plazma 42-50"; głównie filmy; ok 3k.

cactusek

New member
Bez reklam
no to czekamy na wrażenia bo powiem że niewielu ludzi kupiło ten tv do tak jasnego pokoju. Nie zapomnij wrzucić fotek na forum.
 

n00b

New member
Moj pokoj nie jest nasloneczniony przez wiekszosc dnia. Dopiero podczas zachodu słońce daje przez ok 2 godz. Bardziej martwi mnie usytowanie tv wzgledem okien - ma byc na przeciwleglej scianie. Cos jak poniżej. Nie wiem czy jednak nie warto zainwestowac w tv z filtrem. Ktore modele go posiadają?
___________________________
|..................................|
|..................................|
o ................................|
k......ja......................t
n...............................v
a.................................|
|..................................|
|______________|
 
Ostatnia edycja:

witos123

New member
Ja niedawno kupiłem LG PK950. W sumie był o prawie 2 tys droższy od podobnych modeli bez filtra ( jak PK550 czy sony 50X20 ) Ja akurat mam jasny i duży salon, na Tv patrzę z ok 4 m ( wschodnia ściana ) więc zdecydowałem się na zakup TV z filtrem. Rozważałem też zakup Samsunga PS 507000, ale jednak PK950 z THX wydał, przynajmniej mi się lepszy ( kontrast i jasność ). Ale to moja opinia:p
 

Bazyl3

New member
A ja już jestem na ostatniej prostej i chcę się tylko dowiedzieć czy przy 42'' i ok. 2 m od TV (przy leżanku na podłodze) zauważę różnicę między 42X20 i 42S20, bo jeden z nich ostatecznie nabędę :)
 

Bazyl3

New member
W poniedziałek zamawiam zatem 42s20. Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam za ględzenie. Teraz przenoszę się na poletko odtwarzaczy HDD, by zobaczyć czy warto przepłacać za Xtreamera czy też kupić Asusa O!Playa :D
 

n00b

New member
No ja przemyslalem rzecz na nowo - obejrzalem podobny LG w markecie i te lustrzane powierznie to nie jest cos na co moge sobie pozwolic. Niestety refleksy by mnie zabily i nie mialby kto robic na rodzine :/ Poczytalem sobie natomiast o Samsungu C550 i mimo, iż wystepuje w nim to przeklete buczenie jestem chyba bliski jego zakupu. Kazdy model posiada jakies wady - Panasonic golas bez filtra (doplacac za filtr nie chce, zchodzic z " tez); LG - odblaski (na moj pokoj za mocne); Samsung - bzyczenie. Z nich wszystkich chyba jestem w stanie zaryzykowac bzyczenie. Mam nadzieje, ze do poniedzialku nie zmienie zdania, bo inaczej bede w kropce ...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja tez sobie myslalem że bzyczenie to ostatnia rzecz która może mi przeszkadzać a jednak okazało sie że to jest nie do zniesienia. C550 to naprawde fajny tv gdyby nie te buuuu także zycze ci żebyś trafił na taki który buczy cicho bo każdy buczy. Odbicia na pewno nie beda ci przeszkadzać bo filtr jakiś tam ma i dobrze spełnia zadanie.
 

n00b

New member
Ja tez sobie myslalem że bzyczenie to ostatnia rzecz która może mi przeszkadzać a jednak okazało sie że to jest nie do zniesienia. C550 to naprawde fajny tv gdyby nie te buuuu także zycze ci żebyś trafił na taki który buczy cicho bo każdy buczy. Odbicia na pewno nie beda ci przeszkadzać bo filtr jakiś tam ma i dobrze spełnia zadanie.

Czy ten model napewno posiada filtr antyodblaskowy albo cokolwiek zapobiegajacego nadmiernym reflekom? W specyfikacji nie ma o tym mowy.
cactusek: czy znalazles jakas satysfakcjonujaca Cie plazme w granicach 3tys? pytam, bo widze po postach, ze tez szukasz od dluzszego czasu
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ma filtr lub pseudofiltr ale Samsung sie tym nie chwali. Dobrze spełnia zadanie.
Na razie ujeżdzam LCD a plazme kupie w pazdzierniku, do 3tys naprawdę ciezko kupić cos bez dużych wad w tym rozmiarze.
 

lettfield

New member
No ja przemyslalem rzecz na nowo - obejrzalem podobny LG w markecie i te lustrzane powierznie to nie jest cos na co moge sobie pozwolic. Niestety refleksy by mnie zabily i nie mialby kto robic na rodzine :/ Poczytalem sobie natomiast o Samsungu C550 i mimo, iż wystepuje w nim to przeklete buczenie jestem chyba bliski jego zakupu. Kazdy model posiada jakies wady - Panasonic golas bez filtra (doplacac za filtr nie chce, zchodzic z " tez); LG - odblaski (na moj pokoj za mocne); Samsung - bzyczenie. Z nich wszystkich chyba jestem w stanie zaryzykowac bzyczenie. Mam nadzieje, ze do poniedzialku nie zmienie zdania, bo inaczej bede w kropce ...
Jeszcze sie dobrze zastanów. Ja C550 zwróciłem po tygodniu. Mimo że pracuje w hałasie nie dało się... może nie będzie Ci to przeszkadzać, to wielu ludziom tak. Teraz jestem chyba najbliżej LG 50PK760. Pozdrawiam.
 

n00b

New member
Jeszcze sie dobrze zastanów. Ja C550 zwróciłem po tygodniu. Mimo że pracuje w hałasie nie dało się... może nie będzie Ci to przeszkadzać, to wielu ludziom tak. Teraz jestem chyba najbliżej LG 50PK760. Pozdrawiam.
Wziąłem to pod uwagę i postanowiłem zaryzykować. Jeżeli faktycznie bzyczenie będzie zbyt irytujące, to zwrócę sprzęt. Niestety LG jest dla mnie zbyt "refleksogenne". Postaram się napisać jaka będzie moja decyzja :)
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Ja na odwrot - wzialem LG, bo na refleksy wystarcza rolety i rozproszone swiatlo, a z buczeniem nic sie nie da zrobic, moze poza sluchawkami, ale ta opcja u mnie odpada :).
 

Bazyl3

New member
Wszystko niby w porządku, tylko że nie mogę się doszukać w menu pewnych rzeczy, które są opisane w instrukcji. Np. w menu Konfiguracja -> Inne ustawienia jest opcja (w instrukcji) "24p Playback Plus" a w TV jej nie widzę. Podobnie z dźwiękiem w menu Dźwięk powinno być "HDMI 1 / 2/ 3" a ja nie widzę. O co kaman?
 

skorpion1000

New member
Witam wszystkim forumowiczów jestem nowy ale też miałem nie dawno podobny dylemat kilka miesięcy szukałem, zastanawiałem się wypytywałem i główkowałem jaki by tu telewizor wybrać maksymalnie 42", który głównie by służył do oglądania filmów w moim pokoju ,który posiada 24metry kwadratawe:) w końcu jestem posiadaczem PLAZMY Panasonic TX-P42G20E oczywiście telewizorek mam od niedawna bo kilka dni i pełni go jeszcze nie przetestowałem aczkolwiek na razie jestem zadowolony jeśli chodzi o filmy dvd no to po prostu elegancja :) jeśli chodzi o port USB, który telewizor posiada korzystam z niego od czasu do czasu obejrzeć jakiś film na divx oczywiście powiem tak najlepiej jeśli film posiada lektor chociaż jest sposób by telewizorek czytał polskie napisy txt ale trzeba się pobawić dwoma programikami na kompie ale i tak jeśli chodzi o czcionke to ona jest dość mała i trzeba naprawdę szybko czytać podczas oglądania filmów. Oczywiście teraz mam kolejny dylemat i rozglądam się za jakimś mediaplayerem typu playbox itp oczym też wielu forumowiczów tutaj piszę i pewnie znowu czeka mnie kilka miesięcy za nim na coś się zdecyduje:) jeśli chodzi o sam obraz no to jest jak wspominałem rewelacja osobiście oglądam wszystko w trybie kino :). Powracając do portu USB uważam ,że jednak w tych pieniążkach a zapłaciłem przyznam się bez bicia 3500 powinni go lepiej rozbudować choćby już nie aby odtwarzał mkv matroske ale by czytał dyski przenośne o partycjach NTFS bo co z tego, że posiada SVCHD czy jakoś tak się ten format HD nazywa jak pliku takiego na dysk przenośny z partycją Fat32 nie wrzucę no bo faty nie przyjmują plików podajże większych jak 2,30gb czy jakoś tak ale jeśli komuś głównie zależy na obrazie jak i dźwięku z telewizora to jak najbardziej polecam te serie.
 
Do góry