plazma 42-50"; głównie filmy; ok 3k.

don111

Banned
Pytam o tą eSATĘ, bo transfer w porównaniu z USB 2.0 jest wymiernie większy, a jedynym budżetowym odtwarzaczem z tym bajerem jest O!Play Asusa, o którym niewiele wiem.
to jest to samo co Ariva 110 z nieco innym softem, podobne możliwości
co do eSATA vs usb 2.0 to raczej bez znaczenia, masz i tak duży zapas przy usb 2.0, jedyna ewentualna korzyść to może o sekundę szybsze wczytywanie listy plików z katalogów
 

Bazyl3

New member
Odtwarzacz to rzecz przyszłościowa. Teraz ważniejszy jest TV, a tu bój w głowie mej :D Czy 42s20, czy dopłacić do 46'' z tej serii, czy olać FHD i kupić 50x20, czy olać Panasa i uderzyć w koreańczyków? Zwoje się prostują :(
 

n00b

New member
O, widzę, że temat się rozrósł :) Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej zdecyduję się na Panasonica 46s20 (chyba, ze jest lepsza alternatywa) - w porownaniu z 50" nie ma zauwazalnej roznicy. Do tego jak piszecie reflexy nie beda az tak dokuczliwe jak w LG czy Samsungu.
No i dzięki ostatnim komentarzom zainteresowałem sie odtwarzaczem sieciowym - narazie poczytalem o Xtremer i jestem napalony :D
 

Bazyl3

New member
Sorki za wjechanie w Twój wątek, ale że dylematy podobne... :D Ja na razie i tak nie mam jak pojechać, więc jeśli szybko dokonasz zakupu, to pisz jakie wrażenia z tego 46s20 :)
 

don111

Banned
O, widzę, że temat się rozrósł :) Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej zdecyduję się na Panasonica 46s20 (chyba, ze jest lepsza alternatywa) - w porownaniu z 50" nie ma zauwazalnej roznicy. Do tego jak piszecie reflexy nie beda az tak dokuczliwe jak w LG czy Samsungu.
No i dzięki ostatnim komentarzom zainteresowałem sie odtwarzaczem sieciowym - narazie poczytalem o Xtremer i jestem napalony :D
trudny wybór ale z 3,5m nie będzie widać różnicy między 1080p a 720p, ja mam 46' z 2,5m i to taka odległość graniczna że delikatną różnicę jeszcze widać, dlatego raczej wybrałbym 50x20 na Twoim miejscu bo S20 odbiera tak samo jak X20 tylko ma dodatkowo obsługę 1080p
w sumie 46' też nie będzie zły biorąc pod uwagę że masz jakiś mały tv obecnie ;)

jest jeszcze szansa dostać 50x10 na wyprzedażach, warto się postarać - ma dobry filtr antyodblaskowy, nie licząc refleksów także minimalnie lepszą czerń od x20
jeśli tv z magazynu to nie ma się co zastanawiać, jeśli z ekspozycji - trzeba sprawdzić czas dotychczasowej pracy i wymusić rabat ;)
 

Bazyl3

New member
(...) wybrałbym 50x20 na Twoim miejscu bo S20 odbiera tak samo jak X20 tylko ma dodatkowo obsługę 1080p

A ja po przeczytaniu kilkunastu wypowiedzi użytkowników odnoszę wrażenie, że jednak nie tak samo. Rzesza osób uważa, że w stosunku do poprzedników z linii X seria X20 to krok wstecz.
 

osip

New member
Tak samo jak tegoroczna seria s, jest jakby krokiem wstecz do poprzedniej [chodzi tu praktycznie tylko o brak filtra w s20].
Kolega don111, porownywal tylko x20 do s20, a pozniej dajac do zroumienia, ze rowniez warto poszukac po sklepach poprzedniego modelu x10, ktory jest niestety trudny do zdobycia, w szczegolnosci nie z wystawki.
 

Prezes59

New member
O, widzę, że temat się rozrósł :) Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej zdecyduję się na Panasonica 46s20 (chyba, ze jest lepsza alternatywa) - w porownaniu z 50" nie ma zauwazalnej roznicy. Do tego jak piszecie reflexy nie beda az tak dokuczliwe jak w LG czy Samsungu.
No i dzięki ostatnim komentarzom zainteresowałem sie odtwarzaczem sieciowym - narazie poczytalem o Xtremer i jestem napalony :D
Dodam swoje "3 grosze do dyskusji".Mam ponad 3 m-ce LG50PK950 - wiem ,że to nie ta klasa cenowa ale kilka uwag się przyda a z ciekawości poczytałem opinie uzytkowników LG 50PK550 a to juz klasa 3 tys.zł.Telewizor wybierałem długo bo ponad 6-m-cy , czytałem to forum ,kilka innych,opinie użytkowników i fachowe testy.Na placu boju pozostały jednak tylko plazmy i Panasonic ,Samsung i LG.Wychodziło dużo nowych modeli więc ciągle czekałem i ...czekałem.Wreszcie na mistrzostwa w piłce nożnej szybka decyzja i zamówiłem przez pomyłkę 2 telewizory Panasa 46 G20ES(srebrny jest ładniejszy wg.mnie niz czarny) i LG50 PK950.....powiem krótko odesłałem Panasa i nie załuję.Ten TV jest na dziś dla mnie ideałem - obraz z mnogością ustawien +THX rewelacja,dzwięk b.dobry i najmniejszego bzyku który słychać w każdym TV konkurencji, refleksy -na pewno nie większe niz u konkurencji no i to rewelacyjne wzornictwo i wykonanie-tylko szkło i metal.
-oglądam z 2,5-3m. i nie wyobrazam sobie już kupna mniejszego(żona przyzwyczaiła się po 5 dniach)-będziesz szybko żałował jak kupisz mniejszy
- możliwości multimedialne b.duze i praktycznie po USB odtwarza wszystko(nagroda TIPA)
- nie wspominam o innych dodatkach których nie będzie w PK550 ale rozważ ten model i poczytaj opinie użytkowników bo nie wystarczy porównac i popatrzeć w sklepie bo w domu dopiero się rozczarujesz.Miłego wybierania!
 

blazej_t

New member
Popieram Prezesa. Zamieniłem LCD Sony Bravia (za który kiedyś zapłaciłem 9,5k) na LG 50PK550 i jestem cholernie z niego zadowolony. Odpadł mi zakup playera HD. Refleksami się nie przejmuj. U mnie PK wisi na ścianie w salonie o ekspozycji północno-wschodniej czyli słońce bezpośrednio nie wpada do mieszkania. Przy odsłoniętych roletach w ciągu dnia bez problemu można oglądać TV nie rezygnując z jakości - funkcja THX Bright Room. Poza tym to nie jest ciemny salon - na dwóch ścianach (północnej i wschodniej) jest w sumie 15 (!) okien, które zajmują prawie dwie całe ściany.
Ogólnie rzecz biorąc jakość tego TV jest genialna, jest cichy (nie zniósłbym buczenia) i świetnie wykonany (tafla szkła z cienką ramką). Materiał HD, który do tej pory obejrzałem naprawdę wbija w fotel. Dla mnie ma jedną wadę - brak DTS ale już wszystko poprzerabiałem.

aha - żałuję jednej rzeczy - 60" byłby lepszy ale dodatkowe 10" kosztuje 3k czyli 100% więcej - jakaś paranoja
 
Ostatnia edycja:

n00b

New member
No LG PK550 jest tez kuszaca propozycja ale z tego co widac prawie nie do dostania :/ istnieje jakis alternatywny model w zblizonej cenie?
 

blazej_t

New member
jest w redcoon - tylko dostawa za (sic!) trzy tygodnie, ja też u nich kupiłem- czekałem dwa tygodnie, kilka razy przekładali dostawę niby z powodu nie otrzymania od dystrybutora tylu ile zamówili, ale suma sumarum przysłali - nawet kurier pomógł go wtargać do chaty
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dodam swoje "3 grosze do dyskusji".Mam ponad 3 m-ce LG50PK950 - wiem ,że to nie ta klasa cenowa ale kilka uwag się przyda a z ciekawości poczytałem opinie uzytkowników LG 50PK550 a to juz klasa 3 tys.zł.Telewizor wybierałem długo bo ponad 6-m-cy , czytałem to forum ,kilka innych,opinie użytkowników i fachowe testy.Na placu boju pozostały jednak tylko plazmy i Panasonic ,Samsung i LG.Wychodziło dużo nowych modeli więc ciągle czekałem i ...czekałem.Wreszcie na mistrzostwa w piłce nożnej szybka decyzja i zamówiłem przez pomyłkę 2 telewizory Panasa 46 G20ES(srebrny jest ładniejszy wg.mnie niz czarny) i LG50 PK950.....powiem krótko odesłałem Panasa i nie załuję.Ten TV jest na dziś dla mnie ideałem - obraz z mnogością ustawien +THX rewelacja,dzwięk b.dobry i najmniejszego bzyku który słychać w każdym TV konkurencji, refleksy -na pewno nie większe niz u konkurencji no i to rewelacyjne wzornictwo i wykonanie-tylko szkło i metal.
-oglądam z 2,5-3m. i nie wyobrazam sobie już kupna mniejszego(żona przyzwyczaiła się po 5 dniach)-będziesz szybko żałował jak kupisz mniejszy
- możliwości multimedialne b.duze i praktycznie po USB odtwarza wszystko(nagroda TIPA)
- nie wspominam o innych dodatkach których nie będzie w PK550 ale rozważ ten model i poczytaj opinie użytkowników bo nie wystarczy porównac i popatrzeć w sklepie bo w domu dopiero się rozczarujesz.Miłego wybierania!

no tak ale pk950 to nie pk550. Nie mozna ich porównywać bo mają dwie różne matryce. Te tv nie maja ze soba prawie nic wspolnego oprócz części elektroniki.
Największą róznicą oprócz matrycy jest brak filtra w pk550 co ma ogromne znaczenie w wiekszosci pomieszczeń. Poza tym pk550 też zadarzają sie buczące o czym można poczytać na amerykańskim forum gdzie ten tv jest bardzo popularny w przeciwienstwie do PL.
Pk950 nie ma tych wad ale kosztuje dwa razy tyle.
 

blazej_t

New member
no tak ale pk950 to nie pk550. Nie mozna ich porównywać bo mają dwie różne matryce.

Nieprawda. Właśnie w tym sęk, że to są dokładnie te same matryce. Przed zakupem sprawdziłem to u źródła (w LG). PK950 ma kupę fajnych bajerów dołożonych plus filtr. I wiem to na 100%. Ogólnie te TV (piszę o tych polskiej produkcji) mają podobno bardzo mały odsetek wadliwych egzemplarzy.
Ostatnio np. Pixmania wrzuciła PK550 do swojej oferty ale to nie ten sam TV co produkowany w Polsce, nie ma polskiego menu i THX.

Przed zakupem w redcoon zadbałem o to aby mieć od nich na mailu potwierdzenie, że tv jest z Polski i ma THX - tak na wypadek reklamacji i zwrotu - żebym za kuriera nie płacił.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Pytałem pare tygodni temu i dostałem odpowiedź bezposrednio od LG. Pk950 ma inną matryce. Te same matryce są tylko w pk250, pk350 i pk550.
 

blazej_t

New member
Też z nimi rozmawiałem jeszcze przed kupnem i wtedy potwierdzili, że to ta sama matryca. Dzisiaj przed napisaniem posta zadzwoniłem na contact center upewnić się - jeszcze raz potwierdzili.

Żeby rozwiać wątpliwości wyślę do nich oficjalnego maila - ciekawy temat.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Moge ci wysłac kopie mojego maila, jak odpowiedzą inaczej to zrobimy konfrontacje heh :) Ale tak patrząc z boku na te matryce a raczej obudowy tv trudno mi uwierzyć że mogą to być te same modele.
 

Bazyl3

New member
No to jak? Panas 46S20 czy 50X20 czy LG 50PK550, bo takie są w moim zasięgu cenowym, czyli 3k. Tylko proszę, nie mówcie, że Samsung PS50C550 da radę lepiej, bo zacznę krzyczeć :D
 
Ostatnia edycja:

Bazyl3

New member
Pierwszy jako nówka, niepowystawówka - b. ciężko. Drugi w jednym ze sklepów netowych, a wolałbym obejrzeć i kupić w sklepie stacjonarnym. Chyba jednak wybrałbym 46S20 :D
PS. I już spróbowałbym tego LGika ale cena transportu w redcoonie (ok. 150 PLN) jest zabójcza :(
 
Ostatnia edycja:

n00b

New member
No ja czekam az PK550 bedzie dostepny i biore. W pokoju w godzinach popoludniowych slonce wali prosto na sciane z tv :) wiec i tak zaden filtr nic nie pomoze. Poza tym ogladam filmy wieczorami. Do tego gdyby sie okazalo ze zupelnie mi nie siedzi mam 10 dni na zwrot. Jak PK550 nie uda sie dorwac to zdecydowany jestem na 46s20. Tylko wtedy jakis odtwarzacz z USB musze sobie sprawic, a ze kupuje nowe KD to raczej nie bedzie problemu.
 
Do góry