem na 99% pewny że ma to być plazma Panasonic...troszkę gorzej wygląda wybór modelu.
Pod uwagę biorę takie modele: 46PZ85,50PZ800,42V10,46G15,50G10...ten wybór podyktowany jest przede wszystkim tym że muszę się zmknąć w kwocie 6tys zł...mój instynkt mówi mi że powinienem ten wybór okroić do 50PZ800 i 42V10...który z nich Waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego?...nigdzie nie znalazłem bezpośredniego porównania tych dwóch modeli...a co Wy szanowni forumowicze byście mi doradzili?...a może nie plazma?...a może nie Panasonic?
Mój pokój to 7x5m,okno z roletą od południowej strony po lewej stronie miejsca na TV,przed TV raczej spędzam czas w godzinach wieczornych...powiedzmy w dzień 30% wieczorem 70%,odległość od TV około 4m,peryferia to: "N-recorder",PS3,BluRay,laptop.Do tej pory posiadam Sony KVA...od 18lat...złego słowa nie powiem...dźwięk jak na tamte czasy...miodzio.
Aha...mam okazję kupić 50PZ800 z wystawy sklepowej...ma rysy na panelu bezpośrednio przy ramce obudowy w górnej części...za 5tys zł...czy warto?...czy da się usunąć te rysy?
Bardzo proszę o odpowiedź na dręczące mnie pytania...z góry dzięki wielkie.
 

cork

New member
witam Kiki również proszę o pomoc w wyborze Jakie masz warunki = 5 m x 4m
Preferowana wielkość matrycy = 42 lub 46 bo 50 to chyba za dużo
Preferowane marki = najlepsza do moich wymagań
Preferowana technologia = LCD lub plazma
Jaki sygnał =
póki co to kablówka ale zaraz będzie cyfra + , blue ray z ps3
Jaka odległość od ekranu = 3m – 3.5m
Jakie urządzenia do podłączenia = dekoder cyfrowy, pc, ps3 , kino domowe Onkyo
Jaka klasa cenowa = 5000-6500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = popołudnia i wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = dobrze nasłoneczniony ale mam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = najczęściej 2, max 4
Jaki masz ulubiony program =
discovery, sport , filmy, koncerty

Jaki masz telewizor = crt 29 Panasonic quintrix
Ma stać czy wisieć = raczej stać
Czego oczekujesz od telewizora =
dobrego odwzorowania kolorów, braku smużenia, dobrych kątów,

Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD i jak najwięcej Hz


kurcze od tego czytania forum to tylko głowa mi spuchła
myślałem o Plaźmie Panasonica
TX-P42V10E - tylko co z tym wypalaniem i czytałem że trzeba plazmę wygrzewać czy cos w tym stylu
lub o LCD Sony Bravi z seri chyba 5500 -200 hz

a i pytanie ostatnie KIKI masz może dostęp do dobrych cen TV ??

z góry dzięki za pomoc
pzdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bierzesz w tej kasie 50" plazme Panasonica bez bólu i obaw, że za duży.
Najlepiej zagadaj do KiKiego o prezentacje w domu.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze się zastanów bo masz tylko krok do wyboru Pioneer LX 5090.
I wówczas możesz swobodnie sięgać po wielkość 50" ale w technologii plazmowej .
Do porównania brałbym LCD :
JVC 47DV1
Sony 46W 5500
Samsung 46B 6000
o Ceny pytaj na priw .
 

Snake73

New member
Panowie ( i Panie ) śledzę ten wątek, sam jestem właścicielem plazmy panasonica a o wyborze przesądziło to że poszedłem do sklepu z pożyczonym filmem na BR "Aliens". Jest tam masa ciemnych scen, nagłych błysków itp. Obejrzałem go na LCD i na mojej plażmie. Wybór już znacie, każdemu kto planuje zakup tv proponuje zrobić tak samo. Z innych filmów też bardzo dobrze się nadają wszystkie częsci Gwiezdnych Wojen. Kosmos na LCD wygląda tragicznie. Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Weź pod rozwagę, że kosmos to nie jedyne kryterium brane pod uwagę przy zakupie telewizora. Zarówno obiektywne jak i subiektywne ;)

Pozdrowienia!
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)

po przestudiowaniu wątku widzę, iż zdecydowaną większość stanowią ludzie z dylematami podobnymi do tego jaki ja mam aktualnie :)
Oczywiście muszę wybrać jakiś telewizor hehe
Kiki - bardzo proszę o pomoc :) opinia fachowca ma ogromną moc :)

wielkość pokoju - 20 m
preferowana marka – w sumie brak, ale głównie Sony, Samsung, Philips, LG
jaki sygnał – SD, PS3, n
jaka odległość od ekranu - 2 do 2,5
jakie urządzenia do podłączenia - dvd, ps3, n, usb lub hdd z filmami, aparat
jaka klasa cenowa – do 3700
więcej oglądasz w dzień czy w nocy – popołudnia i wieczory
jakie masz nasłonecznienie pokoju - okno od zachodu - raczej spore (są rolety)
ile osób zasiada przed telewizorem – 2 i więcej
Jaki masz ulubiony program – TVN24; National Geographic; Discovery
jaki masz telewizor – tuner w monitorze komputerowym :) LG L173ST 17"
Ma stać czy wisieć – stać
Co Cię wkurza w telewizorach – rozmycia, nachodzenie kolorów, opóźnienia w grach na ps3
Full Hd czy HD ready - Full HD 40-42 cale


Wstępnie byłem zdecydowany na Samsunga 40B650 lub Sony 40W5500, jednak im więcej czytam o telewizorach, tym lista się wydłuża. Dodałem do niej LG 42LH5000 - bo 200MHz i dobre opinie oraz Philipsa 42PFL7404H - zobaczyłem jak działa i odpadłem, za dodaniem przemówiło również skalowanie i świetny odbiór SD.

Im dłużej wybieram, tym gorzej - pomocy :)
z góry dzięki :)
 
Do góry