Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Od wczoraj byłem poza zasięgiem sieci, więc dziękuję Poohowi za pomoc, jakiej udzielił koledze Sciaskowi. Od siebie dodam jedynie, że spokojnie mógłbym się pod słowami Pooha podpisać.

Koledze Sciastkowi podpowiem, że to miło z jego strony, iż zwraca się do nas przez "pan", ale na forum stosujemy powszechnie formę bezpośrednią, czyli zwracamy się do siebie przez "ty". To taka mała rada na przyszłość (ale oczywiście nie nakaz :) ). Jestem w każdym razie pod wrażeniem kultury naszego nowego kolegi.

ArtS :)
 

DonMisiek

New member
pomoc w wyborze

Preferowany rozmiar TV ? 42"
Wielkość pokoju ? 4.5x5m
Jaki sygnał ? kablówka(aster), dvd i divx,(w przyszłości N-ka)
Jaka odległość od ekranu ? 2-3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, laptop
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej równo
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Duże(ale jeśli ma to wpływać na wybór to najprawdopodobniej zostaną założone żaluzje.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – 27" LCD Samsung
Przeznaczenie - na początku kablówka później N-ka, oglądanie filmów HD z laptopa, filmy dvd, filmy prosto z kamery.
Ma stać czy wisieć? stać

Zakres cenowy - max 3000zł

Osobiście jestem strasznie zmieszany co do wyboru telewizora. Czy LCD czy Plasma kompletnie nie wiem. Mam jeden LCD no ale jest za mały jednak i biorę go do mniejszego pokoju i faktycznie w świetle dziennym nie jest najgorzej ale nie najlepiej. Kablówka straszna jakość takie mam odczucia.
Proszę was o pomoc w dokonaniu tego wyboru lub nakierowanie mnie na najlepszy model dla mnie bym oszczędził trochę czasu przypatrywaniu się w inne modele, które po prostu mnie nie zadowolą.

Witam ogólnie gdyż jest to mój pierwszy post na tym wspaniałym forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 42 PV 80:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

japońskie kanapki.
Halo , halo czy nie wiecie kto przed chwilą zostawił kanapki ?
Tak się nie robi gdy człowiek jest głodny po całym dniu pracy.
A to tak jaby najlepszy kucharz przygotował je właśnie dla Was.
Czujcie sie dziś zaproszeni :cool:
4931991d351781d8med.jpg


Jeśli ktoś nie przepada za japońską kuchnią , to danie na słodko .......
3b214cc93aaac4a0med.jpg
 

chiefoff

New member
6 metrów

Witam Panów :)
Czy ktoś z forumowiczów ogląda TV z odległości około 6 metrów??
Jeśli tak, to z jakiego sprzętu korzysta?
Jestem totalnym nowicjuszem a muszę kupić coś nowego (mój stary 26 cali CRT PANASONIC 15-letni nie wystarcza - z odległości 6 metrów nie wiem czasem czy Smolarek strzelił gola czy się Szpakowski pomylił ;-)
Przekopałem to fantastyczne forum i doszedłem do wniosku...że FULL HD (cokolwiek to dla Was fachowców nie znaczy) w nowym TV jest mi kompletnie niepotrzebne (chociaż/mimo ,że mam n-kę z satelity) no i do mojego ciemnego salonu Plazma 50 calowa (na więcej chyba mnie nie stać) o rozdzielczości 1365 x 768 (a może jeszcze mniej) jest w zupełności wystarczająca??
Chyba mam rację, a kupowanie TV o rozdzielczości FULL HD (czyli dla mnie laika 1920*1080) to wyrzucone pieniądze w błoto?
Dzieki z góry za pomoc i pozdrawiam całą ekipę!!!
 

krystianen

New member
Preferowany rozmiar TV ? 37"
Wielkość pokoju ? 5x5m
Jaki sygnał ? C+ HD ,P2C HD, dvd i divx,
Jaka odległość od ekranu ? 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, laptop, HTPC z BR, X360.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej równo
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Duże(ale jeśli ma to wpływać na wybór to najprawdopodobniej zostaną założone rolety.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
Jaki masz telewizor? – 27" Philips
Przeznaczenie - ogladanie c+ SD oraz HD z HTPC, kosola X360, oglądanie filmów HD z laptopa, filmy dvd, filmy prosto z kamery.
Ma stać czy wisieć? stać
Zakres cenowy - max 3500zł raty
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe skąd pomysł Kuro?

6 metrów sprawia, że liczy się tylko ROZMIAR TV a co za tym idzie rozmiar "portfela"...

Jeśli nie planujesz przemeblowania albo dzieci 1,5m przed TV to markę dobierz sobie wg własnych preferencji.
Zwróć uwagę ewentualnie na technologię 24p - TV nie zmienia się co roku a za 2-3 lata technologia Blu-ray zapanuje na świecie i będzie tania i warto być przygotowanym.
Również zwróć uwagę na ilość złącz (fajnie jak ma np. USB najlepiej w wersji 2.0 a nie 1.1), oraz na posiadanie tunera DVB-T (ewentualnie z mpeg4).
 

brun

Member
potrzebuję pomocy przy wyborze tv, nie jest to mój pierwszy tv ale jest okazja zamienić 42xd1e sharpa na coś... większego rzecz jasna, prosiłbym o propozycję lidera aktualnego w lcd, jeśli padnie na plazme to wezme panasa
 

Benq85

New member
Witam Szanowne grono, chcialbym poradzic sie Panstwa odnosnie zakupu telewizora, troche poczytalem na ten temat, jednakze nie mam takiej wiedzy jak zgrmadzenie eksperci na tym forum.
Preferowany rozmiar TV ? 37"
Wielkość pokoju ? 22 m2

Jaki sygnał ? analogowy,dvd i video, niedlugo antena satelitarna
Jaka odległość od ekranu ? 2,5-3m

Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, video, moze laptop
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczor i czesciowo wczesna noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Duże, jednakze sa rolety zamontowane.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – 21" CRT Phillips
Przeznaczenie - filmy z dvd, filmy z video.
Ma stać czy wisieć? stać
Zakres cenowy - 2500-3500 zl.

Bardziej sklaniam sie do Plazmy, choc nie skreslam LCD. Z gory dziekuj za proponowane marki oraz modele.pozdrawiam.
 

piqs

New member
Wiam szanownych kolegów. Moi Rodzice zastanawiają się nad zastąpieniem obecnego odbiornika TV na nowego, większego "płaszczaka". Co do własnego wyboru to jestem w miarę przekonany, ale jeśli chodzi o Rodziców to poproszę Was o podpowiedź :twisted:

Preferowany rozmiar TV ? Jeszcze nie wiedzą, ale myślę, że 42" to minimum, przy którym jednak zostaną
Wielkość pokoju ? 6x7m
Jaki sygnał ? kablówka analogowa Vectra, w przyszłosci byc może cyfrowa
Jaka odległość od ekranu ? 2,5-4,5m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, kablówka, zdjęcia z DVD lub bespośrednio z SD lub USB
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? i w dzień i w nocy, ale z przewagą popołudnia i wieczora
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? średnie (odsłona południowa, ale balkon nad salonem i niedaleki las skutecznie ograniczają dostęp światła)
Ile osób zasiada przed telewizorem? na ogół 2, czasem (rzadko) 4-6
Jaki masz telewizor? – 29" lub 32" Thomson CRT 4:3
Przeznaczenie - TV z kablówki, czasem DVD i zdjęcia z wakacji
Ma stać czy wisieć? stać
Zakres cenowy - ??

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Kiki - jeśli mógłbym Cię prosić o ofertę na priva dla niebieskiego :cool: Prawdopodobnie skończy się też na pokazie / doborze w domu

Pozdrawiam i oczekuję na Wasze sugestie :)
 

tEREk

New member
Preferowany rozmiar TV: 40" - 42"
Wielkość pokoju ? 4x4,60 m

Jaki sygnał ? analogowy,dvd, polsat cyfrowy
Jaka odległość od ekranu ? 3m
- 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, tuner cyfrowy, laptop
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczor, noc w weekend cały dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Duże, są rolety ale przepuszczaja okolo 50% światła.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – 21" CRT Phillips
Przeznaczenie - filmy z dvd, filmy z komputera.
Ma stać czy wisieć? stać
Zakres cenowy - 2500-3500 zl.

Jak narazie to najbardziej odpowiada mi Phillips 42PFL7403D.

Polecicie bardziej coś innego
 

geroj0

New member
Dylemat posiadacza plazmy

Witam wszystkich.Nadarzyla mi sie okazja sprzedazy mojej rocznej plazmy
Samsunga 42 cale wiec zaczalem sie zastanawiac nad modelem wiekszym okolo 50
cali.Z poczatku bylem nastawiony na plazme Samsunga 50 A656 ale zaczalem sie
zastanawiac czy jednak nie sprobowac lcd.Przeczytalem mase postow na forach
hdtv i w koncu sam juz zglupialem.Mam kablowke cyfrowa w najblizszym czasie
przesiadam sie na tuner HD i kabel hdmi planuje kupic xboxa360 ale tez
czesto ogladam divxy.Czy zmienilo sie cos na korzysc lcd w obecnym czasie
tak abym mogl szczerze zaryzykowac i przejsc do konurencji ?/ Z mojej plazmy
jestem bardzo zadowolony ale po pierwsze wydawala mi sie za mala raptem po 3
miesiacach no i teraz bym wzial full hd.Zamierzam duzo grac na 360 choc
teraz gram na pierwszym xboxie i nie ma jakos tragedii.Sam nie wiem co
robic.Niby wypalanie w plazmie ale w lcd dalej przeraza mnie ten brak czerni
i smuzenie.Budzet kolo 5000 .Poradzcie cos.Dzieki
 

Szlachtus

Member
Pioneer KURO 4280XD

Witam wszystkich! Ja od jakiegoś czasu miałem w głowie tylko jakąś dobrą plazmę :) Czytając wiele postów na forum zdecydowałem się na Pioneera KURO...i oto nadarzyła mi się dobra okazja kupna tego TV, mianowicie sprzęt fabrycznie nowy itp. za 4999zł, chciałbym zatem się was poradzić czy za tą cenę warto kupić? I czy Pioneer KURO 4280XD do teraz jest jedną z najlepszych plazm? Po prostu, czy warto kupić ten TV za tę cenę?? Czekam z niecierpliwością na info. Pozdrawiam

P.S tak dla informacji, odległość od TV ok 4m. TV będzie przeznaczony głównie dla filmów DVD (oczywiście oryg. aby jakość obrazu była rzeczywiście dobra, bez żadnej pikselozy), do konsoli XBOX 360 no i do telewizji..niestety kablówki :( Ale myślę że jak jest 4metry odległości to chyba nie będzie tak najgorzej :D
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Za tę cenę warto kupić.
Możesz jeszcze zapytać KiKiego po ile ma ten model.

Ja przy 4 metrach myślałbym tylko o 50" ale to już droższa sprawa.

KURO jest jedną z najlepszych plazm obecnie - to można powiedzieć śmiało zostawiając jeszcze DUUUŻO zapasu ;)

Pozdrawiam,
 

Szlachtus

Member
dzięki za odpowiedź :) Zatem kupuję tego Pionka :) Też mi się wydaje że warto za tą cenę brać ponieważ na samym allegro ceny tego modelu wahają się miedzy 6000-6500zł...nie mówiąc już o sklepach typu Saturn czy Media Markt gdzie kosztują po 7000zł (jak nie więcej :] )

Swoją drogą nie mogę się już doczekać kiedy włączę Kompanie Braci lub King Konga na tym TV...oczywiście podzielę się wrażeniami na forum :)

Witam ponownie :) TV już przyszedł :D na razie sprawdziłem tylko jak gra "kablówka" i powiem że jest bardzo dobrze! 10 razy lepiej niż na Samsungu LCD 32' jakiego miałem przedtem ;] A jest to duży plus gdyż mimo że to telewizor plazmowy to przecież 42' ;) co na naszą TV publiczną wpływa nie najlepiej...także po pierwszym teście jestem w 100% zadowolony :) Później podzielę spostrzeżeniami z oglądania DVD, divxów oraz konsoli xbox 360. Na razie tyle...pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szlachtus

Member
Jestem właśnie po seansie King Konga na DVD :) Wrażenia niesamowite! Jak zobaczyłem już obraz na samym początku, stałem wryty i mówiłem sobie...i po co komu HD? :D Obraz czysty, soczysty i ostry jak żyleta :) zero jakiegokolwiek smużenia itp.itd. Właściwie to nie mam nic do zarzucenia bo dla mnie to rewelacja. Pewnie jak już się bardziej oswoję to będę wyłapywał jakieś szczegóły na minus TV :] Ale samo to że będzie trzeba je wyłapywać w późniejszym okresie mówi że ten Pioneer to klasa sama w sobie. Jutro kolejny dzień testów, myślę że tym razem pójdzie Kompania Braci i może Xbox 360...ale nie wiem jak będzie z czasem na to wszystko ;) W każdym razie kolejny punkt na plus dla modelu Pioneer KURO 4280XD. Niebawem znowu będę dzielił się wrażeniami, pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
 
Do góry