Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Nie mam zadnego cloudingu, przetestowane

Jedynie mam problem ze jeden dolny rog jest bardziej rozswietlony, jakies 10 cm mniejiwecej, mam nadzieje ze sie to wygrzeje i mu przejdzie :(

Ewentulanie serwis jest cos w stani z tym zrobic ??

Kupilem za 5800 zł brutto - UE46D7000

Okulary 3D w srodku :)
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Kupiłem w firmie z Zabrza

Wiem ze dobra cena :)

Udalo mi sie jeszcze pozbyc w dobrej cenie uzywanego 40C8000

Jeestem z nowego bardzo zadowolony, wyglada pieknie, tylko noga brzydka ale docelowo bedzie wisiał :)

No i kto doradzi jak sie pozbyc tej jasnej plamy w rogu... Serwis cos na to poradzi ?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jedną jedną :) - ale i tak dobrze bo to do modelu D7000

Myslalem ze tylko do D8000 dodają

Po coraz wiekszej ilosci testow jestem coraz bardzie mile zaskoczony porownujac do modelu C8000 :)
 
Ostatnia edycja:

007marc

Member
HDTV_Fan jeżeli to nie tajemnica ;) podaj "na wszelki wypadek" namiary na sklep w Zabrzu (jestem z okolic) .
Ciekawi mnie "rozrzut" cen na Ceneo czy Nokaucie ,średni cena za ten model 7499 zł. ,znikła też propozycja za UE46D7000 w Mix Electronics za 5999 zł.
Czekam jeszcze na pojawienie się w sprzedaży Sharpa LE830 dla porównania ,ewentualnie myślałem jeszcze o LC-46LE925E - zobaczymy ;) ...
 

Slygado

New member
No dziwne te ceny na porównywarkach :)
Ale biorac pod uwagę, że cena za 46d7000 to poniżej 6K to chyba znalazłem to czego wyczekiwałem :D
Do tego rabacik od znajomego ze sklepu + fakturka na firmę [-VAT] i wyjdzie mnie z 4 i pół koła ;) LUBIĘ TO :D
 

tomekb19

Member
No dziwne te ceny na porównywarkach :)
Ale biorac pod uwagę, że cena za 46d7000 to poniżej 6K to chyba znalazłem to czego wyczekiwałem :D
Do tego rabacik od znajomego ze sklepu + fakturka na firmę [-VAT] i wyjdzie mnie z 4 i pół koła ;) LUBIĘ TO :D

Jeśli można zapytać, to jaka firma może wrzucić TV w koszty?
 

blachum

New member
Jeśli można zapytać, to jaka firma może wrzucić TV w koszty?
Zapewne każda, która potrzebuje go np: do prezentacji produktu dla klientów :) Mało to telewizorów wisi w różnego rodzaju biurach, agencjach nieruchomości, czy salonach fryzjerskich.A pytasz z ciekawości, czy masz w tym interes ;)

Ja myślałem, o c750, ale chyba ulegnę pokusie. choć nie wiem co żona na to :/
ale jakoś ją będę musiał przekonać :D
 

jtd

New member
Bez reklam
HDTV_Fan jeżeli to nie tajemnica ;) podaj "na wszelki wypadek" namiary na sklep w Zabrzu (jestem z okolic) .
Ciekawi mnie "rozrzut" cen na Ceneo czy Nokaucie ,średni cena za ten model 7499 zł. ,znikła też propozycja za UE46D7000 w Mix Electronics za 5999 zł.
Czekam jeszcze na pojawienie się w sprzedaży Sharpa LE830 dla porównania ,ewentualnie myślałem jeszcze o LC-46LE925E - zobaczymy ;) ...

Sharp LE830 ? Widzłeś choć jednego sharpa bez mega lustrzanki odbijającej co się da i bez szarej czerni w dzień i w nocy nawet przy wyłączonym panelu ? Jeśli widziałeś to czekaj na Sharpa.
 

kotka

New member
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa :) Nie znam sie na tym wszystkim zupełnie ale sporo ostatnio poczytalam w necie o TV bo planuję kupno. Wybrałam Sony 55Nx 810 ale teraz czytam o tym Samsungu. Czy moglibyście mi napisać czym się różnią i dlaczego Samsung jest lepszy? Pozdrawiam wszystkich :)
 

tomekb19

Member
Pytałem z ciekawości, w sumie nie pomyślałem o TV wiszących w sklepach czy salonach fryzjerskich (właśnie z jednego wróciłem i wisiał tam jakiś lcd samsunga nawet...). Sam przymierzam się do PS64D8000 ale do żadnej z dostępnych działalności nie chce mi on pasować :)
 

Baarus

New member
WITAM,

Sorki za wciecie sie w temat - w przyszly, tygodniu odbieram zamowionego SAMSUNGA PS64D8000 - "wyrwalem" go za ... 9600 PLN - jestem z Zabrza - osoby, które zamierzaja kupc ten model zapraszam na testy ...

cena smiesznie niska - 4 razy pytalem sprzedawcy, czy cena, ktora mi podal jest prawidlowa ...

pozdrawiam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja to zwolennikiem plazm nie jestem

Widziałem pozatym w MM plazme Samsunga D8000 - lustru mi nawet w domu tak nie odbija tak jak ten TV :)
 

Slygado

New member
zastanawiam się co z tymi cenami - czemu aż taka rozbieżność - dziwne aż, że w sklepach internetowcy takie wysokie...

Ciekawe czy po świętach mogą pojawić się jakieś obniżki - co sądzicie ?
czekać, czy brać :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test 46D 8000 już zakończony . Będzie się wpisywał dwa,trzy dni. Ale odpowiadać postaram się.
A Sharp LE 830 ma matrycę matową aktywną.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Kiki - a jak na Twoim D8000 z rownomiernym podswietleniem matrycy ???

Samsung na 99% walnał chyba jakas scieme z tym modelem D7000

Wszedzie piszą ze posiada micro dimming a ekran wcale sie nie wygasza w nocy, testowałem na rozne sposoby i nie widze zadnego micro dimming

errata

wlasnie jestem po rozmowie z infolinia Samsunga

Według nich tego sie ie wlacza, to poprostu jest

I nie polega na tym ze wygasza ekran ( ciemne partie lub jak jest ciemny ) tylko poprostu poprawia kontrast na "działajacym obrazie"

Kurde, to seria C8000 miała local dimming i obraz czarny sie sciemnial a w nowych D7000 i D8000 juz tego nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Im cieńszy telewizor tym większy problem z równomiernym podświetleniem matrycy. Już w modelu C9000 problem był znany. Test już skończony - nie jest tragicznie , mały clouding jest . Zobaczysz na zdjęciach jeszcze dziś zdjęcia dzienne.
Samsung ma inne rozwiązanie do "zaczerniania" obrazu , ale jeszcze dziś się dokładnie przyjrzę.
Efekt jest niespotykany u innych .
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Kiki

Potwierdzam ze na obrazie "działajacym" czarny jest czarny i działą to ok

choc niestety porownujac do starszego C8000 efekt wygaszania tez był całkiem ok - ale tutaj jednak chyba podczas ogladania jest lepiej, i widac wiele wiecej odcieni szarosci porwnujac do starszego C8000

Cos za cos...

clouding jesli jest to faktycznie mały - testowałem wczoraj na rozne sposoby swoj TV i mysle ze zalezy w duzej mierze na jakich parametrach jasnosci itd ogladamy, u mnie praktycznie nie zauwazalny był
 
Do góry