Pioneer G8

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po dzisiejszej konferencji ciężko wyciągnąć daleko idące wnioski, nie powiedziano czy będą produkowane plazmy Pioneer z matrycami Panasonica, wiadomo, że Pioneer pracuje nad LCD razem z Sharpem, a wynik tego ma ujrzeć światło dzienne tej jesieni.

Pioneer zamierza zaprzestać produkcji matryc plazmowych, ale dopiero po następnej serii modeli.

"Accordingly,
we have decided to terminate in-house plasma display panel production and to procure
these panels externally, after panel production for our next series of models is
complete"
 

-AS-

New member
Witam,
streszczając oficjalną informację Pioneer'a:
z powodu wysokich kosztów produkcji i nie wystarczających zysków Pioneer kończy produkcje własnych paneli (nie TV). Ostatnimi modelami zawierającymi panele wyprodukowane przez Pioneer'a, będą modele wypuszczone w 2008 roku. Po tej dacie Pioneer będzie montował panele zakupione od innego producenta (jakiego, jeszcze nie wiadomo), Pioneer pertraktuje z paroma producentami.

Również - zapowiedziane są na jesień 2008 roku telewizory LCD ze znaczkiem Pioneer'a w Europie, owoc współpracy z Sharpem.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC wygrał kilkanaście razy z plazmą Pioneera.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22532
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21049
Dlatego Pioneer - to nie będzie już ten Pioneer jeśli będzie w środku Panasonic.
Ale duże straty jakie poniósł Pioneer mocno zachwiały koncernem.
Myśmy od kilku lat prosili Pioneera o LCD . Bo były tysiące zapytań. Ale wizjonerzy :D :D :D Pioneera powiedzieli że nie ma takiej możliwości.
Diś Ja uważam ze to za późno nawet dla Pioneera - że już są zajęte wszystkie miejsca startowe. Jedynie obniżenie cen na wejściu może trochę zaiteresować rynek Pioneerem.
Ale tu Pioneer nie ma już miejsca na straty / 100 mln $/
http://ca.reuters.com/article/technologyNews/idCATKG00295920080307
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście ,że ma . Chociaż ta złośliwość jest niepotrzebna .
Ale ja i tak wybrałbym Pioneera bo to mój styl.Mowa o dotychczasowej marce i jakości Pioneera.
 

kris74

New member
witam, od dwóch dni jestem posiadaczem 5080XA (kupiony w RTV EURO AGD) i jestem z tego powodu bardzo zadowolony i oby tak już zostało.:)
Na razie mam podłączony Polsat Cyfrowy dobrym kablem Euro, jak wiadomo przy dobrym sygnale SD obraz jest naprawdę bardzo dobry, przy gorszym sygnale trzeba oglądąć z 4m i też jest ok.
Dodatkowo mam podłączony stary odtwarzacz DVD przez tani kabel Euro, i tu muszę napisać, że jestem mile zaskoczony, bo dobrze nagrane filmy, nawet na tym sprzęcie, bardzo fajnie się ogląda.
Ale jest jedna rzecz, która mnie zaskoczyła, w niedzielę popołudniu, kiedy tv był wyłączony, zauważłem na nim, no właśnie, nie wiem dokładnie ale chyba tzw "wypalenie", który widać jak się patrzy na tv pod odpowiednim kątem i pada na niego światło. Przy zasłoniętych oknach i wieczorem, kiedy oglądałem tv, w ogóle go nie widać. To "wypalenie" ma wyraźny kształt "ptaszka";), rano dzieciaki oglądały kanał VIVY i tam na dole ekranu są czasem takie znaczki. Nie wiem co o tym sądzić, tym bardziej, że Pioneer jest chwalony, że takie rzeczy się nie zdarzają. Aha i sprawdziłem licznik godzin, aby się upewnić, że ten tv gdzieś już nie grał, ale wieczorem w niedziele miałem 15 godzin pracy, czyle tyle ile u mnie przepracował.
Nie mam żadnych zastrzeżeń do RTV EURO, telewizor przyjechał w oryginalnym opakowaniu, ze wszystkimi papierami (gwarancja DSV).
Pozdrawiam
Krzysiek
 

chmurek

New member
Posiadam 4280XD, nagrywarke Pioneera 540 i cyfrówkę Toya.
Mam pytanie w sprawie kabelków.
Wybrałem trzech producentów:
- prolink (dumnie brzmiące - exclusive)
- tech+link
- profigold
Potrzebuje 3xSCART-SCART, 1xCOMPONENT, 1xVGA-VGA, więc suma się zbierze.
Z tego co sprawdziłem to nie ma wyboru dla kabla VGA (Profigold) ale czy warto dopłacać do Profigolda także w pozostałych przypadkach?
Czy różnica w obrazie jest aż tak zauważalna - wszystkie [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]"produkty oparte są na miedzi beztlenowej (OFC) o bardzo wysokim stopniu czystości - 99,96%[/FONT]"?

chmurek
 

RaTeL

New member
Emocje z oglądania ...

Wreście mam to cudeńko , od zawsze byłem pasjonowałem obrazem jaki przezentują plazmy i wybór padł na nic innego jak
na Pioneer PDP-5080XA bo na tyle budżet mi pozwalał :eek:k:.Ostrzegam niewarto poddawać ocenie tej czy innej plazmy w sklepie na ustawieniach standardowych ,
bo dopiero kalibracja wyciąga z obrazu niausy i wszystkie odcienie kolorów .
Dleatego nie oceniajcie w sklepach ekranów na ustawieniach fabrycznych , bo w przypadku Pioneer-a te ustawienia to wielka pomyłka
twarze czerwone , zieleń zlana w jeden ocień ogólnie wyostrzenie i nie naturalne barwy , żadne mi nie odpowiadało , no może filmowe w pewnych aspektach .
Podłączene mam N-ke i PS3 , Pioneer współpracuje z nimi bez żadnych problemów , obraz z blu-raya to już czysta uczta dla oczu , choć to nie jest ekran full Hd to z odledłości około 3m jest idealnie . :-D
 

mc55

New member
Ale z tego co widze nie nadają się do 50cio calowego TV, ja swój wieszak sam zrobiłem bo te które oglądałem w sklepach wydawały mi się jakies "liche" mam telewizor w odległości 6cm od ściany a producent zaleca 10cm (???), wieszak z poprzedniej plazmy który miałem nie pasował rozstawem a był naprawdę stabilny i solidny.
 

Glimmer Twins

New member
Witajcie,

będę przechodził z LCD (Sharp) na Kuro 4280XD. Mam do Was pytanie o format wyświetlanego obrazu na złaczu HDMI u Pioneera. W Sharpie jest tak, że jakiekolwiek źróło podłacze pod HDMI (odtwarzacz dvd, tunek N-ki lub Cyfry) to na tv moge wybrać tylko 2 formaty obrazu: full i underscan. Jak to jest w KURO?
Interesuje mnie to jak KURO wyświetla na HDMI obraz który N'ka lub Cyfra nadaje w formacie 4:3. Czy jest to tylko maksymalne rozciągnięcie (zniekształcenie) jakie oferuje LCD Sharpa w opcji full (w innych nazywa sie to Wide) czy są też inne możliwości. Oczywiście na wejściu analogowym Sharpa jest znacznie więcej opcji np. 14:9, 16:9, kinowy, panoramiczny, itp.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dołączę się do przedmówcy.Czy można powiększony obraz 4:3 przesuwać w górę i w dół w sposób płynny?

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm ogólnie jakaś nagonka na 4280XD jest czy co? Dużo tego widzę, a gdzie się podziało 428XD? :hmm:


smarios dzięki za info a le u mnie pod wieszakiem nie może być tych półeczek......
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Glimmer Twins - w Kuro możesz mieć wybór automatyczny i "z ręki". Obraz 4:3 jest wyświetlany w ten sposób, że środek jest niezmieniony, a rozciągane są boki - generalnie efekt dobry. Po Sharpie - obraz na Kuro może Ci się wydawać mało ostry.

Arts - powiększony obraz można przesuwać płynnie w górę i w dół.

Jeżeli chodzi o moje perypetie z naprawą TV, to już jest po. Mam TV i nadal gra bardzo dobrze :eek:k: .

Generalizując - serwis centralny DSV działa wyśmienicie, mogę tylko pochwalić szefa serwisu - konkretny, szybki, kontaktowny. Naprawiał mój TV może z godzinę - po czym zadzwonił do mnie, że już działa. Generalnie najdłużej ze wszystkiech trwały transporty (chociaż też bez przesady, kurier przywiózł mi TV na drugi dzień od wysłania).

Odnośnie samej ustrerki to zepsuł się jakiś procesor od dźwięku - podobno niespotykana usterka:) - ale takie jest moje szczęście. Co prawda można było wymienić sam procesor - ale sprowadzenie zajęłoby tydzień, więc po prostu wymieniono mi cały moduł na nowy:).

Tak, więc kupujący w sieci DSV - może i płacicie więcej za TV - ale komfort psychiczny, że w razie czego nie zostajecie na lodzie - bardzo to wynagradza. PZDR.
 

Glimmer Twins

New member
pooh1968: sorki ale chciałem się upewnić: mówimy o oglądaniu 4:3 na wejściu HDMI czy tak?

I drugie pytanie: oglądamy film z dvd lub blueray w formacie 2.35:1, czyli na górze i dole czarne pasy. Czy z czasem nie ma grożby nierównomiernego "wypalenia" tych mijesc? Czy może jest to tylko zbędna obawa bo trzeba by oglądać mnóstwo godzin filmów w tym formacie bez przerwy?
 
Do góry