Pioneer G8

sharan1

Member
boston napisał:
Tak widziałem i robi wrażenie. Obraz jest bardzo wyrazisty i kontrastowy. Wysoka rozdzielczość matrycy robi swoje.Pozdrawiam!
Tez widzialem wczoraj obraz z pionka PDP-LX508D,jest powalajacy.Tylko te 50 cali,zalamalem sie.Bede ogladal obraz z odleglosci 3 m i 50 cali nie zrobilo na mnie zadnego wrazenia.Natomiast PDP-LX608D to jest POEZJA!!!.Nawet jezeli nie uzbieram kasy na 60 cali to wezme kredyt (MUSZE JA MIEC!) W listopadzie planuje zakup :D
 

burak11

New member
pioneer- zapytanie

-AS- napisał:
Hmmm... ja zakupiłem (428xd), ale niestety nie mam jeszcze w domu i wygląda na to, że nie będe miał do końca miesiąca (pioneer nie spieszy się z dostawami) :???: czekam...
zamierzam zakupic pdp-sx4280d. czy warto a moze jednak inny model prosze o podpowiedz, a jakie sa twoje wrazenia ze swojegp
 

-AS-

New member
Witaj Burak11,
zacytowałeś mojego posta sprzed ponad miesiąca. Poczytaj dalej, a znajdziesz dość dużo moich wrażeń na temat mojego TV.

Napiszę tylko w skróćie - po ponad miesiącu użytkowania dalej jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy. Nawet przestałem już myśleć o 50", ponieważ jak gram w gry, lubię siadać około 1,5m od ekranu i myslę, że 50" jednak byłby do tego za duży.
Dalej nie zauważyłem ani jednej irytującej cechy mojego ekranu. Może jestem trochę pusty i próżny, ale cieszę się, że go kupiłem.

Pozdrawiam
 

czokaj

New member
sharan1 napisał:
Tez widzialem wczoraj obraz z pionka PDP-LX508D,jest powalajacy. (...) 50 cali nie zrobilo na mnie zadnego wrazenia.

Potwierdzam! Jakość obrazu... rewelacja. PIONEER:krol: !
No nie "przesadzaj :grin:" z tym wrażeniem. Czy miałeś okazję ocenić również sygnał SD na tym telewizorze?

Pozdrawiam.
 

sharan1

Member
czokaj napisał:
Potwierdzam! Jakość obrazu... rewelacja. PIONEER:krol: !
No nie "przesadzaj :grin:" z tym wrażeniem. Czy miałeś okazję ocenić również sygnał SD na tym telewizorze?

Pozdrawiam.
Tak ,sygnal SD byl w tym sklepie z kablowki.Oceniam obraz na 4+,czyli jak na 60 cali to chyba dobra ocena

4+ oczywiscie w skali 1 do 6 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

burak11

New member
mam jeszcze jedno pytanie czy jest roznica w przewozeniu takiego telewizora, slyszalem rozne wersje, jedni mowia ze musi byc przewozony pionowo, nigdy na lezaco
dziekuje za pomoc
 

czokaj

New member
burak11 napisał:
mam jeszcze jedno pytanie czy jest roznica w przewozeniu takiego telewizora, slyszalem rozne wersje, jedni mowia ze musi byc przewozony pionowo, nigdy na lezaco
dziekuje za pomoc

Wokół tego tematu narosło chyba trochę mitów. Jeżeli się mylę to proszę oczywiście o przeciwne opinie.
Przeciwwskazania do innego niż pionowy sposób transporu telewizorów plazmowych wynikają z ich konstrukcji. Duża powierzchnia szyby kontrastowej a tym samym jej masa oraz bezpośrednie sąsiedztwo matrycy telewizora, są wystarczającym powodem. Nawet najlepsze pakowanie takiego tv nie zabezpieczy go przed konsekwencjami drgań na jakie narażona jest taka tafla szkła (np. 50" i 60").
 

burak11

New member
gREgwERk napisał:
Witam i o radę pytam.
W tym tygodniu chcę kupić PDP-428XD lub PDP-4280XD. Czy oprócz PIPu, PAPu, wyjścia na subwoofer, możliwość kalibracji ISF, inteligentnego sterowania jasnością i hosta USB no i ceną 408XD wyróżnia się jeszcze czymś nad 4280XD? Jestem z Wrocławia i nie znalazłem żadnego z w/w tv aby porównać je jeszcze pod kątem wizualnym. Wydaje mi się (ze zdjęć) że 408 wygląda trochę ciekawiej ;) Może ktoś z szanownych klubowiczów pomógłby mi w wyborze. Dzięki i pozdrawiam.
witam mam taki sam problem jak ty nie moge sie zdecydowac moze ty mi pomozesz, jaki wybrac i w jakim sklepie we wroclawiu i za jaka cene kupiles
pozdrawiam
 

mariuszp

New member
Uff, w koncu dotarlem do konca wątku. Dlugo zeszlo mi czytanie i w tym czasie zdazylem juz zakupic 508XD i ciesze sie z niego juz od dwoch dni :) Nie mam ani jednego zlego slowa o tym modelu. Nie bede powtarzal opinii, ktore juz padly i postaram sie napisac cos nowego. Posiadam cyfre+ bez HD z poczciwym Philipsem 6010 i na tym ekranie bardzo widac roznice w jakosci sygnalow SD. Np. POLONIA to kicha, ale na szczescie moje ulubione kanaly jak TVN, VIVA, TVN TURBO sa super czyste i ostre. Zastanawiam sie teraz nad wymiana talerza, bo mam zwykla 60cm miske i bardzo stary konwerter (ma z 6 lat). Czy wymiana samego konwertera na nowoczesny poprawilaby jeszcze bardziej jakosc sygnalu? Moze dodatkowo wymiana tunera SAT na inny (jaki?) tez cos jeszcze poprawi?
 

Paweł U.

New member
Zmiana konwertera nie poprawi jakości obrazu. To jest technika cyfrowa - albo coś widzisz, albo nie widzisz w ogóle. Co do TVN Turbo to ma niestety fatalną jakość... . Widać to np. w programie "Sparing" i innych rodzimych produkcjach TVN Turbo. Moim zdaniem najlepszą jakość z tej platformy mają TVN i C+. Bardzo dobrą jakość ma również Polsat, ale to już z konkurencyjnej firmy.
BTW - z jakiej odległości oglądasz TV? Będę kupował 5080xa w przeciągu miesiąca, u mnie max. odległość będzie 3,5m. Kupiłem dla dziadków 4280xd i sobie chwalą :)
 

mariuszp

New member
Paweł U. napisał:
BTW - z jakiej odległości oglądasz TV? Będę kupował 5080xa w przeciągu miesiąca, u mnie max. odległość będzie 3,5m. Kupiłem dla dziadków 4280xd i sobie chwalą :)


Fotele w salonie mam w odległości od 3,5 do 4,5m od TV ale nawet przy 3metrach obraz jest super. Dzisiaj bawilem sie ustawieniami wg schematów tutaj podawanych i obraz stał sie wiecej niz doskonaly. W sumie ponizej 2.5 metra nie zalecalbym ogladac tego TV dla sygnalow SD. Widac juz zbyt duzo szczegolow i tylko TVN mozna na tym ogladac. Niestety znaczna czesc kanalow nadaje bardzo slaby sygnal (zbyt mocna kompresja?).
 

Rodrik_AR

New member
mariuszp napisał:
Fotele w salonie mam w odległości od 3,5 do 4,5m od TV ale nawet przy 3metrach obraz jest super. Dzisiaj bawilem sie ustawieniami wg schematów tutaj podawanych i obraz stał sie wiecej niz doskonaly. W sumie ponizej 2.5 metra nie zalecalbym ogladac tego TV dla sygnalow SD. Widac juz zbyt duzo szczegolow i tylko TVN mozna na tym ogladac. Niestety znaczna czesc kanalow nadaje bardzo slaby sygnal (zbyt mocna kompresja?).
mariuszp, zainteresowało mnie Twoje stwierdzenie o doskonałości obrazu po zastosowaniu schematu ustawień. Który schemat zastosowałeś i na czym konkretnie zyskałeś po zmianie? Jestem też szczęśliwym posiadaczem 508XD. Obraz najlepszy z SD mam na TVN i Polsacie. Odbieram sygnał z cyfrowego Polsatu na dekoderze Samsung. Na razie "jadę" na ustawieniach fabrycznych (10 dni od nowości) ale przymierzam się do zmiany ustawień na proponowane przez AS. Podziel się proszę swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam.
 

jtd

New member
Bez reklam
Jak szybko w 428/508 zmieniaja sie kanaly telewizyjne, po nacisnieciu na pilocie klawisza "dalej" ? Czy tv reaguje natychmiast ?
 

mariuszp

New member
Rodrik_AR napisał:
mariuszp, zainteresowało mnie Twoje stwierdzenie o doskonałości obrazu po zastosowaniu schematu ustawień. Który schemat zastosowałeś i na czym konkretnie zyskałeś po zmianie?
Pozdrawiam.

JA na podstawie podawanych na tym forum schematów ustawilem wlasny schemat na SD z Cyfry+. Obraz stal sie dzieki temu bardzo naturalny: kolory nieprzeklamane i ostrosc odpowiednia.
Oto te ustawienia:

AV SELECTION USER
CONTRAST 30
BRIGHTNESS 0
COLOUR +5
TINT 0
SHARPNESS 0

PRO ADJUST > PURE CINEMA
FILM MODE OFF
TEXT OPTIMISATION OFF

INTELIGENT MODE OFF

PICTURE DETAIL
DRE MID
BLACK LEVEL OFF
ACL OFF
ENHANCER MODE 2
GAMMA 3

COLOUR DETAIL MANUAL
COLOUR TEMP
R High 0
G High -2
B High 0
R Low 0
G Low 0
B Low +1

CTI OFF
COLOUR MANAGEMENT
R 0
Y 0
G 0
c -4
B +7
M +8

COLOUR SPACE 2

NOISE REDUCTION
3DNR LOW
Pozostałe OFF

OTHERS
IP MODE 1
 

p13ka

New member
jtd napisał:
Jak szybko w 428/508 zmieniaja sie kanaly telewizyjne, po nacisnieciu na pilocie klawisza "dalej" ? Czy tv reaguje natychmiast ?
W 508 którą mam jest odczuwalna pewna zwłoka w przełączaniu kanałów. Wydaje mi się, że po to, aby był również czas na wstukanie w pilocie dwucyfrowej liczby wybranej stacji.
Podobna przerwa jest również przy przełączaniu TV -> urządzenie zewn. lub poszczególnymi urządzeniami.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
witam szanowne grono,

piszecie panowie o różnych ustawieniach parametrów wyświetlania dla różnych sygnałów wejściowych, np. innych dla sd i hd.
czy można je tak ustawiać w 508, że tv sam wybiera odpowiednie (nasze ustawienia) dla różnych sygnałów wejściowych:

np.
ustawienia_1 dla sd z wejścia 1,
ustawienia _2 dla hd z wejścia 1,
ustawienia _3 dla hd z wejścia 2,
ustawienia _4 dla hd z tv,
ustawienia _5 dla sd z tv,
itd.
 

-AS-

New member
Da się tak ustawić, aby mieć inne ustawienia dla każdego Input'u (np. Input 1 to dvd, Input 2 to PS3, Input to kablówka), wystarczy zmieniać swoje ustawienia na AV Selection - User (inne AV Selection - Optimum, Dynamic, Movie, Game, Sport, Standard). Tylko na User'ze jest to możliwe, na innych Twoje ustawienia będą się odnosiły do wszystkich Input'ów (wejść).

Odpowiadając w skrócie - da się.

Mam nadzieję, że moje odpowiedź jest choć trochę klarowna.

Pozdrawiam
 

AreckiW

New member
kontrast zmierzony

Witam,

W ostatnim wydaniu niemieckiego magazynu TEST Hi-Fi Video pod ocenę poddali dwie plazmy: Pioneera 4280XA i Panasonica 42PZ700.
Szczególnie ciekawe są wyniki pomiarów kontrastu:
Panasonic ma dobry kontrast, lepszy niż większość badanych dotychczas LCD, wynoszący 1224:1.
Niewiele mniejszy kontrast miał testowany tam też najnowszy, bardzo dobry LCD Philips 32PFL9632 (ok. 1100:1).
Ale już Pioneer został nazwany "czarną dziurą" z kontrastem zmierzonym, uwaga, na poziomie nieosiągalnym dla innych TV - 8495:1 !!!!!!!

P.S. W najbliższym wydaniu Video 11/2007 (w Empikach ok. 20 października), będzie test Pioneera LX508D !!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry