Pierwsza recenzja nowej ST50

ph88

New member
No właśnie. Podejrzewam, że cena 50ST50 nie spadnie więcej niż 100zł w ciągu pierwszego miesiąca i później aż do Euro/Olimpiady będzie tak jak napisałeś: "zamrożona".

Wygląda na to, że jeśli ktoś chce kupić plazmę Panasonica już teraz, a cena serii 50 jest dla niego za wysoka, to najlepiej jest ewentualnie poczekać z tydzień, dwa od premiery nowych modeli i kupić coś z serii 30 lub kupić TV już teraz, cena modeli 30 nie ulegnie już dużej zmianie.
 

Osato

New member
ps.
Z tego co już można wyczytać,to problem 50hz ten sam,wahania jasności większe niż w serii ''30'' i na tyle dokuczliwe,że są problemy z dokładnym pomiarem czerni,więc warto czekać żeby się samemu przekonać czy warto.....

Mógłbyś podać linka, gdzie wyczytałeś o większych wahaniach jasności niż w serii "30" ? Nie byłoby fajnie gdyby nowe modele miały taki problem.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Uważam, że warto odczekać, ponieważ:
1."politykę cenową" kształtują przede wszystkim sprzedawcy (tzw. prowizje +/-), w celu pozbycia się starszych modeli, na zbyt nowych mają jeszcze 1 rok do kolejnych nowości - stąd te znaczne różnice cenowe;
2.oczywiście nie kupować TV w miesiącu wejścia na rynek- wówczas ceny "bolą" z tyt. nowości;
3. "zamrożenie " cen nowych modeli do 06.2012 spowoduje Euro 2012 i Olimpiada - nie należy spodziewać się wyraźnych spadków cen nowych modeli do tego okresu;
4.po w/wym wydarzeniach sportowych nastąpi sezon "ogórkowy", który spowoduje pierwsze upusty cenowe trwające aż do końca roku pod różnymi tzw. promocjami;
5.alternatywą [jak dla kogo] do Panasa jest Samsung i LG, które na pewno wykonają ruch na "upust cenowy" przed tymi wydarzeniami sportowymi, Panas jest zbyt konserwatywny na to :)
o to moje rozważania na ten temat :)
Kolego bardzo dobrze do ujołeś z jednym małym ale :) Tzn niby w tym racja że ceny nowinek spadną na bank i to szybciutko ale znowu jest druga strona kija , a mianowicie idąc taką retoryką to można czekać na : niższe ceny , na nowsze modele , na inne technologie itd ale życie zapierdziela i można czasami nie doczekać tylko byś wiecznym czekającym , który zamiast używać życia tylko czeka :) . Przecież w sumie po to się żyje żeby się tym życiem w miare możliwości cieszyć , a ja z racji tego że jestem prawdziwym świrem Hd maniakowym że się tak wyraże lubię mieć coś co mnie kręci w domu i się tym jak najszybciej cieszyć :) . Tym bardziej że licząc zarobki normalne w Zachodniej Europie czy USA te telewizory są zwykłym produktem konsumenckim i tylko w takch biednych krajach jak minn nasz stanowią luksusowy produkt . Tak nie powinno być ale jest i to przykre . Pozdrawiam
 

gzyms

New member
Z całym szacunkiem ale jak czytam czasami jakie ludzie mają dylematy to śmiać mi się chce.
Miałem nie odpowiadać ale....
Śmiej się, to zdrowe, dużo endorfin to mniej wolnych rodników ;) ...

Temat chyba nie dotyczy tego ile zarabiamy, ale nowego tv? Uczestnicząc w tej dyskusji chcemy się dowiedzieć jak najwięcej o nim by podjąć odpowiednią decyzję. Gdyby mnie było stać na droższy tv. to bym w tej nie uczestniczył. Zatem jeżeli jesteś zainteresowany tym tv, coś wiesz rzeczowego i ciekawego o nim to udzielaj się, a nie troluj ..... EOT

Popieram:)
A wracając do tematu czy warto dopłacać te 500zł,to osobiście uważam,że zdecydowanie nie.W tym roku tak czy inaczej tv będą droższe,ale warto poczekać chociaż miesiąc zanim się ceny unormują i będzie można coś więcej konkretnie powiedzieć czy warto czy nie.

I to są rzeczowe i ciekawe informacje. Dlatego czekam ;) Tylko teraz to euro 8)

Uważam, że warto odczekać, ponieważ:
1."politykę cenową" ....
2.oczywiście nie kupować TV w miesiącu wejścia na rynek ...
3. "zamrożenie " cen nowych modeli do 06.2012 spowoduje Euro 2012 i Olimpiada ...
4.po w/wym wydarzeniach sportowych nastąpi sezon "ogórkowy", ...
5.alternatywą [jak dla kogo] do Panasa jest Samsung i LG, ...

A no właśnie ...:-D
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Mógłbyś podać linka, gdzie wyczytałeś o większych wahaniach jasności niż w serii "30" ? Nie byłoby fajnie gdyby nowe modele miały taki problem.
Avsforum,ale w którym wątku niestety teraz mi będzie ciężko znaleźć,bo na temat nowej serii panasa piszę się w każdym temacie.
Być może problem zostanie zniwelowany aktualizacją,ale......to na razie pierwsze wieści,więc zbytnio bym się tym nie przejmował.Sam się przymierzam do wymiany swojego G na ten model i mam nadzieję że nie będzie tak strasznie;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
No to teraz Ci odpowiem rzeczowo i na temat :) . Z mojej obserwacji kilkuletniego posiadacza różnych plazm od Pionerra Kuro poprzez dwa Panasonici 50VT20 i teraz 55VT30E powiem Ci tyle że żaden zakup następnego telewizora i wymiana na nowszy model nie miała by sensu jeśli chodzi o jakość obrazu itp . Jedynie co usprawiedliwia zakup nastepnego modelu to większa przekątna bo bez względu na model , większy tv jest zawsze lepszy . Więc powiem Ci tyle że nie ma sensu dopłacać tych 500 zł . Powiedzmy szczerze że od serii 20 nic się nie zmieniło poza obudową . Więc patrząc jako pragmatyk na całą sprawę , to lepiej kupić obecny model 50GT30E za powiedzmy 3500 zł aniżeli dopłacać te 1000 zł . Ja zmieniam telewizorki tak często tylko dlatego że poprostu lubie mieć nowinki , a że nie robi to uszczerbku na finansach to kupuje .Ale prawde mówiąc jak już napisałem nic się nie zmienia w kwestii obrazu w nowszych modelach . Ta śmieszna ocena czerni to bzdet na papierze . Miałem też Sony KDL Z5500 chyba najlepszy model LCD jaki był do kupienia nie led i pomimo tego że ta czerń była gorsza od Pioneera czy Panasa to oceniam ten telewizorek bardzo wysoko . Pamiętaj że papier wszystko przyjmie , a Panasonic ma takie tyły finansowe że nie wierze osobiście że nowa plazma jest całkowicie nowym tworem , bo na takie nowinki od samego zaprojektowania po badania i wreszcie wyprodukowania trzeba wydać miliardy dolców , a watpie czy teraz ich na to stać . Więc jak realnie patrzysz na telewizor i chcesz mieć dobry obraz , to kup sobie 50gt30E i śmiej się z tego co piszą o nowych 50 że są przełomem . Przełomem będzie o ile będzie już w masowej produkcji Oled . Pozdrawiam
 

ph88

New member
Co do jakości wyświetlanego obrazu GT30 vs ST50 czy wcześniej VT20 to chociaż nie mam doświadczenia jeśli chodzi o plazmy, to tak właśnie myślałem - nie ma znaczącej różnicy. Nie ma jej na tyle, żeby była ona jakaś mocno znacząca.

Są dwie sprawy, które mnie hamują przed zakupem GT30 i sprawiają, że jestem bardzo zainteresowany ST50: to cholerne bzyczenie, brak YT HD oraz brak przeglądarki web. Co prawda brak przeglądarki jestem jeszcze w stanie sobie darować, ale brak obsługi YT HD i oficjalna odpowiedź, że w serii 30 nie zostanie ona dodana trochę mnie dołuje. I z góry piszę, że nie jest to funkcja dodatkowa, bo jeśli kupuję TV Full HD, to dlaczego filmy YT mają się nie wyświetlać w wysokiej rozdzielczości? To wielkie ograniczenie możliwości TV jeśli chodzi o część internetowo-multimedialną.

Jeszcze bardziej boję się bzyczenia, więc jakieś porządne testy by się przydały. Niestety niektóre modele z serii 30 potrafią uciążliwie bzyczeć nawet po roku użytkowania. Jak będzie z ST50? Czy Panasonic poradził sobie z tym problemem i w nowej serii będzie wreszcie cisza?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Z bzyczeniem raczej znowu spodziewałbym się loterii,bo przecież większość użytych komponentów w nowej serii będzie pochodziła z zapasów;)....różnica w większości będzie dotyczyła czerni i wyglądu;-)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tak tylko że czerni tylko na papierze , a co do wyglądu to VT50 jest praktycznie identyczny jak VT30 . A bzyczenie w plazmach było i będzie bo to brzęczą cewki . Taka technologia . Tylko że ludzie to demonizują , bo plazma brzęczy tylko na bardzo jasnych tłach . Sam mam zgryza teraz co kupić i nie wiem czy nie lepiej zamiast kupować 55VT50 nie kupie sobie 65VT30E cena prawie identyczna a jednak 65 cali to już jest to .:) Ale muszę powiedzieć że chodzi za mną 55WT50 i LG 55LM960V . Bo muszę powiedzieć że po raz pierwszy mnie plazma tak wnerwiła że zaczynam myśleć powoli nad inną technologią . Uwielbiam oglądać tenis ziemny i teraz zwłaszcza jak Radwańska grała w finale kupe czasu spędziłem nad transmisjami z Miami i niestety plazma mnie dobiła . W jaki sposób ? ano w taki że jak cały czas było boisko do tenisa pokazywane , to tam gdzie były białe linie na boisku , powstały takie powidoki że jak kamera robiła zbliżenie to cały czas te linie były na gębie czy na jednolitym tle , owszem zniknęło to jak dałem potem na inne kanały ale po raz pierwszy takie powidoki były że przeszkadzały w oglądaniu .:( . I dlatego pomimo tego że plazma w obrazie nie ma sobie równych to coraz częściej myśle jednak nad przesiadką na dobry LCD LED FULL lub tego nowego Panasa bo podobno niesamowicie świeci .
 

Tomaszz

New member
No to teraz Ci odpowiem rzeczowo i na temat :) . Z mojej obserwacji kilkuletniego posiadacza różnych plazm od Pionerra Kuro poprzez dwa Panasonici 50VT20 i teraz 55VT30E powiem Ci tyle że żaden zakup następnego telewizora i wymiana na nowszy model nie miała by sensu jeśli chodzi o jakość obrazu itp . Jedynie co usprawiedliwia zakup nastepnego modelu to większa przekątna bo bez względu na model , większy tv jest zawsze lepszy . Więc powiem Ci tyle że nie ma sensu dopłacać tych 500 zł . Powiedzmy szczerze że od serii 20 nic się nie zmieniło poza obudową . Więc patrząc jako pragmatyk na całą sprawę , to lepiej kupić obecny model 50GT30E za powiedzmy 3500 zł aniżeli dopłacać te 1000 zł . Ja zmieniam telewizorki tak często tylko dlatego że poprostu lubie mieć nowinki , a że nie robi to uszczerbku na finansach to kupuje .Ale prawde mówiąc jak już napisałem nic się nie zmienia w kwestii obrazu w nowszych modelach . Ta śmieszna ocena czerni to bzdet na papierze . Miałem też Sony KDL Z5500 chyba najlepszy model LCD jaki był do kupienia nie led i pomimo tego że ta czerń była gorsza od Pioneera czy Panasa to oceniam ten telewizorek bardzo wysoko . Pamiętaj że papier wszystko przyjmie , a Panasonic ma takie tyły finansowe że nie wierze osobiście że nowa plazma jest całkowicie nowym tworem , bo na takie nowinki od samego zaprojektowania po badania i wreszcie wyprodukowania trzeba wydać miliardy dolców , a watpie czy teraz ich na to stać . Więc jak realnie patrzysz na telewizor i chcesz mieć dobry obraz , to kup sobie 50gt30E i śmiej się z tego co piszą o nowych 50 że są przełomem . Przełomem będzie o ile będzie już w masowej produkcji Oled . Pozdrawiam

Dokładnie.

Między serią 10 a 30 nie ma dużych różnic, więc tym bardziej między seriami z sąsiednich lat.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Tak tylko że czerni tylko na papierze , a co do wyglądu to VT50 jest praktycznie identyczny jak VT30 . A bzyczenie w plazmach było i będzie bo to brzęczą cewki . Taka technologia . Tylko że ludzie to demonizują , bo plazma brzęczy tylko na bardzo jasnych tłach . Sam mam zgryza teraz co kupić i nie wiem czy nie lepiej zamiast kupować 55VT50 nie kupie sobie 65VT30E cena prawie identyczna a jednak 65 cali to już jest to .:) Ale muszę powiedzieć że chodzi za mną 55WT50 i LG 55LM960V . I dlatego pomimo tego że plazma w obrazie nie ma sobie równych to coraz częściej myśle jednak nad przesiadką na dobry LCD LED FULL lub tego nowego Panasa bo podobno niesamowicie świeci .
Zgoda,ale....różnice w czerni są nieistotne jeśli ktoś jej nie widzi.Na pewno nie ma sensu zmieniać z tego powodu VT30 na VT50,ale w moim przypadku różnica między 0.03 a 0.009 będzie zauważalna.
Jak bym miał kasę też zdecydowanie bym wolał kupić 65VT30 niż 55VT50 i to chyba każdy.
Co do zmiany technologii,to ja osobiście też z chęcią kupiłbym full leda,ale tylko do oglądania tv,do filmów jak dla mnie tylko wyłącznie plazma:)
 
Ostatnia edycja:

wojt88

Guest
A ja sprzedaję swoje akcje JSW za pół ceny bo zbieram na 50VT50 :D:D Testy mówią co innego niż Wy, ale jakbym miał już ver.30 też bym se na siłę usprawiedliwał, że rewolki nie ma...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Zgoda,ale....różnice w czerni są nieistotne jeśli ktoś jej nie widzi.Na pewno nie ma sensu zmieniać z tego powodu VT30 na VT50,ale w moim przypadku różnica między 0.03 a 0.009 będzie zauważalna.
Jak bym kasę też zdecydowanie bym wolał kupić 65VT30 niż 55VT50 i to chyba każdy.
Co do zmiany technologii,to ja osobiście też z chęcią kupiłbym full leda,ale tylko do oglądania tv,do filmów jak dla mnie tylko wyłącznie plazma:)

Widzisz . Ludzie różnie pojmują ogladanie filmów . Ja pomimo tego że mam Blu Raya 3D to w 99,9% ogladam filmy ale jak zauważyłeś tylko z satki . Nagrywam i oglądam jak mam czas . Mam wszystkie platformy pomimo tego że nie ma tam za bardzo co ogladać :) . No ale jak widzisz ja oglądam klasycznie jak 95 % posiadaczy . Czyli oglądam na tej plaźmie i sport i filmy HD jak i SD , Discovery i różne takie . Plazma służy mi do wszystkiego. Ale moim zdaniem jak już do filmów samych jak piszesz z Blu raya to nie ma sensu brać plazmy czy LCD tylko projektor . I właśnie nie wiem czy nie kupie sobie do oglądania satki LCD dobrego , a do okazjonalnych filmów taki niedrogi projektor do 5000 zł . Tylko znowu nie wiem czy jest taki sens jak się oglada na Blu Rayu film raz na 3 miechy :) . Pozatym dzieciak mi katuje telewizor na bajkach z minimini czy Polsat Jim Jama . Więc coraz bardziej nachodzi mnie jednak LCD LED i te dwa biorę pod uwagę , czyli LG lub Panasa . Tutaj znowu zgrzyt czy kupować LG jak wiadomo że oni olewają Polskę totalnie i serwis dno , a Panas co by nie mówić serwis lux i nie olewa swoich klientów , czego przykładem jestem ja , kupiłem mojego 55VT30E z gwarancją klasycznie 2 letnią zaraz jak sie pokazały . Za 4 miechy zrobili gwarancje 5 letnią . Wnerwiłem się czemu ja nie mam i zadzwoniłem do Panasonica . Powiedziałem że kupuje ich produkty od lat i czuję się oszukany że tyle kasy u nich zostawiam i mam gwarancje 2 lata ,a nie 5 . Kazali mi tylko wysłać do nich pismo i po 5 dniach dostałem pismo zwrotne że przyznali mi gwarancje 5 letnią za friko :) Właśnie takimi zachowaniami się klientele przyciąga i zatrzymuje , a nie olewką jak to robi LG w Europie Wschodniej i to co gorsza z topowymi modelami których nie ma w sklepach tylko trzeba zamawiać na zamówienie i kupować poniekąd kota w worku i za dużą kase . Totalna beznadzieja .
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Widzisz . Ludzie różnie pojmują ogladanie filmów . Ja pomimo tego że mam Blu Raya 3D to w 99,9% ogladam filmy ale jak zauważyłeś tylko z satki . Nagrywam i oglądam jak mam czas . Mam wszystkie platformy pomimo tego że nie ma tam za bardzo co ogladać :) . No ale jak widzisz ja oglądam klasycznie jak 95 % posiadaczy . Czyli oglądam na tej plaźmie i sport i filmy HD jak i SD , Discovery i różne takie . Plazma służy mi do wszystkiego. Ale moim zdaniem jak już do filmów samych jak piszesz z Blu raya to nie ma sensu brać plazmy czy LCD tylko projektor .
No ja akurat filmy BR oglądam dość rzadko,głównie to co jest na canal+,HBO itp.,plus dużo oryginalnych filmów DVD i dlatego uważam że dla mnie tylko plazma.Co do projektora,to owszem też rozwiązanie,ale też nie bez wad,bo tu już są większe wymagania jeśli chodzi warunki niż dla plazmy.
A w Twoim przypadku jak led to tylko full led;)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
No ja akurat filmy BR oglądam dość rzadko,głównie to co jest na canal+,HBO itp.,plus dużo oryginalnych filmów DVD i dlatego uważam że dla mnie tylko plazma.Co do projektora,to owszem też rozwiązanie,ale też nie bez wad,bo tu już są większe wymagania jeśli chodzi warunki niż dla plazmy.
A jak led to tylko full led;)

No nie do końca . Jak wyeliminować nierównomierność podświetlania matrycy na Edge Led to ma mniej wad aniżeli FULL LED . Oczywiście było by ok z full ledami jak by miały tyle diodek co pikseli ale to nie mozliwe póki co . Lub z 2000 stref . Bo Jak się okazuje to nawet 512 stref w Toshibie ZL1 nie rozwiązuje problemu HALO . A ten właśnie Panas podobno jest niesamowity w tej kwestii . Za niedługo się okaże .
 

MaciekMR

New member
Uważam, że warto odczekać, ponieważ:
1."politykę cenową" kształtują przede wszystkim sprzedawcy (tzw. prowizje +/-), w celu pozbycia się starszych modeli, na zbyt nowych mają jeszcze 1 rok do kolejnych nowości - stąd te znaczne różnice cenowe;
2.oczywiście nie kupować TV w miesiącu wejścia na rynek- wówczas ceny "bolą" z tyt. nowości;
3. "zamrożenie " cen nowych modeli do 06.2012 spowoduje Euro 2012 i Olimpiada - nie należy spodziewać się wyraźnych spadków cen nowych modeli do tego okresu;

Zasadniczo się zgodzę, ale widzę też jedną szansę dla nas, potencjalnych klientów. Otóż z racji Euro2012 spodziewam się, że sprzedawcy albo sami zrobią promocje (rezygnując z części marży) albo przyjdzie ona od producenta i wtedy mamy szansę na obiżkę ceny samego TV (wątpliwe imho), albo na np. dostanie pary okularów (znając lokalnych sprzedawców: starsze modele ale działające z ST50) albo jakiś inny "gift".
Tak czy śmak - ja poczekam spokojnie do czerwca.

Pozdr.
MR
 

ph88

New member
MaciekMR, poczekasz do czerwca... Ok, a masz aktualnie telewizor? :) Ja nie mam, ale skończyłem wykańczać salon i właśnie teraz by się przydał :)
 

gzyms

New member
Są dwie sprawy, które mnie hamują przed zakupem GT30 i sprawiają, że jestem bardzo zainteresowany ST50: to cholerne bzyczenie, brak YT HD oraz brak przeglądarki web. Co prawda brak przeglądarki jestem jeszcze w stanie sobie darować, ale brak obsługi YT HD i oficjalna odpowiedź, że w serii 30 nie zostanie ona dodana trochę mnie dołuje.
Dodam tylko, że to trzy rzeczy ale lepiej bym nie napisał :-D Dlatego mam ten cholerny dylemat ...
 

Osato

New member
Ja mam identyczny dylemat. ;) Seria GT30 jest tańsza, ale aż się chce poczekać na serię ST50. Mam jednak nadzieję, że ST50 za drogie nie będzie. Mam też nadzieję, że model 42 calowy osiągnie cenę około 3000zł.
 
Do góry