Pierwsza recenzja nowej ST50

digitalus

Banned
Jesli to starszy dekoder c+ np pace, kenwood, pioneer, thomson z wyjsciem euro to warto sprawdzic w menu tunera wyjscie sygnalu video, domyslnie ustawione na pal.Trzeba przestawic na rgb,najlepsza jakosc obrazu w trybie rgb.Format oczywiscie 16:9.Po zmianach wylaczyc i wlaczyc tuner pilotem.
images
 
Ostatnia edycja:

hasereq

New member
Nowy telewizor powinien pracować min.300h w trybie normalnym nic nie zmieniając poza wyłączeniem niektórych "ulepszaczy" kolorów,IFC itp.
Poza tym tryb dynamiczny jest niewłaściwy do oglądania.
Jak już dotrzesz nową plazmę wtedy tryb prawdziwe kino.
Ustawienia były podawane wielokrotnie.


sadzisz, ze po 300h ogladania telewizji w trybie normalnym, bez duzego kontrastu, jasnosci itp nie bedzie wystepowac bzyczenie przy jasnych obrazach? Watpie.
 

bartecki

New member
digitalus dzięki za informację. tak ustawiłem dekoder i jest sporo lepiej.

hasereq na ile masz ustawiony kontrast i jasność, że słyszysz bzyczenie.
 

bartecki

New member
jak mogę podłączyć zewnętrzne nagłośnienie pod P50ST50?
mój wzmacniacz ma stare wejścia na 2 cinch.
w telewizorze są wyjścia digital audio out i słuchawki ale po podłączeniu przejściówką pod słuchawki wyłączę dźwięk w tv a chciałbym mieć możliwość słuchania z tv lub przez zewnętrzne nagłośnienie bez przełączania.

czy są jakieś przejściówki pod digital audio?
może macie jakiś lepsze pomysły?
 

bartecki

New member
pod AV1 mam wpięty dołączony adapter przez który kablem euro podpiąłem starszy dekoder cyfry+ więc z tego co rozumiem w tym momencie nie mogę go użyć do podłączenia wzmacniacza?

poszukam jeszcze w menu i sprawdzę regulacje wyjścia słuchawkowego
 

bartecki

New member
sprawdziłem, wejście słuchawkowe daje możliwość przyciszenia telewizora a pogłośnienie słuchawek/wzmacniacza lub odwrotnie.
dzięki za pomoc!
 

facir

New member
jak mogę podłączyć zewnętrzne nagłośnienie pod P50ST50?
mój wzmacniacz ma stare wejścia na 2 cinch.
w telewizorze są wyjścia digital audio out i słuchawki ale po podłączeniu przejściówką pod słuchawki wyłączę dźwięk w tv a chciałbym mieć możliwość słuchania z tv lub przez zewnętrzne nagłośnienie bez przełączania.

czy są jakieś przejściówki pod digital audio?
może macie jakiś lepsze pomysły?

Jest takie cudo ale cena zaporowa Konwerter cyfrowo analogowy DAC (SPDIF Toslink-Coaxial -> 2xRCA) Lindy 70408 :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video), no chyba że gdzieś tańsze np na allegro da się wynaleźć
podzdroall
 

waldinio

New member
Tv u mnie od 2 dni. Po 2 dniach oglądania jest ok. Faktycznie na tych ustawieniach fabrycznych ( na razie nic nie zmieniam ) widać ten teatr, troche ciemny obraz, poza tym OK. Trzeba faktycznie te 300 godzin tak zostawić? To u mnie jakies 2-3 miesiące...no może w świeta nadgonie troche :).
Jak do tej pory widzę dwa minusy. Brak płynnego odtwarzania FUL HD przez wifi z smartfona, smartfon>wifi>router>tvkabel idzie płynnie natomiast smartfon>wifi>tv tnie niestety. Dugi minus to brak mozliwosci nagrania z tv na pendrive, a w przypadku hdd musze formatowac dysk na tv i praktycznie dysk bedzie tylko do tego tv wtedy kurcze jak by nie mozna nagrac normalnie na każdy dysk jak np w tunerze dvb-t za 90 zł. Nagranie z tunera odtworze gdzie chce a tu tylko na tym tv na którym nagrałem. Myśle ze Panasonic za bardzo z buciorami się wcina w moją prywatność :). Smart TV-fajna sprawa. Nie oglądałem jescze nic z bluray czy też 3D więc jak przestestuje to podzielę się moimi spostrzeżeniami.
Pozdrowienia dla forumowiczów :)
 

ptx

New member
Tv u mnie od 2 dni. Po 2 dniach oglądania jest ok. Faktycznie na tych ustawieniach fabrycznych ( na razie nic nie zmieniam ) widać ten teatr, troche ciemny obraz, poza tym OK. Trzeba faktycznie te 300 godzin tak zostawić? To u mnie jakies 2-3 miesiące...no może w świeta nadgonie troche :).
Jak do tej pory widzę dwa minusy. Brak płynnego odtwarzania FUL HD przez wifi z smartfona, smartfon>wifi>router>tvkabel idzie płynnie natomiast smartfon>wifi>tv tnie niestety. Dugi minus to brak mozliwosci nagrania z tv na pendrive, a w przypadku hdd musze formatowac dysk na tv i praktycznie dysk bedzie tylko do tego tv wtedy kurcze jak by nie mozna nagrac normalnie na każdy dysk jak np w tunerze dvb-t za 90 zł. Nagranie z tunera odtworze gdzie chce a tu tylko na tym tv na którym nagrałem. Myśle ze Panasonic za bardzo z buciorami się wcina w moją prywatność :). Smart TV-fajna sprawa. Nie oglądałem jescze nic z bluray czy też 3D więc jak przestestuje to podzielę się moimi spostrzeżeniami.
Pozdrowienia dla forumowiczów :)

Ja po tygodniu zmieniłem ustawienia zgodnie z zalecanymi i nic sie nie stało, wiec te 300h to raczej ściema...
 
Ostatnia edycja:

facir

New member
Kolego temat wypalania plasm poruszany setki razy na tym forum, swego czasu urósł w zasadzie do rozmiaru religii, miał swoich zagorzałych wiernych jak i fanatycznych przeciwników, ogólnie panasonic nic nie mówi oficjalnie o wygrzewaniu, ani na swojej stronie ani w instrukcji obsługi. A teraz z autopsji pierwszą swoją plasmę x10 bodajże wygrzałem wedle wszystkich zaleceń jakie wyczytałem na tym forum, fakt po danym okresie czasu była widoczna poprawa jakości obrazu ogólnie, drugą czyli s10 nie pamiętam ale dałem sobie spokój z wygrzewaniem ewentualnie robiłem to około 50-100h i zacząłem oglądać na ustawieniach jaki mnie odpowiadały, następnie 42s10 trafiła do pokoju dzieci i była katowana na ps3 na zmianę z xboxem i bajkami z kablówki, dzieci potrafiły nie wyłączyć tv na noc i zostawić na kanale z bajkami, nic się nie działo złego. U mnie zagościł 46g30e bardzo przyzwoity model tv, nie wygrzewałem nie pieściłem się z nim a obraz był rewelacyjny, fakt nie od razy ale tak około miesiąc od zakupu nastąpiła znaczna poprawa, kontrastu nasycenia i ogólnie jakości , tv nie bzyczał nie piszczał, nie robił nic oprócz tego do czego został zaprojektowany przez producenta, a był eksploatowany codziennie po 8-10 godzin tv hd, ps3, blurey, wdtv. Abstrahując od tematu w końcu poległ w konflikcie z piłeczką golfową (dzieci urządziły sobie minigolfa w pokoju). Teraz wracając do tematu wygrzewania, co byś nie zrobił będzie dobrze, nie kupuję się tego na lata, ja swoją przygodę z panasem zacząłem w 2008 r chyba, także wychodzi jeden na rok mniej więcej, a nie planowałem tego. Koledzy nie traktujcie przedmiotów inaczej niż na to zasługuję, to tylko rzeczy, miejmy dystans do tego a będziemy zadowoleni z tego co mamy i więcej czasu pozostanie nam na cieszenie się z tego co naprawdę ważne i istotne w życiu.
pozdroall
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
Powiedzcie mi z jakiej odległości oglądacie obraz na swoich ST50? Najbardziej zależy mi na 50".
Czy to prawda, że obrazy na plazmie najlepiej oglądać z większej odległości niż LCD?

U mnie będzie max 2,2m - czy to nie za blisko dla 50ST50? Obecnie mam 32" i wydaje mi się strasznie mały...
 

facir

New member
Według mnie w zasadzie w sam raz ta odległość do tv, a co do teorii że z większej odległości niż lcd, to pierwszy raz słyszę, i zastanawiam się czym to jest argumentowane. Mnie zdarza się na 42" patrzeć z 1,2 i przy dobrym sygnale hd to czysta przyjemność.
 

copperman

New member
Powiedzcie mi z jakiej odległości oglądacie obraz na swoich ST50? Najbardziej zależy mi na 50".
Czy to prawda, że obrazy na plazmie najlepiej oglądać z większej odległości niż LCD?

U mnie będzie max 2,2m - czy to nie za blisko dla 50ST50? Obecnie mam 32" i wydaje mi się strasznie mały...
Do oglądania HD odleglość 2.2 m będzie OK ,co do SD TO 50'' to może być za duża na początku.Myśle ,że po pownym czasie przyzwyczaisz się.
 

chrobry

New member
Jak to jest z nagrywaniem na HDD ? Czy podłączając dysk, Panas "zawłaszcza" go całego, czy można podzielić na partycje i np. połowe używać pod windowsem ?
 
Do góry