Pioneer G9

grzeorz914

New member
misiaczekmarek napisał:
@grzegorz914

czy zrobiłeś taki upgrade? jeśli tak to jaka procedura ?
oczywiscie ze zrobilem procedura jest prosta:

Zglaszasz do serwisu ze w trybie Drive Mode 2 na niekturych scenach jest widoczne migotanoie ekranu iinformujesz pana ze wyczytales w internecie iz istnieje upgrade do wersji 04Y likwidujace ta usterke. Serwisy pioniera otrzymaly odpowiedni biuletyn informujacy o tej usterce od Pioneera wiec robia to na gwarancji. Osobiscie do mnie pan przyjechal z serwisu na slasku a mieszkam w okolicach Krakowa oczywiscie usluga w ramach gwarancji .Serwis posiada rownierz oprogramowanie do tunera DVB-T w wersji 802 ale jest na wewnetrzny uzytek serwisu i niechcial mi go wgrac (Niewiem dlaczego i co zmienia).

Pozdrawiam
 

Doni

New member
@grzegorz914,
dzięki za info, powiedz jakie zauważasz różnice po wgraniu tego upgrejdu??
i czy to samo dotyczy modelu 5090H??
Ja zgłosiłem i czekam do kwietnia aż pan z serwisu wróci z urlopu ;-(
Pozdrawiam
 

grzeorz914

New member
Doni napisał:
@grzegorz914,
dzięki za info, powiedz jakie zauważasz różnice po wgraniu tego upgrejdu??
i czy to samo dotyczy modelu 5090H??
Ja zgłosiłem i czekam do kwietnia aż pan z serwisu wróci z urlopu ;-(
Pozdrawiam

Ja mam 5090H wiec o tym modelu pisze zmiany jakie zauwarzylem odrazu to napewno poprawa ostrosci wyswietlanych czcionek(napisow) ,oczywiscie zlikwidowane migotanie, poprawa plynnosci przy przesuwaniu obrazu w poziomie.
 

groffi

New member
Witam, dobrze rozumiem że ten upgrade jest i do 5090 i 5090H tak ? Ja mam 5090 i zrobiłbym ten upgrade. Gdzie zadwonić , do najbliższego serwisu ?

Mam jeszcze pytanie co to jest "intergrator menu" w 5090 ? Pewnego razu wyłączyłem tv pilotem, ale chciałem go zaraz włączyć i nacisnąłem przez pomyłkę home menu a potem włącznik na pilocie (zanim jeszcze ten przełącznik w tv pyknął) i mi coś takiego wyskoczyło, wyłączyłem tv zaraz, żeby czasem czegoś nie zepsuć. Wczoraj sprawdziłem czy nie mam zwidów :mrgreen: i zrobiłem tak jeszcze raz. Znów to się pokazało. Co to jest ?
 

Proof

New member
Witam mam pytanie:
Kto z was ma przy telewizorze pioneer 5090 podłączone PS3 oraz Canal +. Tzn na ktorych inputach macie to podlączone zeby i to i to było podłączone rownoczesnie do telewizora zebym mogl przełączac tylko między inputami...
Prosze o odpowiedź...

pozdr
 

Doni

New member
@Proof
Najlepiej jak ustawisz sobie na 1 i 2,poprzez np 2 kabelki hdmi.
Ja akurat mam podłączone przez amplituner więc startuje z 1 ;-)
Pozdrawiam
 

pomidor7

New member
a jeśli ktoś na drive mode2 nie zauważa braku płynności lub migotania przy wyświetlaniu białych planszy to czy powinien dokonywać wymienionej przez Ciebie aktualizacji w ramach gwarancji? Czy po wgraniu softu 04Y może nastąpić pogorszenie wyświetlanego obrazu?
 

Doni

New member
Proof napisał:
ALe z tego co patrzylem u mnie to tylko pod inputem 4 tylko chodziła mi konsola/...??
Poszukaj w instrukcji obsługi jak zamienić skart na hdmi na innych input-ach ;-) , choć i bez instrukcji powinieneś dać radę przestawić.
Pozdrawiam
 

grzeorz914

New member
Integrator Menu III
groffi napisał:
Witam, dobrze rozumiem że ten upgrade jest i do 5090 i 5090H tak ? Ja mam 5090 i zrobiłbym ten upgrade. Gdzie zadwonić , do najbliższego serwisu ?

Mam jeszcze pytanie co to jest "intergrator menu" w 5090 ? Pewnego razu wyłączyłem tv pilotem, ale chciałem go zaraz włączyć i nacisnąłem przez pomyłkę home menu a potem włącznik na pilocie (zanim jeszcze ten przełącznik w tv pyknął) i mi coś takiego wyskoczyło, wyłączyłem tv zaraz, żeby czasem czegoś nie zepsuć. Wczoraj sprawdziłem czy nie mam zwidów :mrgreen: i zrobiłem tak jeszcze raz. Znów to się pokazało. Co to jest ?
Integrator Menu - tu morzesz za pomoca strzalek na pilocie w lewo i w prawo wybrac predkosc komunikacji i transmisji na zlaczu RS232C
 

groffi

New member
@ grzeorz914

Dzięki, jeśli to służy do zmiany tego co mówisz to raczej nie będę tam zaglądał

@ Proof

Jeśli sobie jeszcze nie poradziłeś, to jeśli masz polską instrukcję, to zajrzyj na stronę 96.

Powtarzam pytanie, czy update jest także do wersji bez H (LX5090) ? I gdzie zadzwonić ? Do centrali czy do najbliższego serwisu, z tych które znajdują się w instrukcji ?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Grzegorz,
wierzę, że piszesz prawdę.
To by była prawdziwa poprawa.
Niestety serwis warszawski nic o tym nie wie. Sprawdzą.
Wymienione wady są kluczowe dla serii 9G. Wielokrotnie o tym pisałem na forum.
Czy widzisz poprawę płynności 1080@24 ?
Bo to dla mnie jest największa kaszana w 5090H.
 

grzeorz914

New member
bluray napisał:
Grzegorz,
wierzę, że piszesz prawdę.
To by była prawdziwa poprawa.
Niestety serwis warszawski nic o tym nie wie. Sprawdzą.
Wymienione wady są kluczowe dla serii 9G. Wielokrotnie o tym pisałem na forum.
Czy widzisz poprawę płynności 1080@24 ?
Bo to dla mnie jest największa kaszana w 5090H.

Zadzwon tu:
Michał Matuszkiewicz
Audio-Video-Serwis Katowice
serwis@audio-video.slask.pl
www.audio-video.slask.pl
Tel. +48 32 2552148
Kom. +48 601 546542

1080@24 chodzi jak zloto zadnych przyciec jakby inny TV po tym upgrade.
 

groffi

New member
@ grzeorz914

A nie wiesz może czy ten update dotyczy także Pioneer-LX5090 ?
Ja mieszkam około 100 km (na pónocny-wschód) od Warszawy to też mam zadzwonić do Katowic ? Czy lepiej gdzieś bliżej ?
 
Ostatnia edycja:

grzeorz914

New member
groffi napisał:
@ grzeorz914

A nie wiesz może czy ten update dotyczy także Pioneer-LX5090 ?
Ja mieszkam około 100 km (na pónocny-wschód) od Warszawy to też mam zadzwonić do Katowic ? Czy lepiej gdzieś bliżej ?
Update dotyczy obu wersji bez H i z H jak by w Warszawie nie mogli ci pomoc to powołaj się na serwis w Katowicach .
 

studius

New member
Witam wszystkich.
Od wczoraj jestem szczęsliwym posaiadaczem LX5090. Tym bardziej szczęsliwym, że moje KURO made in Japan (dzięki KIKI :D ).
Czerń, przejścia tonalne, nasycenie kolorów wybitne. Poprzednio miałem Toshibę 46 ZF. Różnica kolosalna. Wreszcie mogę spokojnie oglądac przy zgaszonym świetle i nie widzę różnicy pomiędzy pasami (w trybie 2,39:1) a ramką telewizora :) . Obraz nieco mniej ostry niż w LCD ale to chyba kwestia przestawienia oka :mrgreen: . Dzwięk po ustawieniach całkiem dobry (głośnik dolny).
Podsumowując, nie żałuję ani jedej złotówki :cool:

Mam kilka pytań do doświadczonych użytkownikow. Dodam, że ustawienia wprowadziłem wg AVSforum.
1) mam podłączone przez wejście input 2 dwa urządzenia:
-magnetowid (złącze SCART)
- DVD (component i RCA dzwięk)
Czy można zmieniać urządzenia w ramach INPUT 2 nie zmieniając za każdym razem w ustawieniach menu sygnału dla wejscia INPUT 2? Jest to dość uciążliwe. Dodam, że po HDMI 1 mam podłączony tuner cyfrowy więc deaktywacja HDMI nie wchodzi w grę. Moj magnetowid obsługuje AV link więc może trzeba go podłączyć do INPUT 3 (przez SCART) (mimo, że HDMI aktywne)?

EDIT:
Z tego co czytam na forum należy podłączyć magnetowid do INPUT 3 dla S-VIDEO (do INPUT 2 nie bo component->DVD) nacisnąć input 3 na pilocie następnie wejsc w menu dezaktywować HDMI i wtedy ustawić sygnał w opcjach wejścia na S-VIDEO.

2) Czy używacie funkcji ORBITER? Gdy próbowałem włączyć wyświetliło sie ostrzeżenie o wpływie na inne funkcje (oszczędzania energii). Jaki ma wpływ włączenie ORBITERA na obraz?
3) Czy macie włączoną funkcję optymalizacji tekstu? Miałem wyłączoną i zauważyłem, że litery przesuwające się wzdłuż ekranu (pasek na dole) na przemian raz się rwą a po chwili idą płynnie (PURE CINEMA wyłączone). Dziwne zjawisko.
4) Jakich używacie ustawień ostrości przy DVD? Wydaje mi się że "-15" jest trochę mało ostre (może dlatego, że przyzwyczaiłem sie do LCD). Blu- ray na razie nie mam (HD oglądam tylko z kablówki 720p) choć planuje.

Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry