Player HD3548HL-R

bartek_mm

New member
Niestety zmiana pendrive'a nic nie pomogła.
Proces wgrywanie firmware "w ciemno" przebiegł sprawnie, po zakończeniu wyswietliło się completed, odtwarzacz się zresetował i ponownie pokazał sie ekran z wyborem języka, lecz ani klawisze na odtwarzaczu ani na pilocie nie działaja, nie mam więcej pomysłów.
Odnośnie instalacji w ciemno, nie wiem czy dobrze rozumuje, gdyż w postach dotyczących Traxdaty MMS jest napisane że dopiero po zakończeniu instalacji pokazuje sie ekran, u mnie natomiast jest od poczatku pokazany postep instalacji i informacja o jego zakończeniu, a dalej jak już pisałem.
Może polecicie jakiś dobry sposób na jego ozywienie, albo ewentualnie serwis w warszawie który byłby w stanie cos pomóc, nie usmiecha mi się wysyłka z powrotem do Chin w celu wgrania oprogramowania.
Napisałem do sprzedającego, był trochę zdziwiony, wypytał konkretnie o wszystkie problemy i objawy zwisu i ma jutro odpisać czy w warunkach domowych da się to jakoś naprawić, mam nadzieje że tak.
Według niego w odtwarzaczu był najnowszy firmware, a w menu jest jakiś błąd że wyświetla inną datę. Szkoda że zacząłem od aktualizacji, bo pewnie jakoś bym pewnie poradził sobie z obrazem po HDMI i cieszyłbym się z nowego sprzętu, ale cóż, człowiek uczy się na błędach, szkoda tylko że własnych:)
dareek - miej to na uwadze zanim zaczniesz modyfikacje sprzętu:)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
zaryzykowałem wgranie programu od Traxdaty (metodą wyjecia wtyczki opisanej w wątku o Traxdacie

Oj źle bardzo, bo to wcale nie jest odtwarzacz tego typu, ma inną płytę główną. O 100-procentowych klonach jest wszystko w wątku o Traxdacie.

Jeżeli chodzi o HDMI, to spotkałem się z wieloma wypowiedziami na forach, że niektóre odtwarzacze miały problemy z odtwarzaniem obrazu przez HDMI na niektórych telewizorach LG. Trzeba by użyć Google i poczytać. Pamiętam też, że przeglądając changelogi nowych firmware spotkałem adnotacje, że "fix HDMI connection with some LG tv sets". Nawet LG do jakichś odbiorników dawało poprawki.

Czy dobrze przeprowadziłeś flashowanie nowego fiirmware? Pamiętaj, że wyświetlenie komunikatu "completed" czy podobnego wcale nie znaczy, że operacja została zakończona. Player musi się sam zrestartować i wczytać nowy firmware.

Jeżeli drugi raz wgrałeś nowy firmware, to problem z pilotem i brak reakcji na klawisze z czołowego panelu sterowania może świadczyć o: 1. Błędnym firmware; 2. Niepełnym flashowaniu; 3. Resztkach starego firmware w Nvram.

Jak rozwiązać problem? Może skuteczne okaże się rozwiązanie opisywane tutaj przez Pkompa
Spróbuj poszukać na płycie głównej, obok procesora, styków oznaczonych SW3. Należy na wyłączonym playerze włożyć pena z firmware, zewrzeć styki, włączyć urządzenie i zaraz po ukazaniu się ekranu startowego zlikwidować zwarcie. "Odtwarzacz łapie zamułkę na ekranie startowym na jakąś minutę potem zapada ciemność - a później startuje aktualizacja" - to cytat z Pkompa. Który w ten sposób "podniósł" swoją Arivę 210 po złym flashowaniu. Zresztą spróbuj z nim pogadać o szczegółach.

Przy okazji: podaj link do tego nowego firmware.
 

bartek_mm

New member
Dzięki Kirek za wskazówkę.
Podaje link do nowego firmware:
http://www.dayflycn.com/Upload/HD3548HL-R-New firmware-601.rar
Jest to strona producenta więc powinien być dobry.
Z HDMI chyba jest jednak wszystko ok, przeprowadziłem jeszcze jedna próba flashowania w ciemno ww. firmware, ale na podłączonym tv przez HDMI, pokazał się obraz i postęp flashowania, lecz po jego zakończeniu i przeładowaniu się playera obraz ponownie znika, na componencie pokazuje się wcześniej wspomniany obraz ze zmiana języka.
Rozebrałem player, lecz ma on kieszeń rack na dysk i zeby dostac się do procesora i styków znajdujących sie obok trzeba tak naprawdę rozkręcić wszystko i zostawić sama płytę główną, nie miałem na to wczoraj czasu, spróbuję dziś.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, może uda się nie zrobić jakiegoś zwarcia i nie uśmiercić na amen odtwarzacza:)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie wiem czy zauważyłeś, ale przy tym firmware, który wgrałeś jest dziwna adnotacja łamaną angielszczyzną: "This Model purchased after June, please do not make upgrade. Coz we have make it to the latest version. Otherwise you shall take the consequences."
Wygląda to tak, jakby były problemy z flashowaniem tym samym firmware...
 

bartek_mm

New member
tak widziałem, natomiast według mnie w wolnym tłumaczeniu jest to informacja iz player został już wyposażony w ten firmware fabrycznie i nie trzeba go uaktualniać, w przeciwnym wypadku w razie niepowodzenia trzeba bedzie sprzet odesłac na własny koszt to serwisu.
Szkoda że data firmware nie pokrywała się z datą oprogramowania w urządzeniu, ale to już wyjaśnił mi Chińczyk - sprzedawca - jest błąd w firmware i bez względu na jego wersję zawsze data pokazuje się taka sama, swoją drogą ciekawe:)
Wieczorem zasiądę do testowania resetu pamięci za pomocą SW3, naczytałem się dziś sporo na ten temat i chyba dam radę.
Jutro zdam relację co i jak.
 

bartek_mm

New member
Niestety próba resetu poprzez SV3 zakończyła się niepowodzeniem - efekt bez zmian.
Na mojej płytce nie ma co prawda złącza oznaczonego jako SV3, jedyne złącze jakie znalazłem to S1, w załączeniu przesyłam link do zdjęcia płytki, może ktoś z większym doświadczeniem i lepszym okiem dopatrzy się jakiegoś innego złącza, a może switcha.
http://img541.imageshack.us/img541/7283/dsc9094.jpg
A już miałem nadzieję że się uda:(
Chyba skończy się na jakimś serwisie, ciekawe tylko który się tego podejmie, macie może jakieś namiary? A może nowe pomysły co zrobić?
Przeczesałem chyba wszystkie zagraniczne fora dotyczące wgrywanie firmware do odtwarzaczy opartych o RTD 1073, lecz wszędzie piszą o resecie za pomocą SV3.
A może jednak spróbować przez bezpośrednie połączenie z playerem za pomocą Hyper terminala;
Kirek - pamiętam że pisałeś coś na ten temat w którymś z postów, myślisz że jest sens spróbować?
 

bartek_mm

New member
no to nie wiem czym to jest spowodowane ale po pobraniu na dysk mam tylko górny fragment obrazu ,plik zajmuje 1,03 MB :(


Hmm, ciekawe, spróbuj może w takim razie otworzyć normalnie w przeglądarce, tylko koniecznie odznacz opcję dopasowanie rozmiaru zdjęcia do ekranu, bo inaczej wyświetli się zmniejszony.

Ewentualnie prześlij mi na prw adres e-mail, wyślę do Ciebie bezpośrednio.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
no niestety nie widać nic poza tym S1 ,mam jeszcze pytanko czy z tej wiązki 4-ch kabelków co podpięte są złączką do płyty nie jest pierwszy od dołu odlutowany ?
 

bartek_mm

New member
no niestety nie widać nic poza tym S1 ,mam jeszcze pytanko czy z tej wiązki 4-ch kabelków co podpięte są złączką do płyty nie jest pierwszy od dołu odlutowany ?

Nie, jest tylko zagięty i tak wygląda na zdjęciu - jest to wiązka od czytnika kart SD.
Rozmawiałem z człowiekiem z serwisu Human Media i poradził mi aby spróbować wgrać starsze oprogramowanie, może to pomoże, mozliwe że to zamieszczone na stronie producenta jest wadliwe. Spóbuje wieczorem.

A przy okazji, co myslicie o tej złączce 6-pinowej pod złaczką w która jest wpięty przewód od czytnika SD? Możliwe aby SW3, lub coś podobnie działającego zostało wyprowadzone do złączki?
W postach dotyczących łączenia się z playerem (co prawda innym, ale opartym o ten sam układ) jest instrukcja zrobienia kabla USB z wyjściem na 4 gołe przewody do podłączenia do 4-pinowej kostki znajdującej sie na płytce, a tu tych pinów jest 6, moze spróbowac jakoś w tym kierunku, tylko jak. Link do powyższego sposobu: http://www.patriotmem.com/forums/showthread.php?t=3479
Poszukam może w specyfikacji procesora, z których nózek wychodza jakie wyprowadzenia i moze na tej podstawie dojdę co i jak.

Napisałem także do producenta i sprzedawcy z eBay, niech pomyslą co zrobić, w ostateczności czeka mnie wysyłka sprzętu z powrotem do Chin, dobrze że mam mozliwość wysłania z firmy, bo pewnie koszt kuriera przewyższył by wartość sprzętu:)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A może jednak spróbować przez bezpośrednie połączenie z playerem za pomocą Hyper terminala;
Kirek - pamiętam że pisałeś coś na ten temat w którymś z postów, myślisz że jest sens spróbować?

Spróbować możesz, ale muszą być spełnione dwa warunki: miałeś skonfigurowany dostęp do sieci, obecny firmware przejął ustawienia sieci. W przypadku drugiego warunku wątpię,a by tak było, ale spróbować nie zaszkodzi. Jeżeli byłby dostęp po telnecie i player reagował na komendy to sprawa byłaby w miarę prosta...

Jest też druga wersja ze złączem RS. Tutaj jest opis: http://www.hdtv.com.pl/forum/530704-post1.html.

Na zdjęciu płyty zauważyłem też baterię... A może, wzorem resetu komputerowego BIOS-u, ją wyjąć na pewien czas...?
 
Ostatnia edycja:

bartek_mm

New member
Po długich zmaganiach niestety nie udało sie postawić odtwarzacza na nogi.
Próbowałem wgrać starszy firmware producenta, niestety bez zmian, proces aktualicaji przebiega sprawnie, lecz po przeładowaniu urządzenia nadal zwis.
Odłaczyłem na noc baterię z płyty z nadzieją zresetowania pamięci, niestety ponownie klops, po aktualizacji sytuacja bez zmian.
Połączenie poprzez telnet też pewnie nie wchodzi w grę, gdyż player nie miał skonfigurowanej sieci.
Chyba jestem zmuszony skapitulować, nie mam więcej pomysłów:(
Podzwonię dzisiaj po serwisach w Polsce, może któryś podejmie się próby ożywienia sprzętu.
No i oczywiście czekam na odpowiedź od producenta i sprzedawcy z eBay czy są w stanie coś pomóc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie: czy podczas awaryjnego flashowania miałeś odłączony HDD. Ponoć jest to warunek konieczny, aby zabawa się powiodła...

Tutaj jest opis awaryjnego flashowania zakończonego powodzeniem, którego autor twierdzi, że należy skorzystać z zewnętrzengo HDD po USB, w żadnym razie nie pendriva. Druga osoba, ktora spróbowała Post niżej), odniosła sukces. Tuja są szczególy: http://mvixcommunity.com/showpost.php?post/8813/
 
Ostatnia edycja:

bartek_mm

New member
Kirek - dziękuję za zaangażowanie i wskazówki.
Więc po krótce opiszę efekty moich prób reanimacji playera.
Udało się połączyć z playerem przez telnet - Hyper Terminal - to chyba dobrze bo widać jakieś światełko w tunelu.
Niestety próba flasha z tego linka Easy unbrick Ultio Pro - MvixCommunity - Forums & Wiki Dedicated to Mvix Products - Powered by FusionBB nie dała efektu, niby wszystko przebiegło prawidłowo, lecz efekt bez zmian, nadal startuje z ekranem wyboru języka i nic więcej nie działa.
Załączam screen z Hyper Terminal, może coś rzuci Wam się w oczy co jest nie w porządku, ale robiłem to dokładnie zgodnie z instrukcją.

Venus login: root
warning: cannot change to home directory


BusyBox v1.1.3 (2009.09.21-07:06+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/ # /usr/bin/stopall
[Found RootApp] pid = 191 ...
[Found dvdplayer] pid = 203 ...
killing DvdPlayer...
killing RootApp...
RootApp AVHDD version...
pli initialization...
remount RO: ...
chip id: 1283: Mars...


>>>>>> Got NAND Flash device!

fw_desc_table_v1->signature=VERONA__
fw_desc_table_v1->version=0x1
fw_desc_table_v1->part_list_len=0xf0
data_buf = 0x10006858
fw_desc_table_v1 = 0x10006858
sizeof(fw_desc_table_v1_t) = 0x20
part_entry = 0x10006878
part_count= 0x5
fw_entry = 0x10006968
FW type, 0x2!
Audio FW found!
Video FW found!
audio_fw_entry->offset = 0x1400000
audio_fw_entry->length = 0x1d7fc8
audio_fw_entry->target_addr = 0x81b00000
read len = 0x1d7fc8
video_fw_entry->offset = 0x15e0000
video_fw_entry->length = 0x210618
video_fw_entry->target_addr = 0x81d80000
read len = 0x210618
remount RW: ...
/ # mount / -o remount,rw
/ # ifconfig eth0 192.168.0.8

"teraz nowe połączenie z ip 192.168.0.8"

Venus login: root
warning: cannot change to home directory


BusyBox v1.1.3 (2009.09.21-07:06+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/ # echo "http://192.168.0.2/install.img" > /tmp/installing_source
/ # /etc/reexec_init/init.script
umount: Couldn't umount /mnt/rd: Inappropriate ioctl for device
umount: Couldn't umount /tmp: No such file or directory
umount: Couldn't umount /dev/pts: No such file or directory
umount: Couldn't umount /dev: No such file or directory
/ # /etc/reexec_init/rcS
umount: Couldn't umount /mnt/old/dev: Device or resource busy
umount: Couldn't umount /mnt/old: Device or resource busy
mount: Mounting #192.168.0.1:/nfs/rootfs /mnt nfs nolock
0 0
on 68.0.1:/nfs/rootfs /mnt nfs nolock 0 0
failed: No such file or directory

>>>>>> loader start! (Sep 21 2009:15:08:56, version=00.01.01)
http://192.168.0.2/install.img
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -xaOf - install_a > /ins
tall_a
tar: memory exhausted
tar: Short header
loader_a.c:verona_load_func:1019 Executing command, wget -O - http://192.168.0.2
/install.img | tar -xaOf - install_a > /install_a!, failed!
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -xOf - install_a > /inst
all_a
AVHDD Verona installer (src rev: 274937)......Oct 19 2009 21:26:46
call pli_init
pli initialization...
In my system...
[time] t=014.333
chip_id = 1283
SB2 DEBUG CONTROL(0)= 0x501 --> 0x0
SB2 DEBUG CONTROL(1)= 0x1041 --> 0x40
SB2 DEBUG CONTROL(2)= 0x1101 --> 0x0
SB2 DEBUG CONTROL(3)= 0x441 --> 0x40
SB2 DEBUG CONTROL(4)= 0x1101 --> 0x0
SB2 DEBUG CONTROL(5)= 0x0 --> 0x0
SB2 DEBUG CONTROL(6)= 0x0 --> 0x0
SB2 DEBUG CONTROL(7)= 0x0 --> 0x0
SB2 INT = 0x300 --> 0x0
SB2 start addr(0)= 0x1b00000 --> 0x0
SB2 end addr(0)= 0x1d7ffff --> 0x0
SB2 start addr(1)= 0x1b00410 --> 0x0
SB2 end addr(1)= 0x1c2e3c0 --> 0x0
SB2 start addr(2)= 0x1d80000 --> 0x0
SB2 end addr(2)= 0x1ffdfff --> 0x0
SB2 start addr(3)= 0x1d80410 --> 0x0
SB2 end addr(3)= 0x1f261d0 --> 0x0
SB2 start addr(4)= 0x5000000 --> 0x0
SB2 end addr(4)= 0x5faebff --> 0x0
SB2 start addr(5)= 0x418840 --> 0x0
SB2 end addr(5)= 0x25e18dc --> 0x0
SB2 start addr(6)= 0xc4b4 --> 0x0
SB2 end addr(6)= 0x18d4470 --> 0x0
SB2 start addr(7)= 0x1800994 --> 0x0
SB2 end addr(7)= 0x2a14d8e --> 0x0
IS_CHIP(MARS)
Mars...

got .//video_firmware.install.bin
video start addr, ptr=0x41e00000
video image size, cnt=1623760

audio_addr = 0xc081

video_addr = 0xe081

sleep for 3 seconds...

Calling pli_resetRPC()...

Release HW Semaphore.
In my system...

Got encoding system: 0 (PAL)
call initRPCProxy... done.
call getTVE... done.
call prepareCLNT... done.
call VIDEO_RPC_ToAgent_VideoCreate_0... done.
call pli_allocContinuousMemory... done.
call pli_IPCWriteULONG... done.
call prepareCLNT... done.
call setDebugFlag... done.
call VIDEO_RPC_ToAgent_VideoDestroy_0...
done.
call SetVO() start.
[RPCTest] VIDEO_RPC_VOUT_ToAgent_SetVideoStandard
[RPCTest] VIDEO_RPC_VOUT_ToAgent_SetVideoStandard = S_OK
vo.SetBackground()
vo.ConfigureOSD()
vo.SetDeintMode()
vo.SetRescaleMode()
vo.ConfigureDisplayWindow()
call SetVO() end.
call SetHDMI() start.
[HDMI]: Read EDID fails, i=0
[HDMI]: Turn on DVI mode...................
[RPCTest] VIDEO_RPC_VOUT_ToAgent_ConfigHdmiInfoFrame_0 = S_OK
call SetHDMI() end.
call EnableUI()
DG_CreateSurface()
DG_GetDisplayHandle()
DG_DrawRectangle()
DG_DrawRectangle()
DG_DrawRectangle()
DG_DisplayArea() start.
DG_DisplayArea() end.
call EnableUI() end.
Target device: /dev/mtdblock/disc!


>>>>>> Got NAND Flash device! Start installation...

mtd_erasesize=20000
page_size=800
flash size: 0x10000000
reserved remapping size: 0xce0000 (0x67 sectors)
Extract XML configuration file, configuration.xml, from http://192.168.0.2/insta
ll.img...
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -xf - configuration.xml
nandwrite flash_erase
In my system...
[time] t=014.277
In my system...
In my system...
Loading XML configuration file, configuration.xml...
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?>
<packageFile>
<info>
<company>Realtek Semiconductor Corp.</company>
<description>This image file contains 2 Mars packages. One is for AVHDD
on NOR and the other is for AVHDD on NAND.</description>
<version>0.0.1</version>
<releaseDate>12/11/09 11:49</releaseDate>
<signature>MARS AVHDD on NOR or NAND</signature>
</info>
<installerAP>
<fileName>install_a</fileName>
</installerAP>
<package>
<info>
<description>This is Mars AVHDD on NAND</description>
<version>N/A</version>
</info>
<nand>
<image type="linuxKernel">
<fileName>package2/vmlinux.develop.avhdd.mars.nand.bin</fileName
>
<targetAddress>0x80100000</targetAddress>
<version>SVN:</version>
</image>
<image type="audioKernel">
<fileName>package2/bluecore.audio</fileName>
<targetAddress>0x81b00000</targetAddress>
<version>N/A</version>
</image>
<image type="videoKernel">
<fileName>package2/video_firmware.bin</fileName>
<targetAddress>0x81d80000</targetAddress>
<version>N/A</version>
</image>
<image type="yaffs2">
<fileName>package2/yaffs2_1.img</fileName>
<mountPoint>/</mountPoint>
</image>
<image type="yaffs2">
<fileName>package2/usr.local.etc.tar.bz2</fileName>
<mountPoint>/usr/local/etc</mountPoint>
<sizeBytesMin>0x2800000</sizeBytesMin>
</image>
</nand>
</package>
</packageFile>
Company: Realtek Semiconductor Corp.
Description: This image file contains 2 Mars packages. One is for AVHDD on NOR a
nd the other is for AVHDD on NAND.
Version: 0.0.1
Release Date: 12/11/09 11:49
Can not find image description, yaffs2, and mount point, /usr/local/Resource, fr
om flash target!
Can not find image description, squash, and mount point, /usr/local/Resource, fr
om flash target!
Can not find image description, yaffs2, and attribute, userDefined, from flash t
arget!
command: dd if=/dev/mtdblock/disc of=/fw_tbl.bin bs=2048 skip=8192 count=1
In my system...
1+0 records in
1+0 records out
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img
mount_point /usr/local/etc size=0x2800000
command: dd if=/fw_tbl.bin of=/dev/mtdblock/disc bs=2048 seek=8192
In my system...
1+0 records in
1+0 records out
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img
[time] t=012.963
Image type: linuxKernel
Image name: package2/vmlinux.develop.avhdd.mars.nand.bin
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -O -xf - package2/vmlinu
x.develop.avhdd.mars.nand.bin | dd of=/dev/mtdblock/disc bs=2048 seek=8256
In my system...
2020+1 records in
2020+1 records out
[time] t=016.023
partition length: 0x1420000
Image version: 0x0
Image target addr: 0x80100000
Image offset: 0x1020000
Image length: 0x3f2086
Image paddings: 0x400000
Image checksum: 0x0
Image type: audioKernel
Image name: package2/bluecore.audio
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -O -xf - package2/blueco
re.audio | dd of=/dev/mtdblock/disc bs=2048 seek=10304
In my system...
943+1 records in
943+1 records out
[time] t=015.208
partition length: 0x1600000
Image version: 0x0
Image target addr: 0x81b00000
Image offset: 0x1420000
Image length: 0x1d7fc8
Image paddings: 0x1e0000
Image checksum: 0x0
Image type: videoKernel
Image name: package2/video_firmware.bin
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -O -xf - package2/video_
firmware.bin | dd of=/dev/mtdblock/disc bs=2048 seek=11264
In my system...
1056+1 records in
1056+1 records out
[time] t=015.075
partition length: 0x4020000
Image version: 0x0
Image target addr: 0x81d80000
Image offset: 0x1600000
Image length: 0x210618
Image paddings: 0x220000
Image checksum: 0x0
Image type: yaffs2
Image name: package2/usr.local.etc.tar.bz2
partition_size=0x2800000
mount point=/usr/local/etc
Image version: 0x0
Image target addr: 0x0
Image offset: 0xcb20000
Image length: 0x1492
Image paddings: 0x2800000
Image checksum: 0x0
command: mkdir -p /tmp/etc
In my system...
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -O -xf - package2/usr.lo
cal.etc.tar.bz2 | tar -xjf - -C /tmp/etc
In my system...
[time] t=012.280
command: flash_erase /dev/mtd/disc 212992000 320
In my system...
Erase Total 320 Units
Performing Flash Erase of length 131072 at offset 0xf300000 done
[time] t=000.570
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -xf - mkyaffs2image
In my system...
[time] t=014.368
In my system...
In my system...
command: mkyaffs2image /tmp/etc/ /tmp/etc.img all-root && nandwrite -e -y -n -o
-s 212992000 -l 5266 /dev/mtd/disc /tmp/etc.img
In my system...
mkyaffs2image: image building tool for YAFFS2 built Oct 7 2009
Processing directory /tmp/etc/ into image file /tmp/etc.img
Object 257, /tmp/etc//rcS is a file, 1 data chunks written
Object 258, /tmp/etc//profile is a file, 1 data chunks written
Object 259, /tmp/etc//ppp is a directory
Object 260, /tmp/etc//ppp/firewall-masq is a file, 2 data chunks written
Object 261, /tmp/etc//ppp/pap-secrets is a file, 1 data chunks written
Object 262, /tmp/etc//ppp/firewall-standalone is a file, 1 data chunks written
Object 263, /tmp/etc//ppp/pppoe-server-options is a file, 1 data chunks written
Object 264, /tmp/etc//ppp/pppoe.conf is a file, 3 data chunks written
Object 265, /tmp/etc//passwd is a file, 1 data chunks written
Object 266, /tmp/etc//magic is a file, 1 data chunks written
Object 267, /tmp/etc//ld.so.conf is a file, 1 data chunks written
Object 268, /tmp/etc//hdd.old is a directory
Object 269, /tmp/etc//hdd.old/livepause is a directory
Object 270, /tmp/etc//hdd.old/fat32 is a directory
Object 271, /tmp/etc//hdd.old/dvdvr is a directory
Object 272, /tmp/etc//hdd.old/root is a directory
Object 273, /tmp/etc//hdd.old/root/lock is a directory
Object 274, /tmp/etc//hdd.old/root/recovery is a directory
Object 275, /tmp/etc//hdd is a symlink to "/tmp/hdd"
Object 276, /tmp/etc//group is a file, 1 data chunks written
Object 277, /tmp/etc//dvdplayer is a directory
Object 278, /tmp/etc//dvdplayer/dmem.bin is a file, 1 data chunks written
Operation complete.
22 objects in 10 directories
38 NAND pages
Writing data finishes !!
[time] t=000.080
partition length: 0x2800000
Image type: yaffs2
Image name: package2/yaffs2_1.img
Can not find yaffs2 sizeBytesMin!
partition_size=0x5360000
mount point=/
Image version: 0x0
Image target addr: 0x0
Image offset: 0x77c0000
Image length: 0x535d800
Image paddings: 0x5360000
Image checksum: 0x0
command: flash_erase /dev/mtd/disc 125566976 667
In my system...
Erase Total 667 Units
Performing Flash Erase of length 131072 at offset 0xcb00000 done
[time] t=001.164
command: wget -O - http://192.168.0.2/install.img | tar -O -xf - package2/yaffs2
_1.img | nandwrite -e -y -n -o -s 125566976 -l 90146496 /dev/mtd/disc -
In my system...
Writing data finishes !!
[time] t=031.341
partition length: 0x5360000
command: dd if=/fw_tbl.bin of=/dev/mtdblock/disc bs=2048 seek=8192
In my system...
1+0 records in
1+0 records out
update_nand_xml (Done.)
[total time] t=171.450
In my system...
loader [0]: Execute Verona Loader load_func successfully!

>>>>>> loader exit!
Welcome to Realtek Linux
/ #

I to by było na tyle - mi niewiele to mówi:)
Generalnie efekt bez zmian.
Jeżeli to istotne jako http serwer użyłem darmowego znalezionego w sieci Sami HTTP serwer.

Chyba spróbuję poprzez złącze RS, tylko pytanie gdzie podłączyć przewody do płyty playera?
chodzi mi o instrukcje z tego posta PBO Bootcode Update (TFTPD/LAN Free) Under $6 and Under 666 Seconds - Patriot Memory Support Forums
tylko jak zobaczycie na załączonym tu zdjęciu płyty
http://img541.imageshack.us/img541/7283/dsc9094.jpg
jest tam wejście na kostke 6 pinową, a przewodów według instrukcji z patriotmem jest 4.

A może firmware ze strony producenta Home_Dayfly_Digital Video Recorder,HDMI Multimedia Player,MKV/RM/RMVB/HDD media Player,HDTV Network Multimedia player,Portable media players,Movie center,HDD MP4 players,Pocket home cinema,Personal Video Recorder,Multimedia Player Real Factory welcom jest wadliwe, ale to chyba mało prawdopodobne, próbowałem i aktualną i starszą wersję (załączony log z HT jest z flasha najnowszym oprogramowaniem pobranym z http://www.dayflycn.com/Upload/HD3548HL-R-New firmware-601.rar)

Ktoś może ma jeszcze jakiś pomysł na reanimację? Może spróbować dla testu wgrać tym sposobem oprogramowanie od innego bliźniaczego firmware, pytanie tylko od którego.
 

bartek_mm

New member
Jeszcze jedno pytanie: czy podczas awaryjnego flashowania miałeś odłączony HDD. Ponoć jest to warunek konieczny, aby zabawa się powiodła...

Tutaj jest opis awaryjnego flashowania zakończonego powodzeniem, którego autor twierdzi, że należy skorzystać z zewnętrzengo HDD po USB, w żadnym razie nie pendriva. Druga osoba, ktora spróbowała Post niżej), odniosła sukces. Tuja są szczególy: How to go back on firmware or UNBRICK the Ultio - MvixCommunity - Forums & Wiki Dedicated to Mvix Products - Powered by FusionBB

Ten sposób tez niestety nie odniósł efektu, podłączyłem dysk na USB 160 GB i po kolei wykonywałem załączona instrukcję, niby firmware sie wgrał, lecz efekt bez zmian - ekran wyboru języka i nic więcej.
Podczas każdej próby flasha dysk z wnetrza playera był wyjęty.
 

pawel_71

New member
Sprobuj jeszcze czegos takiego:
1. rozpakuj install.tar
2. wyciagnij z tego najwiekszy plik i rozpakuj go (unyaffs lub unsquash)
3. katalog /usr/local/bin nagraj na gwizdek
4. wrzuc gwizdek do playera, a nastepnie zaloguj sie telnetem
5. wykonaj "stopall"
6. wejdz na gwizdek do /tmp/usbmount/sdb1 czy jakos tak - tam gdzie bedziesz widzial skopiowane przez siebie pliki
7. uruchom recznie ./DvdPlayer
8. podeslij logi

Jak to nie doprowadzi do sukcesu (a nie doprowadzi) to sciagnij jakis podobny fw z tego lub innego urzadzenia i sprobuj odpalic playera z telneta.
To najbezpieczniejsza metoda na uruchamianie cudzych softow, nic wiecej juz sie nie popsuje...
 
Do góry