Pizzaiolo wszystkich krajów łączcie się.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Za szparagami mówiąc delikatnie nie przepadam.🤪
Ale na samą myśl o kozim serze i suszonych pomidorach ślinka mi cieknie. (y) 🍕
 

sentyzibi

Well-known member
To lokal tzw. "take away " tylko na wynos, lub z dostawą (strasznie tutaj popularne takie lokale) z pizzą i makaronami. Mistrzem od pizzy jest Polak, mój kolega, a że to zaprzyjaźniona pizzeria to bywam tam i w środku i często sam wybieram sobie dodatki.
 

sentyzibi

Well-known member
Ha, i w swojej ofercie mają jeszcze takie cudo:
IMG_20240721_164701_edit_96696301131289.jpg


Przyznaję, że wcześniej takiej "opcji" calzone nie znałem.
 

sentyzibi

Well-known member
A możesz coś więcej o tym cudzie?🤔

Jasne. Nazywa się Nutella Marshmallow Calzone. Nadzienie to takie słodkie pianki i Nutella, a posypane na koniec po wierzchu cukrem pudrem.

Oczywiście, nie omieszkałem tego też Spróbować. Trzeba jeść na świeżo, póki ciepłe.
Ale te roztopione pianki z nutellą... Kur...całą gębę miałem umazaną, łapy po łokcie i wszystko wokół.

Ale dzieciaki to uwielbiają i jak mamy gości z berbeciami w wieku okołokomunijnym, to wujek zawsze musi zamówić im te "drożdżówki".
 

sentyzibi

Well-known member
IMG_20240727_224325_edit_70690121300949.jpg

Zaszalałem...cienkie ciasto, trochę bekoniku, czerwona cebulka, pieczarki, suszone pomidory, kozi ser, na połowie szparagi, a na drugiej oliwki.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jako ,że nie lubię zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę ,a jutro kolejny pizza day ,to dokonałem dzisiaj stosownego zaopatrzenia.
Zastanawia mnie tylko ,jak mogłem do tej pory w wykazie dodatków zapominać o suszonych pomidorach?A ja je po prostu uwielbiam.
I trzeba było dopiero kolegi @sentyzibi ,piszącego z drugiego końca kontynentu ,żeby mi uświadomić moje niedopatrzenie. ;)
Ale nadrabiam zaległości.A do tego wspomniany kozi ser.W wersji wędzonej.(y)
20240802_181354.jpg

20240802_181453.jpg
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Panowie już mi się TU nie podoba

Robicie smaczki i co ! To nie jest fajne ślinka leci a człowiek musi obejść się smakiem 🫢🫢😜😜😉
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@vvv ...
dzisiaj to jest dopiero mała "rozgrzewka". ;)
Główna "zabawa" będzie jutro.
Około godziny 13 otwórz szeroko okno. Na bank poczujesz aromat.:grin:
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Do góry