Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Robsto

Member
Juz pisalem wczesniej ze sprawnie dzialajacy HDR daje duzo radochy. Pisze z doswiadczenia. Pisalem tez ze wsparcie HDR podnosi cene produktu dlatego konsumenci maja prawo oczekiwac fajnych efektow z tego "pseudo" i sztucznego dodatku.
Mam juz gdzies jak to to dziala na NF bo faktycznie wiekszosc tam filmow jest w zlej jakosci (poza HD). Mnie martwi ze skonczyla sie u mnie "zyleta" w materialach UHD na YT po aktualizacji. Ale zastanawia mnie jedna rzecz po zakupie 50pus6262. Jak to mozliwe ze ten "najbiedniejszy" model wspiera HDR w YT a taki premium 8102 nie?


Jestem po aktualizacji - co prawda nie sprawdzałem na YT, ale na NF i dzisiejsze mecze w 4k są super ( na NF jest ciemno chwilami - ale w większości efekt wow - jest). Zaczyna mnie martwić jakość obrazu w Twoim tv.
Mój z kolei wciąż odpala się o 4 rano :(
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie ty widziales w opcjach YT wybor rozdzielczosci?? Po prostu wyszukujesz materialy w 4K.
Ale jak masz wersje YT gdzie w ustawieniach jest "wybor rozdzielczosci" to z checia zainstaluje. podziel sie.

Wybór rozdzielczości jest po lewej stronie pod paskiem nawigacji...
Jeżeli masz szybkie łącze materiał z automatu powinien odpalić w najwyższej rozdzielczości. Czyli 4K.
U góry pokazuje pod opisem wyświetlanego filmiku jaka w danym momencie jest odtwarzana jakość.

Ja mam neta 25mb, w pierwszej fazie 4k pokazuje mi HD.. po kilku sekundach wskakuje na wspomniane 4K.
 

accu

New member
Bez reklam
czy to oznacza ze mozna sie spodziewac nowej aktualizacji? Pozdr.

Witam uprzejmie,

Tak jak napisałem , jest to zapowiedź .
Przypuszczam , że na IFA 2018 Berlin(31.08-05.09) będzie to ogłoszone ,
a później aktualizacja oprogramowania
zostanie wydana .

BTW , to są tylko moje przypuszczenia .
Firma TP Vision podejmie decyzję w tej sprawie i o tym poinformuje .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wybór rozdzielczości jest po lewej stronie pod paskiem nawigacji...
Jeżeli masz szybkie łącze materiał z automatu powinien odpalić w najwyższej rozdzielczości. Czyli 4K.
U góry pokazuje pod opisem wyświetlanego filmiku jaka w danym momencie jest odtwarzana jakość.

Ja mam neta 25mb, w pierwszej fazie 4k pokazuje mi HD.. po kilku sekundach wskakuje na wspomniane 4K.




Czesc. dzk ale o tych ustawieniach to ja wiedzialem. Przedstawiam na zdjeciach. Nie mowie ze obraz jest do d..y ale nie jest tak mega ostry jak przed aktualizacja. Wczesniej jak podszedlem na odleglosc nosa to bylo widac kazdy szczegol a teraz troche bardziej rozmyty. Z reszta juz sam nie wiem, moze mam za duze wymagania. A czy u was tez zacinaja niektore materialy? i jeszcze jedno - na YT 4K jakie macie glownie ustawienia? bo ja daje "film" i wszystkie ulepszacze, ostrosc na Off i "0". Moze powinienem troche podrasowac obraz? Choc zawsze mialem te same ustawienia i bylo git.
 
Ostatnia edycja:

darek86

New member
O ile zdjęcia mogą to pokazać, obraz wygląda na ok... Może to efekt placebo, a może któreś z ustawień jednak się zmieniły...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
O ile zdjęcia mogą to pokazać, obraz wygląda na ok... Może to efekt placebo, a może któreś z ustawień jednak się zmieniły...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka




Jeszcze 2 zdjecia z YT 4K "film trailer 4K". Ale tym razem zdjecia zrobione na dwoch modelach. 8102 i 6262. na obu to samo. totalna kaszana. Wczesniej byla zyleta na zwiastunach 4K. Wiec to nie jest chyba wina TV tylko samej aplikacji?? Sprawdzcie u siebie prosze.
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze 2 zdjecia z YT 4K "film trailer 4K". Ale tym razem zdjecia zrobione na dwoch modelach. 8102 i 6262. na obu to samo. totalna kaszana. Wczesniej byla zyleta na zwiastunach 4K. Wiec to nie jest chyba wina TV tylko samej aplikacji?? Sprawdzcie u siebie prosze.

Faktycznie po ostatniej aktualizacji zauważyłem spadek jakości obrazu... Tak jakby jaśniej się wydawało i bardziej mdłe kolory.
Z Youtube korzystam na Nvidia Shield i po aktualizacji do Oreo śmiga OK. W TV wgl nie korzystam, ale z rana obadam i dam znać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś siedziałem przy trzech egzemplarzach 65PUS8102 i nie ma żadnego ziarna.
Sprawdzałem z DVBT, z HDD, z pendrive, YT, Vavoo.Coś robisz chyba źle.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dziś siedziałem przy trzech egzemplarzach 65PUS8102 i nie ma żadnego ziarna.
Sprawdzałem z DVBT, z HDD, z pendrive, YT, Vavoo.Coś robisz chyba źle.


To mnie KIKI oswiec. Co robie nie tak. Wszystkie ustawienia tv takie same od paru miesiecy, aplikacji tez. To moze kabel glowny antenowy nie tak ? - ale tv cyfrowa odbiera fajnie. Sygnal i jakos netu tez ponad przecietna norme. Wiec co jest nie tak wg ciebie? Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Neta masz po Wi-Fi czy kablem po LAN ?
Sebol, zrób tak:
- na PC zainstaluj 4K video downloader,
- wybierz plik na YT, np. Peru
https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&t=5s
- w opcjach wybierz mkv (tylko w mkv pokażą się 4K, w mp4 ich nie ma !!!)
- programem Mediainfo sprawdź parametry pliku. Najnowsza wersja pokazuje już czy jest HDR (!).
- nagraj na pena i zagraj na TV. Opisz co widzisz. Porównaj z tym co odtwarzasz z YT.
Podaję taką procedurę bo wtedy masz pewność, że TV odtwarza natywne 4K.


uwaga:
na YT często zdarza się, że tytuł nie jest zgodny z parametrami pliku.
Jeszcze nie znalazłem żadnego z HDR. Jak ktoś ma HDR na YT to proszę o zalinkowanie.
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie po ostatniej aktualizacji zauważyłem spadek jakości obrazu... Tak jakby jaśniej się wydawało i bardziej mdłe kolory.
Z Youtube korzystam na Nvidia Shield i po aktualizacji do Oreo śmiga OK. W TV wgl nie korzystam, ale z rana obadam i dam znać...

Sprawdziłem. Youtube działa bez zarzutów.
Material 4K obraz gitara!
 

DrLiveAct

Member
Nowa aktualizacja mocno "zabija" jakość obrazu jaką prezentował ten model :roll:
Nie jest to kwestia pogody , łącza czy jakości sygnału (Telewizor jako monitor w moim przypadku)
Tu nawet nie chodzi o 4k/YT/HDR w ale "zwykłe" FHD kuleje
Brak pazura/ostrości od razu rzuca się w oczy , ustawienia kalibracyjne od Kikiego straciły swoją moc :(

Teraz pytanie czy idzie wrócić do starszej wersji oprogramowania? :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

darek86

New member
To mnie KIKI oswiec. Co robie nie tak. Wszystkie ustawienia tv takie same od paru miesiecy, aplikacji tez. To moze kabel glowny antenowy nie tak ? - ale tv cyfrowa odbiera fajnie. Sygnal i jakos netu tez ponad przecietna norme. Wiec co jest nie tak wg ciebie? Pozdr.

A pórbowałeś przywrócić fabryczne ustawienia np. trybu film? Jest tak samo? Jak z materiału z pendrive będziesz mieć taką kaszanę, to jak dla mnie serwis. U mnie takie problemy nie występują.
 
Do góry