Pioneer G8

Blitzen

New member
OK, wczoraj (wreszcie... eeech :roll: ) dołączyłem do klubu posiadaczy paneli 8G Pionka. Prawdę mówiąc nie widziałem go nigdzie w sklepie a kierowałem się głównie opiniami forumowiczów. Chyba za bardzo się nastawiłem pozytywnie bo jestem nieco....rozczarowany.
Chwilowo używam tylko sygnału SD (UPC) - obraz jest bardzo "ziarnisty" - przypomina te z LCD. Poprzednio miałem Hitachi 9700 i moim zdaniem obraz był znacznie lepszy z kablówki (ten sam sygnał). Nie było widać takiego ziarna i obraz był jakby "gładszy" i szybszy - nie potrafię tego dobrze opisać. Byc może ma to związek z większą rozdzielczością hitachi ale nie wiem. Dźwięk też moim zdaniem był lepszy w hitku. Kolory i czerń przemawiają na korzyść Pioneera ale ta czerń jest za czarna :)
Po ustawieniu parametrów jakie opublikował tu AS (jeszcze raz dziękuję) sytuacja nieco się poprawiła ale i tak nie jestem zachwycony. Ponadto menu jest... ubogie w stosunku do Hitka i mniej intuicyjne wg mnie. Do szewskiej pasji doprowadziło mnie ręczne dostrajanie stacji - pierwszy raz coś takiego widzę że tuner nie poszukuje automatycznie stacji tylko trzeba trzymac wciśniety przycisk -> lub <- żeby przeszukiwac pasmo (tuner nie szuka automatycznie najsilniejszego sygnału następnej stacji)!
Pilot też mi nie przypadł do gustu - robi wrażenie siermiężnego pilota do rubina (wiem, wiem przesadzam :))
Nie miałem zbyt wiele czasu żeby poszukać ale zdaje się że nie ma tez możliwości osobnego ustawiania poziomu głośnosci dla głośników i słuchawek!
Miałem tylko 2-3 godziny żeby obadać sprawę (z tego większość zajęło mi dostrojenie stacji w pożądanej kolejności) więc może moje zdanie się zmieni. Na razie stwierdzam że TV nie był warty dopłaty 2 kPLN i gdybym miał wybór pozostałbym przy 9700 (niestety okazał się tak awaryjny że straciłem cierpliwość). To nie jest zła plazma tylko ma mnóstwo drobnych, denerwujących detali, psujących obraz całości. Teraz czas się do niej przyzwyczaić...:D
 

darek_k

New member
Podobne uwagi mieli na angielskim avforum , ale podobno załatwia to zmiana ustawień które nalezy dopasować dla każdego sygnału, inaczej występował opisywany przez Ciebie brak ostrości.

Tu wątek dotyczący ustawień dla poszcególnych sygnałów nowego Pioneera
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858851

Tu wątek dotyczący samej plazmy
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455

PS
Tez przmierzam sie do kupna nowego pioneera a ponieważ głównie będe oglądał sygnał SD tak jak Ty to mam dylemat. Więc jeżeli możesz napisać czy zmiany ustawień pomogły czy dalej obraz dla SD nie jest idealny (a musi być) .
 

Blitzen

New member
Strasznie długie te wątki, przeczytanie wszystkiego zajmie parę dni chyba :). Postaram się przetestować ustawienia z pierwszego wątku, który cytujesz być może z drobnymi modyfikacjami (pierwsza strona linka). To może trochę potrwać ale podzielę się wynikami. Na razie "z pudełka" 9700 gra na SD co najmniej 2x lepiej niż 4280XD - nie bardzo wierzę że to się da zniwelować ustawieniami to zdaje się kwestia panela, ale nie przesądzam przed spróbowaniem. Jak wrócę z pracy przystąpię do zmiany ustawień.
 

-AS-

New member
Blitzen - przykro mi to slyszec, ze nie jestes zadowolony ze swojego tv tak jak ja ze swojego - ja za kazdym razem jak ogladam tv lub dvd jestem zachwycony. Co do "ziarnistego" obrazu, to plazmy na poczatku maja cos takiego (powinno to minac z czasem), zwiazane jest to z tym, ze nowe pixele sa troche bardziej "dzikie". Jezeli mowimy o tym samym to ja widze cos takiego na swoim ekranie jak zblize sie do niego na odleglosc 0,5m. Z normalnej odleglosci ekran wyglada czysto.

Co do analogowego sygnaly, to nie mam zielonego pojecia. Tak jak pisalem wczesniej ja uzywam "freeview" (w UK), jest to cyfrowy sygnal, wiec nie mialem absolutnie zadnych problemow z kanalami. TV zrobil wszystko automatycznie, nie musialem robic nic.

Nie napisales jaki model kupiles, wydaje mi sie ze pilot do wersji 4280 i 5280 jest troche gorszy w jakosci wykonania. Ja mam 428 i pilot mi sie podoba, jest zrobiony z dobrych materialow, dosc ciezki, ale to dobrze - nie lubie lekkich plastikowych (tanich) pilotow.

Na koniec musze napisac, ze czytam w miare na bierzaco to i pare innych forum (nie tylko polskie) i jestes na prawde jednym z nielicznych, ktorzy po kupieniu tego tv sa rozczarowani. Jezeli przesiadles sie z LCD na plazme, to pamietaj ze obie te technologie sa rozne i moim zdaniem to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale i tak jest to dla mnie dziwne. Ja osobiscie nigdy nie kupilbym LCD, ale to oczywiscie kwestia gustu. Mam nadzieje ze po jakims czasie przyzwyczaisz sie, do tych "drobnych, denerwujacych detali" i przestana Cie draznic.


Pozdrawiam



Ps. Darek k - to forum nie jest angielskie tylko amerykanskie. Amerykanskie pioneer'y sa troche inne i z tego co rozumiem, ustawienia z amerykanskiego forum nie beda wygladaly dobrze na europejskich modelach (w usa jest ntsc - 60Hz, tu pal - 50Hz)
 

-AS-

New member
Acha i jeszcze jedno - upewnij sie, ze masz wylaczone wszystkie opcje w Power Saving, obraz powinien byc mniej zarnisty. Upewnij sie tez czy wszytskie opcje masz ustawione poprawnie (tak samo jak w moim pliku) - niektore opcje zwiekszaja mozliwosc widzenia gorszego obrazu. Szczegolnie mowie o power savind, drive mode itd. Poza tym podejzewam ze jestes przyzwyczajony do sztucznego, zbyt-cyfrowego obrazu z LCD, z dziwnymi kolorami. Daj temu TV troche czasu

Ja uzywam kompletnie innych opcji teraz, ale sa one dobre jak przekroczysz 200h.
 

Blitzen

New member
AS - nie twierdzę że po włączeniu Pioneera pierwszy raz, mnie zemdliło albo wykrzywiło mnie jak po wypiciu soku z cytryny :) . Jak napisałem, poprzednio miałem Hitachi 42PD9700 (też plazma). Po prostu po wyjęciu z pudełka 9700 lepiej grał na moim sygnale SD (tylko taki jestem w stanie teraz sprawdzić). Spodziewałem się "szoku i przerażenia" w pozytywnym znaczeniu :) ale niestety tego powiedzieć nie mogę - stąd moje rozczarowanie.
Nie mniej jednak jestem daleki od stwierdzenia że to jest kiepski TV, wydaje mi się że gdybym miał bezpośrednie porównanie, zostałbym przy 9700. Ten jednak zepsuł się 2 razy w tym raz po kilku godzinach po pierwszej naprawie i miałem dość (parę miesięcy bez TV to jednak sporo a serwis hitachi działa fatalnie).
Słusznie prawisz że podane linki pochodzą z amerykańskiego forum i ustawienia moga nie być przydatne. Może pomogłoby gdyby użytkownicy forum mający kablówkę podali swoje ustawienia, przy których obraz jest u nich najlepszy. Ja ze swojej strony postaram sie trochę poeksperymentować.
Jedyna rada jaką mogę dać na teraz jeśli ktos chce zakupić taka plazmę (w ogóle jakąkolwiek) to sprawdzić przed kupnem na sygnale, który będzie najcześciej używany. Zalecam ostrożność w przyjmowaniu zdania innych - opinie są zazwyczaj mocno subiektywne (moje także).

Update - sprawdziłem wcześniej. Wszystko ustawione wg Twojego pliku z parametrami, w tym power saving na OFF.
Update 2: model oczywiście 4280XD :) zapomniałem dopisać
 
Ostatnia edycja:

Adamus9

New member
jtd napisał:
A co ciebie dokladnie tak urzeklo Adamus w KURO ??
1.design-jeśli mogę użyć sformułowania : perfekcyjny - wg mnie rzecz niebanalna,a przeglądałem dużo modeli, ale ten mi pasuje najbardziej-nie wyrafinowany a elegancki-materiały użyte I klasa razem z podstawą.
2.dzwięk-można "wycisnąć" dobrej jakości nawet w stosunku do stacji muzycznych.Nie można tu mówić o efekcie kina z prostej prozaicznej przyczyny braku głośników tylnych,ale cieszy ucho i może być wystarczający,i do obioru filmu, i do odbioru muzyki.W każdym bądź razie w chwili obecnej nie czuję potrzeby zakupu kina domowego.Dźwięk czysty , odpowiedni w paśmie niskich i wyskich tonów.To czego oczekiwałem.
3.obraz-balsam dla oczu,aż się "uśmiechają".Przy ustawieniach -AS-a po kilkunastu godzinach czerń jest czernią,żadnego ziarna,duszków,nasycenie naturalne,żadnych"landrynkowych"kolorów - dobra,bez zastrzeżen jakość i filmu, i krajobrazu, i sportu.Aż boję się myśleć so będzie po "dotarciu" jak będzie można "wycisnąć" jeszcze więcej.
Myślę,że Ci co narzekają może powinni odnieść jakość do sygnału.Mimo,iż n-ka to nieszczyt marzeń to prz odpowiedniej instajacji profi można uzyskać b.dobrą i wystarczającą jakość nawet bez HD.
Pozdrawiam.

P.S. jak można odczytać licznik godzin pracy, bo mam pewien problem z odnalezieniem info.
 

Gozel

New member
1.Czytam i czytam te posty o tym całym KURO i nie moge sie dopatrzec jakiegos narzekania na wypalanie obrazu...czyżby faktycznie ten temat był już skończony (tzn. czy faktycznie nikt nie spotkał sie z tym efektem w tych plazmach?).
2. Powiedzcie mi proszę, czy warto dopłacac tą niemałą sumkę żeby zamiast modelu XA miec model XD?
 

jtd

New member
Bez reklam
Blitzen napisał:
Do szewskiej pasji doprowadziło mnie ręczne dostrajanie stacji - pierwszy raz coś takiego widzę że tuner nie poszukuje automatycznie stacji tylko trzeba trzymac wciśniety przycisk -> lub <- żeby przeszukiwac pasmo (tuner nie szuka automatycznie najsilniejszego sygnału następnej stacji)!

Ten Pionek nie potrafi sie automatycznie dostroic do najlepszego sygnalu przy przeszukiwaniu analogowych kanalow np. z kablowki?
No to duzy minus dla niego za to, taki drogi model, a takiej rzeczy nie umie, oj oj...
 

-AS-

New member
Adamus - aby odczytac licznik godzin musisz wejsc do menu serwisowego, nic tam nie zmieniaj jesli nie wiesz co robisz bo mozna sobie popsuc tv -
zacznij od tv wlaczonego, nastepnie nacisnij Power (aby przejsc do stand-by) i od razu przycisk i+ (pod 9tka bodajze), poczekaj 3 sek i strzalkami - lewo, gora, lewo, prawo i na konce power i powinno sie odpalic menu serwisowe, bodajze na 5tej stronie masz licznik; przewijasz strzalkami do dolu i gory, wyjsce przyciskiem HOME MENU.

Gozel - ad 1. - mam juz na liczniku wiecej niz 200h, nie widzialem jeszcze nawet sladu zadnych wypalen czy powidokow.
ad2. z tego co sie orientuje model xa rozni sie tylko od modelu xd tym, ze nie ma cyfowego tunera (np do freeview, czy sky). Wejdz na strone pioneer'a - link podawalem wczesniej w tym watku ( nie mam teraz pod reka - jestem w pracy).


EDIT: to ten link do strony pioneer'a, mozna porownywac rozne modele
 
Ostatnia edycja:

darek_k

New member
tu jest test na ANGIELSKIEJ stronie dla wersji 4280XD z dodatkowym opisem do czego służą poszczególne funkcje oraz jakie parametry na co maja wpływ , jeżeli możecie to sprawdzic i podzielic sie informacjami z jakim sygnalem jest dobry obraz itp , będzie to zaczątek informacji o tej plaźmieo od: AS, Ar2 lub Blitzen .
 

-AS-

New member
Blitzen - potwierdzenie tego co pisalem wczesniej odnosnie "ziarnistego" obrazu ("noisy" picture) na jednym z angielskich forum, cytuje:

Well, my 428XD has just passed 150 hours, and the difference to the picture is amazing.
I was one of those who was worried about the overly "noisy" picture, and re-reading this thread from the beginning confirmed it. I'd booked a technician and was ready for swapping out. However, a conversation with bumtious persuaded me to hold off til it had passed 100+ hours, and I'm glad I waited. (...)

so to anyone who thinks their 428 is noisy, have some patience!

 

Blitzen

New member
OK, dziękuję AS - jak zwykle jesteś bardzo pomocny! Próbowałem trochę pogmerac dzisiaj z ustawieniami ostrości, reduktorów szumów itd. ale efekt ziarnistości został (jak bym ogladał wszystko przez piaskowaną szybę).
Zatem muszę sporo teraz oglądać żeby nabić sobie te 100-150 h, może to coś da :)

ar2 i jdt: oczywiście że jak odpaliłem plazmę puściłem mu automatyczne wyszukiwanie stacji. Tyle że on je zapisuje w sobie tylko znanej konfiguracji. Potem mozna je oczywiście posortować ale to jest niewygodne bo stacje nie mają opisów, poza tym nie mozna zastępować jednych stacji innym numerem, tylko je przesuwać góra-dół w tabeli. Wygodniejsze jest ręczne wyszukiwanie stacji i nadawanie im numerów do których jestem przyzwyczajony ale tutaj to niemożliwe bo "ręczne" znaczy naprawde ręczne :) Niby bzdet bo robi się to tylko raz ale mnie wkurzyło.
 

Gozel

New member
W serii modelów XD jest ponoc coś takiego jak "Inteligentna kontrola jasności" oraz "Możliwość kalibracji ISF". Czy to się wogóle przydaje? Bo szkoda by było dla zbędnego bajeru dopłacac niemałą sumkę.
 

-AS-

New member
Gozel napisał:
W serii modelów XD jest ponoc coś takiego jak "Inteligentna kontrola jasności" oraz "Możliwość kalibracji ISF". Czy to się wogóle przydaje? Bo szkoda by było dla zbędnego bajeru dopłacac niemałą sumkę.

Różnica, o której piszesz jest pomiędzy modelami 428/508 a 4280/5080. Różnica pomiędzy XD a XA, to tuner cyfrowy, którego brak w wersji XA.

Inteligentna kontrola jasności, to czujnik świetlny, który jest w TV (modele 428 i 508) i jest odpwiedzialny za badanie otoczenia, w jakim jest użytkowany TV i automatyczne dopasowywanie jasności ekrany do zmieniającej się jasności otoczenia. Na początku miałem ten czujnik włączony, ale obecnie jest on u mnie wyłączony jako, że wyczytałem, że może on mieszać trochę w gamie kolorów (gama szarości).

Możliwość kalibracji ISF, są to ukryte menu w TV dostępne tylko dla specjalistów, którzy mogą ustawić Twój ekran dużo dokładniej niż jakikolwiek użytkownik samodzielnie. Za pomocą tych menu, dodatkowych czujników i laptopa z odpowiednim oprogramowaniem specjalista taki dopasowywuje Twój ekran do wszelkich urządzeń z jakimi ten ekran współpracuje w Twoim domu. Przyjemność taka kosztuje około 300-400 funtów brytyjskich (zależy od specjalisty) i zabiera specjaliście 3-4 godziny pracy. Modele 4280 i 5080 również mogą być skalibrowane przez owych specjalistów, ale posiadają one mniejszą ilość opcji dostępnych dla niego. Modele 428 i 508 posiadają także dodatkową pamięć wewnątrz, która umożliwia owemu specjaliście zapisanie owych opcji w 2 dodatkowych kategoriach - ustawienia dzienne i ustawienie nocne, których potem nie da się zmienić.

Ps. Czy to się przydaje? Czy to się opłaca? - musisz sobie odpowiedzieć sam na to pytanie.

Pozdrawiam
 

Gozel

New member
-AS- napisał:
Różnica, o której piszesz jest pomiędzy modelami 428/508 a 4280/5080. Różnica pomiędzy XD a XA, to tuner cyfrowy, którego brak w wersji XA.

To prawda. Moje niedopatrzenie , gdyż na polskiej oficjalnej stronie pioneer'a są tylko modele 4280/5080 XA i 428/508 XD. Dzięki za wytłumaczenie.
 
Do góry