Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Zitek

New member
Przereklamowana Plazma!!!

Witam!

Po wielu wizytach na tematycznych forach utwierdziłem się w przekonaniu i zdecydowałem na zakup plazmy... Zamówiłem przez internet model SAMSUNGA PS50A656 za niecałe 5tysi i miałem odebrać w sklepie.
Maksymalnie podjarany pojechałem po moje cudeńko i właśnie stamtąd wróciłem... TOTALNIE ROZCZAROWANY BEZ NICZEGO!!!!! :(
Zapytacie "dlaczego"??? :confused:
Otóż te wszystkie "atuty" plazmy jak prawdziwie głęboka czerń i kolorystyka okazały się tylko pustymi sloganami bez potwierdzenia w rzeczywistości!
Obok stał załączony model LCD tej samej firmy z serii 7 (nieco mniejszy, bo 46") i bił plazmę na głowę, jeżeli chodzi o czystość bieli, intensywność i głębię czerni, oraz nasycenie kolorów... :/
To jakby wystawiono telewizory z dwóch różnych epok...:???:
PLAZMA PRZEGRAŁA W PRZEDBIEGACH!!!

I co na to wszyscy zwolennicy "cudownej" plazmy???
Jak da się wytłumaczyć aż taką różnicę w tych dwu w sumie nowych (tegorocznych) modelach????:twisted:

Dodam tylko, że sprawdziłem ustawienia na plaźmie, bo nie chciałem wierzyć, żeby była aż taka różnica... było ustawione na dynamicznym!!!
A tu czerń - szara... biel - szara... generalnie kolorystyka jakaś taka przytłumiona... FUUUUUUUUUUUUUUUJ!!!

Radzę wszystkim, którzy zastanawiają się nad kupnem TV... Marsz do sklepu i porównajcie "na żywo" co jest lepsze, a nie sugerujcie się opiniami innych (zresztą często nietrafnymi)...

Najgorsze jest to, że teraz znowu mam problem z wyborem TV... :(

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
A tak dokładnie?
Co Ci gościu puścił w sklepie?
Czy pomieszczenie było jasne czy ciemne?
Czy Samsunga porównywałes z innymi plazmami czy tylko z LCD?

Zadałbym jeszcze kilka pytań, ale jak na te wszystkie odpowiesz twierdząco tzn, że nie polecam Ci plazmy.
 

Zitek

New member
Tak dokładnie, to:
1. Na obu TV leciała dokładnie ta sama prezentacja Samsunga w HD
2. W sklepie było jasno - jeden z salonów RTV EURO AGD
3. Ta "moja" plazma została właśnie wyciągnięta z pudełka i podłączona, a obok stał wcześniej wystawiony LCD z serii 7 Samsunga.
Nie miałem okazji bezpośrednio porównać do innych plazm akurat w tym sklepie... :/

A może jest taka opcja, że akurat ta sztuka była jakaś wadliwa? Choć nie wiem, czy wtedy w ogóle by chodziła, gdyby było coś nie tak? :/
Bo chyba taki słaby obraz nie jest normalny na "dzień dobry"??? :/
Jest jeszcze jedna opcja - model który wybrałem jest totalnym niewypałem i cofnięciem się wstecz?????????:(

Qrczeeee... A już się tak cieszyłem, że dziś skorzystam z pełni dobrodziejstwa PS3 i N-ki... :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pomyłką to jest polecanie porównywania w sklepie telewizorów gdzie panują zupełnie inne warunki niż w domu.
Jeśli będziesz oglądał 90% z sygnału HD to sugeruj się testem wykonanym na takim właśnie sygnale w sklepie...

Pozdrawiam,
 

Zitek

New member
To znaczy, że w domu nagle plazma zmieni swe oblicze na przecudne, a LCD odwrotnie??? :twisted:
Czyli taki trochę Dr Jekyll i Mr Hyde??? :D

Tak jak napisałem powyżej, na obu TV leciała prezentacja Samsunga w HD.

Dodam jeszcze, że ten SAMSUNG LCD serii 7, który stał obok, nie był na LEDach...

edit dnc
Kurcze!!! Edytujemy posty a nie dajemy 1 pod 2!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kukuku2

New member
Zitek kup jeżeli tak uważasz to ty będziesz oglądał jeżeli ma sygnał HD i obraz taki będzie jak na prezentacji to polecam. Napisz coś jak zamontujesz sprzęt w domu.
 

Traper2000

New member
@Zitek
Posłuchaj, również miałem ten sam problem jak poszedłem popatrzeć na wybraną plazmę w jednym ze sklepów we Wrocławiu i od razu zacząłem żałować zamówionego Panasonica. Na szczęście w pracy mam kolegę, który ma plazmę (model z przed roku) i po pracy wpadłem do niego na chwilkę upewnić się jaki błąd popełniłem... Nie będę budował napięcia i powiem ci od razu tak: zakochałem się w obrazie z plazmy i dzisiaj po 10 dniach jej używania nie zamienię jej na LCD chyba, że to byłby model z najwyższej półki ale po co, jeżeli za LCD o takim obrazie trzeba by było zapłacić z 5000zł a za plazmę 2500zł. Dodam, że mam w domu jeszcze SHARPA 32" (model tegoroczny) i wylądował w kuchni.
Poszukaj wśród sąsiadów, kolegów może ktoś ma plazmę i zademonstruje ci ją w domu.
3maj się...
 

moraf

New member
jaki telewizor 32 cale najlepszy będzie do odbioru sygnału z kablówki,na co zwracać uwagę spoglądając na parametry,wiem,w pierwszym poście jest napisane nie patrzec na papier no ale nie da się wszystkich tv wziąść do domu i sprawdzać jak działają,moge wziąść dwa max.dzięki z góry za wskazówki,porady
 

antek1

New member
Panasonic TH-42PV80 czy LG 42LG5000

Witam

Panasonic TH-42PV80 czy LG 42LG5000

Roznica w cenie miedzy tymi dwoma tv jest nieznaczna natomiast pierwszy to rozdz. 1024 x 768 a LG to juz Full HD

Bede mial podlaczoną TV "n" pokój mam 24 m2

Najbardziej chyba byłbym za plazmą full hd ale niestety na TH-42PY80 mnie nie stać

Co wybrać?

antekl
 

surfer

New member
Preferowany rozmiar TV ? 40 - 50"
Wielkość pokoju ? 4.5x5m
Jaki sygnał ? kablówka(sygał cyfrowy z możliwością wymiany na dekoder HD ), dvd i divx, rmvb, filmy HD z kompa, laptop z napędem blu ray
Jaka odległość od ekranu ? 3 - 4m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, laptop
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie, wystawa zachodnia
Ile osób zasiada przed telewizorem? maks 2
Jaki masz telewizor? – 32" CRT Philips
Przeznaczenie - na początku kablówka cyfrowa SD później z kanałami i dekoderem HD, oglądanie filmów HD z laptopa, filmy dvd,
Ma stać czy wisieć? stać

Zakres cenowy - 4000-5500zł

Do tej pory byłem nastawiony na 40" LCD Samsunga serii 7 (LE40A786LED), pojawiła się Tośka LCD RV555 LED (cenowo 46" trochę mniej niż 40" Samsunga) ale po kolejnym "ryciu" forum patrzę na plasmę 50" Samsunga serii 7 (PS50A756 - cenowo trochę więcej). Wiem, że to nie jest do końca miernik ze względu na posiadaną kablówkę, ale niewykluczone, że będę zmieniał miejsce zamieszkania i wtedy sygnał będzie z jakieś platformy cyfrowej więc patrzę też na tuner DVB i tak:
Samsung LCD 786LED - MPEG2
Tośka LCD RV555 - MPEG4 ale nie HD
Samsung Plasma 756 - MPEG4 HD

Jakie są wasze propozycje, może inne typy? pozdrawiam
 

kr16

New member
gregepi napisał:
Mam do wyboru sony w4000 i Sharp LC-32DH65 E :) co wybrać

Bierz Sony ja też naczytałęm się na forum potestowałem w różnych
salonach RTV i wybrałem jednak Sony W4000. Jestem bardzo zadowolony no i na dokładkę gwarancja 5 lat... obym nie musiał z niej korzystać:)
 

arekw99

New member
dlugo, bardzo dlugo przymierzalem sie do kupna nowego TV i niemal od zawsze mialem chrapke na LCD. Sony ewentualnie Sharpa ...
a od trzech tyg. jestem posiadaczem plazmy Panasonica.
No i to byl wybor najlepszy z mozliwych. Owszem moglem wywalic mega kase na super nowoczesnego lcd z obrazem jak zyleta, ale wybralem jednak nieco bardziej ekonomiczna opcje i mam plazme z obrazem jak zyleta.
Polecam.
Te wszystkie brednie o przestarzalych plazmach i problemach z nimi mozecie miedzy bajki wlozyc.
A jesli do tego sporo ogladacie w rozdzielczosci SD to wybor jest tylko jeden. PLAZMA
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zwolennicy LCD, a właściwie przeciwnicy plazm wytaczają różne argumenty, wśród których część jest nawet prawdziwa. Jednak argument o rzekomej przestarzałości tej technologii należy do czołówki najbardziej bzdurnych. Ale nie dziwię się. Patrząc na przewagę ilościowo-modelową LCD nad plazmą można odnieść wrażenie, że plazma wymiera. Jednak, jak na razie, kilku producentów nadal inwestuje w tę technologię i póki co, tylko względy strategiczno-ekonomiczne mogą jej zagrozić. Nie zaś to, że jest nierozwojowa.

ArtS :)
 

arekw99

New member
ArtS007 napisał:
Zwolennicy LCD, a właściwie przeciwnicy plazm wytaczają różne argumenty, wśród których część jest nawet prawdziwa. Jednak argument o rzekomej przestarzałości tej technologii należy do czołówki najbardziej bzdurnych. Ale nie dziwię się. Patrząc na przewagę ilościowo-modelową LCD nad plazmą można odnieść wrażenie, że plazma wymiera. Jednak, jak na razie, kilku producentów nadal inwestuje w tę technologię i póki co, tylko względy strategiczno-ekonomiczne mogą jej zagrozić. Nie zaś to, że jest nierozwojowa.

ArtS :)

no wlasnie !!

a polki sklepowe uginaja sie od lcd . . .
choc trzeba przyznac, ze porzucenie przez wiele firm produkcji plazm nie zacheca do tej technologii

Panasonic to jednak nie firma wydmuszka i widac, ze wiec co robi, bo moja plazma smiga rewelacyjnie. Oby tylko wykazala wlasciwa trwalosc.
 

adamboro

New member
Jaki LCD 32" do 2000zł

Jaki model LCD 32" wymienionych marek warto kupić w cenie do 2000zł

JVC
Toshiba
Panasonic
Samsung

TV ma być kupiony z myślą w nie dalekiej przyszłości korzystania z kanałów HD
 
Do góry