Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jak na razie to bardzo malutko ofert ( nie licząc dostępne za ...dni) , a cena w Euro... raczej nie zachęca do zakupu. Po drugie jak ma się cena między D 8000 do D 7000 , za ramkę i podświetlone ; logo; euro chce ponad 1000żł. więcej :fool: . Moim zdaniem to przeginają na całej linii :x.
 

Slygado

New member
nie no uważam, że zakup D8000 to byłaby porażka, wiedząc, ze d7000 ma wszystko to samo oprócz bajerów, które są mało ważne i nie mają wpływu na jakość obrazu i dźwięku.
Cena powyżej 10K za TV też jest sporym przegięciem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie no uważam, że zakup D8000 to byłaby porażka, wiedząc, ze d7000 ma wszystko to samo oprócz bajerów, które są mało ważne i nie mają wpływu na jakość obrazu i dźwięku.
Cena powyżej 10K za TV też jest sporym przegięciem...

To jest poczatek wiec ceny beda wyoskie trzeba poczekac i wtedy kupic , kwestia tylko taka jak komus sie bardzo spieszy a czy 10 k. to duzo czy malo to juz jest inna sprawa. czytajac fora zagraniczne wszyscy chwala wiec wydaje sie ze tv jest niezly. A jesli ktos lubi bejery to i dolozy zeby miec model d 8000 a jak to komus jest pikus to wezmie d 7000 zobaczy sie jak sie rozwinie sytuacja i jaka bedzie roznica miedzy tymi modelami za jakis czas.
Lolek
 

chrup

New member
Oba modele widziałem w ubiegłym weekendzie w MediaMarktcie w Warszawie w Markach. Ale w sklepie - wszystkie grają tak samo!
To, co robi wrażenie to ramka - faktycznie cienka i z tego powodu cały telewizor sprawia wrażenie dużo mniejszego niż inne modele 55", no i w moim przypadku mieści się tam, gdzie ma się zmieścić:)
Co do różnic - trzeba poczekać na jakieś testy, z opisu to jedyne co może być istotne to moim zdaniem ten "PRO" przy microdimmingu i chyba lepsza warstwa antyodblaskowa, choć w sklepie oba były jednakowo lustrzane... Jest jeszcze chyba jakaś różnica w dźwięku, ale to mnie akurat nie interesuje.
Czemu nie robi sie już matowych lub półmatowych matryc... ? Obecnie mam Sony właśnie z taką matrycą i jest ekstra, tylko, że nawet Sony się z tego wycofuje na korzyść luster. Znak czasu (czyli prawdopodobnie ekonomii) widocznie...:(
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
dziwne, bo inne testy byly lepsze :)

Nikt tam nie narzekał na clouding

Pozatym boje sie ze czym ciensze TV to nie da sie tego uniknac

Miałem wczesniej grubszego UE40C8000 i tez był clouding tylko ze przy wygaszaniu stref praktycznie nigdy nie zauwazalny

Dzisiaj bede mial swoj TV UE46D7000 to sie zobaczy
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
kurde ten couding masakra, moj c8000 100 razy lepiej dziala, ma moze ktos ta fotke? to odpalilbym na moim i zobaczylbym jak dziala?
 

mil999

New member
Już o tym pisałem że clouding jest wynikiem upakowania elementów i braku wentylacji. Na zimnym telewizorze cloudingu nie ma.
 

tomekb19

Member
Nie brał bym za poważnie tego testu. Przed wieszaniem psów na tym TV proponowałbym poczytać zagraniczne fora na temat D8000 (tematy sięgają juz prawie 100 stron) jak również dostępne recenzje (już całkiem sporo).
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Nizej zrobilem w paincie taki obraz jak oni maja, wieczorem odpale go na swoim TV i zobacze jak u mnie clouding dziala
 

Attachments

  • test clouding_v2.jpg
    test clouding_v2.jpg
    38,5 KB · Wyś: 17045

tomekb19

Member
Z tego co ludzie piszą na AVS forum to clouding może się pojawić jedynie przy podłączeniu TV pod PC ponieważ opcja micro dimming zostaje wtedy wyłączona.
 
Do góry