Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

zoltan

New member
przemowroc napisał:
Jeden duży minus za dżwięk po hdmi. Np tvn nadaje w DD w rekorderze ustawienia włączone DD a tv mówi nieobsługiwany format audio. Trzeba na pilocie ręcznie przestawiać na zwykły stereo.
Widocznie twoj tv nie obsluguje DD, ale podlaczasz dekoder pod kino domowe i masz DD przez kino. Przy niektorych programach jest nawet dzwiek 5.1.
 

przemowroc

New member
acton777 racja , lekkie przejęzyczenie sorry chodziło mi o quad,
zoltan , tak też mam podłączone, jednak czasami nie chcę włączać ampli i wtedy trza bawić się klawiszami.
Podczas testowania objawił się mały aczkolwiek frapujący mnie problem, otóż generalnie sygnał siła i jakość na większości programów jest w granicach siła 58-75(zależy od programu) jakość 60-70, jednak na tvn hd na jednej z anten siła 58 natomiast jakość 2 i skaczący BER, na drugiej jest siła 60, jakość 60 BER 0. Objawia się to czasami lekkim przerywaniem dzwięku oraz nieznaczną widoczną w szybkich scenach pikselozą.
Teraz pytanie czy to wina konwertera???, czy może starać się szukać bardziej optymalnych ustawień anteny(siła 80-90,jakość podobna). Nadmieniam że dzieje się tyo tylko na tvn hd.
 

acton777

New member
Bez reklam
Mozesz to łatwo sprawdzić:
1 zamieniając wtyki w dekoderze- jeśli w Menu nic się nie zmieni (ant.1, ant.2), masz pewność, ze uszkodzony dekoder,
2 zamieniając wtyki w konwerterze, jeśli w Menu nic się nie zmieni, masz pewność, ze uszkodzony przewód (Fki itp.),
Jeśli się zmieni masz pewność, ze uszkodzony konwerter. :D

PS. Po pkt. 1 wróć do "ustawień początkowych", dopiero potem zamieniaj końcówki i sprawdzaj!!!
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
przemowroc napisał:
zoltan , tak też mam podłączone, jednak czasami nie chcę włączać ampli i wtedy trza bawić się klawiszami.

Sposobem no to moze byc podlaczenie dekodera do tv poprzez wejscie Component i audio. Jakosc obrazu na kanalach tv jest taka sama jak przez HDMI i mamy dzwiek w tv nawet na ustawieniu dekodera na DD. Niestety jest tez pewien minus takiego podlaczenia. Jesli ma sie filmy VOD to przez Component chodza one w SD i wygladaja marnie.
 

sklonowany

New member
Jeśli o mnie chodzi to przyznam, że kanały HD na "n"ce były dla mnie motywacją do zmiany tv. Teraz przyznam, że choć sporo kasy wydałem na mojego Samsunga jestem zadowolony z jakości. Co do podłączenia nie było problemów chociaż przyznam, że monter nie był zbyt kumaty :). Sam jakoś sobie poradziłem.
 

ProSiaczek

New member
Posiadam tv Samsunga 856 i przy oglądaniu kanałów HD na N-ce obraz co 10-20 minut przycina się.

Tuner mam podłączony kablem HDMI.
Jak można zniwelować ten problem?
 

ProSiaczek

New member
arsenal jeżeli ta odpowiedź jest do mnie to trochę się podłamałem bo nie mam możliwości zmiany anteny gdyż jest ona zbiorcza w bloku a sygnał mam z gniazdka w mieszkaniu.
Czyli czas zacząć przyzwyczajać się do tego :(
 

arsenal

Moderator
VIP
No niestety. Do kanałów HD potrzebujesz dobrego sygnału i anteny minimum 70 cm. Zbiorcza antena satelitarna od razu oznacza osłabienie sygnału.
 

ProSiaczek

New member
Niestety nie widać anteny, jest zamontowana w jakimś dziwnym miejscu na dachu. Obszedłem blok i nigdzie jej nie widać więc nie wiem jaka jest średnica.
 

postinor84

New member
Posiadam biały dekoder nbox (dziadostwo straszne, obudowa niczym z pralki) i telewizor samsung lg32a451. Dekoder jest połączony z telewizorem kablem HDMI (1080).
Problem polega na tym, że nie wiem jak w ustawieniach nbox ustawić format telewizora (panoramiczny/standardowy) oraz zmianę formatu (bez zmian/rozciągnięty/powiększony).
Gdy ustawiam format panoramiczny to niektóre programy są obcięte czarnymi pasami ze wszystkich stron.
Jak mam to ustawić poprawnie?
 

sklonowany

New member
postinor84 napisał:
Posiadam biały dekoder nbox (dziadostwo straszne, obudowa niczym z pralki) i telewizor samsung lg32a451. Dekoder jest połączony z telewizorem kablem HDMI (1080).
Problem polega na tym, że nie wiem jak w ustawieniach nbox ustawić format telewizora (panoramiczny/standardowy) oraz zmianę formatu (bez zmian/rozciągnięty/powiększony).
Gdy ustawiam format panoramiczny to niektóre programy są obcięte czarnymi pasami ze wszystkich stron.
Jak mam to ustawić poprawnie?

Temat był już poruszany o białym dekoderze nki i ogólnie o Twoim problemie. Poszukaj.
 

owca

New member
Mikis napisał:
Jaki ustawić Nboxa by dawał przez optyka dźwięk do H/K 230 ? Próbuje i próbuję i nie wiem jak :)

Zrob tak:
Przycisk "SETUP" (na pilocie)>>>w menue "USTAWIENIA"(tu klepnij PIN)>>>"TELEWIZOR" tu w jednej z trzech zakładek masz DOLBY DIGITAL i tą opcję ustaw na "TAK"(on)
I ma działać pod warunkem że ustawisz w ampli na odbiór z tego źródła/wejścia SPDIF co masz podłączony N Box, ale to oczywiste.
 

wesstman

New member
problem z nagrywaniem audycji TV z platformy n

Witajcie

Kilka dni temu nabyłem n-kę i okazało się, że jest problem z nagrywaniem audycji z tej platformy na nagrywarce stacjonarnej Sony. Do tej pory miałem stary Polsat (sd) i tego problemu nie było. Otóż chodzi o to, że audycje nagrane przez EURO idą na twardy dysk i jest wszystko w porządku, jednak gdy chcę z dysku wypalić zarejestrowany materiał na płytkę, obraz się zwęża - i nie daje się go oglądać.

Proszę o wyjaśnienie, bo nikt mnie o tym nie informował. Praktycznie nie mogę mieć własnej domowej kolekcji audycji TV nagranych na płytach dvd !!!


P.s. Gdybym wiedział o tym problemie (nawet mi przez myśl nie przeszło, że nie będę mógł kolekcjonować ulubionych seriali TV na płytach dvd - czyli na domowym video ...), nie brałbym tej platformy !

Pozdrawiam

Piotr


 

Saracen

New member
Witam

Chce zacząć przygodę z N i mam dwa pytania:

1. Czy nrecorder działa poprawnie z telewizorem Pioneer PDP-4270XA?
2. Jaką kupić antenę 80cm i resztę dodatków (konwerter, kable, itp) aby móc odbierać na nrecorderze kanały z HotBirda i Astry?

Nie znam się na tym za bardzo więc proszę o jakieś przykłady. Sprzęt będzie wykorzystywany w Białymstoku.

Z góry dzięki za każdą pomoc.
 

Nana

New member
Witam :krol:
Ja od wczoraj mam N-kę z dekoderem PRV i jestem załamana. Jakość obrazu jest nieostra a postacie lub krajobraz w tle są po prostu rozmazane, na dodatek po 20 minutach przeglądania kanałów dźwięk zaczął się zawieszać na każdym kanale . Wyłączyłam z prądu i było OK ale za kilka godzi znowu się zawiesił :roll: Próbowałam ustawić przyciskiem Rec na dekoderze ale im dłużej klikałam to w końcu wszystko było takie same :confused: No i trzecia sprawa to rozmiar obrazu TV ale o tym już było, ja ustawiłam sobie na TV standartowy. :hmm: Całe szczęście , że nie wypowiedziałam umowy w Cyfrze+ bo obraz jest jak niebo a ziemia:mrgreen: .Ale nim do niego doszłam to też była droga przez mękę . Mój telewizor to plasma Pioneer 4280XA i dekoder TechiSat DigiCorder HD S2 160 GB antena 90-tka , kabel HDMI ze złotymi końcówkami . Z tego zestawu obraz jest nie do "pobicia":-D po prostu żyleta i to nie tylko w HD ale również na pozostałych kanałach . A w N-ce np; TVP 1 i TVN kolory są do kitu a obraz nieostry natomiast TVN HD to porażka
Szkoda , że N-ka ma tylko swoje dekodery bo na pewno na tym Techni-Sacie byłby 100 razy lepszy obraz. Po południu zadzwonię do Nich może mam cosik źle ustawione.
Pozdrawiam :) A może ktoś ma tego Pioneera i jest zadowolony z ustawień:rolleyes:
 
Do góry