Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

gustdelf

Member
Po wizycie u znajomego w weekend zapytałem czy robił aktualizację - okazało się że nie.
Jakie zdziwienie kiedy na niebieskiej planszy ukazała się ciemna plama u góry (raczej to kurz gdyż czyszczenie matrycy nic nie pomogło) oraz 2 "skurczybyki" które się tam dostały - jeden jest całkiem sporych rozmiarów - znajomy ma to zgłosić na serwis - zobaczymy jaka będzie odpowiedź ?
W normalnym użytkowaniu (czytaj : nie na statycznych obrazach) tego jakoś nie widać ale jednak świadomość jest już zupełnie inna !
U mnie bez takich problemów.
Oto fotki dla potwierdzenia :
View attachment 16980
View attachment 16978
View attachment 16979
View attachment 16977
View attachment 16976

Co by potwierdzało, to co wyklepali na infolini, że znają problem, według mnie robaki nalazły gdzieś u nich. Znam te robaki bynajmniej nie z TV ale wiem ,że kiedy się pojawiają to obsiadają różne miejsca w domu, trudno je przegapić mimo, że są małe. Może gdyby był tylko jeden ale 6?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy tylko ten TV ma taki problem z tymi robakami?
Co to w ogóle jest?

Jak masz trochę czasu to poczytaj o innych TV jakie u nich są "kwiatki".
Wyjątek nie czyni reguły i oby te które tutaj się pojawiły (chyba 2szt.) były tylko pojedynczymi egzemplarzami z całej produkcji z takim defektem.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Nie zadałem tego pytania żeby "dowalić" filipsowi :) po prostu jestem ciekawy, bo to juz któryś wpis o tych robakach. Skąd to się bierze, co to w ogóle jest?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie zadałem tego pytania żeby "dowalić" filipsowi :) po prostu jestem ciekawy, bo to juz któryś wpis o tych robakach. Skąd to się bierze, co to w ogóle jest?

Dokładnie 2 egzemplarz tutaj na forum o ile dobrze pamiętam.

Na tym forum jest grono fanboyow tej marki i będą go bronić rękami i nogami.

Jak na każdym forum i każdej marki - nikt go tu nie broni - każdy opisuje swoje spostrzeżenia : jedni (a jest ich zdecydowana większość) dobre a inni złe - jak wszędzie (właśnie przed chwilą poczytałem jak to Sony ładnie skopało ostatnią aktualizację w serii XF - można ? można ! )

Dla mnie największym minusem tego TV jest brak zwrotnego BT i czasem zapomni że ma podpięty pod HDMI zestaw KD i nie poda mu sygnału na ampli :razz: ale to bardzo rzadko.
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Dokładnie 2 egzemplarz tutaj na forum o ile dobrze pamiętam.



Jak na każdym forum i każdej marki - nikt go tu nie broni - każdy opisuje swoje spostrzeżenia : jedni (a jest ich zdecydowana większość) dobre a inni złe - jak wszędzie (właśnie przed chwilą poczytałem jak to Sony ładnie skopało ostatnią aktualizację w serii XF - można ? można ! )

Dla mnie największym minusem tego TV jest brak zwrotnego BT i czasem zapomni że ma podpięty pod HDMI zestaw KD i nie poda mu sygnału na ampli :razz: ale to bardzo rzadko.
A co zepsuli w Sony?
Aktualizowałem tv w zeszłym tygodniu i nie zauważyłem aby było coś nie tak.
Z chęcią to sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Orientuje się ktoś czy planowany jest wogóle jakiś następca 8102? Mam tu na myśli Direct Led od Philipsa.

Na chwilę obecną cisza w eterze. Jest tylko informacja o jednym modelu z 2019 roku (źródło: toengel.net). W tym roku wypuścili więcej OLEDów więc jak będą dobre ceny paneli OLED to utrzymają ten trend i grono tych TV może się powiększyć. Nie mniej jednak chciałbym zobaczyć jakiś FALD 65/75 cali w dobrej cenie :)
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Po tygodniu testowania po aktualizacji i moich zabiegach "pieszczenia" matrycy nadal jest perfect. Prawie zerowy banding, ledwo widzialny przy meczach. Jedyny mankament - tv nadal nie trzyma ustawien trybu "dzien" po przejsciu z trybu "noc". Konkretnie chodzi o podswietlenie matrycy. Na noc mam 20 na dzien 40. Musze dac suwak gora lub dol by wzmocnil podswietlenie do 40 po przejsciu na tryb "dzien". Ale to jest pikus (Pan pikus). Najwieksza balaczka byl banding ktory teraz jest minimalny tak jak w wersji ...240... ktora tak chwalilem tutaj. Poki co...jakby to powiedzial kiler..."jest git".
 
Do góry