Player HD3548HL-R

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dotyczy tego postu: http://www.hdtv.com.pl/forum/595000-post59.html

Niestety, sprzedawca inntelligent_pro popełnił błąd i odpowiedział na mojego maila biorąc pod uwagę fakt, że kupiłem u niego HiMedia300A. Czyli cała jego wypowiedź dotyczyła właśnie HiMedia, a nia playera, o którym rozmawialiśmy tutaj, oferowanego pod adresem 1080p HDMI HD Network DTS MKV Blue Ray ISO Media Player (eBay item 330457829013 end time 01-Jan-11 23:27:38 AEDST) : Home Entertainment

Na temat tego ostatniego ma mi podesłać odpowiedzi na moich kilka pytań i wówczas je tutaj upublicznię.
 

szawen

New member
Znalazłem bardzo interesujący test odtwarzacza Nexus 500. Proponuje przyjrzeć się fotkom przedstawiającym menu .
en.wikinoticia.com/Technology/hardware/51480-hypertext-labs-nexus-500-analyzed
Jeżeli to oprogramowanie podejdzie (a powinno), to ... :D :D :D
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Znalazłem bardzo interesujący test odtwarzacza Nexus 500

Jakichś wielkich rewelacji tam nie ma. eMule i FTP są w wielu modowanych softach, poza tym standard. Może oferta IMS okaże się ciekawa, np. jest przydatna opcja downloadu.

Myślę, że firmware będzie pasować: teoretycznie to jest to samo co np. Kaiboer lub HDMAX H1073, a na kilku forach ludzie pisali, że pakowali firmware Kaiboera.

Dodajmy jeszcze, że jest to dość wiekowa konstrukcja, bo pojawiła się na rynku chyba latem 2009 roku.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firmware, restore i wygląd interfejsu

Pod tym adresem można zapoznać się z firmware do playera: Index of /drivers/Blue1073

Jest tam też ciekawa informacja o sposobie ratowania po "padzie", w pliku doc o FTP są fotki interfejsu, wygląda, że jest na najnowszym SDK.
 

Attachments

  • player1.jpg
    player1.jpg
    29 KB · Wyś: 90

bartek_mm

New member
Czy Twój model ma na bocznej ściance przycisk restore lub reset?


Niestety nie ma i w związku z tym obawiam się jakiejkolwiek aktualizacji, bo nie uśmiecha mi się byc kolejne 2 miesiące bez odtwarzacza:)

A przy okazji - do tej pory działało mi bez problemu radio internetowe i kilka dni temu ni stąd ni z owąd przsestało sie otierać, tzn otwiera się, lecz po chwili wraca do ekranu ISP Menu.
Na stronie dayflycn jest nowy firmware datowany na 20 listopada który własnie włącza obsługe radia internetowego lecz jak już pisałem obawiam się go zainstalować.
Napisałem do dayflycn maila z pytaniem co robić, zobaczymy co odpowiedzą.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety nie ma i w związku z tym obawiam się jakiejkolwiek aktualizacji, bo nie uśmiecha mi się byc kolejne 2 miesiące bez odtwarzacza:)

Jak pisałem wyżej, sprzedawca intelligent_pro podał ten link Index of /drivers/Blue1073

z jego zdaniem najnowszym firmware do odtwarzacza, który sprzedaje, czyli tego: 1080p HDMI HD Network DTS MKV Blue Ray ISO Media Player (eBay item 330457829013 end time 01-Jan-11 23:27:38 AEDST) : Home Entertainment

Mam nadzieję, że gość wie, co pisze. Potwierdź sobie jeszcze u niego i...
 

szawen

New member
Na jednym z forów znalazłem taki sposób na aktualizację oprogramowania:

Firmware Recovery - Soluccion.

To unlock nexus500 the following steps:

- Download the firmware.
- Extract the firmware, you'll see a file called install.img
- Copy the firmware on a USB stick in the root directory
- Connect the usb to Nexus500.
- Turn off the rear switch Nexus500.
- Press the button on the nexus (and hold) switch on the rear switch.
- About 1 minute Hold the button above.

Wait until it finishes installing the firmware and restarted.

Check for proper operation.


Wynika z tego, że "boczny reset" nie jest konieczny. Tą funkcję spełnia przycisk ON na przednim panelu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Móglbyś podać URL do tego tematu? Wygląda, że może być to faktycznie resetowanie i restore. Warto było jednak wiedzieć czy faktycznie ta operacja czyści pamięć, zostawiając tylko boot w CMOS. W tej sytuacji można by do woli bawić się flashowaniem...
 

szawen

New member
Czy ktoś próbował już oprogramowania z playera O2 media? Sam bym spróbował, ale trochę się boję, że uwalę sprzęt, a wysyłka do Chin mi się nie uśmiecha.

Może wiecie, gdzie znajdę informację o zmianach wprowadzanych przez nowsze wersje "oficjalnego" firmware. W moim odtwarzaczu mam wersję z października, a jest już z 29 grudnia, tylko, czy warto zmieniać, skoro teraz wszystkie filmy się odtwarzają i nawet YouTube działa?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

skemenhs

New member
Czy ktoś próbował już oprogramowania z playera O2 media? Sam bym spróbował, ale trochę się boję, że uwalę sprzęt, a wysyłka do Chin mi się nie uśmiecha.

Może wiecie, gdzie znajdę informację o zmianach wprowadzanych przez nowsze wersje "oficjalnego" firmware. W moim odtwarzaczu mam wersję z października, a jest już z 29 grudnia, tylko, czy warto zmieniać, skoro teraz wszystkie filmy się odtwarzają i nawet YouTube działa?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Witam wszystkich. Od miesiąca mam ten sprzęt i mam załadowane firmware z O2 media.
Wersja firmware: H1R73-V26-101110-18-BT-201W
Zmiany do mojej poprzedniej wersji to - Likwidacja chińskiego Yoku i innych kanałow chińskich na pierwszej stronie IMS. Za to dodają 108 kanałów TV na żywo.

Ostatnio zaginęły mi stacje radiowe z NET RADIO więc myślałem że to firmware ale nie. U kolegów na forum z forum hiszpańskiego : Elotrolado To samo. Też poginęły stacje radiowe. A więc to nie wina firmware.
 
Ostatnia edycja:

szawen

New member
Ja mam H1R73-V26-101228-18-BT-201W (najnowsze "oficjalne" z yoomon) i mi radia działają. Mam również Yoku, dostęp do "wypożyczalni" filmów no i te TV na żywo. Miałem tylko problem z połączeniem przez WIFI. Często nie znajdował w ogóle sieci, a nawet jak znalazł to nie mógł uzyskać IP. Na poprzednim firmware było OK. Dzisiaj podłączyłem adapter przez przedłużacz i zaczęło działać. Trochę to dziwne, ale jak będzie działać to się nie zmartwię.
 

skemenhs

New member
Ja mam H1R73-V26-101228-18-BT-201W (najnowsze "oficjalne" z yoomon) i mi radia działają. Mam również Yoku, dostęp do "wypożyczalni" filmów no i te TV na żywo. Miałem tylko problem z połączeniem przez WIFI. Często nie znajdował w ogóle sieci, a nawet jak znalazł to nie mógł uzyskać IP. Na poprzednim firmware było OK. Dzisiaj podłączyłem adapter przez przedłużacz i zaczęło działać. Trochę to dziwne, ale jak będzie działać to się nie zmartwię.


Faktycznie. Firmware z yoomon zapodane i znów wszystko ok. Problemów z wifi brak.
 

gwene

New member
Czytając forum i przeglądając ebay i aliexpress znalazłem na ali taka sztukę .
New arrival 1080P Hard disk DIVx MKV network hdd media w cenie 113,40 a nawe 108,25 usd z darmową wysyłką
Chciałbym kupić sobie drugi odtwarzacz ,ale po przeczytaniu całego tematu , googlowaniu poprostu zglupiałem który jest jakim klonem .Wszystkie sa prawie idelantyczne ,ale jak wszyscy wiemy prawie robi różnicę :). Tylko ta cena jest chyba najbardziej korzystna ... i ciągnie mnie strasznie do niego nawet z uwagi na ładniejsza obudowę niż moj a200.
 

skemenhs

New member
Czytając forum i przeglądając ebay i aliexpress znalazłem na ali taka sztukę .
New arrival 1080P Hard disk DIVx MKV network hdd media w cenie 113,40 a nawe 108,25 usd z darmową wysyłką
Chciałbym kupić sobie drugi odtwarzacz ,ale po przeczytaniu całego tematu , googlowaniu poprostu zglupiałem który jest jakim klonem .Wszystkie sa prawie idelantyczne ,ale jak wszyscy wiemy prawie robi różnicę :). Tylko ta cena jest chyba najbardziej korzystna ... i ciągnie mnie strasznie do niego nawet z uwagi na ładniejsza obudowę niż moj a200.
\


Ja za swojego dałem 119 euro +wysyłka
 

szawen

New member
\


Ja za swojego dałem 119 euro +wysyłka
Ja 99,99 $ Australijskich. :) + wysyłka oczywiście.


A od jakich playerów pasują softy ,jeśli oryginalny soft nie będzie spełniał moich oczekiwań ?
gwene
Na pewno od O2, a jakie masz oczekiwania?

Niestety ciężko znaleźć jakieś informacje po polsku, ale na początek poczytaj to hiszpańskie forum do którego link jest kilka postów wcześniej. Tam piszą trochę na temat alternatywnego oprogramowania. Masz jeszcze to: 1080p HDMI HD Network DTS MKV Blue Ray ISO Media Player :: Íĺçŕâčńčěűé ôîđóě îá ŕóęöčîíĺ eBay (tym razem po rosyjsku ;)). Jeżeli będziesz chciał więcej musisz poszukać - google twoim przyjacielem. :) Ja obecnie używam "oficjalnego" firmware (tzn. polecanego przez sprzedawcę) i nie mam powodów do narzekań (WIFI już działa :)).
 
Do góry