Player HD3548HL-R

bartek_mm

New member
Sprobuj jeszcze czegos takiego:
1. rozpakuj install.tar
2. wyciagnij z tego najwiekszy plik i rozpakuj go (unyaffs lub unsquash)
3. katalog /usr/local/bin nagraj na gwizdek
4. wrzuc gwizdek do playera, a nastepnie zaloguj sie telnetem
5. wykonaj "stopall"
6. wejdz na gwizdek do /tmp/usbmount/sdb1 czy jakos tak - tam gdzie bedziesz widzial skopiowane przez siebie pliki
7. uruchom recznie ./DvdPlayer
8. podeslij logi

Jak to nie doprowadzi do sukcesu (a nie doprowadzi) to sciagnij jakis podobny fw z tego lub innego urzadzenia i sprobuj odpalic playera z telneta.
To najbezpieczniejsza metoda na uruchamianie cudzych softow, nic wiecej juz sie nie popsuje...

Moge prosić o dokładniejsza instrukcję jak to zrobić?
do punktu 6 wszystko jasne, lecz jak przez telnet wejśc do pendrivea umieszczonego w urządzeniu. i potem uruchomic plik, nie znam sie na tym kompletnie, moge prosić o pomoc w napisaniu komendy?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przejrzałem dokładnie tego loga z Twoich zmagań z Linuksem i trochę zdębiałem. Otóż w jedenastej linii stoi jak byk: "chip id: 1283: Mars...". Czy my mówimy na pewno o jednym i tym samym odtwarzaczu!!!???

Model HD3548HL-R, o którym pisałem na samym początku jest na pewno na chipsecie 1073. Nie mogę obejrzeć płyty głównej egzemplarza, który kupiłem dla kolegi (player pojechał do Anglii), ale przyjrzałem się płycie Twojego egzemplarza i zacząłem mieć pewne wątpliwości.

A może skośnoocy spece włożyli tam Realteka 1283???? Na płycie mamy z boku nadruk "BT3548" i sporo wolnego miejsca, co mogłoby sugerować, iż jest to miejsce na chip TV Brooktree... A Realteki 1283 są z obsługą tunerów tv i nagrywania...

Moja sugestia: spróbuj w tej dziwnej sytuacji wgrać jeszcze jakiś f/w od playera na 1283. Może to okaże się skuteczne...?

Np. od jednego z modeli DayFly np. tego Home_Dayfly_Digital Video Recorder,HDMI Multimedia Player,MKV/RM/RMVB/HDD media Player,HDTV Network Multimedia player,Portable media players,Movie center,HDD MP4 players,Pocket home cinema,Personal Video Recorder,Multimedia Player Real Factory welcom
 

pawel_71

New member
1283 jest chyba zgodny z 1073, totez fw powinien dzialac, ale reki nie dam uciac :oops:

a teraz dokladniejszy opis:
6. sprawdzic co sie znajduje w
ls -l /tmp/usbmounts
jesli jest to sda1 to
cd /tmp/usbmounts/sda1
7. uruchomic player
./DvdPlayer

Mozna nim sterowac z klawiatury, na tym forum ktos podawal klawisze.
Wyjscie przez ctrl+c lub 'o'.

W ten sposob przy dzialajacym shellu mozna za pomoca zdalnego telneta przetestowac praktycznie dowolny fw bez obawy o zbrickowanie playera

A na odbrickowanie tez jest nie jeden sposob, bo mozna przeflashowac same romy video i audio o ile sie je posiada w poprawnej wersji.
Najpierw jednak zobacz do wyrzuca DvdPlayer - dlaczego nie dziala.
 

bartek_mm

New member
Przejrzałem dokładnie tego loga z Twoich zmagań z Linuksem i trochę zdębiałem. Otóż w jedenastej linii stoi jak byk: "chip id: 1283: Mars...". Czy my mówimy na pewno o jednym i tym samym odtwarzaczu!!!???

Model HD3548HL-R, o którym pisałem na samym początku jest na pewno na chipsecie 1073. Nie mogę obejrzeć płyty głównej egzemplarza, który kupiłem dla kolegi (player pojechał do Anglii), ale przyjrzałem się płycie Twojego egzemplarza i zacząłem mieć pewne wątpliwości.

A może skośnoocy spece włożyli tam Realteka 1283???? Na płycie mamy z boku nadruk "BT3548" i sporo wolnego miejsca, co mogłoby sugerować, iż jest to miejsce na chip TV Brooktree... A Realteki 1283 są z obsługą tunerów tv i nagrywania...

Moja sugestia: spróbuj w tej dziwnej sytuacji wgrać jeszcze jakiś f/w od playera na 1283. Może to okaże się skuteczne...?

Np. od jednego z modeli DayFly np. tego Home_Dayfly_Digital Video Recorder,HDMI Multimedia Player,MKV/RM/RMVB/HDD media Player,HDTV Network Multimedia player,Portable media players,Movie center,HDD MP4 players,Pocket home cinema,Personal Video Recorder,Multimedia Player Real Factory welcom


Na to samo zwróciłem uwagę, ale nie chciałem się wychylać, myślałem że tak ma być, spróbuje wieczorek wgrac firmware tak jak mówisz.
Mam nadzieje że to pomoże, bo chyba jednak z procedurą wgrywania firmware jest wszystko ok - dla testu zrobiłem wczoraj następującą operację - wgrałem firmware od Mede8er (tak wiem że nie miał prawa poprawnie chodzić), lecz po updacie i ponownym włączeniu urządzenia pokazał się ekran z menu mede8er lecz wyskoczyło okno że jest to soft tylko do mede8er i tu nie będzie działac - domyslam się że to zabezpieczenie podobne do tego co robi a.c. ryan, tylko u nich wystepuje to od razu na etapie próby instalacji.

Nie widze na stronie dayfly firmware do odtwarzacza który podałeś, jest natomiast jakiś świeży do tego odtwarzacza - wygląda prawie tak samo - chipset realtek 1283, gniazdo SD/MMC itd.
http://www.dayflycn.com/Product_Info.asp?productID=1304
mówię o tym firmware
http://www.dayflycn.com/Upload/H1R83-0423-220-100620-11-BT-101_ID001.rar
swoją drogą była by to nie lada ciekawostka jeżeli chińczyk wlutował nie ten chip co trzeba, pewnie nabrało mu się z innego wiadra;)
Jezeli ruszy to w sumie mam to gdzieś czy to jest rtd1073, czy rtd 1273:)
ważne żeby działał i to poprawnie:)
 
Ostatnia edycja:

dareek

New member
Mój odtwarzacz przyszedł dziś, czyli podróż z Chin zajęła 17 dni.
Włożyłem do kieszeni HDD Samsunga 1,5Tb podłączyłem HDMI do plazmy Samsunga i coaxial do ampli Marantza. Odpaliłem sprzęt, w menu szczęśliwie podmieniłem język z chińskiego na angielski. Dysk był widoczny od razu, system nie domagał się formatu i dobrze, bo miałem już na nim dane. W ciągu godziny się pobawiłem - odtworzył wszystkie pliki, które chciałem (filmy, mp3), z pendriva jakieś fotki. Nie testowałem jeszcze czytnika SD i sieci, dziś już nie zdażę.
Z zaobserwowanych minusów (?) - nie mogę na razie zmusić go do grania przestrzennego, na razie dźwięk idzie stereo. Spróbuję zamiast coaxial puścić dzwięk po optyku. W setupie nie pokazuje mi żadnej informacji w system info, więc nie wiem, jaki jest firmware. Trochę mnie drzaźni dość ostra niebieska dioda, chyba ją czymś zakleję hehe...
No to tyle na razie. Wygląda całkiem estetycznie, kieszeń na dysk jest bardzo dobrym pomysłem i jest dobrze wykonana. Głośność wentylatora i dysku sprawdzę wieczorem.
Aha - pilot ma mnóstwo klawiszy, ale z ergonomią to nie za bardzo, wolałbym, żeby te najczęściej używane były ciut większe i zgrupowane z głową. Odtwarzacz reaguje z małym poślizgiem na pilota, ale sama praca jest OK, zatrzymanie, ponowienie jest błyskawiczne, przewijanie działa dobrze. Plików txt nie czyta, no i zeby widział napisy, to nazwy plików (film/napisy) muszą byc zgodne, ale to chyba tak ma być. W Xboxie mogłem sobie dowolnie wybierać :)
 

pawel_71

New member
Jeszcze co do problemow z fw i flashowania. Probowales moze metody niskopoziomowej opisanej na forum arivahd.pl, czyli SW3 a jesli go nie ma to zwarcie o ile pamietam 197 nozki Realteka z masa i wlaczenie zasilania
 

bartek_mm

New member
Jeszcze co do problemow z fw i flashowania. Probowales moze metody niskopoziomowej opisanej na forum arivahd.pl, czyli SW3 a jesli go nie ma to zwarcie o ile pamietam 197 nozki Realteka z masa i wlaczenie zasilania

Próbowałem także tej metody, niestety i ona zakończyła się niepowodzeniem, wydaje mi sie że po prostu na stronie www.dayflycn.com znajduje się wadliwy firmware do tego odtwarzacza.
Zdecydowałem się wysłać sprzęt do sprzedawcy z eBay - w sumie rozsądnie podeszli do sprawy - wysyłka do nich na mój koszt, a naprawa i odesłanie z powrotem za free, więc nie ma tragedii.
W tym tygodniu wyslę, odezwe się pewnie za jakieś 3-4 tygodnie jak odtwarzacz wróci (o ile wróci;))).
 

bartek_mm

New member
Mój odtwarzacz przyszedł dziś, czyli podróż z Chin zajęła 17 dni.
Włożyłem do kieszeni HDD Samsunga 1,5Tb podłączyłem HDMI do plazmy Samsunga i coaxial do ampli Marantza. Odpaliłem sprzęt, w menu szczęśliwie podmieniłem język z chińskiego na angielski. Dysk był widoczny od razu, system nie domagał się formatu i dobrze, bo miałem już na nim dane. W ciągu godziny się pobawiłem - odtworzył wszystkie pliki, które chciałem (filmy, mp3), z pendriva jakieś fotki. Nie testowałem jeszcze czytnika SD i sieci, dziś już nie zdażę.
Z zaobserwowanych minusów (?) - nie mogę na razie zmusić go do grania przestrzennego, na razie dźwięk idzie stereo. Spróbuję zamiast coaxial puścić dzwięk po optyku. W setupie nie pokazuje mi żadnej informacji w system info, więc nie wiem, jaki jest firmware. Trochę mnie drzaźni dość ostra niebieska dioda, chyba ją czymś zakleję hehe...
No to tyle na razie. Wygląda całkiem estetycznie, kieszeń na dysk jest bardzo dobrym pomysłem i jest dobrze wykonana. Głośność wentylatora i dysku sprawdzę wieczorem.
Aha - pilot ma mnóstwo klawiszy, ale z ergonomią to nie za bardzo, wolałbym, żeby te najczęściej używane były ciut większe i zgrupowane z głową. Odtwarzacz reaguje z małym poślizgiem na pilota, ale sama praca jest OK, zatrzymanie, ponowienie jest błyskawiczne, przewijanie działa dobrze. Plików txt nie czyta, no i zeby widział napisy, to nazwy plików (film/napisy) muszą byc zgodne, ale to chyba tak ma być. W Xboxie mogłem sobie dowolnie wybierać :)

i jak dareek dalsze wrażenia z użytkowania odtwarzacza? zamówiłes także pena wifi? działa w porządku?
a jak działanie serwisów internetowych np. Youtube - działa bez problemu? Bo wiekszość odtwarzaczy ma to w specyfikacji, ale z działaniem bywa różnie.
 

szmarek79

New member
Witam. Mi parę dni temu przyszedł odtwarzacz HD3549HL-R bo akurat sprzedawca od ręki nie miał HD3548HL-R.
Ale z tego co mnie zapewnił różnicy nie ma między nimi poza wyglądem.
Więc go wziąłem i jestem zadowolony.
Odtwarza ładnie pliki z blueray-a a co najważniejsze to i dźwięk z DTS-a.
Bardzo polecam ww. model. Jedynie problem mam z Youtube bo nie potrafi odtworzyć mimo iż miniaturki pokazuje. Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To model wypuszczony na rynek w sierpniu, więc mogłeś zrobić całkiem dobry deal i dostać urządzenie z chipem DD+. Ciekaw jestem jaki ma firmware, może zrobisz jakieś fotki z menu... Napisz jeszcze gdzie kupiłeś i za ile.

P.S.
Sprawdziłem specyfikację - faktycznie ten model jest na Realteku 1073DD+.
 
Ostatnia edycja:

szmarek79

New member
To model wypuszczony na rynek w sierpniu, więc mogłeś zrobić całkiem dobry deal i dostać urządzenie z chipem DD+. Ciekaw jestem jaki ma firmware, może zrobisz jakieś fotki z menu... Napisz jeszcze gdzie kupiłeś i za ile.

P.S.
Sprawdziłem specyfikację - faktycznie ten model jest na Realteku 1073DD+.

Witam. Dostałem go w zamian za starszy model (HD3548HL-R) gdyż sprzedawca akurat miał ten nowszy od ręki.
Co do ceny to jak dobrze pamiętam 250$ za dwie sztuki z wysyłką DHL zapłaciłem a kupiony był w Chinach ebay.
No i dodatkowo z 60zł opłat celnych.

Z tego co pisze w specyfikacji to Realtek1283DD.

Jak dla mnie działa super. Podłączyłem zewnętrzny napęd blue-ray i ładnie odtwarza. A najważniejsze ze mam dźwięk w DTS. Wcześniej filmy oglądałem z DM800HD ale tam ani DTS ani FullHd nie radziły sobie.

Jedynie co to Youtube nie działa ;( pisze "Cannot play this media".

Co do softu to wygląda prawie identycznie jak
kaiboerhd.com/product_view.php?id=9&f=video
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A najważniejsze ze mam dźwięk w DTS.

Jestem trochę zdziwiony, bo na 1283 budowane są modele z nagrywaniem, ale może Chińczyk znowu coś kombinuje... Czyli dobrze przewidywałem: dostałeś z procesorem 1283DD+ - jednym słowem świetny biznes. Teraz musisz tylko poszukać dobrego firmware udostępniającego wszelkie opcje internetowe... Te playery sygnuje swoim brandem Dayflay - pogrzeb na ich stronie i pewnie coś znajdziesz (http://www.dayflycn.com). Kaiboer też się raczej nada...

P.S. Przyjrzałem się z GUI z Kaiboera - jeżeli masz to samo, to firmware jest zbudowany na najnowszym SDK Realteka i z opcjami dla "plusów". Rzuć jakieś foto sprzętu i GUI.
 
Ostatnia edycja:

bartek_mm

New member
Pewnie kilka osób uważnie śledzących ten wątek widziała moje wypociny związane z próbą reanimacji odtwarzacza po padzie, które niestety zakończxyły sie niepowodzeniem i koniecznością wysłania sprzętu z powrotem do Chin:)
Otóż oznajmiam że po prawie 2 miesiącach oczekiwania (wysyłka do Chin i z powrotem) dotarł do mnie fabrycznie nowy odtwarzacz. Musze przyznac że jestem mile zaskoczony postawą naszych Chińskich dostawców, a właściwie sprzedawców z eBay. Odesłali do mnie nowy odtwarzacz na swój koszt.
Wczoraj trochę się nim pobawiłem i działa wszystko świetnie, mam wgrane najnowsze oprogramowanie (działa Youtube i inne serwisy internetowe).
Torrenty także ściągają się bardzo szybko po WIFI.
Ogólnie jestem zadowolony.
Podłączyłem go na szybko przez HDMI tylko pod TV i działa dobrze, zastanawia mnie tylko jedna rzecz - otóż odtwarzacz oficjalnie nie ma dolbytruehd passthrou (na czym mi specjalnie nie zależy - chyba;)). Czy jak podłącze coaxialem odtwarzacz do amplitunera HK AVR 247 to czy on przetworzy sobie załóżmy DTS HD na DTS 5.1 i DolbyTrueHD na DD 5.1? Jeżeli tak, to mi wystarczy. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie.
Aha i jaka opcje mam ustawic w odtwarzaczu - LPCM, czy RAW aby to amplituner dekodował sygnał.
 

szawen

New member
Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać. :)

Skoro formalności mamy za sobą przejdźmy do rzeczy. :) Znalazłem ciekawy temat poświęcony temu odtwarzaczowi:
elotrolado.net/hilo_media-center-bt3548hl-r-hdmi_1420488
Po hiszpańsku, ale od czego jest google tłumacz. Przy okazji zastanawiam się, czy ktoś próbował oprogramowania z klonów, np:
o2media.es/en/nexus500 . Jakie wrażenia?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pdziała wszystko świetnie, mam wgrane najnowsze oprogramowanie

Spredawca intelligent_pro na eBay, u którego już robiłem zakupy, na pytanie o stronę z firmware do tego playera i uaktualnienia podał mi wczoraj serwer HiMedia.

Cytat" Thanks for your inquiry
You can download the new firmware for the player you bought from us from below link:
http://v.himedia-tech.cn/himedia/hd500/102.30/HD300B_1.0.2.30.rar.
Upgrading steps:
1. Extract the downloaded files and rename it as install.img
2. Copy the install.img file to the root directory of your USB flash drive, then connect the USB drive to this player
3. Turn off the power switch on the player, then press and hold the RESET button and turn on the power switch.
4. Wait some second and the upgrading picture will be displayed on your TV automatically, then you can release all buttons
5. When the upgrading was finished, reboot your player"

Chodzi konkretnie o tę aukcję 1080p HDMI HD Network DTS MKV Blue Ray ISO Media Player (eBay item 330457829013 end time 01-Jan-11 23:27:38 AEDST) : Home Entertainment

czyli ten player, którym dysponujesz.

W tym przypadku sugeruję firmware HiMedia, bowiem jest naprawdę na b. dobrym poziomie. Poczytaj wątek o HiMedia. Jest w większości o 300A, ale Twój player to klon 300B, a obecnie firmware jest ujednolicony.
 

szawen

New member
Jeszcze go nie mam, jest dopiero w drodze. :) Zamówiłem ten odtwarzacz (u tego sprzedawcy), myśląc właśnie, że to klon 300B, ale sam w wątku o HiMedia HD300A napisałeś:
Tym też dysponowałem, ciekawe urządzenie, ale to nie HiMedia, nie ten firmware itp. Rzuć okiem do tego wątku, jest właśnie o tym sprzęcie: TUTAJ LINK DO OBECNEGO TEMATU
więc trochę zgłupiałem i zacząłem szukać alternatywnych źródeł firmware.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeszcze go nie mam, jest dopiero w drodze. :) Zamówiłem ten odtwarzacz (u tego sprzedawcy), myśląc właśnie, że to klon 300B, ale sam w wątku o HiMedia HD300A napisałeś:

więc trochę zgłupiałem i zacząłem szukać alternatywnych źródeł firmware.

Akurat mój post - jak wynika z cytatu - był do bartka_mm, ale...

Ten model, który ja ściągałem z Chin, i który opisywałem uruchamiając ten wątek, nie widząc jeszcze o HiMedia, mnie osobiście bardzo przypadł do gustu, ale była to konstrukcja firmy DayFly Tech, na RTD1073DD (nie C+, bo pochodząca z początku roku) i z firmware Dayfly. Teraz sprzedawca oferuje coś identycznego, odpowiada na zadane na eBay pytanie, że chip to 1073DD (C+), czyli najnowszy, plus odsyła do firmware HiMedia, czyli sprzęt do facto jest tożsamy z HiMedia HD300B.
Istotne są szczegóły - model opisywany na początku w tym wątku nie miał przycisku "restore". Jeżeli obecnie sprzedawca pisze instrukcję flashowania z użyciem takowego przycisku, to znaczy, że player go ma, czyli jest jak klon 300B.
 
Ostatnia edycja:
Do góry