Pioneer G8

piter100

New member
Dajcie se chłopy spokój z Kuro fulHD 42 cale,no chyba że dla żony do kuchni jako trzeci telewizor między lodówką a kuchenką:mrgreen: poniżej pięćdziesiątki gówno zobaczycie a nie różnicę między fullHD a niefuul.:hmm: (no chyba żę z 1-go,słownie:jednego metra).Dlatego radzę;jest kasa to kupić największy,a nie ma to największy z tańszych marek(samsung,hitachi itp)będziecie bardziej zadowoleni niż z małego KURO(42)Pozdrawiam maniaków:p
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
... i pamietajcie tylko od dystrybutora... bo te z internetu to sa w piwnicy robione i pioneer sie do nich nie przyznaje to juz nie sa ich wyroby, na nich nie ma gwarancji, coprawda przyplynely jednym statkiem ale to sa dezerterzy ... pozniej z obrazem tez wam moga uciec... :) alez to jest polityka co... z tej samej tasmy do jednego sie przyznaja do drugiego juz nie... swiadczy to niepewnosci co do jakosci swego produktu i umnieszaja w ten sposob koszty serwisu... bo polowy sie sprzetu sie pozbeda do naprawy jak pojdzie na lewo... jak wspominalem plextor to przyklad... kupujesz i sklep juz nic do tego nic nie ma nie wazne gdzie kupiles... masz gwarancje na sprzet jak sie cos psuje jest jak wol napisane przyjedzie goniec z plextora i zabierze towar, brawo... kiedy oslawiony pioneer taka gwarancje da?? jak juz wszystko ma naj... to wypadaloby co??? pozdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wprawdzie źródełko było SD, ale Sharp ma matrycę Full HD, stąd porównanie szczegółowości mogło wypaść na jego korzyść ze względów genetycznych.

ArtS :)
 

chmurek

New member
Co do większej szczegółowości sygnału SD na FullHD Sharpa a HD Ready Pionka to porównywałem dwie Toshiby i na sygnale SD Tośka HD READY miała większą szczegółowość niż Full HD.
Na sygnale Full HD Sharp powinnien być bardziej szczegółowy ale na SD już chyba nie?

chmurek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. zależy ile jakiego obrazu oglądasz?
2. jakie masz preferencje typu programów ?
3. jaka odległość od telewizora?
4. jakie nasłonecznienie pokoju ?

plazmy 4280 Xa i Xd maja podstawki w cenie .Modele 4280 -musisz dokupić masz kilka możliwości
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/490/11786/overview.html

Co do gwarancji - to nie jest to proste. Decyduje wynik ekonomiczny.
Importer sprowadza sprzęt i musi doliczyć do kosztów proces serwisowy sprzętu. Jeśli ktoś kupuje w Niemczech płaci mniejszy VAT w Niemczech, nie płaci obowiazkowych kosztów utulizacji 3% - nie posiada salonu wystawowego z prezentacją sprzętu . Powinien więc również sam zadbać o serwis swojej działalności gospodarczej.
Bardziej obrazowo. Kupujesz w Chinach odtwarzacze MP3 , musisz przeznaczyć część zysków na obowiazkowy serwis produktów .
Ja kupuję też taki kontener i przysyłam do Twojego serwisu Moich klientów.
A kasę na serwis zgarniam dla siebie. Cy Ty na to ?

Przy zakupie na tym poziomie wartościowym korzystaj z prezentacji ale u siebie w domu. Bo system oświetlenia w marketach jest tak zrobiony abyś za dużo nie zobaczył. A Ty zostajesz w domu ze swoim sygnałem.
 

chmurek

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź.
Zakładam, że chciałeś napisać
- do 4280 XA i XD podstawki są w cenie a do 428 neleży sobie dokupić.

chmurek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ustawienia obrazu mają wpływ na wygląd obrazu.

Podejmując decyzję o zakupie takiego sprzętu bez prezentacji skazujesz się na wybór w warunkach marketowych czyli żadnych...

I jeśli zrezygnujesz w takich warunkach z KURO to będze tylko i wyłacznie Twoja wina :grin:

Pozdrawiam,
 

RaTeL

New member
Ponawiam pytanie kolegi

roger7 napisał:
Witam

Mam pytanie. Jaki jest rozstaw śrub do montażu na ścianie Pioneera 5080xa ? Vesa 800x400 ?
Czy wymiary VESA rozstawu otworów montażowych należy uwzględnić jako priorytet przy zakupie uchwytu uniwersalnego na ścianę , czy jednak wystarczy uchwyt odpowiedni do wagi plazmy i przekątnej ? .
 

chmurek

New member
Mam pytanie do użytkowników/znawców.

Czy warto dopłacać do modelu 428XD który daje nam więcej:
- Inteligentne sterowanie jasnością
- Możliwość kalibracji ISF
- Opcje wielo-ekranowe (PIP/PaP)
- Elektroniczny przewodnik programowy
- Home Gallery (przeglądarka JPEG)
- Wejście / wyjście sterowania SR (co to jest?)
- złącze USB (co można odtworzyć: jpeg, avi itp?)
- złącze subwoofera
czy wybrać model 4280XD lub 4280XA?

Czy faktycznie w/w funkcje da się wykorzystać w domu i warto dopłacić ponad 1k pln więcej od modelu 4280XD?

Oglądam na ten moment kablówkę i rzadko DVD. Dekoder cyfrowy nie jest mi aż tak potrzebny, chyba, że będę chciał zacząć oglądać programy HD. W naszej kablówce to raczej się nie pojawią.

Jeżeli nie 428XD to różnice między 4280XD a 4280XA to tuner DVB-T (ale MPEG-2), złącze CI i złącze optyczne a różnica w cenie to 300 pln. I tu też jest dylemat.

Najrozsądniejszym wyborem wydaje się model 4280XA na ten moment za 6500pln z gwarancja DSV.

chmurek
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
krótko i na temat:

- Inteligentne sterowanie jasnością
bajer

- Możliwość kalibracji ISF
nie sądzę, że będzie CI się chciało ją robić, obraz i bez tego jest super

- Opcje wielo-ekranowe (PIP/PaP)
są źle rozwiązane, mało przydatne

- Elektroniczny przewodnik programowy
dotyczy DVB

- Home Gallery (przeglądarka JPEG)
koszmarnie wolno chodzi, lepiej oglądać przez podłączony komp

- złącze USB (co można odtworzyć: jpeg, avi itp?)
właśnie Home Gallery przez to odtwarzasz np z pen'a lub aparatu

- złącze subwoofera
i tak lepiej używać kina domowego

Mimo, że mam wesję 508XD, myślę, że nie warto dopłacać do tych "bajerów".

DVB-T pójdzie pewnie w kierunku mpg4 i nie będziesz mógł oglądać programów, lepiej kupić jakąś platformę cyfrową.

PZDR
 

chmurek

New member
Dzięki pooh1968 za odpowiedź.Miałem właśnie takie odczucia, choć zakładałem że PIP jest bardziej przydatny ale jest jeden tuner i sygnał musi być z urządzenia zewnętrznego.

Chyba jednak zdecyduje się na model 4280XA choć 300pln do XD nie jest to tak dużo ale chyba nie warto.

chmurek
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Pdp-428xd

Zmierzam chyba coraz bardziej do zakupu tego modelu - PDP-428XD - i tak sobie przeglądam angielską instrukcje ze stronki Pioneera, bo polsko języcznej nie widziałem i tak się zastanawiam czy ja dobrze rozumiem, że korzystając z PiP lub PaP nie mogę podglądać sobie co się dzieje na innych kanałach, załużmy że oglądam sobie TVP 1 a chciałbym mieć podgląd na TVN np by widzieć czy reklama się skończyła to co nie da rady?

I jeszcze jedno, pytałem o to w innych działach ale nikt nie odpowiada, może tu ktoś odpowie czy jest taka funkcja jak powrót do kanału? Np oglądam sobie coś na 14 a potem wskakuję na 35 i czy jednym przyciskiem mógłbym sobie przeskakiwać miedzy tymi dwoma kanałami?

Ta obniżka cen na Pioneery to chyba nie jest chwilowa? Raczej te modele nie powrócą do dawnej ceny, co? A może nawet spadną wraz z nadejściem nowszych? Mam trochę problem, bo w moim mieście to nawet nie mam sklepu w którym mógłbym choćby tak się pobawić nieco funkcjhami tego tv na miejscu, będę wdzięczny za odpowiedzi. Ponoć Euro-RTV-AGD mają Pioneery, ale nie widziałem w ich ofercie tego modelu (sklep tej sieci jest u mnie i przy ewentualnym zakupie mógłbym może u nich zamówić?).......
 

-AS-

New member
Witam,

@Sansei6
PiP/PaP - niestety nie da się oglądać dwóch różnych programów z tego samego źródła. Dałoby się, gdybyś miał 2 różne tunery (np. wbudowany cyfrowy i osobny satelitarny). Można natomiast używać w przypadku DVD i telewizji, albo konsoli i TV.

Funkcji powrotu do kanału jednym przyciskiem (szybkie przeskakiwanie pomiędzy dwoma kanałami) nie ma. Wiem, że jest to przydatna funkcja, bo miałem to kiedyś w jednym z moich telwizorów CRT. Używając wbudowanego tunera cyfrowego można przeskakiwać pomiędzy kanałami w inny sposób (też dość szybki) - naciskamy ENTER w pilocie i na dole po lewej stranie ekranu wyskakuje okienko z listą kanałów, szybko wybieramy dany kanał, który chcemy oglądać (używając strzałek) i naciskamy ponownie Enter. Wydaje mi się jednak, że w przypadku sygnału analogowego, nie jest to możliwe.

Ceny Pioneerów spadły już o około 25%. Za pieniądze, które kiedyś (ponad 7 miesięcy temu) wydałem na 428xd, teraz mógłbym spokojnie kupić 508xd lub też dołożyć pare stówek (funtów) i mieć LX508D. Jest to normalne i nieuniknione w świecie sprzętu elektronicznego. Nie sądze, aby ceny wzrosły.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nagrywarka dvd, magnetowid , drugi tuner - daje Ci możliwośc korzystania z PIP.
Funkcji powrotu nie ma , ale czas reakcji jest równy czasowi wybrania kanału.
Ceny spadły i dla członków forum są specjalne.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Wielkie dzięki AS za tak szybką i dogłębną odpowiedź, choć nie pocieszającą mnie :( co do PIP to jeszcze mógłbym wykożystać pewnie nagrywarkę Panasonica z jej własnym tunerem, ale co do powrotu do kanału.......... no no no brak tych funkcji może stwożyć poważny problem z WAF...........:(

Hmm KiKi mówisz z tymi cenami...:> no ja musze jeszcze poczekać miesiąc, w kwietniu jak dobrze pójdzie to jest planowany zakup ;) zgłoszę się wtedy do ciebie po info odnośnie cennika ;) Choć dzieli nas chyba spora odległość
 
Ostatnia edycja:

roger7

New member
RaTeL napisał:
Czy wymiary VESA rozstawu otworów montażowych należy uwzględnić jako priorytet przy zakupie uchwytu uniwersalnego na ścianę , czy jednak wystarczy uchwyt odpowiedni do wagi plazmy i przekątnej ? .

Waga i przekątna mogą być pomocne ale to nie wszystko - najważniejszy jest sam rozstaw. Zmierzyłem - to jest 500 na 300 mm.
 

-AS-

New member
Witam,
ktoś umieścił już tą informację w osobnym wątku na tym forum, wydaje mi się, że po mojej odpowiedzi wątek został skasowany, bo nie mogę go nigdzie znaleźć.

Powtarzając to, co napisałem tam, wydaje się, iż ktoś popełnił błąd tłumacząc oryginalną wiadomość.

Pioneer ma zamiar zaprzestać produkcji paneli 42" i zacząć kupować je od Panasonica lub Hitachi.

Pioneer Corp will stop making 42-inch plasma panels and instead buy panels in that size and smaller from Panasonic maker Matsushita Electric Industrial or Hitachi

Źródło

Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czyli co, Pioneer niejako przyznał się , że Panasonic jest lepszy?! No przynajmniej mocno dorównuje w tej klasie cenowej? Niewierze.......
A u mnie WAF się nieco wściekła tzn robi się negatywny, skoro nie ma czegoś tak "normalnego i dobrego co już mają inne słabsze ty jak powrót do kanału, to kup LG" :( no i jeszcze "co to za PiP jak tak, bez sensu".......ehhhhhhh bedzie cinżko :( ;) nie żebym sam też nieco nie żałował tych braków, do powrotu do kanału mocno się przyzwyczaiłem (trudno czasem zwłaszcza w ciemności skakać kilkoma przyciskami po kanałach, jednym to już łatwiej i szybciej......) no a o PiP to i ja marzyłem............ ah ten Pioneer tyle pomysłów, tyle bajerów i usprawnień a tu z tymi najprostszymi lubianymi i sprawdzonymi funkcjami "takie zacofanie" :(

* wypowiedzi w " to cytaty z mej odpowiedzialnej za WAF
 
Do góry