Pierwsza recenzja nowej ST50

Monaro

New member
W instrukcji jest napisane,ze tv obsługuje dyski sformatowane w standardzie
FAT16,FAT32,exFAT. Musisz sformatować dysk na komputerze na exFAT jesli chcesz,żeby działały pliki większe, niż 4GB.
Po za tym u mnie jest napisane obsługa dysków 160GB-3TB. Dysk 2.5 calowy
działa bez zasilania dodatkowego.Dysk 3.5 calowy musi mieć osobne zasilanie.
 

juzeff

New member
[FONT=&quot]Od soboty jestem posiadaczem P42ST50. Podstawowe pytanie: nie ma u mnie w ustawieniach zaawansowanych pozycji menu typu Balans bieli i 24p Smooth Film. Czy je się jakoś odblokowuje?[/FONT]
[FONT=&quot]Pytanie drugie: nie działa mi dysk przenośny (2,5 cala, 500GB) - w ogóle się nie odpala, czy to na dwóch, czy na jednym kabelku. W kompie chodzi podłączony na jeden kabelek. Pendrive chodzi bez zarzutu. Czy to jakaś usterka portu, czy taki urok?[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
 

chrobry

New member
Ponawiam pytanie. Czy też macie tak, że podłączjąc dysk z filmami, tv pokazuje wszystkie katalogi i pod katalogi w katalogu głównym ?
 

rafaello99

New member
W instrukcji jest napisane,ze tv obsługuje dyski sformatowane w standardzie
FAT16,FAT32,exFAT. Musisz sformatować dysk na komputerze na exFAT jesli chcesz,żeby działały pliki większe, niż 4GB.
Po za tym u mnie jest napisane obsługa dysków 160GB-3TB. Dysk 2.5 calowy
działa bez zasilania dodatkowego.Dysk 3.5 calowy musi mieć osobne zasilanie.

Dodam, że dysk sformatowany w NTFS też działa, więc nie ma problemu z plikami powyżej 4GB.
 

digitalus

Banned
Bardzo czesto powodem braku komunikacji z dyskiem jest zbyt dlugi lub kiepskiej jakosci kabel ktory laczy telewizor i dysk twardy.Jesli to mozliwe to trzeba wymienic na krotszy.
Google
przyklad
Miałem ten sam objaw z dyskiem WD Passport 320 2.5" NTFS.
Nie wiem dlaczego, ale pomogła zmiana kabla USB na inny, który był krótszy i brzydszy.
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Ma 15cm - specjalnie taki wziąłem :p
Telewizor dysk widzi, jest jego nazwa (Samsung Portable S2), ale nic nie można zrobić. Nawet sformatować go pod telewizorem.
Dodam jeszcze raz, że na kompie i starej plazmie LG działa bez problemu.

Chyba się pożegnam z 42ST50 na rzecz innego TV..
 

panaskanic

New member
Dzięki za wszystkie opinie. Namierzam optymalną cenę i kupuję. W MediaExpert jest obecnie za ok. 3800. Będzie można na miejscu sprawdzić czy nie buczy.
Pozdrawiam.
 

juzeff

New member
Ponawiam pytanie, jak uzyskać w menu zaawansowanych ustawień obrazu opcję regulacji balansu bieli? Pokazałbym to na zdjęciu, ale nie mogę wklejać linków, ani załączyć pliku jpg.
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Dysk padł zupełnie. Po sformatowaniu go ani telewizory go nie odtwarzają (sprawdzałem na 4 w MM) ani nawet komputer. Co za pech! Kolejny wydatek mnie czeka.

Rozumiem, że na pewno działają dyski nawet w NTFS? Niech ktoś to potwierdzi ostatecznie bo muszę coś kupić. Jak to jest z USB 3.0? Zadziała? Bo teraz tylko takie produkują.
 

maciej31

New member
Nie mam przenosnego dysku, ale moje pendrive'y sformatowane w NTFS działają bezproblemowo, za to wbudowany odtwarzacz delikatnie mówiąc jest mało ergonomiczny.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: otóż czarne napisy przesuwające się poziomo na białym tle ( na kanałach HD ) smużą...pomaga uruchomienie IFC
"Smużenie" mozna również zaobserwować w trakcie meczu w piłkę nożną ( tylko HD )
 

kuras90

New member
dysk USB 3.0 w NTFS zadziała. Sam używam i działa bez problemu
posiadam WD My Book Essential 1TB USB 3.0

a co do tego ziarna, sprawdzałem na wszystkich 3 HDMI bez sygnału i żadnego ziarna nie widziałem
 

tomala26

New member
Tak wygląda u mnie czarne tło w menu Xtremera MK1. Wczesniej mailem starego LCD i czegos takiego nie było...
dropbox.com/s/mv7i5eukwzteh13/2013-01-18%2021.54.15.jpg

mam model 50st50 i taka kasza jest niezależnie od tego czy puszcze jakis filmik czy siedzę w menu.

Zauważyłem iż taka zielonkawa kasza jest w bardzo wielu przypadkach również gdy oglądam coś normalnie z TV przez dekoder. Czasami czarny obraz jest czarny a czasami jest taki jak na zdjęciu.

Byłem zobaczyć taką samą jak i inne plazmy w Media i z bliska również czarny obraz nie był czarny tylko wyświetlana była zielonkawa kaszka.

Co jeszcze zauważyłem przez jakieś 2 tygodnie używania ? a więc :
Podczas skoków narciarskich, głównie w jednym momencie gdy robią powtórkę wybicia zawodnika obraz/tło bardzo mruga.

Kolejna sprawa to w bardzo jasnych scenach słychać "czasami" głośne buczenie TV. Jakby zaczął pobierać 2x tyle prądu i wszystkie transformatory zaczynały się smażyć ;)

Trzecia sprawa taka prozaiczna to ramka tego telewizora strasznie zbiera kurz, praktycznie codziennie trzeba ją przecierać ;)

Następna sprawa to odtwarzanie filmów po sieci. Na dziesięć filmów szczęść się wcale nie uruchomiło, a te które uruchomiłem nie dało się przewinąć, wstrzymać. Gdy tylko to zrobiłem TV zamykał film z błędem. Dodam jeszcze, że połączenie po kablu.

Wielu rzeczy jeszcze nie sprawdziłem więc się nie wypowiadam.
 

digitalus

Banned
Migajace kropki sa widoczne z malej odleglosci . W cx3e tez sa widoczne, po pewnym czasie beda znacznie mniej widoczne . Takie male kropeczki sa tez widoczne w plazmie LG i samsung .Nie jest to wada
W linku nizej informacja o migajacych kropeczkach i problemach z odtwarzaniem plikow.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/81130-pierwsza-recenzja-nowej-st50-90.html
na youtube jest nawet film , dzis ogladalem i ktos tam obserwuje migajace kropki w plazmie przez lupe:)
Kolega wymienil tylko wady a zalet nie ma zadnych?.Dziwne
Niektore osoby moga zauwazyc migotanie . Nie dostrzegam migotania w plazmie.
Jesli chodzi natmiast o buczenie to masz dobry sluch.Nie slyszalem buczenia ale inne osoby slysza buczenie w lcd i plazmie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Tomala26, podobnie jest u mnie tylko że na HDMI 1 i 2 oraz jak USB 1 czyta filmy z pena lub Hdd , cholera co to za komedia? Panowie jak z tym DTS jeżeli sygnał idzie z HDMI od Blu Ray LG BD-550 do TV a potem optykiem z Panasa do dekodera , dlaczego jest tylko stereo ?
 

Monaro

New member
Ja tam żadnych kropek nie widzę. Jasność ustawiona na 0.Tv posiadam jakiś już czas dokładnie model 42 calowy i mogę Wam napisać,że tv potrzebuję dobrej jakości sygnał źródłowy,żeby móc pokazać swoją jakość. Nie jakieś tam lipne tvp1 hd itp. tylko najlepiej film blu ray lub choćby 1280x720P. Waże żeby był wysoki bitrate nie mniej jak 6mb/sec. Tak sobie oglądam i nadziwić się nie mogę jak to Panasonic zrobił wielki błąd,że wyprodukował tak świetny model tv za tak niską cenę.
Po zapowiedzi na rok 2013 widać zdali sobie z tego sprawę i już nie popełnią tego samego błędu. Na amerykańskiej stronie widać model ST60 leci klasę w dół i przypomina wyglądem słabszy model UT. Może się mylę, ale wygląd ST60 wskazuję,że ten model ląduje klasę niżej w hierarchii.
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Ok sprecyzuję to wygląda jak białe kropeczki w grupach migające i poruszajace się delikatnie , i tak na całej powierzchni , na HDMI 3 tego NIE MA jest absolutna czerń , wkurza mnie to bo jak film jest z pasami to te cholery są widoczne z pół metra w ciemnym pokoju bardzo dobrze(np. na filmach DVD) z 2 metrów tak jak oglądam tego juz nie widzę ale niesmak i tak jest .
 

Monaro

New member
Skoro nie ma na HDMI 3 to sprawdz jakie tam masz ustawienia i porownaj je z ustawieniami na HDMI 1,2. Kazde wyjscie typu HDMI1,2,3, USB itd. moze miec odrebne ustawienia. Moze ktos bawil sie pilotem i cos namieszal.
 
Do góry