plazma 42-50"; głównie filmy; ok 3k.

cactusek

New member
Bez reklam
Bo to usb w serii G jest totalnie niefunkcjonalne, niby jest ale i tak posiadacz tego telewizora jest skazany na dokupienie zewnętrznego playera. Masz rację że za te pieniądze powinni już dać w pełni funkcjonalne wyposażenie a nie takie usb "na siłę". Może następna generacja panasonica która niebawem może się pojawi będzie już normalnie wyposażona.
 

waskiii

New member
Witam, żeby nie zasmiecać forum podepne się pod wątek, bo mam podobny problem:)

Zastanawiam miedzy plazma Samsunga PS50C550, LG 50 PK550 lub Panasonica Tx-P42S20E (ewentualnie model 46 cali). A moze co innego?

odległość od ekranu = 2 - 3,5 m (w zaleznosci, na ktorym fotelu/kanapie spoczne ;)
jak słońce świeci w pokoju = okno od wschodu (rano nigdy TV nie ogladam, a w razie czego sa zaslony)
jak duży jest pokój = 30m2
jaki masz obecnie telewizor = CRT 25 cali
jakie programy najczęściej oglądasz = sport, filmy, filmy dokumentalne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem
preferowana wielkość telewizora = 42-50"
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = jak zbyt mocno odbija sie od niego swiatlo, tak, ze nic nie widac ;) poza tym TV ogladam z roznych miejsc, wiec katy widzenia musza byc duze
jakie urządzenia będą podłączone = tuner cyfry+ (narazie SD, niedlugo wymienie na HD), stare dvd bez hdmi, od czasu do czasu pewnie laptop zeby w cos pograc na duzym ekranie (no ale jak nie bedzie mozliwosci podlączenia to też płakał nie bede;)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 70% telewizja , 25% filmy, 5% laptop.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = również z kątów bocznych,
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie (ale moze;)
ma czytać przez USB filmy = bardzo mile widziane
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI tuner Cyfry+, przez Euroscart mam DVD
ile programów HD = narazie brak, niedługo zamówie paczke
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem = 1-4
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = do 3000 zł

Powiedzcie mi proszę, który z tych telewizorów (a może jakiś inny?) najlepiej sobie radzi z róznymi formatami wideo nagramnymi na pendrive?
Widziałem również, że Samsung ma fajną możliwość połączenia z kompem przez siec LAN. Czy to działa tak jak myśle, a mianowicie, ze moge przez rj-45 podlaczyc do routera, udostepnic na sieci jakis kataleg z filmami i bez USB po sieci ogladać to na TV? jakies inne modele z tego przedzialu cenowego rowniez maja taka mozliwosc?
no i a ktorym z tych TV obraz bedzie najladniejszy?

pozdrawiam :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

waskiii

New member
I tak, C550 pozwala na oglądanie filmów bezpośrednio z dysku przez sieć.
dzieki za pomoc.
wlasnie najblizej jestem Samsunga PS50C550 dzieki tej funkcji ogladania przez siec.
Tylko ostatnie pytanie:
czy rozpoznaje on wszystkie, albo chociaz te najbardziej popularne kodeki wideo, typu divix, czy te stosowane na DVD lub Blue Ray (nie znam sie co na tym czym kodowane sa filmy na dvd czy blue ray - w kazdym razie chodzi mi o to, czy majac taki film na dysku bede go mogl bez problemu odpalic na telewizorze i nie wyskoczy mi, ze jest on zapisany w jakims nieznanym formacie) i czy mozna do tego dolaczyc polskie napisy?
 

n00b

New member
Zdam małą relację z mojej przygody z zakupem tv. Zdecydowałem się na Samsunga C550 i dokonałem zakupu w neo24. Telewizor był u mnie 2 dni później. Wszystko było pięknie: obraz taki jak się spodziewałem, kolory, czerń, słabe refleksy, filmy śmigają przez usb. Buczenie owszem występuje ale zwracałem na nie uwagę tylko pierwszego dnia, kiedy chciałem sprawdzić doniesienia z forum. Potem, podczas normalnego użytkowania jest zupełnie niesłyszalne. No chyba, że ktoś lubi przysypiać przy wyciszonym tv, to faktycznie będzie mu ciężko :p Ja na szczęście nie mam takiego zwyczaju.
Niestety, żeby nie było tak różowo, na drugi dzień zorientowałem się, że na matrycy widnieje cienka, żółta linia, mocno odznaczająca się na jasnym, niebieskim tle. Po krótkiej zabawie z ustawieniami musiałem podjąc decyzję o zwrocie sprzętu :/ Linia była ewidentną wadą matrycy. Jako że tv kupowałęm na firmę, skorzystałęm z zasad rękojmi (10 dni na zwrot przysługuje tylko konsumentom). Po niewielkich perypetiach związanych ze złożeniem reklamacji, tv udało mi się zwrócić i odzyskać pieniądze.
W tej chwili jestem w punkcie wyjścia i rozglądam się za kolejnym modelem. Prawdopodobnie będzie to znowu Samsung (wszystko mi w nim pasowało .. prawie :)), mam jeszcze tydzień do podjęcia decyzji.
P.S. podczas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji zauważyłem, że tv ma tendencję do samoczynnego włączania się. Najbardziej irytujące było to w nocy - normalnie jak scena z horroru :) ??? zupełnie nie kumałem o co chodzi. Mam nadzieję, że to była właściwość tego wadliwego modelu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Skoro buczenie ci nie przeszkadza to bierz jakiegos Samsunga, najlepszy stosunek ceny do jakości. I zawsze jakiś tam filtr jest.
 
Do góry