Pierwsza recenzja nowej ST50

AdamiakAdam

New member
Jakie okulary 3D polecacie kupić do tego telewizora? Czy Samsung SSG-4100GB będzie odpowiednim zakupem? Jak z obrazem?

Jeszcze jedna sprawa. Używa ktoś w TV serwisu YouTube? Nie wiem czy to wina mojego łącza ale tną się filmy HD, standardowe SD działają jak nalezy. Te same filmy na komputerze chodzą płynnie i szybko się buforują a na TV się zacinają mimo iż to to samo łącze. Ktoś już chyba pisał o tym w tym wątku. Mam 2MB/s. Może ktoś ma szybsze łącze i moze to sprawdzić ?

Ja mam ok 25 Mb/s i śmiga jak należy.
 

biegu86

Member
I jeszcze raz. DAJCIE CZAS plaźmie, niech sobie spokojnie pogra. Na pewno obraz nabierze jakości i nastąpią duże zmiany na plus !

Ok dzięki za nadzieje, bo sklep nie chciał mi wymienić telewizora, dostałem informację że tak ma być. Mam nadzieję że będzie lepiej.

Ktoś pytał gdzie słyszałem że plazmy mają stać w transporcie w pozycji pionowej: Kiedyś jak byłem pracownikiem w saturnie na dziale Tv na szkoleniach nam to wpajano, chodziło o to że podobno jak leży w złej pozycji to po włączeniu może się coś wypalić. Ale tak jak mówię, sprawdzałem i nic się nie stało, więc nie wiem co o tym myśleć. Jednak lepiej nie próbować w domu bo sklep pewnie takiej reklamacji nie przyjmie.
 

buzero

New member
bylem wczoraj w MM i ogladalem na zywo ten TV - jakosc sygnalu - standardowy program puszczany na tv PANASA przez producenta i szczerze nie powalil mnie ten obraz - wrecz powiem ze w PFL 5507 jest zdecydowanie ladniejszy... zmienialem tryby wyswietlania na wszystkie sposoby i niestety nadal obraz zdecydowanie odbiegal od porownywanego PHILA; poza tym nawet jak dzwonilem dO panasa to po opowiedzeniu moich potrzeb pani mowi dla pana tylko led nie zadna plazma; poza tym jesli kobieta z serwisu ktorej mowilem ze ok 2 h dziennie idzie tvn a ona ze do roku wypali mi sie w miejscu loga tlo - i to nie bedzie podlegac reklamacji bo plazma jest do ogladania kina domowego i filmow nie do gier i sportu... jak bardzo duzo ogladam ligi angielskiej to tam podobnie w miejscu wyniku moze sie wypalic miejsce wyniku - masakra wracam do PHILA...
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Z tym wypalaniem to bzdury do kwadratu, ale co do pfl55xx to po prostu wolisz bardziej sztuczny, "oczojebny" obraz. Bo taki ma wlasnie philips. W tym wypadku faktycznie plazma nie jest dla ciebie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT540
 

SULIx

Member
menu ST50

Dzisiaj porównywałem demo reklamowe słabej jakości w MediaM - LG50PM680S,Sam PS51E530 i Panas TX-P50ST50.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie płynność ruchu w LG. Stał tuż obok Panasa i dokładnie tak samo jak Panas eliminował efekt judder .LG perfekcyjnie pokazywał ujęcie przesuwanej kamery po pionowych elementach obrazu. Niestety bardzo jestem zaskoczony na minus w zasadzie dot. wszystkich Panasów /równiez lcd/. Najsłabszy systemem redukcji szumu. Tylko Panasy szumiały poprzecznymi pasami na tym samym reklamowym sygnale MM. Sprawdzałem ustawienia 50ST50 nic nie dało się z tym zrobić. Dodatkowo Panas gorzej sprawdził się w jednym statycznym ujęciu typu drobna krata. Cały obraz falował na spodniej kratownicy jakiejś reklamowanej pralki... Najgorzej z eliminacją judder radzi sobie oczywiście Samsung. Panas jak wiemy najlepiej w czerni. Jednak te szumy w Panasie... A już miałem wpakować się ST50 ... Muszę to jeszcze przemyśleć.
Oświećcie mnie bo wejście w menu ST50 daje ograniczoną możliwość regulacji obrazu. Jest możliwość głębszych edycji.ST50 można w ogóle kalibrować ?
 

chrobry

New member
Dzisiaj porównywałem demo reklamowe słabej jakości w MediaM - LG50PM680S,Sam PS51E530 i Panas TX-P50ST50.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie płynność ruchu w LG. Stał tuż obok Panasa i dokładnie tak samo jak Panas eliminował efekt judder .LG perfekcyjnie pokazywał ujęcie przesuwanej kamery po pionowych elementach obrazu. Niestety bardzo jestem zaskoczony na minus w zasadzie dot. wszystkich Panasów /równiez lcd/. Najsłabszy systemem redukcji szumu. Tylko Panasy szumiały poprzecznymi pasami na tym samym reklamowym sygnale MM. Sprawdzałem ustawienia 50ST50 nic nie dało się z tym zrobić. Dodatkowo Panas gorzej sprawdził się w jednym statycznym ujęciu typu drobna krata. Cały obraz falował na spodniej kratownicy jakiejś reklamowanej pralki... Najgorzej z eliminacją judder radzi sobie oczywiście Samsung. Panas jak wiemy najlepiej w czerni. Jednak te szumy w Panasie... A już miałem wpakować się ST50 ... Muszę to jeszcze przemyśleć.
Oświećcie mnie bo wejście w menu ST50 daje ograniczoną możliwość regulacji obrazu. Jest możliwość głębszych edycji.ST50 można w ogóle kalibrować ?

Tak sie zastanawiam co masz na myśli pisząc szum ? Zawsze wydawało mi się, że szum to przypadłość sygnału analogowego. Chyba, że tam puszczają właśnie taki sygnał ?
Pozatym wiele razy juz było pisane, że porównywanie TV w sklepach jest bez sensu. Mi tez w sklepie ST50 się nie podobał bo miał np. szarą biel. Jak oglądam u kumpla starego panasa plazme to obraz bajka.
 

SULIx

Member
Porównywanie w sklepie ma olbrzymi sens jak się wie co jest do porównania. Wystarczy też podpiąc każdy oceniany tv do elementarnego testu zgranego np. na DVD jak tutaj
TVblink.com HDTV Downloads
A szumy to nic innego jak zakłócenia. Zdarzają się na analogu i na cyfrowej linii. Wszystkie Panasy "szumiały" sobie poprzecznymi paskami. Inne tv innych marek tego nie miały. Tv nie zawsze odbiera idealnie czysty sygnał. A Panasy zwyczajnie się tu rozkraczyły.
 
Ostatnia edycja:

chrobry

New member
Porównywanie w sklepie ma olbrzymi sens jak się wie co jest do porównania. Wystarczy też podpiąc każdy oceniany tv do elementarnego testu zgranego np. na DVD jak tutaj
TVblink.com HDTV Downloads
A szumy to nic innego jak zakłócenia. Zdarzają się na analogu i na cyfrowej linii. Wszystkie Panasy "szumiały" sobie poprzecznymi paskami. Inne tv innych marek tego nie miały. Tv nie zawsze odbiera idealnie czysty sygnał. A Panasy zwyczajnie się tu rozkraczyły.

Ty tak na serio ?
 

SULIx

Member
Tylko ostatni 3 raz powtórzę dla lepszego zrozumienia. Na danym tym samym sygnale nie ważne z jakiego źródła i jakiej jakości WSZYSTKIE Panasy w sklepie szumiały poprzecznymi paskami. Tylko Panasy. Inne tv działały bez tych zakłóceń.
To, że u kogoś nic nie szumi na dobrym sygnale nie znaczy, że Panasonic przoduje w systemach anty zakłóceniowych. Gdybym nie zobaczył nie uwierzyłbym.Amen.
 

Mariucho

New member
Witam..Ja także posiadam starą plazme 37PV80 i zainteresowany jestem zmianą na 50ST50..Stara plazma służy mi już 4 lata i jest cały czas rewelacyjna..Mam pytanie do TomekGlob..czytam to forum i mam wrażenie że Panas wypuścił jakiegoś strasznego babola..czy po dłuższym czasie możesz stwierdzić że ST50 jest gorszy,porównywalny lub lepszy od starej serii??Ty także posiadałeś PV80 wiec napewno bedziesz mógł obiektywnie je porównać..a i jeszcze jedno pytanie..oglądam moją 37-kę z odległości 3,5-4 metrów..czy wielkość 50cali nie bedzie zbyt duża?..dodam ze 37 na dzien dzisiejszy wydaje mi sie za mała i to jest główny powód potrzeby zmiany na nowy,wiekszy TV.dzieki z góry za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
Ja oglądam 65 cali z 2,8 m i jest bomba :D i po 3 dniach sie przyzwyczaiłem do wielkości więc kup większy jak masz możliwość bo potem i tak powiesz gdy kupisz że te 50 cali wydają sie jakieś takie małe ;)
 

TomekGlog

New member
Witam..Ja także posiadam starą plazme 37PV80 i zainteresowany jestem zmianą na 50ST50..Stara plazma służy mi już 4 lata i jest cały czas rewelacyjna..Mam pytanie do TomekGlob..czytam to forum i mam wrażenie że Panas wypuścił jakiegoś strasznego babola..czy po dłuższym czasie możesz stwierdzić że ST50 jest gorszy,porównywalny lub lepszy od starej serii??Ty także posiadałeś PV80 wiec napewno bedziesz mógł obiektywnie je porównać..a i jeszcze jedno pytanie..oglądam moją 37-kę z odległości 3,5-4 metrów..czy wielkość 50cali nie bedzie zbyt duża?..dodam ze 37 na dzien dzisiejszy wydaje mi sie za mała i to jest główny powód potrzeby zmiany na nowy,wiekszy TV.dzieki z góry za odpowiedź

Ja także oglądam swój telewizor z odległości 3,5m. Śmiało możesz brać 50 cali lub nawet 55 jak Ci budżet pozwoli. Ja mam 18m2 i oglądam telewizor z 3,5m i 50 cali jest dla mnie idealny. Wcześniej miałem 42 cale i po dodaniu tych 8 cali różnica w wielkości jest spora.

Co do porównania to obiektywnie muszę stwierdzić że ST50 to na pewno bardzo udany model. Na pewno jeśli podamy mu sygnał wysokiej rozdzielczości daleko w tyle zostawi PV80. Jeśli natomiast oglądamy kanały SD lub używamy chociażby tylko DVB-T to wydaje mi się że na tych kanałach ciut lepszy był PV80. Ten model był bardzo udany, jedna z najlepszych plazm w historii Panasonica. Nie wiem czy to dobre porównanie ale PV80 grał trochę bardziej analogowo, obraz był bardziej stonowany, pozbawiony wyostrzeń co sprawia że standardowe kanały grały nadwyraz naturalnie i płynne.
W PV80 nie miałem problemu z 50HZ. Tutaj widać tę przypadłość, jednak są opcje w menu które niwelują ten problem. Niektórzy piszą o jakiś pasach, widocznych zielonych plamkach ja podcza normalnego codziennego oglądania nic takiego nie stwierdziłem.

Wiadmo jednak że kanałów HD w Polsce przybywa w dość szybkim tempie a na tych kanałach na pewno lepiej gra ST50, ma większy kontrast, lepszą głębie, doskonałą czerń, obraz żyleta. Do wymiany skłoniła mnie wymiana na większy telewizor, to że 50ST ma obsługę internetu, ma 3D, jest to telewizor FullHD zatem filmy z blueraya będą rewelacyjne. Telewizor ma najlepsze 3D jakie w życiu widziałem. Poprzednie telewizory z 3D cierpiały z powodu nieostrych krawędzi i drgań ten nic takiego nie ma i gra w tym aspekcie wyśmienicie.
Telewizor kosztuje już poniżej 4000zł i uważam że w tej cenie nic lepszego nie kupisz.

Podsumowując jeśli faktycznie 37 cali to za mało to celuj w ten model 50 lub 55 cali. Nawet decydując się na 50 cali to uwierz mi że 13 cali to baaaardzo duża różnica. Będziesz zadowolony, od lat kupuje tylko telewizory marki Panasonic i nigdy nie było z nimi problemów.
 

SULIx

Member
Pytanie do właścicieli ST50.
Wejście w menu ST50 daje ograniczoną możliwość regulacji obrazu. Jest możliwość głębszych edycji ST50 ? Jak porównuję instrukcję to GT50 pod względem ustawień obrazu jest znacznie bardziej wyposażony. A ST50 ma bardzo elementarną możliwość zmian.
Kalibrował ktoś z was może to tv ??
 
Do góry