Pioneer G8

RobertG

New member
Witam ponownie,
zmieniłem talerz anteny z tradycyjnego dla cyfry sprzed pięciu lat - 60 cm plus konwerter hitachi (mam nadzieje że sie nie mylę) na 80 cm +monoblok. Siła sygnału wzrosła ok. 10%, ale za to jakośź sygnału - w zależności od stacji - od 20 do 25%. I widac to w odbiorze. I te obrazy w hd - miodzio:)
Tak więc dla wszystkich będących w przededniu wyboru - szczególnie przed prezentacja np KIKI - zadbajcie o sygnał.
pozdrawiam
 

rosi

New member
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Cyfra plus jak i inne platformy cyfrowe jak sama nazwa wskazuje nadają sygnał w postaci cyfrowej. Jeśli siła sygnału będzie zbyt mała aby korekcja błędów sobie z tym poradziła to nie zobaczysz całego makrobloku w MPEG-2 lub MPEG-4 a najczęściej to w ogóle nie zobaczysz całego obrazu. Tak więc jak masz obraz to oglądasz go w postaci idealnej, takiej jakiej nadaje transponder i nic już go nie poprawisz zmieniając wielkość czaszy. Zwiększenie czaszy spowoduje jedynie to, że podczas słabej pogody będziesz mógł wciąż oglądać obraz (oczywiście o idealnej jakości).

Na jakość obrazu cyfrowego (Cyfra+, n, Cyfrowy Polsat) ma wpływ jedynie nadawca zmieniając bitrate i ewentualnie technikę kodowania obrazu (MPEG-4 daje lepszy obraz od MPEG-2 przy tym samym bitrate).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moc sygnału ma wpływ na efekt końcowy. Korekcja nie zawsze sobie ze wszystkim poradzi. Generalnie lepiej mieć antenę 90 cm, niż 60 cm. Do tego dobry konwerter. Przydaje się przy gorszych warunkach pogodowych.

ArtS :)
 

rosi

New member
Jeśli korekcja sobie z czymś nie poradzi to zobaczysz czarny ekran. MPEG-2 i MPEG-4 nie tolerują żadnych straconych bitów. Albo masz idealny obraz, albo nie masz go w ogóle. W żaden sposób nie poprawimy jakości obrazu zmieniając konwerter albo wielkość anteny. Nie przenośmy techniki analogowej do cyfrowej bo to są dwa zupełnie inne światy.
 

RobertG

New member
Nie zagłebiam sie w tajniki techniczne, bo się na tym nie znam. Odczułem poprawę ogladanego obrazu. Pomiar jaki zrobił koleś na starej antenie wynosił 64 dB a po wymianie ok.50. Nie wiem nawet jak to interpretować - efekt koncowy dla takiego prostego człowieka jak ja jest ok.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@rosi

nie będę polemizował bo mam za małą wiedzę w temacie mpeg ale jak wyjaśnisz widziane od czasu do czasu na ekranie otv zakłocenia w postaci bloków (niedużych kwadratów jednolitych kwadratów) przy odbiorze z sat ?
czy jest to wada procesora lub oprogramowania w odbiorniku sat czy zły sygnał wychodzący od nadawcy/satelity?

oczywiście na chłopski rozum przy cyfrowym to albo 1 (jest) albo 0 (nie ma) ;)
 

rosi

New member
To jest typowy objaw kompresji MPEG-2, która operuje na blokach obrazu o wymiarach 8x8 pikseli. Taki sygnał nadaje nadawca i nic z tym nie zrobisz. Co prawda niektóre telewizory (np. Kuro) mają specjalne funkcje próbujące niwelować te zakłócenia, ale efekt jest różny. To tak jak z funkcją HD Natural Motion w Philipsie, która próbuje tworzyć sztucznie dodatkowe klatki w obrazie, aby stworzyć płynniejsze wrażenie obrazu. Niestety okpupione to jest pewnymi błędami w oglądanym obrazie.
Więcej o MPEG-2 i typowych problemach z tym sygnałem możesz przeczytać tu: http://www.highdefinitionblog.com/?page_id=101.
 

rosi

New member
RobertG napisał:
Nie zagłebiam sie w tajniki techniczne, bo się na tym nie znam. Odczułem poprawę ogladanego obrazu. Pomiar jaki zrobił koleś na starej antenie wynosił 64 dB a po wymianie ok.50. Nie wiem nawet jak to interpretować - efekt koncowy dla takiego prostego człowieka jak ja jest ok.
A powienieneś. Jeśli zmienisz antene to owszem - zobaczysz silniejszy sygnał, ale jakość obrazu poprawi się jedynie na zanikających obecnie sygnałach analogowych. Zarówno Cyfra+ jak i Cyfrowy Polsat czy też n'ka nadają wszystkie swoje programy przy kodowaniu MPEG-2 lub MPEG-4. Tu nie ma miejsca na zgubione bity danych, bo po prostu wtedy nic nie zobaczysz. W sygnale cyfrowym masz albo 1 albo 0. Albo masz idealny obraz, albo go nie masz wcale. I tyle.
Na jakość sygnału cyfrowego ma wpływ jedynie nadawca wpływając na bitrate ndawanego kanału. Im mniejszy bitrate tym silniejsza kompresja i gorszy dla nas obraz, ale większe zyski dla nadawcy, bo nie musi wykupywać dodatkowych transporderów na satelicie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę niepotrzebnie prowokować do dyskusji, jednak na początku piszesz o korekcji, a następnie powracasz do zero-jedynkowego dogmatu. Gdyby każdy zgubiony bit powodował zanik sygnału, to obawiam się, niewiele byś w życiu pooglądał.

Ilość widocznych makrobloków to również wynik pracy dekodera i przetwornika cyfrowo-analogowego w odbiorniku. Aczkolwiek najistotniejszy jest tutaj sygnał wejściowy. Im lepszy sygnał początkowy, tym lepszy sygnał na końcu.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Bardzo ciekawe dywagacje, ale chyba chłopaki odchodzicie od tematu? Może by przenieść to do właściwego wątku? Jakby co to dajcie znać gdzie się przenieśliście?

Póki co nie wiadomo nic o ewentualnej prezentacji nowej seri Pionka? Czy ceny może tej serii szykują się do małego spadku?
 

bobik007

New member
Bez reklam
jeśli mówisz o spadku cen 8G to już można je zauważyć, 50" Kuro można już dostać za poniżej 9tys., a tak poza tym sam jestem ciekaw kiedy pojawią się jakieś konkretne informacje na temat nowej seri Pioneera, jak ktoś ma jakieś wieści śmiało...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
bobik007 Dzięki, a czy w 42 też już drgnęło? Jak myślicie, do ilu może spaść w ciągu najbliższych 2 mc?
 

-AS-

New member
Witam,
wg mnie nie powinno być ważne za ile można znaleźć dany telewizor w najtańszych sklepach internetowych, które nie będą istaniały jeszcze zanim skończy się nam gwarancja na ten TV. Ważne za ile można go kupić u oficjalnego dealer'a Pioneer'a z oryginalną gwarancją, aby jakiekolwiek ewentualne problemy rozwiązać, jak najbardziej bezstresowo, jak się da.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgodzę się w pełnej rozciągłości.
Dodam, że na liście za cenę poniżej 8500 zł jest co najmniej jedna WIELKA ogólnopolska sieć sklepów ze sprzętem RTV, która dostarcza urządzenie wraz z oryginalną gwarancją od oficjalnego dealer'a Pioneer'a.

Dodam, że w tej sieci sprzęt można odebrać osobiście w jednym ze 142 sklepów w 76 miejscowościach w całej Polsce :cool:

To sprawdziłem sam, opcje tańsze pozostawiam zainteresowanym.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

blacky

New member
Daj cynk na priva bo tez sie motam z kupnem Kuro. Niestety u mnie we "wiosce" to ma jeden sklep i cena nie jest taka fajna jak mówisz.

Z góry dzięki
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Możecie być tak mili i nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku? Korzystajcie z przycisku Odpowiedz lub usuwajcie na dzień dobry tekst cytatu z pola edycji.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
blacky napisał:
Daj cynk na priva bo tez sie motam z kupnem Kuro. Niestety u mnie we "wiosce" to ma jeden sklep i cena nie jest taka fajna jak mówisz.

Z góry dzięki

Cena będzie taka jak trzeba jak zamówisz przez neta u nich z odebraniem w sklepie.

Z tym, że gdzie niegdzie można już kupić prawie 1000 zł taniej niż tam :D

Pozdrawiam,
 

chmurek

New member
Dzisiaj byłem w sklepie gdzie miałem możliwość porównania dwóch technologii obok siebie.
Do prównania stanęły:
- Pioneer 4280XA
- Sharp 42XL2.
Plusem Pioneera są gama kolorów i czerń (oba parametry to rewelacja) a minusem szczegóły i odbicia światła na ekranie. Jeżeli ktoś postawi go na nasłonecznionej części pokoju to odbicia mogą przeszkadzać.
Plusem Sharpa - szczegóły a minusem bladość kolorów.

Oglądany był ten sam program a TV stały obok siebie i zostały włączone na ustawieniach fabrycznych.
Co do koloru białego spodziewałem się lepszej bieli na Sharpie a tu biel na Pionku była zdecydowanie bielsza.

Byłem zdecydowany na 428XD ale to rozmycie (brak szczegółowości) trochę mnie wstrzymało z zakupem. Przeczytałem tu wiele opinii, że ustawienia fabryczne należy zmienić i chciałbym się dowiedzieć czy po regulacji udało się poprawić szczegółowość? Różnica na zbliżeniach twarzy była zdecydowanie na niekorzyść Kuro.

Mam jeszcze pytanie choć może już wcześniej padło.
Czy w cenie modelu jest zawarta podstawka?
Podana mi cena była do zakceptowania ale potem dodano cenę podstawki i już nie było to tak dobrze.

W DSV telefonicznie uzyskałem informacje, że do 4280XA i 4280XD podstawki są w cenie a do 428XD nie.

Jak to faktycznie jest?


Oglądane programy to kablówka i DVD.

chmurek
 
Do góry