Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DrLiveAct

Member
Kiki przesłał mi jakiś losowy pdf z przeprowadzonej przez niego kalibracji. Skąd taki wniosek?
Efekt wprowadzenia ustawień to masakra, praktycznie brak zielonego i czerwonego koloru... i ogólna szarość. Ponadto wprowadzając kalibrację kolorów wszystkie ustawienia były wcześniej na 0 - co dowodzi, że telewizor nie był kalibrowany w ogóle.

Mam ustawienia kalibracyjne od Kikiego i wszystko było OK do momentu wczorajszej aktualizacji do najnowszego oprogramowania. Brak kolorów jak wyżej opisane . Zatem problem stanowi najnowsze niestety oprogramowanie :/. Obraz szarzeje w oczach w momencie wpisywania wartości 'nasyceń kolorów' ( te wartości są ujemne i kompletnie zabijają paletę barw) wcześniej wszystko było w porządku.

Można jakoś wrócić do starego softu?:cry:

Mam ten sam problem jeśli chodzi o kalibracje, już myślałem, że może się nie znam, może gdybym oglądał z HDMI 1 obraz z blue ray byłoby ok ale po Twoim poście wiem, że coś jest nie tak. Po pierwsze miałem u siebie dwa różne tv bo jeden był uszkodzony, po drugie wydruk z ustawieniami do obu przyzedł taki sam, po trzecie wprowadzając do tv ustawienia z tych wydruków wychodzą bzdury, czerwony całkiem znika, np koszulki graczy barcelony zamiast niebiesko czerwone sa niebiesko brązowe itp. generalnie nie da sie tego oglądać. Ja się poddałem wprowadziłem swoje ustawienia a wydruki z kalibracji leża w szufladzie.

P.S.

u mnie kłódki są otwarte
Robiłeś aktualizację ?

A U mnie mecz.


Jaką masz wersje oprogramowania?
Masz kalibrację od Kikiego?
 

DrLiveAct

Member
cześć
Wpisywałeś ponownie ustawienia kalibracyjne ?


Jak wpisuję wartości kolorów w Nasyceniu
to obraz w TV robi się jak życie za PRL'u :|
 
Ostatnia edycja:

hugon2

New member
ja mam to samo na ustawieniach kikiego. pomaga przełączenie źródła na chwilę - np. zmiana z netflixa na antene tv. obraz znowu się psuje po włączeniu hdr, albo zmianie na inne ustawienia (np z isf noc, na isf dzień - potem jak się wróci do isf noc z ustawieniami kiekiego to obraz popsuty). ustawienia fabryczne i reinstalacja tv nie pomogła. mam tak od samego początku i problem występował w 2 egzemplarzach tego TV które miałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna kalibracja , nigdy nie było robiona do HDR i nigdy nie będzie.
HDR to sztuczny twór , nigdy go nie popierałem i nie popieram.
żadna kalibracja nigdy u nas nie będzie robiona pod HDR który prawdopodobnie ja wejdzie FRC - padnie podobnie jak 3D.
Proszę nie korzystać przy HDR z kalibracji - bo ona nigdy nie była do tego celu proponowana. Jeśli ktoś chce może zawsze zamówić oddzielna kalibrację pod HDR i kosztuje to jedynie 1000 zł .
 

darek86

New member
Żadna kalibracja , nigdy nie było robiona do HDR i nigdy nie będzie.
HDR to sztuczny twór , nigdy go nie popierałem i nie popieram.
żadna kalibracja nigdy u nas nie będzie robiona pod HDR który prawdopodobnie ja wejdzie FRC - padnie podobnie jak 3D.
Proszę nie korzystać przy HDR z kalibracji - bo ona nigdy nie była do tego celu proponowana. Jeśli ktoś chce może zawsze zamówić oddzielna kalibrację pod HDR i kosztuje to jedynie 1000 zł .

1) Wiadomo, że kalibracja po HDR to osobna sprawa i osobny koszt.

2) HDR nie jest niczym sztucznym. SDR różnica w jasności na obrazie to tylko 80cd/m2. W HDR to są gigantyczne wartości, które widzi ludzkie oko na co dzień i których i tak współczesne TV jeszcze nie oferują. Ja rozumiem, że możesz nie lubić i może Ci się HDR nie podobać. Ale samo HDR nie jest sztuczne, takie opinie to brednie(chyba że mylisz to z fotograficznym HDR). Sztuczne może być podbijanie jasności przez twórców filmów, ale sama technologia dobrze użyta działa świetnie i zwiększa naturalność obrazu i takie są fakty. Obraz wtedy wygląda bardziej jak ten na który patrzysz przez okno i który był filmowany.

Dla entuzjastów HDR polecam serial Godless na Netflix, tam właśnie te efekty widać świetnie i są dobrze użyte. :)

Łopatologicznie wytłumaczone jest to tu:
HDR - wszystko, co powinieneś wiedzieć o high dynamic range
 

Greymir

New member
HDR jest sztuczny w fotografii w tym sensie, że nie korzystając z obróbki ciężko jest taki efekt osiągnąć. Poza tym składając ujęcie z kilku osobnych zdjęć, bardzo ciężko jest zrobić tak, żeby nie wyglądało to sztucznie albo tak realnie jak widzi to nasze oko. Są od tego specjaliści i pozostała reszta która robi kicz.

Jeszcze rzeki wody upłyną zanim każdy z nas będzie miał tv o takich możliwościach :) aczkolwiek bardzo temu kibicuje :)
 

hugon2

New member
mi nie chodziło o kalibracje ustawien dla HDR, tylko o popsucie normalnego obrazu po chwilowym przełączeniu na HDR. obraz staje się wyblakły po powrocie do oglądania materiałów nie HDR. mam nawet nagrany filmik jak to wygląda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłem na wielu prezentacja dziennikarskich na świecie.
Były porównywane hdr i bez i wszyscy się chyba zmówili bo wybierali obraz ten bez HDR jako lepszy.
Zostaję ze swoją oceną .
 

darek86

New member
Byłem na wielu prezentacja dziennikarskich na świecie.
Były porównywane hdr i bez i wszyscy się chyba zmówili bo wybierali obraz ten bez HDR jako lepszy.
Zostaję ze swoją oceną .
Ocenę możesz mieć jaka chcesz przecież, możesz nie lubić HDR, uważać że jest brzydki i woleć sdr. Inni konserwatywni też. Nie wierzę, że "wszyscy" wolą bez hdr. Sam miałem tv sdr, teraz też mam materiały z hdr i bez. A oglądam naprawdę dużo. I jak dla mnie HDR to rewelacja (w przeciwieństwie do 3D). Moi wszyscy znajomi twierdzą to samo.
No i twierdzenie, że HDR jest nienaturalny to po prostu stwierdzenie jak to, że ziemia jest płaska. [emoji6]

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Juz pisalem wczesniej ze sprawnie dzialajacy HDR daje duzo radochy. Pisze z doswiadczenia. Pisalem tez ze wsparcie HDR podnosi cene produktu dlatego konsumenci maja prawo oczekiwac fajnych efektow z tego "pseudo" i sztucznego dodatku.
Mam juz gdzies jak to to dziala na NF bo faktycznie wiekszosc tam filmow jest w zlej jakosci (poza HD). Mnie martwi ze skonczyla sie u mnie "zyleta" w materialach UHD na YT po aktualizacji. Ale zastanawia mnie jedna rzecz po zakupie 50pus6262. Jak to mozliwe ze ten "najbiedniejszy" model wspiera HDR w YT a taki premium 8102 nie?
 
Do góry