Playstation 5 - gry, sprzęt, wrażenia, nowości. Wszystko o PS5

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie to był dramat. Mowa tu o strzelaniu, a nie łażeniu.
Zresztą całą gre miałem wrażenie, że ktoś się tam naogladal Uncharted i chciał co nie co skopiować, a wyszło nieudolnie. Natomiast sam pomysł na współpracę, więzienie, ucieczke, jest ok.

Sprawdzałeś już to wrc10?
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To się nie dogadamy. Znam przynajmniej kilkanaście tytułów które oscylują w granicach 2h seansu i biją na głowę większość gier w które grałem (fabułą). Nie ma co porównywać, granie jest rozciągnięte w czasie, w filmie skumulowane do ok. 2h. Jak jest fabuła ok, to można grać i czerpać radochę, ale w większości to flaki z olejem pod gimbazę. Dlatego piszę o samym sterowaniu, musi być przyjazne i tak gra ma płynąć, a nie męczyć.
Źle się wcześniej wyraziłem.
Uwielbiam filmy i miałem na myśli same same odczucia. Tylko oglądać vs uczestniczyć. Nie chodzi o to co lepsze, a o samo porównanie.
Pisząc o samej fabule tzn. jakby położyć scenariusze na stole w formie papieru to jasne, że są lepsze filmy. Nie stawiam tu gier jako numer jeden.

Edit:
@Piramida
Rzeczywiście jest tam wersja cyfrowa :D Tragedia.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sprawdzałeś już to wrc10?

Jeszcze nie.
Widzę,że u Krisa widnieje info,że będzie dostępne od 5 września...

[youtube]_NEwP29H-z4[/youtube]

Kaminskakl,zobacz jaki sprzęcior :D
Xbox%20Series%20X%20-%20Far%20Cry%206%20strona.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Są już pierwsze materiały z GTA V na PS5/Series X :shock:
[youtube]P1IcaBn3ej0[/youtube]

A serio,to tu fotorealizm za bardzo nie pasuje...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dobry ten Xbox, ciekawe jakby naprawdę wyglądał :D

Jestem już po paru ładnych godzinach w Wyspie Iki w Ghost of Tsushima. Gra, jak gra. Podobna do podstawki, ale co mi się podoba to ogólnie te unikalne rzeczy dla PS5. W każdym exie od Sony robi to robotę. Chodzi głównie o głośnik w padzie, czujnik położenia i triggery. Zapomniałem już jaką to sprawia frajdę, gdy strzelamy z łuku czy wspinamy się po ścianie używając liny. Fajnie jakby Xbox takie coś dostał w przyszłości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się nie pytam jak się jezdzi, czy ile kosztuje, a jak wypada grafika, next genowo już jest? ; )

Dobra sam sprawdzę, podeślij koda :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bym Ci podesłał,ale gościu sam mnie dodał...
Grafika wygląda trochę tak,jakbyś odpalił 10-letnią grę na niezłym PieCu ;)

P.S.
Sprawdź,czy masz HDR.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
PS5 co byś nie odpalił wymusza "HDR", nawet GTA5.
Nie korzystam z trybu gry na TV i nie pamiętam jak na Xb Netflix, sprawdzę przy okazji.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
PS5 co byś nie odpalił wymusza "HDR", nawet GTA5.

A filmy ?

Wyłączyłem tryb gry i przy innych (przez Xboxa) też pokazuje na Netflixie info o HDR przy każdej pozycji.
Dodatkowo,mam wrażenie,że idzie upscaling...
Włączyłem też YT,ale tam już nie ma wszędzie info o HDR.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdziłem na XB Netflixa i wszystko idzie w HDR, np. Rambo Pierwsza Krew... co oczywiście nie powinno mieć miejsca, a czy gorzej/lepiej? Nie mam zdania, musiałbym dłużej porównywać, chociaż oryginał bez HDRu np. w Bohater ostatniej akcji z Arnim ma swój klimat, jest ciemniej i chyba lepiej tak wygląda, jak podbite. Generalnie cały Netflix lata podbity, menu itp.
Pasuje mi to przy grach, nawet starych, jest jaśniejszy i świeżej. Tak jest na PS5 i w animacjach dobrze się sprawdza za każdym razem, na XB ta sama gra wygląda gorzej (czyli bez podbicia).
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A tu znowu bez PL.
[youtube]9BP8FC4s_zY[/youtube]

Kena też bez PL.

Dobrze chociaż,że Kaminskakl ma fajnego pada :grin:
[youtube]SebXkMCUO4k[/youtube]
 
Do góry