Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

s_trebor

New member
_MarSs_ napisał:
Czy na zestawie multiroom z N (biały talerz 80cm + konwerter quad) oraz Nbox recorder można mieć więcej niż 80% poziomu sygnału?

Ja mam antenę 80cm + konwerter QUAD i mam jakość powyżej 90% w Warszawie. Nie jest to jednak zestaw multiroom z N.
 

_MarSs_

New member
No właśnie - czegos takiego bym oczekiwał! Też W-wa, nic nie zasłania, balkon na południe, ostatnie piętro bloku, kabel 10m miedziany i taka cienizna!
Najpierw sam zainstalowałem i miałem około 80%, potem były burze, deszcze i mnie to zdenerwowało. Poprosiłem montera z miernikiem i stwierdził, że jest ustawiona optymalnie:(
Jakość czasami dobija do 100% ale poziom cały czas w okolicach 65-78%

Osobiście podejrzewam, że ten konwerter to jakieś straszne badziewie o kiepskiej czułości, bo talerz chyba nie jest krzywy!
 

Raschey

New member
Umiściłem podobny temat w dziale z C+ ale że sprawa dotyczy też dekodera n-ki może będziecie wiedzieć.
Mam kilka pytań.
1.Czy jak bym podpłączył do konwentera z C+ HD (dual) dekoder PVR z HDD i recorder z N-ki będą działać oba ? (wiem że nie będę mógł nagrywać i oglądać jednocześnie,ewentualnie zez na dualach ale 4 kable ? ).
2.Czy na recorderze z N-ki będzie działać karta z C+ ?
3.Co to za producent i model jest tego recordera bo nie mam jak tego sprzawdzić.
4.Wracam do domu z zakupionym PVR-em i w ciemnej uliczce ktoś mi wyrywa dekoder (ewentualnie proszę wymyślić coś innego) i co teraz ? Jakie ponoszę konsekwencję, oczywiście dekoder powinien dalej bez problemu działać ?
5.Sytuacja jak wyżej tylko z dekoderem N-ki ...
6.Ktoś dziś napisał w temacie o Panasie PV80 że ma Cyfrę+ SD i podłączył recorder z n-ki i jakość kanałów SD była sporo gorsza, dlaczego ?
 

s_trebor

New member
Czy pisząc poziom masz na myśli siłę sygnału?
Jeżeli tak, to z tego z wyczytałem tu na forum to nie ma istotnego znaczenia. Najważniejsze jest tak naprawdę zminimalizowanie wskaźnika BER, potem jakość a siła sygnału to sprawa drugorzędna.
 

manfred1

New member
Witam serdecznie mam pytanie bo od kilku dni jestem początkującym n-kowiczem mającym recorder. Po włączeniu go w stan czuwania dysk cały czas w nim pracuje wydając dźwięk coś ala chrupkanie. Kiedy on wreście przestanie pracować? A drugie pytanie mam takie wszystko czyli tv rec mam podłączone do listwy na której znajduje się wyłącznik Czy w takim razie mogę na listwie wyłączyć wszystkie te urządzenia w tym reca? Czy raczej nie ?
 

zoltan

New member
Ja mam n-ke i recordera od tygodnia. Skoro masz recordera to pewnie masz tez aktywna usluge VOD. Z wlasnych obserwacji i z tego co wyczytalem na forach, w trybie czuwania dysk pracuje dlatego poniewaz recorder sciaga filmy VOD. Kiedy w danej chwili nie ma dostepnych zadnych filmow VOD dysk przestaje pracowac. Wszystko to odbywa sie automatycznie, wiec pewnie wkrotce i twoj dysk bedzie robil sobie przerwy w pracy, jak juz troche nasciaga filmow. Co do tego chrupkania, to u siebie slysze jedynie szum krecacych sie talerzy dysku, ale zadnego chrupkania. Ale moze to ten sam dzwiek, a kazdy odbiera go inaczej.

Pewnie, ze mozesz wszystko wylaczyc, ale wtedy recorder nie bedzie sciagal ci filmow VOD.
 

manfred1

New member
Nie chciałbym wyjść na totalnego buraka ale jeśli ściągnie "te" wszystkie filmy to rozumiem że aby je obejrzeć dodatkowo muszę sobie za nie zapłacić. Sorry nie siedzę w tym i dlatego proszę o wybaczenie.
 

p@well

New member
Manfred1, z tego co się orientuję z Twoich poprzednich postów, to nie masz wykupionej usługi VOD (post z wątku o promocjach). Jeżeli chciałbyś oglądać takowe filmy musiał byś aktywować ową funkcję.
Może Ktoś jest bardziej światły i podpowie czy n-recoder ściąga na twardy dysk filmy nawet bez aktywacji usługi? Odpowiedź może pomóc nam w temacie dźwięków z recodera.
Pozdrawiam
 

zoltan

New member
Dodatkowo placi sie tylko za premiery VOD (11zl. za dostep do 1 filmu na 48godz.). Picture Box i nScreen masz wliczone w te 30zl. Dekoder sciaga filmy ze wszystkich 3 kategorii, ale dostep do premier jest zablokowany. Zamowisz, to ci odblokuja.
 

clark_kent

New member
Stało się. Po wypowiedzeniu w lipcu umowy z Cyfrą+ (swoją droga chyba przewidziałem tą promocje "korzystna zamiana" :grin: ) od wczoraj jestem użytkownikiem N-ki.
Wczesniej kupiłem na allegro antenę 80-85 cm razem z konwerterem twin i koncentrykiem, koszt z przesyłka 122 zł. Po zmontowaniu anteny stwierdziłem z lekkim niepokojem, że konwerter w uchwycie się porusza tzn- można nim poruszac (przyblizac i oddalać) i jakiekolwiek dokręcenie śrubek nie pomaga. Mimo to wczoraj rozpakowałem nbox-recordera i podłaczyłem do nowozakupionej anteny. Problemów z masztem nie miałem ponieważ pozostał po poprzedniej antenie od cyfry.
Pomimo silnego wiatru, który nawiedził wczoraj wielkopolskę, odpowiednio ubrany i z obowiazkowym nakryciem głowy 8) udałem się na balkon aby zamontować nowozakupioną konstrukcję. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w miarę szybko udało mi sie znaleźć Hot birda, choć w pewym momencie miałem wrażenie że wiatr uniesie mnie razem z anteną poza barierki balkonu :D. No i po godzinie sprawdzania parametrów jakość-siła-ber udało mi się uzyskać w granicach 80% -siała i jakość oraz ber 1.0. Jak na takie warunki pogodowe to chyba nieźle :eek:k: ponadto później jak sprawdzałem to jakość dochodziła do 100%.
Nie wiem czy tak zawsze będzie ale zauważyłem że te paseczki skaczą co chwilę od 60-85% - czy spowodowane jet to pogodą? może ktos na forum mi odpowie. No i jeszcze jedno czy ten konwerter może być tak zamontowany, że mozna go ręcznie poruszac w uchwycie? bo na moje oko to powinno być stabilnie przymocowane. Felerny uchwyt? jak myślicie?
Po aktywacji czarnej skrzynki po ok. godzinie miałem włączone wszystkie programy oprócz jednego - Filmbox HD (a mam wykupiione dodatki) więc jesli nie bedzie go dzisiaj jak wrócę z pracy to dzwonię do BOK :hmm: .
Ogólne wrażenia? na pewno obraz o niebo lepszy niż przez zwykły dekoder cyfry+ (podpiety do tv sharp 37x20e). Jednak połaczenie HDMI nie jest chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem jeśli chodzi o N-kę bo na discovery i tvnie coś przerywało co jakiś czas. Dzisiaj poobserwuję inne kanały i wypróbuję złącze component dla porównania.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
Jeśli konwerter Ci się porusza to muszisz albo wymienić uchwyt co jest chyba nie opłacalne albo nakleić taśmę na konwerter gdy będziesz wiedział że masz go odealne ustawionego i mocno skręcić. Ja mam pytanie czy tak jak tu kolega wspomniał antena bo mam dwie 120 i 90 będzie lepsza 120 czy 90 do dwóch Twninów na HB i Astrę . Ta 120 to duży kolos jeśli ta mała podoła to czy jest sens stosować tę dużą-polska południowa
 

clark_kent

New member
manfred1 napisał:
Jeśli konwerter Ci się porusza to muszisz albo wymienić uchwyt co jest chyba nie opłacalne albo nakleić taśmę na konwerter gdy będziesz wiedział że masz go odealne ustawionego i mocno skręcić...

Własnie to zrobiłem wczoraj i jak zaczałem skręcac to się gwint w plastiku wyrobił i przekręca się śrubka 8) ale najlepsze jest to że sygnał mam ok, choć faktycznie może przez ten niestabilny konwerter na skali poziom jakości i siły sygnału skacze pomiedzy 65-85% . Chociaż miałem wczoraj przy mocnym wietrze i deszczu nawet 100% jakości przez kilka minut.
 

nagdob

Member
Bez reklam
manfred1 napisał:
Jeśli konwerter Ci się porusza to muszisz albo wymienić uchwyt co jest chyba nie opłacalne albo nakleić taśmę na konwerter gdy będziesz wiedział że masz go odealne ustawionego i mocno skręcić. Ja mam pytanie czy tak jak tu kolega wspomniał antena bo mam dwie 120 i 90 będzie lepsza 120 czy 90 do dwóch Twninów na HB i Astrę . Ta 120 to duży kolos jeśli ta mała podoła to czy jest sens stosować tę dużą-polska południowa

Myślę, że 120 będzie lepsza. Nic nie szkodzi, że jest większa, będzie dużo lepszy sygnał z obu satelit w niepogodne dni. Ja mam 120 i z zezów odbieram 5 satelit (oczywiście nie na n-boxie).
 

itf

New member
Witam,
ja też zostałem dzisiaj świeżakiem jeśli chodzi o posiadanie n-ki + recorder. Antenę mam jakąś tam 90cm i konwerter twin. Podłączyłem twina do recordera dwoma kablami o długości po 7,5 metra. No to dosyć krótki odcinek. Jednak zastanowiła mnie jedna rzecz. Na jednym złączu mam siłę 90% (stabilnie) i jakość skacze w granicach 86% do nawet 100%, a na drugim mam siłę 92% (stabilnie) i jakość 100% (stabilnie). W związku z tym mam pytanie czy to jest normalne żeby były takie różnice? Możliwe, że coś skopałem z kablami, ale raczej mało prawdopodobne, bo zawodowo zajmuję się montażem tego typu rzeczy. Znaczy nie satelit, ale powiedzmy to komunikacji bezprzewodowej wysokich częstotliwości ;), a więc złączki i koncentryki zakładam nagminnie :D
 

ProSiaczek

New member
Posiadam "biały" tuner i zastanawia mnie, że w trybie czuwania jest ciepły!!
Czy inni posiadacze białego tunera też tak macie czy jest to powód do reklamacji?
 

przemowroc

New member
Witam chciałbym się podzielić spostrzeżeniami po aktywacji n-recordera( antena 90 cm, konwerter quadro jakiś china). W ustawieniach anteny( siła 60-75%, jakość 58-68%), obraz podłączony do sharp 46xl2e po hdmi-żyleta zdecydowanie lepszy niż przy cyfra+ hd i nie tylko chodzi o ostrość ale także o kolory, po komponencie brzytwa i o dziwo także sprawdzałem po euro-super choć napewno nie tak dobrze jak po hdmi. Recorder chodzi "bosko" w porównaniu z wynalazkami cyfry, przełączanie kanałów oraz ergonomia pilota wielki plus. Jeden duży minus za dżwięk po hdmi. Np tvn nadaje w DD w rekorderze ustawienia włączone DD a tv mówi nieobsługiwany format audio. Trzeba na pilocie ręcznie przestawiać na zwykły stereo. Generalnie jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry