Pioneer G8

sanchopan

Banned
Mistrzem IMHO był tłumacz Norton Commandera 5.0 PL (pamiętacie?):
kompresja pliku -> ścieśnianie
.... a teraz gwóźdź programu:
DEKOMPRESJA -> ROZDYMANIE :hihi: :shock: :D

P.S. Tłumaczenie Pionka jest delikatnie mówiąc... nieprawidłowe.
Z dwojga złego jednak wolę to rozwiązanie niż profesjonalne tłumaczenie Panasonica i... nieprofesjonalne działanie sprzętu.;)
 

sst

New member
Po przeczytaniu maila od AS (oraz załączników z AVS Forums) postanowiłem zmienić rozdzielczość podawaną przez moje dvd (Denon 2930) po kablu HDMI (podłączone do 5080XA). Początkowo na wyjąciu miałem 720i. Docelowo obniżyłem do 576i. I co zobaczyłem. Po pierwsze brak widocznych róznic w rozdzielczości - Pioneer nieźle radzi sobie ze skalowaniem obrazu. Co ważne poprawiła się równowaga tonalna kolorów i co ciekawe zniknął efekt widoczny czasami w jasnych scenach polegający na pojawieniu się delikatnych poziomych lini (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Oglądam dużo koncertów i taki efekt jest niejednokrotnie widoczny na oświetlonych talerzach perkusji. Takie efekty nigdy nie występowały przy przesyle sygnału komponentem. Reasumując - dziękuję bardzo.
 

maciekk@maciekk

New member
Bez podstawy i głośników !!!

Pioneer PDP-5080XA.

Czy ja dobrze rozumiem ze ze ten TV nie ma na czym stac i jest niemy?!
A co z matryca?! Jest w zestawie ?!

Prosze o wyjasnienie bo jak na razie jestem w lekkim szoku ;-)
Maciekk
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To jest ekran plazmowy.
Fajnie, że jest tuner TV.

Najlepiej wygląda powieszony na ścianie - nikt nie zmusza Cię do płacenia za podstawę.
Możesz podłączyć go do kina domowego za pomocą nawet kabla optycznego - nikt nie zmusza Cię do płacenia za głośniki.

Pozdrawiam,
 

sanchopan

Banned
To nie jest "telewizor" - są telewizory i jest Pioneer.
Widziałeś kiedyś markową, drogą (ale nie taką za 200-300 zł) obudowę komputerową? Tak? I co - miała zasilacz? Nie?
...no to jak to: "kupuję drogą, dobrą obudowę i nie ma nawet zasilacza?":p

P.S. Przecież nikt Ci nie każe kupować Pioneera.;)
 

maciekk@maciekk

New member
Dla mnie to zenada zeby wyciagac jeszcze pare zl za podstawke pare za glosniczki...tym bardziej ze to nie sa tanie rzeczy( mowie o ekranach). Wiadomo ze taki ekran albo sie wiesza albo stawia i powinien miec wyposazenie ku temu choc podstawowe. Tak samo z dzwiekiem...male glosniczki ale powinny byc! Bo tuner TV jakos dziwnie juz ma. To czemu on go ma skoro to nie TV ?!
Takie jest moje zdanie.
Maciekk
ps. Pogadalem sobie...i tak musze kupic te podstawe...kurde :)
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Po pierwsze - nie zrozumiałeś aluzji "telewizor": a takie powiedzenie znasz - "są opony i Michelin"? Jak nie to trudno.:grin:
Po drugie - mi osobiście ani podstawka ani głośniki nie są potrzebne: na podstawce tv nie dość, ze wygląda gorzej, to jeszcze sporo miejsca zajmuje.
A poza tym z głośnikami 5080 wygląda po prostu... gorzej.:D

Jednak jak to dla Ciebie takie ważne, te głośniki, to kup za 50-100 zł na allegro komplet i... w czym problem? Wszak wzmacniacz jest wbudowany, tylko głośniki wystarczy podłączyć...?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nie jest żenada.
Nikt od Ciebie pieniędzy nie wyciąga i o to właśnie chodzi.
Wyciągają je od Ciebie inni, którzy od razu zmuszają Cię do zapłaty za podstawę i głośniki.
Ja np. nie korzystam z podstawy - ekran wisi na uchwycie - uchwyt kupiłem taniej niż musiałbym zapłacić za podstawę - mnie to bardzo pasuje.
Głośniki akurat dokupiłem bo podoba mi się ten ekran z głośnikami po bokach - ale równie dobrze mogę tam podłączyć inne głośniki albo całe kino.

To co pisze Sancho bardzo dobrze się komponuje z tym co i ja mówię.
Jemu nie pasują głośniki - fajnie bo nie musiał za nie płacić.
Mi pasują więc zapłaciłem.
Co do podstawy się zgadzamy - to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż być zmuszanym do zapłaty za obie rzeczy.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

maciekk@maciekk

New member
Głosniki to pryszcz bo podlacze sobie dzwiek do wzmacniacza ale ta podstawa to mnie rozwalila na maxa. Akurat nie zamierzalem go wieszac..przeciez nie musze :) no ale moze Ci z pioneera wiedza lepiej :)
TV za 13999.00 zł - (taka cene znalazlem w necie) - nie ma w zestawie podstawki - to nie jest zenada?!
Kupilem niedawno sluchawki sennheisera za 200zł i dostałem wszyskie mozliwe spineczki, bransoleteczki , przedluzacze itp...

Nie rozumiem ze tlumaczycie i przyjmujecie ze to takie fajne jest !
Maciekk

 

sanchopan

Banned
Jest taki jest.
A nie pomyślałeś, że Pioneer może wyjść z innego założenia, że np. "żenada, żeby klient kupujący za tyle kasy tv, nie miał <<paru groszy>>, żeby dokupić podstawę"?
Jak to mówią: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
;)
 

maciekk@maciekk

New member
Ale po co ja sie wlasciwie wsciekam ? :)
Chociaż nie...dobrze. Mysle ze lepiej jest sie powsciekac niz isc jak barany na rzeź ;-). Wielki brat tak zadecydowal tak musi byc !
I 4 stowki na podstawke doloze ! ;-) A niech to cholera !
MAciekk
 
Do góry