Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
Czołem,

Boksuję się z tym TV i ampli Onkyo TX-RZ830.
Szczegóły tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1517474-post423.html

Informacje od Netflixa jedno, z instrukcji Philipsa co innego, działanie sprzętu jeszcze inaczej (raz coś działa, raz nie...).
Ktoś opanował ten TV i apkę Netflix oraz Dolby Atmos w filmach, gdzie jest dźwięk w tym formacie i przekazywaniem tego do amplitunera?
Z góry dzięki za pomoc :)
 

bobtong

Member
Czołem,

Boksuję się z tym TV i ampli Onkyo TX-RZ830.
Szczegóły tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1517474-post423.html

Informacje od Netflixa jedno, z instrukcji Philipsa co innego, działanie sprzętu jeszcze inaczej (raz coś działa, raz nie...).
Ktoś opanował ten TV i apkę Netflix oraz Dolby Atmos w filmach, gdzie jest dźwięk w tym formacie i przekazywaniem tego do amplitunera?
Z góry dzięki za pomoc :)
Dźwięk w formacie Dolby atmos jest nie dostępny w tym modelu, max co wyciągniesz to Dolby 5.1.
Wejdź w opcje amplitunera następnie w zakładkę hardware i włącz HDMI cec rihd

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

marioking

Member
Pytanie za 100pkt, czy ktoś widział żeby ten Tv obsługiwał dolby atmos? Bo sprawdzałem u kolegi na oled samsunga w netflix u niego daje logo atmos, w naszym filu nie uświadczyłem tej ikony, wiec nie wiem jak ty chcesz uzyskać dolby atmoś gdy wedlug aplikacji w tv nie ma dolby atmos! Kwestia kto jest winny? nie chce wyjśc na zawistnego ale obstawiam ze philips znowu przyoszczedził... bo wiesz według nich passtrough to jest gdy u mnie na uhd playerze zapodaje dolby atmos odtwarzany na soundbarze podłączonym do tv... i błędnie interpretujesz że coś wychodzącego z tv podpada po to passthrough! Bo wtedy philips musiałby zainwestować w kodeki a to raczej nie jest prawdopodobne, bo ani netflix, ani youtoub z tv nie daje atmos....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model nie ma DA i jest bardzo wyraźnie napisane w specyfikacji.
Przy zakupie należy wyraźnie przeczytać instrukcję lub dopytać na portalu albo w sklepie.
 

marioking

Member
Czołem,

Boksuję się z tym TV i ampli Onkyo TX-RZ830.
Szczegóły tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1517474-post423.html

Informacje od Netflixa jedno, z instrukcji Philipsa co innego, działanie sprzętu jeszcze inaczej (raz coś działa, raz nie...).
Ktoś opanował ten TV i apkę Netflix oraz Dolby Atmos w filmach, gdzie jest dźwięk w tym formacie i przekazywaniem tego do amplitunera?
Z góry dzięki za pomoc :)


Jeśli chcesz uświadczyć dolby atmos w netflix musisz poszukac przystawki box, ale nie te najtansze, raz czy dwa tylko czytałem o jakims który wspiera DA, bo właśnie to trochę kosztuje 500-600 ale pewnie nie tego się spodziewałes kupujac TV za ~7000.... Też w wielu aspektach założyłem że TV będzie jednak trochę "rozwijany" jak u innych producentów, dlatego nie zdecydowałem się na najtańszy model. Niestety w philipsie to sie okazało kiepską inwestycją, szkoda że nie wybrałem samsunga, lepiej bym wyszedł :(
 

Master-78

Member
Czołem,

@KiKi - w sklepie/markecie sprzedawcy wcisną prawie każdy kit ;-)
Po prawdzie na kartonie i specyfikacji nie ma info o Dolby Atmos, ale w samej instrukcji do tego telewizora taki zapis JEST:

Ustawienia wyjścia cyfrowego
Ustawienia wyjścia cyfrowego są dostępne dla
sygnału dźwięku ze złącza optycznego i HDMI ARC.
Format wyjścia cyfrowego
 Ustawienia > Wszystkie
ustawienia > Dźwięk > Zaawansowane > Format
wyjścia cyfrowego.
Można skonfigurować wyjściowy sygnał audio
telewizora zgodnie z możliwościami przetwarzania
dźwięku przez zestaw kina domowego.
• Stereo (nieskompresowany): Jeśli twoje urządzenia
audio nie są wyposażone w funkcję dekodowania
dźwięku wielokanałowego, wybierz, aby przesyłać
tylko materiały stereo do urządzeń audio.
• Wielokanałowy: Wybierz, aby przesyłać dźwięki 5.1
(skompresowany sygnał dźwięku wielokanałowego)
do urządzeń audio.
• Wielokanałowy (obejście): Wybierz, aby przesyłać
dźwięk Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio
lub zestawu kina domowego.
- Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
funkcję Dolby Atmos.

- Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie
wyłączone podczas strumieniowania zawartości
Dolby Digital Plus.

Zatem wszystkie warunki winny być spełnione dla przekazywania dźwięku Dolby ATMOS.

W Onkyo widzę - zależnie od wybranej ścieżki audio w plikach testowych z Dolby Atmos / Dolby Digital Plus / Dolby Digital - czy Archos zainstalowany na tym Philipsie, czy też wewnętrzny odtwarzacz ('Media') Philipsa przesyła aktualnie sygnał Dolby Atmos, czy tylko Dolby Digital Plus, czy np. tylko Dolby Digital.
To gdzie tutaj jest pies pogrzebany? Na którym etapie ten temat się krzaczy z Netflix'em?
Jeśli wieczorem zostanie mi chwila czasu, to odezwę się do Ciebie z prośbą o kontakt do 'Marka' - może będzie w stanie to nieco wyjaśnić :)
 

darekgra

Member
Natflix potrzebuje urządzenia które dekoduje atmos a później go prześle do ampli, Philips tego nie zrobi bo nie posiada możliwości dekodowania atmos. Z opisu wynika że może go jedynie przesłać/przekazać przez HDMI do ampli w formacie DD+.
 

marioking

Member
Teraz widać jak głupi szczegół i drobna oszczedność psuje uzytkowanie sprzętu, a przeciez rzekomo to nowoczesny TV 4k no że też producent popisał się taką oszczednością zeby pozbawić go w sumie kluczowego ficzera jaki wiąże się z odtwarzaniem UHD, szczerze to po prostu wtopa...



Właśnie kiki, w instrukcji jasno wszystko opisane, tak jak widzisz po przykładzie.... bardzo jasno... Kupujesz "nowoczesny" i nietani sprzęt a dostajesz dziurawego bubla.. Sam to przegapiłem, bo ciężko wypatrzeć wszystko co powinno być poprzez brak wspomnienia w specyfikacji co jest.... Szczerze po fakcie to szczeka mi opadła, bo kolega w dwa lata starszym samsung który kupił 1,5k taniej ma dolby atmos w netflix!!!
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Dekoder Dolby atmos w TV to w sumie nowość która została wprowadzona przez LG nie spełna 2 lata temu więc nie ma się co dziwić że nie ma jej w modelu pus8102 który nie ma licencji na dolby vision. Założenie firmy Philips było takie że firma będzie kożystać z darmowego HDR10 + i nie będzie kupować licencji od dolby, a że sytuacja się zmieniła na 2019 rok a nasz model i tak nie będzie mieć nawet HDR10+ to już nasz problem. Przypomnę że sony, Samsung oraz Panasonic też nie mają dolby atmos, za to tv LG nawet te w cenie 3000 tyś złotych dekoder posiadają.
Na pocieszenie napiszę że dolby atmos w LG jest kompresowane tylko z dolby digital + a nie z dolby true HD które będzie możliwe dopiero w portach HDMI 2.1 do tego port będzie musiał posiadać kanał zwrotny eARC.


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

gasio

New member
Natflix potrzebuje urządzenia które dekoduje atmos a później go prześle do ampli, Philips tego nie zrobi bo nie posiada możliwości dekodowania atmos. Z opisu wynika że może go jedynie przesłać/przekazać przez HDMI do ampli w formacie DD+.

Nieprawda. Nie ma Atmos tylko dlatego, że Netflix go nie udostępnił dla Android TV poza jakaś serią Sony z 2018, telewizorami LG, Xboxem i Windows 10. Jak Netflix udostępni to będzie działać.
 

darekgra

Member
naprawdę :) telewizory LG i konsola xbox mają android TV?:)
to powiedz mi jak Netfliks ma udostępnić Atmos na sprzęcie który tego formatu nie obsługuje, nie ma fizycznie takiego dekodera?
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Nieprawda. Nie ma Atmos tylko dlatego, że Netflix go nie udostępnił dla Android TV poza jakaś serią Sony z 2018, telewizorami LG, Xboxem i Windows 10. Jak Netflix udostępni to będzie działać.
Nie ma takiej możliwości jeżeli sprzęt który posiadasz nie obsługuje atmos. Na razie tylko lg, Xbox i chyba NVIDIA shield ale co do tego ostatniego nie jestem pewien

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
Wszystko się zgadza, jeszcze raz otwórz twój pierwszy link i ze zrozumieniem przeczytaj punkt trzeci.
Ten Philips nie jest urządzeniem które obsługuje dźwięk Atmos, dlatego nie ma i nie będzie go na liście wspieranych urządzeń, a znając aktualizacje Philipsa produktów które wypuścił już ma rynek to takiego nigdy nie dostanie.
Pozatym nie w ścieżce DD+ tylko za pomocą kodeka DD+ w ścieżce dźwiękowej.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
To że nie jest w stanie go zdekodować i odtworzyć.
Czy Ty sądzisz że każdy sprzęt który posiada DD+ może odtworzyć Atmos? Atmos jest wstecznie kompatybilny z DD+ a nie odwrotnie.
Z instrukcji wynika jedynie że jeśli dostanie strumień Atmos to potrafi go przesłać do innego urządzenia odtwarzającego.
Ciekawe czy w ogóle ta wzmiana w instrukcji o Atmos nie jest omyłką pisarska, ponieważ w danych katalogowych jest mowa o posiadanych dekoderach Dolby Audio(DD i DD+) i DTS HD, lecz w trybie obejścia jest to mozliwe
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Co masz na myśli pisząc, że ten TV nie jest urządzeniem które obsługuje dźwięk Atmos?


Może koledze chodzi o to że to nie netflix zapewnia atmos w TV tylko napierw producent musi wysupłac pare groszy na licencje i kodeki a jak sprzęt będzie kompatybilny to wtedy dopiero coś zalezy od Netflixa by stwierdzić że sprzęt jest kompatybilny....


A że TV nie obsługuje atmos to chyba jest jasne, bo skoro żadna treść z media playera, youtube, czy skadkolwiek nie jest w stanie zagrac atmos to chyba znaczy że TV nie obsługuje... I to uważam za grande bo nie to kupiłem kombajn multimedialny, z systemem android by przez zaniedbanie producenta nie móc odtwarzac tego dzwieku, jeszcze po zakupie systemu dzwieku z dolby atmos! A Tv jest kluczowy bo to on własnie odtwarza takiego netflixa, youtube, czy media player i co mam kupowacteraz dodatkowo przystawke za kilkaset złotych bo tv za 7000 nie ma w sumie takiego drobiazgu!
 

darekgra

Member
Niestety takie realia, teraz księgowi decydują co jest a czego niema. I nie jest to tylko w philips lecz w większości marek. Np. gro tv nie ma nawet podstawowego DTS.
 

gasio

New member
To że nie jest w stanie go zdekodować i odtworzyć.
Tylko czy musi go potrafić dekodować? urządzenia wspierające Atmos na Netflix: Windows 10, Xbox, Apple TV4k - żadne z nich nie potrafi zdekodować Atmos, ale każde potrafi przesłać bitstream do zewnętrznego urządzenia, np. amplitunera czy soundbara, który potrafi zdekodować.
 
Do góry