Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ipsz

New member
Jeśli masz zamiar oglądać TV z 4 metrów to naprawdę możesz być zawiedziony. Ale jesteśmy dorośli i sami musimy decydować, tak? :)

W pierwszym rzucie, po 3 latach oglądania 32" CRT (też 16:9) kupiłem 37" (pomijam boje LCD vs. plazma bo na szczęście kilkanaście dni wcześniej miałem okazje pooglądać u rodziców Aquosa full HD i wybór stał się bardzo prosty i oczywisty - tylko plazma) ale szybko okazało się że o ile w przypadku zwykłej telewizji, programów informacyjnych i rozrywkowych jest to wystarczające to już w przypadku panoramicznych filmów jest ZA MAŁO. Teraz oglądam 42" z odległości 2-3m i jest naprawdę OK, przy czym nadal przy filmach jest lekki niedosyt. Zgadzam się, że gdyby mi to ktoś opowiedział przed moimi doświadczeniami to bym się zaśmiał i... zrobił po swojemu. ;)

Z tego piszesz, będziesz oglądać 42" z 1m - fakt, przy SD to przesada. I rzeczywiście w tym momencie 37" jest lepszym wyjściem. 37PV80 powinien wystarczyć. Ale na pewno w przypadku filmów będziesz nie do końca zadowolony, o HD nie wspominając.

I masz rację, MM sprzedaje poniżej 2k nie PV80 ale PV8. Mea culpa. To faktycznie gorszy model ale naprawdę nie aż tak gorszy. Podstawowe różnice to wejście PC (które i tak działa gorzej niż HDMI - bez porównania) i gniazdo kart pamięci. Oczywiście nie ma też kilku innych opcji, z których moim zdaniem najpotrzebniejsza i jedna warta uwagi to wynalazek pt C.A.T.S. W praktyce to dodatkowa opcja ustawień obrazu opisana jako Eco. I po uruchomieniu tej opcji, telewizor dopasowuje się do oświetlenia w pomieszczeniu. Moim zdaniem bardzo przydatne. Inna różnica to bardziej elegancka obudowa w przypadku PV80 ale nie każdy lubi "fortepianowe" wykończenia. O ile pamiętam 42PV80 MM sprzedaje za ok. 2500 zł. 37PV80 jest gdzieś pomiędzy.

Polecam dokładne sprawdzenie cen przed zakupem, drugą plazmę kupiłem juz u niezależnego sprzedawcy, w małym internetowym sklepiku ale odebrałem osobiście. Było o ponad 1.000 zł taniej niż w MM.
 

albercikk

New member
Czyli jednak wychodzi 42 z waszych podpowiedzi, hmmm będa musiał posiedzieć troszkę w jakimś MM czy Saturnie i porównać 42PV80 & 37PV80 (na sygnale SD jeśli mi go tam puszczą ?) - z małej odległości i zobacze czy 42 cala z 1 metra bedzie dla mnie do zaakceptowania.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Lepiej zastanów się, jak będzie wyglądać obraz na 37" z 4 metrów (czyli tej drugiej granicy Twojego oglądania), przy założeniu, że film będzie nadawany panoramicznie czyli pomimo, że TV ma format 16:9 to i tak z góry i dołu zostają czarne pasy. I nie traktuj SD jak wyznacznika a jedynie jako możliwość, opcję.
 

greyman

New member
Witam
Poszukuje TV. Po przeczytaniu wątku mam swoje przemyślenia. Napiszcie czy się mylę.

Parametry:
Wielkość pokoju ............ 35 m2 (dobrze nasłoneczniony)
Odległość od TV ............ ok. 2-3m jak wiadomo punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia :)
Rodzaj sygnału ............. Cyfrowy Polsat („zwykły” tuner, możliwa przesiadka na tuner HD, DVD - póki co brak (do kupienia razem z TV, prawdopodobnie jakiś model z HDD, ew od razu Blueray), rzadziej komp - głównie fotki, Divx'y, brak konsoli
Oglądanie programy ...... różne; wszelkie TVNy, Discovery, kanały sportowe,
Kwota do wydania ......... ile warto będzie wydać, ale bez przesady
Oglądam ...................... przeważnie popołudnia i wieczór

Z tego co wyczytałem, to biorąc pod uwagę źródło obrazu - plazma, pewnie 42" Panasonica. Nasłonecznienie wieczorami raczej nie przeszkadza :), więc nie ma sprzeczności. Do tej pory używam starego Blaupunkta (ma z 18 lat :) ), więc nie mam niż przeciwko 'analogowemu' obrazowi - znów punkty dla plazmy. Fotki - raz na jakiś czas - oglądanie, a nie obróbka w Photoshopie, wieć plazma chyba wystarczy.

I tak jeszcze wracając do nasłonecznienia - jak to wygląda w najnowszych plazmach - wciąż tak kiepsko radzą sobie z refleksami? I czy to "kiepsko" to w porównaniu do LCD czy ogólnie?

Pozdrawiam
Tomek
 

biaand

New member
Pomocy !!!:(

Witam
To moj pierwszy post na forum , mam dylamat co kupic .
Odleglosc z ktorej mam ogladac tv to 3 metry , sygnal z Multimedii, rolety w oknach.
Bylem juz zdecydowany na kupno Panasonica TH-46PY80P ale sprzedawca w sklepie zasugerowal kupno tv Sharpa 46XL2E, probujac mi wmowic ze nie warto kupowac plazmy, teraz juz nie wiem kompletnie co robic , bralem jeszcze pod uwage Panasonica TH-50PV8P
Prosze o fachowa porade co kupic moze jestem w bledzie i mozna cos lepszego wybrac w cenie do 5000 tys, zlotych
Pozdrawiam
 

ipsz

New member
46PY80 będzie bardzo dobrym wyborem. Pana sprzedawce pozdrów, i pchaj pudło z Panasem do kasy. ;)

A tak przy okazji - oglądałem wczoraj obraz z kilku naprawdę dużych ekranów i wrażenie jest takie jakby sprzęt i oprogramowanie nie nadążały z obróbką. W przypadku 60-63" paneli - obraz momentami "przeskakuje". Dotyczy to TV różnych firm. Z drugiej strony to niemożliwe, bo rozdzielczość jest identyczna więc to nie w tym problem. Czy może powyżej pewnej wielkości pikseli ludzkie oko zaczyna zauważać to czego w przypadku małego panela nie widać i dopiero odpowiednia opcja w oprogramowaniu jest w stanie to ukryć?
 

biaand

New member
Podjalem decyzje :)

Witam
Wlasnie zamowilem TH-46PY80 w sklepie internetowym, maja dostarczyc do wtorku, taniej niz we wspomnianym wczesniej sklepie:)
Dzieki za podpowiedzi, mysle ze bedzie super i sie nie rozczaruje :)
pozdrawiam
 

MAYKI3M

New member
MAM DYLEMAT,

od paru dni czytam, szukam, czytam i mętlik co do wyboru tv jest coraz większy,
bardzo proszę pomóżcie:) :)
tv będe oglądał z odelgłości 2-3m
sygnał upc cyfrowe( pakiet z kilkoma kanałami HD) plus canal+ i hbo też z upc i też część z HD,
czasami film z dvd ewentualnie z kamery DVD,
rzadko zdjęcia,
kasa do 7,000,
zastanawiam się nad:
samsung LE40A786,
sony KDL40Z4500
panasonic TH-37PV80 bo nie znalazłem plazmy 40 cali,

co byście radzili?
za rzeczową pomoc stawiam pivko:)
 

ipsz

New member
A może powalczyć o 2 dodatkowe cale i dokładnie obejrzeć 42PY80, 42PY85 a nawet topowy 42PY800, który śmiało zmieści się w tym budżecie. Odpuść 37" zwłaszcza w kontekście tych 3m. A LCD tak, pod warunkiem, że jesteś w stanie zaakceptować to jak wyglądają programy SD na tych TV i że na taki telewizor nie będziesz patrzeć pod kątem, np siedząc z boku. ;)
 

moraf

New member
prośba o pomoc

witam,mam prośbe do znawców,potrzebuje zrobić zakup telewizora i mam na to około tygodnia,sygnał z kablówki,osoba oglądająca około 55 lat,pokój 4m na 3,5m,i kasa max 2 tys.zł,będę bardzo wdzięczny za szybka i fachową porade gdyz chciałbym wziąść około 3 szt tv do domu na testy(mam taką możliwość) i chciałbym wiedzieć czy to ma byc lcd czy plazma,gość w sklepie powiedział że do kablówki jak najbardziej plazma,a o lcd się wypowiedział że im większa rozdzielczość tym gorszy będę miał obraz,pomózcie mi coś w miare dobrego wybrać w tych pieniądzach,aha wielkośc to max 32",a może rozważyć 26 "?będę bardzo wdzięczny za pomoc
 

Foxxx24

New member
Przy tym budżecie i Twoich założeniach zdecydowanie polecam Ci plazmę 37PV80 bo daje piękny obraz zarów przy SD jak i HD.


Pozdrawiam
 

moraf

New member
trochę za drogi no i przede wszystkim za duży jak na samotną starszą kobiete ,wiem że mniejszej plazmy się chyba ne kupi(dobrej plazmy bo widziłem gdzies dużo tańszy LG ) więc będę zmuszony cos wybrać z LCD,tylko pytanie czy szukac mniejszej rozdzielczości czy mniej cali?
 

tomiy

New member
mowiac o rozdzielcczosci 1024x720 ( 768 ) mialem na mysli panasa 37 cali i odleglosc 2-3 metrow. I teraz pytanie czy porownujac taki panel z panelem w full hd np lcd bedzie widac roznice przy sygnale HD. Czy moze ludzkie oko jest za slabe aby wyczuc taka roznice przy 37 calach.

IMO dygnal HD zacznie wypierac SD nie wczesniej niz za 5-6 lat. Natomiast Blueray kiedy ceny jego i ceny plyt spadna do akceptowalnego poziomu. Tak samo stalo sie z DVD ktore wyparlo VHS dopiero po spadku cen nagrywarek i nosnikow
 
Ostatnia edycja:

kaziustein

New member
Witam forumowiczów.

Sprawa jest prosta, potrzebuje lcd 26 cali głównie w celu podłączenia go pod xbox`a 360. Zastanawiam się nad jednym z tych modeli: Sharp LC26D44E, Samsung A451 i Sony Bravia V 400. Wdzięczny byłbym za pomoc w wyborze modelu lub ewentualnie doradzenie zakupu innego.
 

Matthew_888

New member
Witam

Muszę przyznać, że naprawdę pomocny wątek :)
Ciesze się, że na niego trafiłem :)
Mam pytanie odnośnie punktu 3a

Powiedzmy, że dysponuje sygnałem cyfrowym (platformy cyfrowe) i C
czy w takim wypadku na LCD 37" w FullHD jakoś będzie słaba czy nie?
Chodzi mi o to żeby nie rozciągało za bardzo obrazu do rozdzielczości FullHD
boje się utraty jakości. Będę wdzięczny jeśli ktoś przybliży mi zależności
między jakością sygnału a rozdzielczością telewizora.

Konkretny przykład:
Sygnał: cyfrowy i DVD/Divix
Długość pokoju: 4m ale oglądać mógłbym tak z 2-3m
TV: 37LG7000 37" rozdziałka 1920x1080

Na kupno mam 10-11 miesięcy :D ale jak mnie coś zaciekawi to
lubię wiedzieć wcześniej ;)

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

MAYKI3M

New member
ipsz napisał:
A może powalczyć o 2 dodatkowe cale i dokładnie obejrzeć 42PY80, 42PY85 a nawet topowy 42PY800, który śmiało zmieści się w tym budżecie. Odpuść 37" zwłaszcza w kontekście tych 3m. A LCD tak, pod warunkiem, że jesteś w stanie zaakceptować to jak wyglądają programy SD na tych TV i że na taki telewizor nie będziesz patrzeć pod kątem, np siedząc z boku. ;)

i wybór padł na TH 42py800
dzięki wszystkim za podpowiedzi
zdam relacje jakie wrażenia
 
Do góry