Pioneer G8

-AS-

New member
Moim zdaniem można osiągnąć lepsze kolory (w tym i czerń) stosując lepszy filtr, nie twierdzę natomiast, iż jest jedyny powód, dla którego czerń wygląda tak czarno w 8G. Nie jest to takie proste, na pewno, ale ja nie jestem specjalistą i nie mam zamiaru obstawać przy swoim za wszelką cenę.
 

Blitzen

New member
jtd i AS - mam tak tylko na sygnale z kablówki bo tylko kablówkę mogę teraz sprawdzić (nie mam dvd ani innego źródła chwilowo) :)
Ciekawe że takie paski są jedynie na kolorze czerwonym - inne kolory na ostrych krawędziach się nie rozjeżdżają.

AS - nie strasz mnie :) To byłby nie tylko niefart ale meganiefart trafić pod rząd 2 uszkodzone plazmy z czego jedna psuła się 2 razy. Ja jestem pechowy ale nie aż tak :)
Myślę że to kwestia ustawienia jakiegos parametru z kolorem ale nie wiem którego. Jutro spróbuję wrócic do ustawień fabrycznych (wtedy tego efektu zdaje się nie było) i sprawdzić jeszcze raz.

Update; czy ktoś może mnie oświecić co to jest judder? Znalazłem cos takiego w opisie 4280XD tutaj:
http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP4280XD/Operation.php
Gdzie napisano żeny uniknąć efektu "judder" należy odpowiednio ustawić Drive Mode. Wczoraj wieczorem wróciłem do ustawień fabrycznych i dalej obiekt o ostrych krawędziach w kolorze czerwonym jest popaskowany (wygląda jak by wyświetlana była na nim co 2 albo co 3 linia), albo robia się czarne paski wewnątrz jak na zdjęciu strzałki, które zamieściłem.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Telecine judder

The “3:2 pulldown” telecine process creates a slight error in the video signal compared to the original film frames that can be seen in the above image. This is one reason why NTSC films viewed on typical home equipment may not appear as smooth as when viewed in a cinema. The phenomenon is particularly apparent during slow, steady camera movements which appear slightly jerky when telecined. This process is commonly referred to as telecine judder. Reversing the 2-3 pulldown telecine is discussed below.
PAL material in which 2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:3 pulldown has been applied, suffers from a similar lack of smoothness, though this effect is not usually called “telecine judder”. Effectively, every 12th film frame is displayed for the duration of 3 PAL fields (60 milliseconds), whereas the other 11 frames are all displayed for the duration of 2 PAL fields (40 milliseconds). This causes a slight “hiccup” in the video about twice a second.


Zrodlo - http://en.wikipedia.org/wiki/Judder
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Blitzen - Plazma Pioneera z gwarancją Polską ?
Gdzie kupiłeś ?
Bo dostaniesz kontakt do serwisu - jeśli kupiłeś z gwarancja ogólnopolską.
 

Blitzen

New member
AS- dzięki, to sam znalazłem ale nie rozumiem co to oznacza w praktyce (tzn jaki jest objaw tego efektu).

Kiki - mam gwarancję DSV ale nie wiem czy to się kwalifikuje do naprawy czy to tylko złe ustawienie +/ lub wrażliwość Pioneera na słaby sygnał SD.
 

-AS-

New member
Oznacza to, że podczas wolnych ruchów kamery widać na ekranie brak plynnosci, mozna to porównać do lekkiego efetku stroboskopu, generalnie - obraz przeskakuje, jakby brakowalo klatek filmowych. Nie wiem, czy jest to zrozumiałe, ale ja tak to rozumiem.

Co do kontaktu z serwisem, to tak jak napisalem wcześniej - jeżeli nie masz w domu dvd, to pożycz od kolegi, podłącz dosłownie na chwilę i zobacz czy linie te występują też tam, jeżeli tak, to zdecydowanie masz uszkodzony tv. Obraz u mnie jest czysty, bez żadnych linii, ziarnistości też nie widać, chyba, że zbliże sie na pare centymetrów od ekranu.
Nie wiem gdzie kupiłeś ten tv, ale jeżeli w necie, to możesz mieć kłopoty z serwisowaniem. Na Twoim miejscu nie zwlekałbym z tym i zrobiłbym to jak najszybciej. Zdecydowanie nie jest to normalne

Ps. co do wrażliwości Pioneer'a na słaby sygnał, to mogę Ci napisać jedno - jak podłączam u siebie w domu telewizor CRT to kanały z anteny (analog) wyglądają kiepsko, widać ziarnistość, obraz czasami skacze, generalnie jest do d**y, w momencie jak podłączyłem Pioneer'a obraz momentalnie stał sie czyściutki, bez żadnych zakłuceń - igła. Z tym, że jest to sygnał cyfrowy teraz (ale dalej SD), więc wydaję mi się, że ten tv nie ma problemów ze wzmacnianiem sygnału - moje 2 grosze
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście ze masz rację - obraz jest czysty i wyraźny. Plazma Kuro wzmacnia sygnał , obrabia go i wygładza.
Ale trzeba dobrać się do instruk:D cji
 

Blitzen

New member
Wczoraj nastąpiła wyraźna poprawa - wyglądało to tak jakby TV sam się dostosował do sygnału po jakimś czasie. Ziarnistość nie zniknęła ale się zmniejszyła a efekt rozmywania czy "paskowania" czerwonych ostrych krawędzi występuje tylko na niektórych stacjach (to kwestia sygnału jednak). Pomogło ustawienie Drive Mode na 2 - obraz stał się płynniejszy (swoją drogą to dziwne że tak ważny parametr został dobrze ukryty w menu i niezbyt obszernie opisany w instrukcji).
Przeleciałem przez wszystkie opcje w menu włączając je i wyłączając a po każdej modyfikacji sprawdzałem efekty na obrazie. Generalnie większość opcji i polepszaczy powinna być na OFF moim zdaniem :) Jednak poza drive mode nie zauważyłem żeby jakaś funkcja miała znaczący wpływ na obraz. Inna rzecz że może być jakaś kombinacja opcji przy której jest lepiej ale to już łamigłówka nie dla mnie - za dużo możliwości :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Blitzen napisał:
Wczoraj nastąpiła wyraźna poprawa - wyglądało to tak jakby TV sam się dostosował do sygnału po jakimś czasie. Ziarnistość nie zniknęła ale się zmniejszyła a efekt rozmywania czy "paskowania" czerwonych ostrych krawędzi występuje tylko na niektórych stacjach (to kwestia sygnału jednak). Pomogło ustawienie Drive Mode na 2 - obraz stał się płynniejszy (swoją drogą to dziwne że tak ważny parametr został dobrze ukryty w menu i niezbyt obszernie opisany w instrukcji).
Przeleciałem przez wszystkie opcje w menu włączając je i wyłączając a po każdej modyfikacji sprawdzałem efekty na obrazie. Generalnie większość opcji i polepszaczy powinna być na OFF moim zdaniem :) Jednak poza drive mode nie zauważyłem żeby jakaś funkcja miała znaczący wpływ na obraz. Inna rzecz że może być jakaś kombinacja opcji przy której jest lepiej ale to już łamigłówka nie dla mnie - za dużo możliwości :)
To dostosowal sie sam, czy pomogles mu zmieniajac troche ustawienia ?
 

Blitzen

New member
jtd napisał:
To dostosowal sie sam, czy pomogles mu zmieniajac troche ustawienia ?

Właśnie sam. Ja zmieniłem tylko drive mode na 2 (chyba była 1 ustawiona) - ale to miało wpływ tylko na płynność.
Teraz jest dosyć często puszczana reklama Suzuki Grand Vitara. Końcowa scena tej reklamy to duże logo Suzuki z czerwonym S na czarnym tle. Poprzednio strasznie się rozjeżdżało na każdym kanale (na krawędziach były poziome czerwone paski wychodzące poza obszar litery S). Wczoraj - kryształ (na TV4 sie rozjechało ale tam mam naprawdę paskudny sygnał).
Obejrzałem nawet jakiś durny serial na Polsacie tylko dla przyjemności patrzenia na kolory i naturalny wygląd skóry :) :eek:k:
Nie wiem czemu tak się stało, bo jak mówię po włączeniu różnych funkcji i zmianie parametrów wracałem do wczesniejszego ustawienia. Idealnie nie jest ale na pewno jest dużo lepiej. Na razie mam około 15h na liczniku - może to prawda z tym "układaniem się" panela po jakims czasie....
 

Blitzen

New member
kiki napisał:
czyli czytać instrukcję - zdecydowanie warto :D

Moim zdaniem znacznie bardziej warto czytać forum bo tu ciekawszych rzeczy można się dowiedzieć a poza tym zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże :). Instrukcja to nie jest najmocniejsza strona plazm Pioneera ;)
 

boston

New member
Czerń w Pionku 8G

Witam! Kolega ma racje lepsza czerń w 8G została uzyskana przez obniżenie napięcia wyładowań w matrycy. Oczywiście wszystkiemu dopomaga nowy filtr.
bankrootghost napisał:
Blitzen napisał:
Tymczasem jest ZERO powidoków - nie wiem jak goście z Pioneera tego dokonali ale udało im się :D.quote]

wydaje się, że jest to efekt dodatkowy zastosowania wyładowań o niższym napięciu (tak postanowili "zwiększyć" czerń)
 
Do góry