Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

szybal

Banned
Nie wkleił się:(
 

Attachments

  • Screenshot_20180410-172303.jpg
    Screenshot_20180410-172303.jpg
    8,4 KB · Wyś: 64

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście po przeczytaniu opinii stwierdzam że to jedna i ta sama osoba - nie trzeba być za bardzo rozgarniętym aby tego nie zauwazyc.
Ciekawi mnie jedno ? Po co komu chce się to pisać w kółko to samo ? Nie starczy jedna opinia ?
No ale są ludzie i ludziska.
 

szybal

Banned
Prawda jest taka że kupując z tym śmiesznym pakietem, od znanego naciągacza z Olsztyna,dostajesz rozpakowany TV (bardzo możliwe że jakiś zwrot lub po-testowy).Kalibracja którą dostajesz jest "guano" warta bo robi ją jakiś "janusz " ,który nie posiada podstawowej wiedzy jak należy proces kalibracji przeprowadzić (nie posiada kompetencji ani certyfikatów potwierdzających umiejętności).A plamy i zakurzone matryce to norma w Philipsach, na forach w całej Europie jest pełno przypadków więc załóż okulary bo chyba ślepy jesteś ....

A to następny wpis z Ceneo który obraża nas prawdziwych użytkowników jak i Kikiego też nie twój wasz ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Proponuję założyć nowe wątki : jeden o zadowolonych z tego modelu a drugi o tych odmiennie patrzących na ten TV - każdy będzie robił wpisy w odpowiednim dziale i nie będzie kłótni ! Osobiście to śmiać mi się chce z tego :hihi:
Mam świetny TV i to jest najważniejsze :eek:k:
 

DzaceQ

Banned
Zaczynam myśleć, że to forum nie jest do końca obiektywne mój post w odpowiedzi do użytkownika szybal został usunięty. Nie może być tak, że zostaje wywołany do tablicy, odpowiadam na domysły, insynuacje w moim kierunku a post zostaje skasowany!
Moderacje proszę o racjonalne podejście do sprawy a nie wybieranie mniej wygodnych postów i ich usuwanie albo kasujemy wszystko albo nic.
To nie ja zacząłem dyskusje nie na temat tylko szanowny Pan szybal.

Post skasowany poniżej nie pozwolę by ktoś kierował jakieś nie prawdziwe informacje w moim kierunku.

"Widzę kolego że ostro Cię fantazja ponosi, mój komentarz jest jako ostatni gdy wskazałes mi taką możliwość za co dziękuję. Nick wszędzie mam jeden i pod takim też się podpisuje ale może zacznijmy od innej sprawy tak jak wspomniał kolega wyżej. Pozytywne opinie wypisujesz właśnie tam Ty pod innymi nickami a wiesz po czym wnoszę? A no po tym, że wskazujesz tam test na hdtv, również po tym, że posądzasz tam kogoś, że ma takie samo IP ze mną***próbowałeś tego samego! Kolejna rzecz wychwalasz tam tak samo ten model jak tutaj jest to widoczne gołym okiem te same teksty.
Bardzo mi przykro ale Twoja marna prowokacja nie udała się, mająca na celu oczerniać moja osobę.***
Ludzie inteligentni na to się nie nabiorą.***
PS - nie rób z siebie Bóg wie kogo, że ktoś by miał Twój nick podbierać. Żenada!"
 

jarswi

New member
Witam
Panowie zrobiliście śmietnik z tematu - zamiast opinii i porad to albo natchnieni piewcy lub pokrzywdzeni przez los antagoniści. Popieram Ataszka - skończcie zaśmiecać tematy - dublowanie opinii negatywnych lub pozytywnych przez te same osoby co najmniej deprecjonizuje forum - czuję się jak na jarmarku trolli. Przeglądam ten temat dosyć często licząc na rzeczowe porady a teraz coraz ich mniej.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
@SEBOL74
Jak tam wspomniana przecież Ciebie sprawa bandingu?

witaj. dzk za zainteresowanie. Bardziej widoczny po aktualizacji do najnowszej wersji. Nie wiem w czym problem bo to jest kwestia nierownomiernego podswietlenia matrycy. Co dziwne w materialach 4K tego nie widac. Tylko przy ogladaniu cyfrowki. Ale tez nie na kazdym kanale. Moze tez to zalezec od sygnalu danej stacji. Jednakze producent odradza "masowanie" bo moze to doprowadzic do uszkodzenia matrycy i wtedy gwarancje szlag trafi. Bede obserwowac. Pozdr.
 

DzaceQ

Banned
witaj. dzk za zainteresowanie. Bardziej widoczny po aktualizacji do najnowszej wersji. Nie wiem w czym problem bo to jest kwestia nierownomiernego podswietlenia matrycy. Co dziwne w materialach 4K tego nie widac. Tylko przy ogladaniu cyfrowki. Ale tez nie na kazdym kanale. Moze tez to zalezec od sygnalu danej stacji. Jednakze producent odradza "masowanie" bo moze to doprowadzic do uszkodzenia matrycy i wtedy gwarancje szlag trafi. Bede obserwowac. Pozdr.
Kurcze pytałem właśnie o to bo u mnie również po aktualizacji zauważam ten problem :-( dokładnie tak jak go opisujesz. Wydaje mi się, że na wcześniejszej wersji systemu nie było to tak widoczne.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Kurcze pytałem właśnie o to bo u mnie również po aktualizacji zauważam ten problem :-( dokładnie tak jak go opisujesz. Wydaje mi się, że na wcześniejszej wersji systemu nie było to tak widoczne.

Dokladnie. Moze trzeba poczekac do nastepnej aktualizacji. Ale ktos tu pisal juz ze po aktualizacji ma lepszy obraz (chyba Ataszek) ale nie wiem dokladnie w czym sie polepszyl (ostrosc, kontrast, mniejszy banding? itp.).
Prosba do tych forumowiczow co maja podobny problem zeby sie wypowiedzieli w tym temacie.
Tylko prosze nie pisac w stylu...ja mam idealny model, ech i ach i super. To pytanie kieruje do tych co maja odczucia ze po aktualizacji jest troche gorzej z obrazem.

Aha i jeszcze netfix...jest strasznie ciemny obraz. Nawet materialy w HDR - ciemnica nawet przy ustwieniach MAX. Producent powiedzial ze pracuje nad poprawa Netflixa. Ale od slow do czynow...dluga droga.

Pozdr.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak to ja pisałem.
U mnie same plusy po aktualizacji :
- brak prawie bandingu - jest albo w bardzo małym stopniu
- matryca bardzo dobrze doświetlona - wcześniej jedno miejsce w okolicy środka miało dziwne przebarwienia
- kolory
- nasycenie
- brak szarpania krawędzi np. koszulek zawodników w meczu przy szybkim ruchu
To chyba tyle - ja jestem bardzo zadowolony z aktualizacji.
TV bez kalibracji profesjonalnej - 90% tryb NOC , 10% DZIEŃ
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Ponowię pytanie sprzed jakiegoś czasu, bo niestety nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć.
Czy ktoś korzysta w tym telewizorze z modułu cam i mógłby się podzielić wrażeniami? Mam kablówkę i już tak się przyzwyczaiłem do braku dekodera, że nie wyobrażam sobie powrotu do niego. Wiem że jakiś czas temu Philipsy niespecjalnie dobrze współpracowały z modułem (długie przełączanie kanałów itp.). Muszę przyznać że w moim obecnym Samsungu KS7000 i poprzednio w Sony (ostatnia generacja przed androidem) funkcjonuje to bardzo dobrze.

Będę wdzięczny za uwagi.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tak to ja pisałem.
U mnie same plusy po aktualizacji :
- brak prawie bandingu - jest albo w bardzo małym stopniu
- matryca bardzo dobrze doświetlona - wcześniej jedno miejsce w okolicy środka miało dziwne przebarwienia
- kolory
- nasycenie
- brak szarpania krawędzi np. koszulek zawodników w meczu przy szybkim ruchu
To chyba tyle - ja jestem bardzo zadowolony z aktualizacji.
TV bez kalibracji profesjonalnej - 90% tryb NOC , 10% DZIEŃ

Czesc. Dzieki za przydatne uwagi.
Co do podswietlenia (kontrast glowny) - widzialem na U tube kalibracje w modelach "siostrzanych" Filipka ze na "NOC" powinno sie dac mniej (od 10-40%) zas w dzien duzo wiecej. Nie razi cie w oczy podswietlenie 90% przy ciemnym pomieszczeniu?? Bo mi przy 40% czasem razi.
Ja mam ustawione w obecnej chwili : NOC 10%, czasami do max 40%, zas w dzien od 50% do max 70%.
Ciekaw jestem twojej opinii. A moze KIKI sie wypowie jakie najlepsze ustawienie w nocy i w dzien? Z gory dzieki.

A tak marginesie - tez nie mam profesjonalnej kalibracji i tez jest dobrze.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ponowię pytanie sprzed jakiegoś czasu, bo niestety nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć.
Czy ktoś korzysta w tym telewizorze z modułu cam i mógłby się podzielić wrażeniami? Mam kablówkę i już tak się przyzwyczaiłem do braku dekodera, że nie wyobrażam sobie powrotu do niego. Wiem że jakiś czas temu Philipsy niespecjalnie dobrze współpracowały z modułem (długie przełączanie kanałów itp.). Muszę przyznać że w moim obecnym Samsungu KS7000 i poprzednio w Sony (ostatnia generacja przed androidem) funkcjonuje to bardzo dobrze.

Będę wdzięczny za uwagi.

czesc. Ja uzywam karty CAM od Multimedia. Faktycznie na poczatku mialem ogromny problem (tez pytalem tu - bez odpowiedzi).
Ciagle mialem komunikat "kanal zaszyfrowany". Nawet juz chcieli mi zabrac TV w ramach reklamacji gniazda CI+. Prawie za kazdym razem po wlaczeniu TV musialem wyciagac i wkladac karte ponownie. Balem sie oddac tv do sprawdzenia tego problemu w serwisie bo nie bylem pewien w jakiej "formie" wroci matryca (np. rysy, zabrudzenia itp). Ostatnim ratunkiem byly 2 kroki: 1) twardy reset (wyjecie wtyczki z gniazdka) 2) zainstalowanie calego systemu od zera z włożoną kartą CAM. Poki co (od okolo miesiaca) problem zniknal. Programy odpalaja od razu po wlaczeniu TV.

A tak na marginesie. Tez sobie narazie nie wyobrazam dekodera zamiast karty. Poza tym czytalem ze sygnal z karty jest duzo lepszy niz z dekodera gdyz sygnal z karty tv sam sobie dekoduje i to daje lepszy efekt. Tak czytalem. moze to nieprawda ale faktycznie u mnie duzo lepszy obraz idzie z karty niz byl z dekodera.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Jeśli chodzi o "kanał zaszyfrowany" to u mnie w Samsungu KS7000 też czasem po wybraniu kanału pojawia się taki komunikat, ale w 99% przypadków po 2-3 sekundach kanał normalnie się odpala.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czesc. Dzieki za przydatne uwagi.
Co do podswietlenia (kontrast glowny) - widzialem na U tube kalibracje w modelach "siostrzanych" Filipka ze na "NOC" powinno sie dac mniej (od 10-40%) zas w dzien duzo wiecej. Nie razi cie w oczy podswietlenie 90% przy ciemnym pomieszczeniu?? Bo mi przy 40% czasem razi.
Ja mam ustawione w obecnej chwili : NOC 10%, czasami do max 40%, zas w dzien od 50% do max 70%.
Ciekaw jestem twojej opinii. A moze KIKI sie wypowie jakie najlepsze ustawienie w nocy i w dzien? Z gory dzieki.

A tak marginesie - tez nie mam profesjonalnej kalibracji i tez jest dobrze.

Nie pamiętam wartości na jaką mam ustawione - dosyć dawno to robiłem - ustawiałem wszystko po swoje "oko" - wieczorem sprawdzę i mogę podać.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Teraz tak jeszcze raz czytam i chyba źle zrozumiałeś :p 90% czasu oglądam w trybie NOC a 10% w trybie DZIEŃ.
Kontrast mam ustawiony na 50 w trybie noc a 90 w trybie dzień - oczywiście dochodzą jeszcze inne ustawienia które mają wpływ na dobry obraz :p
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Teraz tak jeszcze raz czytam i chyba źle zrozumiałeś :p 90% czasu oglądam w trybie NOC a 10% w trybie DZIEŃ.
Kontrast mam ustawiony na 50 w trybie noc a 90 w trybie dzień - oczywiście dochodzą jeszcze inne ustawienia które mają wpływ na dobry obraz :p

no moze zle zrozumialem ale niejasno napisales poprzednio. A jakie ustawienia masz na mysli w celu poprawy obrazu? jak masz redukcja szumow , mpg i ruch? Ja redukcja szumow na min, mpg - wylacz albo min. ruch: film dla filmow a do meczow osobisty: natural motion - min, clear motion - max.
 
Do góry