Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

gregier

New member
ArtS007, Już odpisywałem Ci w innym wątku, więc tylko wkleję tamtą odpowiedź:
"okokok
tylko po co?? Po co piszesz takie rzeczy? Ja napisałem ten tekst, aby wyjaśnić zwykłemu człowiekowi ja toto działa, aby w sklepie kitów mu nie wciskali.
Dlatego używałem skrótów myślowych w stylu przytoczonego przez Ciebie zdania "świeci albo nie" Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana, ale z poziomu wiedzy elektrotechnicznej. Dla laika przemawia zdanie "świeci albo nie" i zawiera całkiem prawdziwą informację.

I jeszcze jedno: Rurka plazmowa ŚWIECI albo NIE !!!! NIE MA STANU POŚREDNIEGO !!!!!
Piksel świeci mniej lub bardziej (piksel to 3 rurki + filtry + luminofor)
I jest tak dlatego, że rurka świeci RZADZIEJ nie mniej !!!!!!

Widzisz jak to jest mieć prawie całą wiedzę...
prawie robi DUŻĄ różnicę..

pozdrawiam gorąco"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze nie cytuj bez potrzeby mojej wypowiedzi. Jest niedużo wyżej. Po drugie, nie podważaj mojej wiedzy. Piszesz o infoirmacji dla laika. Jak sądzisz, co stwierdzi laik, gdy właczy plazmę w przyciemnionym pomieszczeniu: przecież świeci. Świeci, prawda? I co sobie pomyśliu o Twoim wpisie? Uważaj na skróty myślowe. To jest właśnie marketing. I jeszcze jedno. Nie pisałem o rurce, pisałem o komórce, czyli pikselu z luminoforem i innymi dodatkami. Równie dobrze mogłem napisać o ekranie.

Wracając do poboru mocy. Pomiary zwykłym miernikiem mocy wnoszą błąd, gdyż miernik ten mierzy moc pozorną, nie moc czynną. Tak naprawdę plazma poobiera w stanie spoczynku jakieś 1-3 W. Na szczęście my płacimy za moc czynną, nie pozorną.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Witam wszystkich!
Arts007 to jak to w końcu będzie jak bede mial 50 PV8 gdzie podaja zużycie w maksie 360W? Wszystko ustawione na 50% tryb normalny?
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak poważnie, to należałoby zmierzyć. Ustawienia, to jedno. Charakter obrazu to drugie. Myślę, że przy umiarkowanych ustawieniach można szacować około 60-70%.

ArtS :)
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
moj LCD p80 bierze za dnia 130-135 wat , a po zmroku przy malej lampie , przy wlaczonym trybie ECO bierze 90-95 wat :eek:k: , w instrukcji max 159 wat

REWELACJA
 

Foxxx24

New member
gubic napisał:
Witam.
Przeczytałem prawie cały wątek i wiem już na 99% że plazma.
Jaki model wybrać?
1.odległość : 3 do 3,3m max
2.sygnał : niestety kablówka CHOPIN-jeżeli będę musiał wezmę polsat cyfr
3.pokój : dość jasny okno na kier. połnoc-wschód
4.wielkość : 37 ;40 lub 42
5.kasa : niestety 2500-2700pln
6.TV ma wisieć na ścianie,chciałbym fulhd(takie marzenie),odtwarzacz BR wkrótce będzie,oglądamy wszystkiego po trochę( F1!),jak kupię PS to trochę też do gier.
7.TV chcę zakupić w grudniu lub w styczniu ,który miesiąc będzie lepszy do tańszych łowów ?

Przy Twoim budżecie jeżeli jest nieprzekraczalny najlepszym wyborem będzie Panasonic 42PV80 bo można go kupic za ok 2600zł,natomiast jeżeli mógłbyś wydac ok 3700 to już kupisz model FULL HD 42PY80 i zdecydowanie polecałbym Ci ten drugi jeżeli myślisz o Blue Ray:)


Wiesłąw

W Twoim przypadku jeżeli skłaniasz się ku opcji 4tej polecałbym zakup Panasa 42PY85 bo przebija lcd na 100% i będziesz bardzo zadowolony:)


Pozdrawiam
 

lesiog

New member
Pomia mocy

Odnośnie zużycia energii załączam załącznik. Plazma 32 calowa 200 W. Pomiar mocy miernikien LUMEL . I tak o godzine :
12.00 - 13.20 - film na DVD
13.30 - 13.50 - studio F1
13.50 - 14.00 - reklamy
14.00 - 15.40 - wyścig F1
15.40 - 15.55 - reklamy
Kolorem czerwonym zaznaczona jet moc średnia 15 minutowa i jest ona oczywiście opużnina o 15 min. Ustawienia w TV w większości 50%.
 

Attachments

  • wykres mocy plazma3.jpg
    wykres mocy plazma3.jpg
    188 KB · Wyś: 158

Wiesłąw

New member
Foxxx24, tak, już jestem właściwie zdecydowany na PY85, ale się waham: 42 czy 46? 46" kusi, ale przy 42" większa szansa na jakieś kino domowe (o które zresztą zapytam w odpowiednim miejscu Forum). A więc nieśmiertelne pytanie o wielkość telewizora... Muszę zmierzyć w jakimś sklepie odległości, z których zaczynam widzieć piksele.
 

Darekw1967

New member
Cyfrowym miernikiem ktory mierzy moc na wejsciu w jednostce czasu.

Jak podlacze go na godzine bede mial odczyt godzinny ile podlaczone
urzadzenie zuzylo energii.

Dziwnie obstawiasz jak plazma 37" PV8 bierze okolo 200 W na
zjechanych parametrach i wlaczonym trybie oszczednym !!!

50 PV8 wezmie Ci... 187 W ????? Chyba JAJA SOBIE ROBISZ ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jerk01

New member
tv z allegro

Jako, że piszę tu pierwszy raz WITAM WSZYSTKICH . Od paru dni czytam różne wątki i opinie na tym forum i zdecydowałem się na: Panasonic 42PV80. Wczoraj byłem nawet w Mikołowie w sklepie, który obecnie ten tv sprzedaje na Allegro i chciałem przestrzec przed tym tv oferowany przez nich, obraz na antenie analogowej- koszmar i sprzedawca nie pozwolił na podłączenie na inny sygnał do sprawdzenia, a najlepiej abym już go zabrał bez dalszych prób do domu bez możliwości zwrotu. Tak więc będę od poniedziałku dalej dzwonił i szukał go po sklepach. Dzięki temu forum i opiniami przez Was pisanymi wiedziałem na co potrzeć i zwracać uwagę przy zakupie i to mnie uchroniło przed wciśnięciem szajcu.
 

PaweleS

New member
Jerk01.Dlaczego jeśli jesteś zainteresowany 42pv80 nie kupisz po prostu przez internet.Jest tyle sklepów godnych zaufania.Sam tak zakupiłem.sprawdziłem przesyłkę przy kurierze i było wszystko OK.Kupowałem oczywiście za pobraniem-owszem parę złotych drożej ale zawsze to pewniej.A z 42PV80
na zwykłej analogowej kabłówce jestem zadowolony.
 
A nie zastanawiałeś się jak ten TV trafił wcześniej do sklepu ?
Skąd wiesz jak się z nim obchodzono, też musiał jakoś dojechać, to nie argument, że lepiej kupić ze sklepu.

Moim zdaniem sklepy internetowe to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy
 

Davero

New member
PANASONIC TH 42PY80 vs Toshiba 42 Z3030 lub coś innego (oraz parę podstawowych pytań)

Jako, że jest to pierwszy mój post na forum witam wszystkich użytkowników i dziękuję, za to, że poświęcacie swój czas na to, żeby pomóc nowicjuszom w temacie HDTV takim jak ja :).

Poczytałem już co nieco o technologiach, odległościach, złączach itd. Ale chciałbym, jeśli mogę prosić, o zdanie lepiej zaznajomionych z tematem :). A więc LCD czy plazma? I jaka wielkość?

Myślę o czymś pomiędzy 37"-42" (choć skłaniam się raczej ku 40-42”). Skłaniam się też ku plazmie, ale obawiam się szyby i oglądania siebie oraz otoczenia zamiast. Cenię matowość matrycy w monitorze LCD, który użytkuje z kompem. Ale nie wiem czy nie przesadzam z obawami.

Jaki masz telewizor? - Do tej pory 19" monitory komputerowe: jeden LCD i drugi taki CRT z komputerowymi kartami TV.

Jaki sygnał? Jaki ulubiony program?
Do jednego podłączona jest TV kablowa oraz zwykła antena łapiąca sygnał "z powietrza".

TV oglądam niewiele. A jeśli już to programy różnego rodzaju: wiadomości, publicystykę, sport, filmy, programy przyrodnicze... Pewnie zostanie zwykła kablówka (Vectra) w pierwszym okresie. O ile uznam, że warto to pewnie dalej jakiś Polsat czy Cyfra + z niezbyt rozbudowanymi pakietami kanałów.

Do czego ma służyć?
Duży TV chciałbym kupić, głównie żeby pooglądać bardziej komfortowo filmy DVD, w przyszłości pewnie i BRD (mam wreszcie miejsce, żeby porozstawiać głośniki :)). Chciałbym również podłączyć się do niego od czasu do czasu z PC (ewentualnie w przyszłości może z konsolą) żeby pograć. Gram sporo więc jeśli granie na TV byłoby komfortowe, pewnie wykorzystywałbym TV do tego częściej niż tylko od czasu do czasu.

Jakie urządzenie podłączone? Kino domowe (odtwarzacz stacjonarny lub PC HTPC), PC do gier (konsola), tuner telewizyjny.

Jakie odległość od ekranu?
2-2,5m

Jakie nasłonecznienie? Okna od strony zachodniej, TV na ścianie naprzeciwległej w stosunku do okien (odległość nieco poniżej 6m). Nasłonecznienie oceniam jako średnie. W każdym razie przed nocą na pewno nie jest ciemno (zachodzące słońce do czasu zajścia za blok naprzeciwko mojego okna robi swoje, aczkolwiek na TV bezpośrednio padać nie powinno. BTW. Nie lubię oglądać TV w całkowitej ciemności, zawsze robię sobie jakieś światełko „okolicznościowe” :).

Kiedy używany? Częściej popołudniami i wieczorami.

Ile osób przed TV?
Zwykle dwie.

Ma stać czy wisieć? Według planu ma stać, ale jeśli miałoby to pomóc, może wisieć.

Cena? Hmmm 4000-5000 PLN. Oczywiście, jak zwykle, im taniej tym lepiej (jak się da kupić coś dobrego za 2500 też nie będę płakał ;)).

Moje propozycje to:
- PDP: PANASONIC TH 42PY80, PANASONIC TH 42PY85 (ten ma cyfrowe wyjście dźwięku; mam wrażenie, że może być przydatne, ale… może błądzę :p)
-LCD: Toshiba 42 Z3030, Toshiba 40 ZF355 (mniejsza, ale "ulepszona" jak czytam)

Ww. plazmę zaproponowałem bo najczęściej czytam: Pioneer lub Panasonic, a Pioneer jest dla mnie za drogi.
Ww. LCD zaproponowałem, bo w tej technologii mam kompletne zamieszanie, a ww. Toshiba wydaje mi się najczęściej polecana w podobnych do moich warunkach, spośród TV, które mieszczą się we wskazanej przeze mnie cenie.
.
Myślę o FullHD bo chciałbym pograć w rozdzielczości wyższej niż 1024x768 (a taka jest przy HD Ready w plazmach). Z rozdzielczością 1366x768 w LCD jest natomiast - jak czytam – problem (taka by mi raczej wystarczyła). Choć pewnie w 1920x1080 przy aktualnych kartach graficznych będzie trudno. Więc możliwe dobre skalowanie obrazu też by się przydało. A może w ogóle bredzę z tym Full HD?
.

Jak widać, współpraca TV z kompem (PC gry; HTPC; konsola) ma w moim wypadku znaczenie, tak że modele, które mają z tym problemy (których nie można łatwo przezwyciężyć) nie bardzo mnie interesują. Wszyscy krzyczą, że z kompem to LCD, ale to rozumiem, jeślibym chciał TV używać jako monitora do pracy. Jeśli do gier i filmów to chyba plazma jako taka nadaje się równie dobrze, co LCD?
.

A na koniec pytanie ogólne dotyczące tego jakie dodatkowe wejścia/wyjścia poza tymi, które są we wszystkich TV w standardzie (czyli wszystkie rodzaje wejść do wprowadzania obrazu) mogłyby być prawdziwie przydatne Waszym zdaniem (np. cyfrowe wejścia/wyjścia dźwięku, PCMCIA itp.?).


---EDIT---
A, i czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w praktyce z tym: "Cannot deinterlace film-based content properly" z recenzji Panasonica na HDTV Reviews?
 
Ostatnia edycja:

modrzew82

New member
40 cali LCD czy plazmy?

Pomóżcie w doborze tv full hd

Preferowany rozmiar TV ? 40"-42"
Wielkość pokoju ? 6x5m
Jaki sygnał ? kablówka, dvd i divx, xbox360
Jaka odległość od ekranu ? 2,5-5m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, x360
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej równo
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – 25" CRT grundig
Przeznaczenie – kablówka - głównie filmy, divx, dvd
Ma stać czy wisieć? stać

Zakres cenowy - max 3000zł

Zapewne plazma Panasonic TH-42PY8 poradzi sobie lepiej w kablówce od Samsunga LE40A551 za to A551 lepiej grac bedzie z konsolą, czy to prawda?

Priorytet to kablówka i dvd ale ważne by radził sobie z dobrze z x360.

Może inna marka w porównywalnej cenie? Do gry wchodzą też 40:Toshiba XF350 i SonyV4000, jak sobie radzą z kablówka i smużeniem w grach?

Czy tuner dvb w samungu odbierze naziemną telewizję cyfrową bo panasonic chyba cyfrowego tunera nie ma?

Czy są problemy z użytkowaniem plazmy Panasonica bo przeglądając forum natknąłem się na takie opinie, co lepszym wyborem, czy zaproponujecie coś innego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry