Pioneer G8

towerman

New member
To jest 508XD z dedykowanym głośnikiem, kupionym osobno. Musiałem wziąć dolny głośnik, bo odległość od kominka ma tu znaczenie ;)
Mam cyfrę (tuner Philipsa) i DVD Pioneer'a DV400 ze skalerem do 1080p. Obraz z DVD jest ok, bywa lepszy niż filmy z platformy w tzw. HD:eek: , kanały cyfry w SD też są do oglądania.

Plik z ustawieniami z AVForums: View attachment 8 G Settings.txt dla chętnych, rzeczywiście większość podobna do tego, co proponuje -AS-

pozdrawiam,
Towerman
 

jtd

New member
Bez reklam
towerman napisał:
To jest 508XD z dedykowanym głośnikiem, kupionym osobno. Musiałem wziąć dolny głośnik, bo odległość od kominka ma tu znaczenie ;)
Mam cyfrę (tuner Philipsa) i DVD Pioneer'a DV400 ze skalerem do 1080p. Obraz z DVD jest ok, bywa lepszy niż filmy z platformy w tzw. HD:eek: , kanały cyfry w SD też są do oglądania.

Plik z ustawieniami z AVForums: View attachment 566 dla chętnych, rzeczywiście większość podobna do tego, co proponuje -AS-

pozdrawiam,
Towerman
A czym kominek przeszkadzal w glosnikach bocznych?
To przesuniecie raptem o kilka cm.
 

towerman

New member
Oczywiście, że ma znaczenie. Nawet teraz w dość uczciwej odległości czuć, że się trochę nagrzewa. A boczne głośniki to 2x po 10 cm, czyli zachowując odległość od lewej krawędzi ściany (tam są włączniki świateł) mam tv 20 cm bliżej kominka... Pewnie byłoby ładniel ale i dużo cieplej :D
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Gratuluję zakupu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przecież to szczegół / głośniki / !!!! Tylko pogratulować zakupu i oglądać wspaniały obraz !!!!!!!!!!!!!!!!! Kominek robi swoje, gdy złapie tem. to gorąco w całym salonie i widać że goscie nigdy nie mieszkali w domu z kominkiem !!!!!!!!!! :) :) :)
 

darek_k

New member
bardzo ciekawe porownanie obrazu
bez kalibracji u góry, środek konfig użytkownika i na dole z kalibracja ISF
1270-isf11.jpg


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455&page=98&pp=30
 

lbk

New member
towerman napisał:
A boczne głośniki to 2x po 10 cm, czyli zachowując odległość od lewej krawędzi ściany (tam są włączniki świateł) mam tv 20 cm bliżej kominka... Pewnie byłoby ładniel ale i dużo cieplej :D

jak to bywa z gustami... dla mnie zdecydowanie lepiej wygląda z głośnikiem na dole... i jest chłodniej ;)
 

jarzak

New member
-AS- napisał:
Przykro mi, jarzak, ale się z Tobą nie zgodzę.

Jeżeli chodzi ci o tzw. "run-in period" to ustawienia powinny być niższe niż fabryczne przez około pierwsze 200 h (a dokładnie chodzi o kontrast i jasność). Natomiast w przypadku tego modelu nie ma to znaczenia. Używam tych ustawień od początku i jeszcze nie zauważyłem nawet śladu jakichkolwiek wypaleń, podwidoków czy innych wynalazków. Obraz jest perfekt.

Ja na swoim jadę już 3 tygodnie na ustawieniach fabrycznych (od 0800 do 2400) i obraz super, a nawet coraz lepszy, żadnych powidoków.:D :D :D

Pozdrówka,
J.Z.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Plazmy w miarę docierania mają lepszy obraz !!!! Pioneer nową serią plazm " zakosił " innych producentów, ciekawe kiedy wypuszczą modele które będą mogły dorównać Pioneerowi ??? Może macie jakieś informacje ???
:) :) :)
 

towerman

New member
Musio1968 napisał:
Plazmy w miarę docierania mają lepszy obraz !!!! Pioneer nową serią plazm " zakosił " innych producentów, ciekawe kiedy wypuszczą modele które będą mogły dorównać Pioneerowi ??? Może macie jakieś informacje ???
:) :) :)

:hmm: a nie sądzisz, że tych którzy wydali swoje pieniądze na najnowszy tv Pioneer'a nie będzie to nic obchodzić przez najbliższe parę lat? My już wybraliśmy, wczoraj... :grin:
 

jtd

New member
Bez reklam
Musio1968 napisał:
Plazmy w miarę docierania mają lepszy obraz !!!! Pioneer nową serią plazm " zakosił " innych producentów, ciekawe kiedy wypuszczą modele które będą mogły dorównać Pioneerowi ??? Może macie jakieś informacje ???
:) :) :)

Musio a Ty przypadkiem nie kupiles juz tego nowego Pioneera ?
 

danielos75

New member
Porównanie Pioneer 428XD Vs Panasonic 42PY700P

Mam pytanie technicznie czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność porównywania Pioneer 428XD (cena około 9200) Vs Panasonic 42PY700P (cena około 7200 zł).

Oba mają 1080P Czy ma to jakiekolwiek znaczenie gdy podłączę laptopa Panasonic jest Full HD.

Czy ktoś używa wyjścia na subwoofer w Pioneer 428 jak to działa jaki jest efekt finalny czy można się obyć już bez głośników.
Czy Panasonic ma wyjście Subwoofer - nigdzie o tym nie piszą

Jaka jest sugerowana odległość dla plazm 42 cali dla SD i HD ?

Czy do tunner DVB można zainstalować kartę od cyfry?

Czy te wszystkie bajery jakie są na stronie Pioneera naprawdę działają
jak na przykład inteligenta kontrola jasności, możliwość kalibracji ISF ?

Czy różnice są na tyle widoczne aby kupować wyżej wymienione telewizory może po prostu kupić 3 razy tańszego
42pv70 za (za 3800zł) i poczekać ze dwa trzy lata naprzyklad na ustalenie
standardu w Polsce DVB.

Procentowe użytkowanie telewizora
60% - Kablówka UPC dobry śliny sygnał
20% - DVD
10% PS3
10% Laptop

Jak będzie słabo z kablówki wymienię na cyfrę aczkolwiek spodziewam się że już niedługo UPC będzie dostarczało cyfrowy sygnał.

Czy jest sens kupować Pionner-a ?

Pozdrawiam czekam na opinie.
 

Adamus9

New member
-AS- napisał:
Przykro mi, jarzak, ale się z Tobą nie zgodzę.

Jeżeli chodzi ci o tzw. "run-in period" to ustawienia powinny być niższe niż fabryczne przez około pierwsze 200 h (a dokładnie chodzi o kontrast i jasność). Natomiast w przypadku tego modelu nie ma to znaczenia. Używam tych ustawień od początku i jeszcze nie zauważyłem nawet śladu jakichkolwiek wypaleń, podwidoków czy innych wynalazków. Obraz jest perfekt.

Witam.Dołączyłem do grona " wielbicieli" 428 XD.
Właściwie to jeszcze nie dźwignęłem się z kanapy bo obraz i dźwięk tak mnie powalił,że...
Ale powoli dochodzę do siebie i teraz zastanawiam się-AS-jak z tymi ustawieniami na samym początku i z korzystania dobrodziejstw nastaw.
Czy mam się zastosować do Twojej wskazówki podanej w pdf-ie? i na razie chodzić na tych prametrach? Korzystam na razie tylko z n-ki (mam nadzieję,że wreszcie rozszerzą ofertę w HD).
Pozdrawiam.:)
 

jtd

New member
Bez reklam
Adamus9 napisał:
Witam.Dołączyłem do grona " wielbicieli" 428 XD.
Właściwie to jeszcze nie dźwignęłem się z kanapy bo obraz i dźwięk tak mnie powalił,że...
Ale powoli dochodzę do siebie i teraz zastanawiam się-AS-jak z tymi ustawieniami na samym początku i z korzystania dobrodziejstw nastaw.
Czy mam się zastosować do Twojej wskazówki podanej w pdf-ie? i na razie chodzić na tych prametrach? Korzystam na razie tylko z n-ki (mam nadzieję,że wreszcie rozszerzą ofertę w HD).
Pozdrawiam.:)
A co ciebie dokladnie tak urzeklo Adamus w KURO ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
Adamus9 napisał:
Witam.Dołączyłem do grona " wielbicieli" 428 XD.
Właściwie to jeszcze nie dźwignęłem się z kanapy bo obraz i dźwięk tak mnie powalił,że...
Ale powoli dochodzę do siebie i teraz zastanawiam się-AS-jak z tymi ustawieniami na samym początku i z korzystania dobrodziejstw nastaw.
Czy mam się zastosować do Twojej wskazówki podanej w pdf-ie? i na razie chodzić na tych prametrach?

Witam i gratuluje ;)
tak jak pisałem wcześniej, ja używałem tych ustawień od samego początku. Oczywiście, jeżeli mówimy o tych samych ustawieniach, bo ja wkleiłem swoje w pliku .txt, a nie .pdf. W przypadku 8G nie powinieneś mieć żadnych problemów z powidokami czy jakimi kolwiek wypaleniami na ekranie, ale jeżeli chcesz być super-ostrożny, to pisałem już o tym wcześniej w innym temacie. Cytuję siebie:

-AS- napisał:
zależy o jakiej plaźmie mówisz, jeżeli będzie to 8-ma generacja Pioneer'a, to nie musisz robić nic, aby ją docierać. Jeżeli mówisz o innych plazmach, to z tego co wiem, przez pierwsze 200 godzin użytkowania powinieneś używać niższych ustawień, niż jakbyś to robił na codzień - szczególnie chodzi o kontrast i jasność, ale również i o takie rzeczy, jak - ustawianie na Zoom na wszelkich filmach, aby uniknąć jakichkolwiek ramek (czarnych pasów) na ekranie, uważać na loga programów i generalnie starać się dbać o wszystko bardziej niż w późniejszej fazie użytkowania.


Mam już na liczniku około 180 godzin i używam teraz innych ustawień, ale nie będą one wyglądały dobrze z nowym ekranem. Spróbuj tych, które wkleiłem wcześniej w pliku .txt - powinny być ok.
Pozdrawiam
 
Do góry