Pilot RMC30D1P2

janpat_1970

Member
Bez reklam
Na to co mówi samsung to bym nie patrzył. Ich wypowiedzi w tym temacie są zależne od konsultanta. Polski suport samsunga jest żenujący. Zbieżne wypowiedzi i zbywanie klientów. Na pytanie o różnice w oprogramowaniu pilota (nasza 1001.1 a ich 1001.4) odpowiedzieli że pilot nie jest z polskiego rynku. Dziś do nich napisze z następnym pytaniem.
 

Kazi

New member
Witam, kupiłem tego pilota na allegro za 310 z przesyłka, wcześniej używałem logitecha harmony. Na początku byłem zły ze nie ma pełnej widzianej funkcjonalności w internecie. Uważałem że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Lecz po zapoznaniu się z możliwościami konfiguracji logitech trafił do szuflady. samsung jest lepszy. Można naprawdę dobrze sobie sprofilować tego pilota, wyłączyłem wifi i używam IR do kina domowego LG , recordera Ntv, xboxa i tv samsunga. naprawdę fajnie obsługuje sprzęt
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dzisiejsza odpowiedz Samsunga:
"Kwestia ta już się wyjaśniła. Otrzymałem potwierdzenie z innych działów,
że ten pilot nigdy nie był sprzedawany oddzielnie przez naszą firmę
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.. Pewna partia pilotów była
jedynie promocyjnie dołączona do telewizorów. Piloty te nie były wtedy
uwzględniane, jako osobna pozycja na dowodzie zakupu. Natomiast
aktualizacja takich pilotów odbywa się przez zakładkę ustawienia, gdzie
jest odpowiednia funkcja aktualizacji. Piloty zakupione oddzielnie
prawdopodobnie pochodzą z innego rynku dystrybucyjnego i mogą się
różnić. Jest też możliwość bezpośredniego zweryfikowania różnic w
Pańskim pilocie. W tym celu zapraszam do naszego punktu Serwis Plaza
przy Samsung Gallery, ul. Marynarska 15 (Mokotów), Warszawa, które jest
czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, w soboty
10:00 - 15:00."
 

PiasQ

New member
IMO jedno, czego nie przemyśleli to stacja dokująca do tego pilota. Odstawianie go w jedno miejsce codziennie powodowałoby brak problemu z baterią.
 

Evitare

New member
Witam, kupiłem tego pilota na allegro za 310 z przesyłka, wcześniej używałem logitecha harmony. Na początku byłem zły ze nie ma pełnej widzianej funkcjonalności w internecie. Uważałem że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Lecz po zapoznaniu się z możliwościami konfiguracji logitech trafił do szuflady. samsung jest lepszy. Można naprawdę dobrze sobie sprofilować tego pilota, wyłączyłem wifi i używam IR do kina domowego LG , recordera Ntv, xboxa i tv samsunga. naprawdę fajnie obsługuje sprzęt

to opowiedz jak to uczyniłeś, zapewne każdy będzie zainteresowany, szczególnie jeżeli chodzi o recorder Nki
 

Kazi

New member
hey, klikacie na "piloty"
są dwie zakładki "urządzenia" i "działania"
w pierwszej dodajesz sprzęt z listy, w drugiej definiujesz działania - typu włącz tv, potem włącz wzmacniacz, ustaw odpowiednie wejście w tv itd. na końcu podajesz co ma regulować poziom dźwięku

N recorder dodałem - piloty - urządzenia - dodaj - wg. urządzania - dekoder sat - producent adb - model adb 5800s - zatwierdź

w efekcie masz pilota wstępnie zdefiniowanego przez producenta

teraz trzeba się zabrać za profilowanie - pilocika N recordera
będąc w urządzenia klikasz edytuj - oznaczasz ten którego dodałeś - edytuj
teraz klikasz "prz.dod/edyt"
i w tym momencie możesz programować dowolnie przyciski, ustawiając piloty naprzeciw siebie i uczyć przechwytując sygnał, nadawać dowolne nazwy przycisków i przesuwać je, klikasz raz w przycisk aż zacznie migać i z bliskiej odległości przyciskasz na oryginalnym pilocie przycisk który chcesz przechwycić, żeby coś przesunąć przyciskasz i nie puszczając przesuwasz, nawet pomiędzy ekranami, zamieniasz w ten sposób tez bloki przycisków miejscami
co więcej dzięki takiej dowolności możesz na jednej planszy mieć kilka przycisków z różnych pilotów , dokładnie tak zrobiłem
i nie potrzeba komputera do konfiguracji, pierwsze kilka dni wszystkie piloty pod ręka i jak brakuje jakiegoś przycisku w 20 sekund go dodawałem ucząc z odpowiedniego pilota i dodając nazwę
to rozwiązanie genialne jak dla mnie

pozdrawiam
 

Evitare

New member
hey, klikacie na "piloty"
są dwie zakładki "urządzenia" i "działania"
w pierwszej dodajesz sprzęt z listy, w drugiej definiujesz działania - typu włącz tv, potem włącz wzmacniacz, ustaw odpowiednie wejście w tv itd. na końcu podajesz co ma regulować poziom dźwięku

N recorder dodałem - piloty - urządzenia - dodaj - wg. urządzania - dekoder sat - producent adb - model adb 5800s - zatwierdź

w efekcie masz pilota wstępnie zdefiniowanego przez producenta

teraz trzeba się zabrać za profilowanie - pilocika N recordera
będąc w urządzenia klikasz edytuj - oznaczasz ten którego dodałeś - edytuj
teraz klikasz "prz.dod/edyt"
i w tym momencie możesz programować dowolnie przyciski, ustawiając piloty naprzeciw siebie i uczyć przechwytując sygnał, nadawać dowolne nazwy przycisków i przesuwać je, klikasz raz w przycisk aż zacznie migać i z bliskiej odległości przyciskasz na oryginalnym pilocie przycisk który chcesz przechwycić, żeby coś przesunąć przyciskasz i nie puszczając przesuwasz, nawet pomiędzy ekranami, zamieniasz w ten sposób tez bloki przycisków miejscami
co więcej dzięki takiej dowolności możesz na jednej planszy mieć kilka przycisków z różnych pilotów , dokładnie tak zrobiłem
i nie potrzeba komputera do konfiguracji, pierwsze kilka dni wszystkie piloty pod ręka i jak brakuje jakiegoś przycisku w 20 sekund go dodawałem ucząc z odpowiedniego pilota i dodając nazwę
to rozwiązanie genialne jak dla mnie

pozdrawiam

działa, dzięki
a skąd wiedziałeś że N recorder to adb?
 

Dinozaur

New member
Pilot rmc 30d1p2

oddałem pilota do serwisu samsunga po wielkich bólach i weryfikacji gdzie go nabyłem wgrali mi oprogramowanie w wersji 1000.4
 

Dinozaur

New member
napisz tak jak ja gdzie kupiłeś , kiedy którędy jechałeś do sklepu , jakim samochodem i jaka była pogoda u mnie poskutkowało
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ciekawe czy wgrywają bezpośrednio poprzez usb czy po sieci wifi. Może pilot wchodzi w tryb download mode albo coś podobnego tak jak telefony samsunga. Dla mnie to już jest zwykła chamówa szajsungowa. Mieć ale nie dać.
 

Evitare

New member
Jest opcja w pilocie ustawienia/aktualizacja oprogramowania. Ja miałem jakąś 1000.? i zaktualizowałem do 1001.1, szkoda że nie do 1001.4 - trzeba ich masowo bombardować więc może wrzuca na serwer.
 

Evitare

New member
Dzisiejsza odpowiedz Samsunga:
"Kwestia ta już się wyjaśniła. Otrzymałem potwierdzenie z innych działów,
że ten pilot nigdy nie był sprzedawany oddzielnie przez naszą firmę
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.. Pewna partia pilotów była
jedynie promocyjnie dołączona do telewizorów. Piloty te nie były wtedy
uwzględniane, jako osobna pozycja na dowodzie zakupu. Natomiast
aktualizacja takich pilotów odbywa się przez zakładkę ustawienia, gdzie
jest odpowiednia funkcja aktualizacji. Piloty zakupione oddzielnie
prawdopodobnie pochodzą z innego rynku dystrybucyjnego i mogą się
różnić. Jest też możliwość bezpośredniego zweryfikowania różnic w
Pańskim pilocie. W tym celu zapraszam do naszego punktu Serwis Plaza
przy Samsung Gallery, ul. Marynarska 15 (Mokotów), Warszawa, które jest
czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, w soboty
10:00 - 15:00."

czy ktoś już był może u nich?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nie chce mi się jechać z Piotrkowa do Warszawy bo pewności nie ma czy tam sprawę załatwią. Postanowiłem wystawić pilota na aukcji i zainwestować w logitecha.
 

weksla

New member
Bez reklam
janpat_1970 a jaką aplikację wgrałeś do galaxy s aby obsługiwała D7000?
Ja posiadam ten telefon ale nie moge znaleść tej aplikacji, podeślij link jak możesz.
Ponadto jak sprawa wygląda ruszyło się coś z aktualizacją tego pilota do wersji 1000.4 ja mam nadal 1000.1
 

weksla

New member
Bez reklam
A samsung Smart View działa Ci na galaxy S? bo u mnie z marketu nie chce pobrać. Niby aplikacja przeznaczona na galaxy S II. Spróbuje ściągnąć z hotfile i wgrać tradycyjnie.
Ponadto ściągnąłem jeszcze taką aplikacje do czytania smsów i powiadamianiu o otrzymaniu wiadomości na tv, ale u mnie się zainstalowała na galaxy jednak nie wykrywa tv.


Ok obie aplikacje które podałeś zainstalowałem i działają i są takie same, jednak w obydwu nie mogę na telefonie uruchomic funkcji dual tv. Też tak masz? A może masz na to jakiś sposób?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry