Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Szlachtus

Member
Hehe wiem wiem, pewnie będzie kolosalna różnica na bluray ;) Jakiś czas temu przez przypadek miałem King Konga w HDDVD i już była duża różnica w jakości...zresztą też sie napatrzałem w różnych sklepach jak wygląda KURO przez bluraya etc., no i bomba :D ale po tym co zobaczyłem jak pięknie odbierają na nim filmy DVD (wiadomo najlepiej nowe produkcje, ponieważ te zawsze mają mimo wszystko lepszy obraz i dźwięk) to powiem ci że nie widzę na razie zadnego sensu przechodzenia na bluraya...tymbardziej że mam amplituner i DVD także Pioneera ;) amplituner dodatkowo jest także pod format wyłącznie DVD, nie posiada możliwości odtwarzania dźwięku dolby true hd czy DTS Hd, a cały ten sprzęt kupowałem w tym roku za niemałe pieniądze. Także na razie zostaje przy DVD, bo na KURO na prawdę ten format świetnie się prezentuje, na prawdę nie ma co narzekać. Pozdrawiam
 

Szlachtus

Member
ok rozumiem, postaram się zatem zbytnio już nie chwalić, powiem tylko tyle, na pewno nie należę do żadnej sekty, miałem dylemat, kupić Panasonica czy Pioneera...wybór padł na pionka i nie żałuję tego zakupu...chciałbym po prostu od czasu do czasu podzielić się wrażeniami dla ludzi którzy zastanawiają się nad kupnem bo nie ma co się oszukiwać, ceny KURO są tak wysokie że na taką transakcję trzeba się nastawiać odpowiednio z kilka miesięcy :]
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobrze wydana płyta DVD prezxentuje się na plaźmie bardzo dobrze. Format HD ma przewagę w zasadzie jedyni w szczegółowości obrazu. Dobry skaler w DVD lub telewizorze potrafi zdziałać (niemal) cuda. Nie mam wprawdzie Pioneera, choć zastanawiałem się nad takim wyborem, jednak wrażenia z mojego Sama też są bardzo pozytywne. :)

ArtS :)
 

Szlachtus

Member
Witam ponownie :) Tym razem chciałem się zapytać o jedną myślę ważną i ciekawą kwestię, mianowicie format panoramiczny 16:9. Otóż większość filmów DVD jest nagranych w formacie 16:9, nowe telewizory czy to LCD czy Plazma są niby przystosowane właśnie do panoramy, czy może mi ktoś zatem powiedzieć czemu mimo to we wszystkich filmach nagranych w 16:9 są czarne pasy?? Czytałem nawet w specyfikacjach ostatnio zakupionego Pioneera KURO że jest to TV specjalnie przystosowany do formatu panoramicznego, aby filmy nagrane w 16:9 nie posiadały czarnych poziomych pasów jakie mają miejsce na m.in. TV kineskopowych, tylko były idealnie wpasowane w ekran, czyli każdy taki film powinien być pokazywany na pełnym ekranie...ja mimo to mam czarne pasy zawsze...czy to jakiś żart ze strony producentów? czy może format DVD nie jest dorobiony? a może to wina tych TV?? Sam nie wiem co o tym myśleć...

P.S mam takie filmy jak Kompania Braci czy Park Jurajski które są nagrane w formacie 1.85:1 (format "anamorficzny") i te filmy u mnie są wpasowane idealnie w ekran. Jestem tym zaskoczony jak nie wiem co...czekam na jakąś konkretną odpowiedź bo to mi spać nie daje :(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie we wszystkich filmach DVD takie pasy występują, ale rzeczywiście, w większości przypadków są. Standard DVD opiera się na dwóch formatach: 4:3 oraz 16:9. Filmy kinowe są nagrywane w proporcjach 2,35:1. Tak więc taki film zakodowany w formacie 16:9 musi posiadać pasy.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobry artykuł.

Telewizję HD ogląda się z bliska, aby cieszyć oko znakomitą jakością obrazu i liczbą szczegółów. Dlatego, dla przykładu, filmy prezentowane na 42-calowym HDTV powinniśmy oglądać z odległości 1,6 m (...) Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by nie rezygnować z dotychczasowych upodobań i wciąż oglądać telewizję z większej odległości. Tylko że wtedy pozbawiamy się efektowych wrażeń związanych z oglądaniem kanałów HD.

Dla 50" jest to poniżej 2 metrów - 1,9 m.

Jak ważna jest rozdzielczość pracy? Jeśli wierzyć grupie Imaging Science Foundation, która konsultuje się z producentami telewizorów (i innych urządzeń) w sprawach jakości obrazu, nie aż tak bardzo jak może nam się wydawać. Grupa jest przekonana, że najważniejszymi czynnikami wpływającymi na jakość obrazu są: współczynnik kontrastu, nasycenie kolorów oraz dokładność kolorów. Rozdzielczość figuruje na miejscu czwartym, mimo że jest najczęściej dyskutowanym parametrem obecnych telewizorów HD. Jest również najczęściej brana na celownik przez pracowników marketingu i pokazywane w reklamach telewizory przeważnie szczycą się obsługą rozdzielczości Full HD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

macinus

New member
To napiszcie z doświadczenia czy Pionek 5080XA (to mój faworyt do kupienia i na prezentację od Kikiego) oglądany z 2,7m-3,0m na podłączonej kablówce analogowej będzie dobrym wyborem? Również sporo gram z pc i będę chciał go wykorzystać do tego + filmy HD z kompa. Boję się że będzie za duży (drugi w kolejce to 46PY85). Co dobrać do prezentacji (tośka zf a może 46xl2e)? Doradźcie bo kręćka idzie dostać:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Będzie dobrze :)
Co jak co ale KURO 50" można do takich warunków polecić, jeśli nie kuro to już NIC innego.

Tośki bym nie brał bo ja porównywałem do 52z3030 i nie było z czym porównywać :D
A podobno ZF to jest niby to samo.

Rozumiem, że bierzesz tego Panasa 46" na pokaz?

Jeśli już chcesz coś z LCD to może JVC 46"?

50" nie będzie za duży, natomiast 46" po jakimś czasie okaże się po prostu mały :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

Szlachtus

Member
witam ponownie wszystkich :) Po dość długich testach trafiłem na dziwny pierwszy problem w moim pionku...mianowicie, za każdym razem gdy go włączam to pisze "zwarcie w przewodzie anteny" ale co ciekawe obraz jest zawsze normalny...nie widać żadnych zakłóceń...wiadomość ta po chwili znika i wtedy wszystko jest ok...pojawia się zawsze gdy włączam TV, jest to trochę denerwujące i niepokojące...czy ktoś już się z czymś takim spotkał?

P.S antenę próbowałem wyjąć i jeszcze raz mocno dokładnie włożyć etc. niestety nic to nie dało, dalej ten sam komunikat...
 

BlackC

New member
O ile dobrze pamiętam ma to związek z tunerem cyfrowym .
Chyba musisz go wyłączyć w menu .
Przeszukaj forum bo gdzieś już o tym czytałem .
 

BlackC

New member
Cytat z wątku o 8G :
"Należało wyłączyć tuner cyfrowy i w menu/ustawienia/instalacja automatyczna/moc anteny wybrać opcję: wyłącz"
Jeśli tak robisz i nie działa to może faktycznie jest jakieś zwarcie .
 

Szlachtus

Member
Wielkie dzięki :) Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i zadziałało, wiedziałem że to forum jest w pełni profesjonalne ;) Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam
 

RJary

New member
Witam szanownych Kolegów i Koleżanki,
kolega który przedstawił w profesionalny sposób mini prezentację dotyczacą LCD i Plazmy wg mnie tylko wskazał jaką droge można przyjąć w gąszczu informacji o nowych rozwiązaniach w TV - duże brawa:eek:k: Czy nie zdarzyło się Wam być "nagabywanym" na zakup przez jakiegoś handlowca który nie ma zielonego pojęcia o tym co sprzedaje bo mnie tak. Przetestowałem kilka dużych sklepów i nic się ciekawego niedowiedziałem a o doradzeniu to już trzeba zapomnieć.
Oczywiście zastanawiam się na zakupem Plazmy - znalazłem taki akurat na moją kieszeń telewizorek - LG 50PG7000 . Może Ktoś już oglądał ten model i coś może o nim powiedzieć, będę wdzięczny za każdą opinię.
Pozdrawiam zacne Grono
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Szlachtus napisał:
Wielkie dzięki :) Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i zadziałało, wiedziałem że to forum jest w pełni profesjonalne ;) Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam
To Ty kolego bądź również profesjonalistą i pisz we właściwym chociaż dziale jeśli nie chce Ci się we właściwym wątku o 8G.
Tam wszystkie problemy jakie napotkałeś albo te, które jeszcze napotkasz są już opisane.

Kolega RJary widzę, że ma problem z tym samym:
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=65

Pozdrawiam,
 
Do góry