Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

tdx

New member
Bez reklam
Nie do końca prawda.
D8000 ma Micro Local Dimming (software udaje, że TV jest Full LED / a jest przecież Edge); lokalne przygaszanie dla poprawy kontrastu...
Samsung D8000 3D LED TV Is Edge-Lit But Mimics Local-Dimming Backlight
D7000 tego nie ma.

D8000 miał mieć jeszcze Touch pilota ale to obcięli w ramach oszczędności i ładują zwykłego... :twisted:

D7000 ma micro dimming tak jak D8000 a czegoś takiego jak Micro Local Dimming nie ma

Geezer napisał:
A płaski kabel(ek) zasilający do serii LED D8000 to śmiech na sali (brak uziemienia !)

Popytaj Kolego wujka google dlaczego tv nie mają uziemienia
 
Ostatnia edycja:

Kris_H

New member
Witam

Widziałem ostatnio widget VOD.TVP.PL na telewizorze firmy Sony i ze zdziwieniem stwierdziłem, że oferuje więcej pozycji niż ten naszych Samsungach :(
 

zbyniu4

New member
Dawno mnie na forum nie było. A więc witam wszystkich. Pytanie z jakim przychodzę to D7000/40". Mam starego LCD Toshiba 37"R3500. Tv już prawie zabytkowy i planuję wymienić na tego Samsunga. Obecnie mam Tv N i obawy czy nie stracą na jakości oglądanych kanałów. Pokój ok 20m2, dwa okna od strony południowej ( żaluzje). Tv oglądam z odl. ok 3-3,5m i w 60% tv sat., 20% dvd z HDMI i 20% gry z PC też na HDMI.
ps
Pewnie co niektórzy pamiętają słynnego R3500 do dzisiaj jestem z niego zadowolony ale to już przeżytek. Mam obawy przed led tv. Czy ktoś może już zrobił taką wymianę i jak to wyszło w praktyce?
Czekam z niecierpliwością na sugestie i podpowiedzi.
Przepraszam, że pisze w dwóch tematach ale zależy mi na szybkiej odp.
A i jeszcze jedno. Dlaczego seria D7000/8000 jest dostępna w tak małej ilości sklepów ( ceneo.pl ).
Czyżby tv schodził już ze sklepów i będzie coś nowego na przełom roku.
 

Geezer

New member
D7000 ma micro dimming tak jak D8000 a czegoś takiego jak Micro Local Dimming nie ma a-ha ... to niezły rip-off w wykonaniu Samsunga. Jedyna różnica to ramka... Dzięki Samsungu za wprowadzanie w błąd (bazowałem dotąd na różnicach podawanych podczas premiery tych TV) drugi rip-off... to piloty. Przy 40 cali dają plastikowy, zwykły Przy 46 cali dają alu, płaski i łatwy w czyszczeniu... Przy 55 cali dają czasem ten dotyk który miał być dla CAŁEJ serii D8000.
 

weksla

New member
Bez reklam
No i dokonałem wyboru. Zostało przy 46'' modelu Samsung D7000
Dodatkowo dostanę pilot dotykowy RMC30D1P2 oraz 2 pary okularów SSC-3100GB
Wszystko za cenę 4999zł. Chyba warto było, jak sądzicie?
Oferta z najnowszego media experta. Niestety trzeba się spieszyć bo nawet ja już miałem ciężko trafić na sklep w którym jeszcze ten zestaw mają.
 

pdodu28

New member
Dawno mnie na forum nie było. A więc witam wszystkich. Pytanie z jakim przychodzę to D7000/40". Mam starego LCD Toshiba 37"R3500. Tv już prawie zabytkowy i planuję wymienić na tego Samsunga. Obecnie mam Tv N i obawy czy nie stracą na jakości oglądanych kanałów. Pokój ok 20m2, dwa okna od strony południowej ( żaluzje). Tv oglądam z odl. ok 3-3,5m i w 60% tv sat., 20% dvd z HDMI i 20% gry z PC też na HDMI.
ps
Pewnie co niektórzy pamiętają słynnego R3500 do dzisiaj jestem z niego zadowolony ale to już przeżytek. Mam obawy przed led tv. Czy ktoś może już zrobił taką wymianę i jak to wyszło w praktyce?
Czekam z niecierpliwością na sugestie i podpowiedzi.
Przepraszam, że pisze w dwóch tematach ale zależy mi na szybkiej odp.
A i jeszcze jedno. Dlaczego seria D7000/8000 jest dostępna w tak małej ilości sklepów ( ceneo.pl ).
Czyżby tv schodził już ze sklepów i będzie coś nowego na przełom roku.

Moim zdanie lepszym wyjściem dla Ciebe będzie kupić 46". Ja miałem bardzo podobny dylemat przed kupnem telewizoara, do tej pory zawsze miałem TV Sony gdzie zawsze były dość duże ramki. Tydzień temu kupiłem 46D8000 i przy odległości 3,5 m jest ok. Głównie używam do telewizji N jak również do Playstation 3 (kopara opada).
 

zbyniu4

New member
Dzięki bardzo za odpowiedź pdodu28. Jeszcze jedno maleńkie?? Jak u Ciebie w tv z tym chmurkami a i jeszcze czy masz go na ścianie czy na nodze stoi. Pytam bo mój będzie musiał stać na nodze na wys. ok 40cm i związku z tym pytanie. Czy z góry patrząc kąty są znośne?
 

Chris_M

New member
Jak u Ciebie w tv z tym chmurkami
Napiszę jak to u mnie jest.
Jeśli na ekranie wyświetlę czarny obraz i oglądam go w ciemności, to chmurki są dość wyraźne. Ale gdybym nie wiedział co to jest clouding i nie wiedziałbym jak go wykryć, to nawet bym się nie zorientował, że coś takiego istnieje.

Pytam bo mój będzie musiał stać na nodze na wys. ok 40cm i związku z tym pytanie. Czy z góry patrząc kąty są znośne?
Z kątami jest dosyć ciekawa sprawa. Gdy włączę obraz testowy, to patrząc lekko z góry jestem w stanie rozróżnić dwa naciemniejsze pola na pasku z odcieniami szarości, podczas gdy siedząc idealnie na wprost nie bardzo je mogę rozróżnić.
 

Blackyy

New member
... zwłaszcza z aplikacją na smartfona samsunga steruje się jak bajka, wprowadzanie głosowe tekstu jest mega:)

zakupiłem telefon Samsung Galaxy Ace pobrałem aplikacje SamyGo Remote i moge potwierdzić że telefon spełnia równiez funkcje pilota .Mam to samo zapytanie co unsu275 (poniżej). Co masz na mysli pisząc o wprowadzaniu głosowym?

Proszę o informacje (szczegóły) jak można głosowo wywoływać słowa-klucze, które automatycznie wpisują się w przeglądarkę. Ponoć skraca to czas nawigowania.
 

krys1972

New member
Mam pytanie ostatnio sporo śledzę o led samsunga zamierzam sobie sprezentować 55d8000 a synowi 46d6500, ale ostatnio śledząc forum o d6500 dowiedziałem się że ludzie zostali przez samsunga nabici w przysłowiową butelkę gdyż na kartonie d6500 był znaczek że 3D jest Full HD co się okazało nieprawdą i w związku z tym moje pytanie jak to wygląda w modelach z serii d7000 i d8000 pozdrawiam.
 

kobar76

New member
rozważam zakup 46D8000 (do końca roku) zastanawiam się czy czekać do jakiegoś bezVAT-cia? Czy już można kupić ten model w "dobrej cenie" u sprzedawców na forum ?
 

rafcio_1988

New member
rozważam zakup 46D8000 (do końca roku) zastanawiam się czy czekać do jakiegoś bezVAT-cia? Czy już można kupić ten model w "dobrej cenie" u sprzedawców na forum ?

Mam podobny dylemat co do UE55D8000, zastanawiem sie rowniez czy nie czekac do nastepnej seii skoro roznica ceny pomniedzy seria C i D nie byla duza. Kiedy możemy się spodziewać nowycj modeli od Samsunga?
 

S-krobek

New member
zakupiłem telefon Samsung Galaxy Ace pobrałem aplikacje SamyGo Remote i moge potwierdzić że telefon spełnia równiez funkcje pilota .Mam to samo zapytanie co unsu275 (poniżej). Co masz na mysli pisząc o wprowadzaniu głosowym?
Dodatkowym "bejerem" może byc program iMediaShare dostepny w App Store na iPhon'e
służący do bezposredniego przesyłania po wifi i wyświetlania na TV np.zdjęc czy video z telefonu.
Buforowanie chwilke trwa,ale jest do przyjecia ;-)
Testowane na UE55D8000 + iPhon'e 3G
 
Do góry