Pierwsza recenzja nowej ST50

Robert73

Member
Ustawienia są takie same Prawdziwe Kino dla wszystkich HDMI , te "robaczki " nie występuja np. jak się wyświetla menu np. doookoła znaku HDMI w lewym górnym rogu jest ciemna otoczka tworząca prostokąt a wokół niej " robaczki".
 

slimak

New member
Bez reklam
Ustawienia są takie same Prawdziwe Kino dla wszystkich HDMI
Ale na HDMI 3 masz <=0, a na HDMI 1 i 2
Robert73 napisał:
jasność +1 lub +2

Zamiast marudzić od dwóch dni ustaw prawidłowo jasność i gammę. Tak jak napisał @Monaro

Panowie jak z tym DTS jeżeli sygnał idzie z HDMI od Blu Ray LG BD-550 do TV a potem optykiem z Panasa do dekodera , dlaczego jest tylko stereo ?

Bo tak sobie wymyślili twórcy standardu HDMI (HDCP).
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP


.
 
Ostatnia edycja:

yellowlabel

New member
Jeśli chodzi o zielone "robaczki" to też je mam - ale tylko tam gdzie jest podłączone źródło sygnału (np na HDMI 1 gdzie mam ps3) ale już na pozostałych wejściach tego nie ma :)
 

Robert73

Member
Gamma ma 2.2 dla wszystkich wejść , jasność nic nie zmienia, ten efekt jest dla 1 i 2 bez podłączonego sygnału i z sygnałem , w dzień tego nie widać tylko jak jest bardzo ciemno w pokoju , z tym DTS tak podejrzewałem, bo właśnie przejrzałem instrukcje i tam jest o tym mowa , juz zamówiłem coaxial do LG :)
 

yellowlabel

New member
Co nie zmienia faktu, że ja w swoim ST mam zupełnie inne menu i nie mam takich opcji jak są pokazane tam (np kontrast jest u nich do 100, u nas tylko do 60).

W ogóle te wszystkie ustawienia są super, ale do filmu BR oglądanego przy zgaszonym świetle. Przydałyby się jakieś do codziennego oglądania telewizji.
 
Ostatnia edycja:

warebel

New member
digitalus, czy ty w ogole miales ten TV 'w rekach'?

Tez zakuopilem ST50 65 cali, ale juz teraz wiadomo o co chodzi, bo przynajmniej ze zrozumieniem poczytalem zagraniczne fora, a ty tu niby pomagasz, a nie wiesz o co chodzi. Ten TV na USA i EU maja zupelnie inne menu zaawansowane, w ogole to chyba delikatnie inne modele niestety i na EU wersji nie ma tylu zaawansowanych ustawien, nawet w trybie PRAWDZIWE KINO, gdzie juz sie pojawiaja, ale zapewne jest to jakies 3/4 tego, co mozna ustawiac w modelu z USA.

Dodatkowo napisze obiektywnie ze:

- buczenie jest slyszalne na bialych i jasnych scenach, ale do przezycia
- obraz w intelligence frame creation przyspiesza czasem, co wyklucza ogladanie sportu
- bez tej opcji natomiast pojawiaja sie plamy na ludzkich twarzach przy szybkiej akcji, irytujace na maxa!
- migotanie niestety tez mozna zauwazyc, jesli sie skupimy, szczegolnie przy jasniejszych ustawieniach TV.

plamki zielone na czarnym sa widoczne tylko z bardzo bliska, wiec to zupelnie nie przeszkadza.

Czyli generalnie niestety jest wiele minusow, teraz tym bardziej ciekawi mnie jak sie sprawuje model VT50 w porownaniu do ST50.

Co mnie jeszcze bardzo denerwuje to fakt taki, ze nie mozna sobie zapisac ustawien uzytkownika, co oczywiscie w modelach z USA jest mozliwe... To tez jest bardzo bez sensu, jesli np mamy podpiete 5 urzadzen przez jeden amplituner, a chcialoby sie miec inne ustawienia obrazu dla kazdego urzadzenia.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Napisalem ze posiadam ten telewizor?
Dlatego zaapytalem sie w poscie wyzej czy menu zaawansowane ustawienia ekranu sa takie same.
Na amerykanskiej stronie napisano ze ustawienia pasuja do kazdego modelu st50.
Ustawienia dla modelu st50 np model europejski TX-P65ST50 sa w linku nizej.Oczywiscie takie ustawienia to indywidualna sprawa uzytkownika telewizora , nie kazdemu moga sie podobac.
Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Panasonic ST50 : Présentation, test & CR, réglages
 
Ostatnia edycja:

LukaszMa

New member
Panasonic TC-P55ST50 Picture Settings and Calibrations - TC-P50ST50, TC-P60ST50, TC-P65ST50
mi osobiście nie podobają sie ustawienia z tej strony obraz jest troche przekolorowany i czerwonego jest za duzo .A ustawienia z francuskiej strony w trybie true cinema kolory sa prawie identyczne jak w trybie normal Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Panasonic ST50 : Présentation, test & CR, réglages .Nie podam tylko które to były bo jest tam kilka podanych a nie mam tv po reką. Dalem tylko kolor ogólny o dwa oczka wyżej.Mi osobiście odpowiadają .Jak mi sie uda to wrzuce te ustawienia
 

joten52

New member
W czerwcu 2012 przypadkiem przeczytałem, że w Euromedia czy jakoś tak - mają promocję i wszystkie TV idą w dół. Wlazłem i była jedyna plazma. Właśnie akurat 50ST50. Stał za 4749 PLN, ale gościu spuścił jeszcze o 5 stów, więc się skończyło na 4250. Miałem akurat nowego (niespełna rocznego) Samsunga LCD z netem, ale się podjarałem i wziąłem tą plazmę. Samsunga sprzedałem teściowej, akurat była potrzebowska, bo wyłączali analogówkę. Dołożył jeszcze kabel przeciwprzepięciowy, jakieś pianki i darmowy transport. Takim sposobem mam to o czym tu czytam i zastanawiam się, nad czym tak bijecie pianę? Jaka czerń? Jakie buczenie? Jakie wypalanie? Telewizor jest jakbym przez okno patrzył. Gdzie czarne tam czarne, nic nie burczy, 3D działa że chce się ręka łapać. A wy miauczycie, płaczecie, przepychacie się... Fe...
 

holokosz

New member
tutaj nie chodzi o ziarno w filmie , tylko że na dwóch wejściach nawet bez podłączonego sygnału jest "szum" a na hdmi 3 czysto, na c3e u rodziców jest czarny obraz bez zakłóceń na obu hdmi, wygląda to jak małe szare kropki na całym ekranie z 50 cm w całkowitej ciemności jest mocno zauważalne. Oglądam w trybie prawdziwe kino ( wszystkie dopalacze wyłączone , ostrość +4 , kontrast 37-38 , jasność +1 lub +2 ), ale nic nie daje zmiana trybu obrazu , dalej ten efekt wystepuję , co ciekawe na usb 1 tez tak jest , to zaczyna być irytujące .
potwierdzam - u mnie występuje to zjawisko ale tylko na hdmi 1.
 

yellowlabel

New member
Nie wiem jak u was, ale wydaje mi się, że im dłużej ten telewizor chodzi, to prezentuje lepszy obraz.

Kwestia bieli - rozwiązana prawie całkowicie. Nie wali po oczach, ale zachowuje wszelkie szczegóły obrazu a przecież o to chodzi! Nie chcemy mieć przecież "przepałów". Sądzę, że histogram pokazałby tutaj prawidłowe wartości, mieszczące się w normach. Tak samo nie zauważyłem żadnej aberracji chromatycznej, która gdzieś tutaj się przewinąła. Nie sugerowałem się ciemnymi ustawieniami z nalotem żółci, które są tutaj wstawianie a ustawiłem pod siebie. Może kolory nie są zgodne z takimi po kalibracji , ale obraz mi pasuje :) Zimny odcień barw (dla mnie) dużo zmienia. Nawet nie musiałem dużego kontrastu ustawiać (33 bodajże).

Psioczyłem, psioczyłem ale jest ok :)
Ustawiłem koło siebie PT353 od LG i ST50 - różnica klas zauważalna nawet dla mojego kota. Może jakieś niedoróbki ma - ale powiedzmy sobie szczerze. Jest to druga po UT plazma w hierarchii. Gdyby była tak dobra jak VT czy GT to nie miałaby racji bytu.

edit:
Czy wiecie czy jest możliwość tak ustawinia GUIDE'a, aby był wyświetlany na programie telewizyjnym a nie go "wyłączał"? W LG jest tak, że jest to nałożona półprzeźroczysta nakładka i nadal można oglądać kanał no i go słyszeć. W Panasie jest jakoś tak dziwnie.

I co z tymi napisami? Mam film w mp4 + napisy w SRT. Nie ma w ogóle opcji w TV aby je jakoś włączyć..
 
Ostatnia edycja:

tomala26

New member
Tak wygląda u mnie czarne tło w menu Xtremera MK1. Wczesniej mailem starego LCD i czegos takiego nie było...
dropbox.com/s/mv7i5eukwzteh13/2013-01-18%2021.54.15.jpg

.

Mały update odnośnie powyższego problemu. Sprawdziłem na innej Plazmie takiej czteroletniej i ta kasza również występuje, czyli jest to problem raczej po stronie Xtreamera niezależnie od wykorzystanego złącza HDMI.
 

spooky

New member
digitalus, czy ty w ogole miales ten TV 'w rekach'?

Tez zakuopilem ST50 65 cali, ale juz teraz wiadomo o co chodzi, bo przynajmniej ze zrozumieniem poczytalem zagraniczne fora, a ty tu niby pomagasz, a nie wiesz o co chodzi. Ten TV na USA i EU maja zupelnie inne menu zaawansowane, w ogole to chyba delikatnie inne modele niestety i na EU wersji nie ma tylu zaawansowanych ustawien, nawet w trybie PRAWDZIWE KINO, gdzie juz sie pojawiaja, ale zapewne jest to jakies 3/4 tego, co mozna ustawiac w modelu z USA.

Dodatkowo napisze obiektywnie ze:

- buczenie jest slyszalne na bialych i jasnych scenach, ale do przezycia
- obraz w intelligence frame creation przyspiesza czasem, co wyklucza ogladanie sportu
- bez tej opcji natomiast pojawiaja sie plamy na ludzkich twarzach przy szybkiej akcji, irytujace na maxa!
- migotanie niestety tez mozna zauwazyc, jesli sie skupimy, szczegolnie przy jasniejszych ustawieniach TV.

plamki zielone na czarnym sa widoczne tylko z bardzo bliska, wiec to zupelnie nie przeszkadza.

Czyli generalnie niestety jest wiele minusow, teraz tym bardziej ciekawi mnie jak sie sprawuje model VT50 w porownaniu do ST50.

Co mnie jeszcze bardzo denerwuje to fakt taki, ze nie mozna sobie zapisac ustawien uzytkownika, co oczywiscie w modelach z USA jest mozliwe... To tez jest bardzo bez sensu, jesli np mamy podpiete 5 urzadzen przez jeden amplituner, a chcialoby sie miec inne ustawienia obrazu dla kazdego urzadzenia.

...no tak,tak...Przeczytałeś fora ze zrozumieniem, hmm...
Zapomniałeś dodać, że wtyczkę w USA dają inną niż w EU.
Ale,ale... tak około 90% rzeczy ma inną specyfikację w USA niż w EU!
Co to ma do rzeczy,że w wersji EU TV jest 3/4 tego co w wersji USA? I nie można zapisać ustawień?

Wiem! Przeprowadzę się tam dla kupna tego TV :)

A TAK POWAŻNIE ZASTANAWIAM SIĘ CO WNOSI TWÓJ POST - MOŻE CHCIAŁEŚ POWIEDZIEĆ ŻE DOBRZE ZNASZ ANGIELSKI,I MASZ PODPIĘTE 5 URZĄDZEŃ POD JEDEN AMPLITUNER...

Ja nie jestem raczej ślepy i głuchy, więc:

- za chińskiego boga buczenia nie słyszę żebym pękł - sprawdziłem dziś o 3 w nocy w absolutnej ciszy po raz pięćdziesiąty chyba

- za drugiego chińśkiego nie widzę żebym pękł przyspieszania w IFC a sport bardzo dobrze się ogląda

- za trzeciego nie widzę plam na twarzach - chyba z pół dnia sprawdzałem

- za czwartego żebym pękł nie widzę migotania - kolejne pół dnia

- a zielone plamki wkurzają mnie niesamowicie i widzę je nawet z 2m

Tylko uwaga - ja ma 50-tkę nie 65-tkę - być może tu jest pies pogrzebany?

"Wiele minusów".....KHMMM, MOŻE MASZ WERSJĘ Z USA ?KAŻDY TV MA MINUSY I PLUSY.

Dla mnie minusy są w postaci :

okrojenia złącz na przykład(choć są przejściówki)
nieruchoma podstawa
za blisko krawędzi wyjścia HDMI - można obejść bo są "łamane kable"
zielone kropki

i to generalnie wszystko;

obraz i cena/jakość - bez zarzutu.

Znam wiele lepszych TV od tego"naszego", będącego przedmiotem wątku, lecz są one droższe.


Nie rozumiem ludzi którzy piszą takie posty jak w/w cytowany....:blagam:


Widziały gały co brały , mnie nikt nie zmuszał sam sobie taki wybrałem, nie zauważyłem zielonych kropek w sklepie , a byłem tam kilka razy, to teraz je mam, i to mój problem.:bober:
Oglądam z 3,5 m i jest ok.

A jak Ci się mr warebel nie podoba TV to oddaj go i tyle:) Ewentualnie zamień na inny .

p.s.
Oj, mam wrażenie, że to właśnie TY nie posiadasz tego TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry