Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
witam to mój pierwszy post tutaj wiec może nie będzie dość jasno opisany mój problem ale postaram się
a mianowicie posiadam tv 37PFL8605 i mam w nim mały problem ze skalowaniem obrazu, na telewizji analogowej nie ma najmniejszego problemu obraz po ustawieniu opcji "auto dopasowania obrazu" jest rozciągnięty na cały ekran, natomiast gdy oglądam tv cyfrową, podłączoną przez hdmi, są problemy obraz nie zawsze skaluje się do pełnego ekranu w sumie to prawie nigdy i moje pytanie jaka może być tego przyczyna?
kolejna kwestia to najnowsze oprogramowanie :/ po jego instalacji mam problem z połową matrycy lewa strona ekranu zawiesza się i strasznie klatkuje gdy oglądam cyfrówkę, muszę wtedy zmieniać źródło sygnału i powracać do tego na którym się zacięła matryca (czasami jest to bardzo irytujące gdyż dzieje się tak dosyć często) i tu taka ciekawostka dzieje się tak na programach które nie są rozciągnięte na pełny ekran, przy programach hd czy skalowanych przez nadawców do tego formatu wszystko jest ok, przed zmianą oprogramowania wszystko było w porządku
ciekaw jestem co myślicie o tych dolegliwościach i czy macie może jakieś rozwiązania ?? z góry dzięki


Witam z jakiej platformy cyfrowej korzystasz i jaki masz dekoder cyfrowy? i czy tylko to sie pojawia wlasnie z platformy cyfrowej czy tez np jak ogldasz film z dvd czy z bluraya to tez sie to dzieje? I ostatnia sprawa czy probowales podpiac inny kabel hdmi tuner cyfrowy - tv ? Pozdrawiam
lolek
 

sasuke_u

New member
Witam z jakiej platformy cyfrowej korzystasz i jaki masz dekoder cyfrowy? i czy tylko to sie pojawia wlasnie z platformy cyfrowej czy tez np jak ogldasz film z dvd czy z bluraya to tez sie to dzieje? I ostatnia sprawa czy probowales podpiac inny kabel hdmi tuner cyfrowy - tv ? Pozdrawiam
lolek

więc tak
platforma to Vectra
dekoder to STB HD Vectra-5810CD
skalowanie nie działa poprawnie tylko na cyfrówce (działa z raz na dzien, a tv włączany jest często)
podobnie jest z tym zawieszaniem matrycy na cyfrówce tylko przycina, nie mam bluraya ani dvd ale mam podpięty komp i na tym podpięciu nie ma problemów ani na tv analogowej
kabla niestety nie podpinałem innego bo nie posiadam :p
 

kryss

New member
ogladając syg analogowy korzystasz z tunera wbudowanego w tv i w tym przypadku tv "sam tworzy obraz" dostosowując go do rozmiarów matrycy, ogladajac natomiast tv cyfrową poprzez hdmi korzystasz z zewnętrznego tunera i w tym przypadku twoj tv jest tylko wyświetlaczem, monitorem, pokazuje obraz taki jaki otrzymuje wiec skalowanie musisz właczyc w tunerze zewn. zrob experyment- wez jakis film zgraj na pendrive'a odtworz go z usb w tv a potem ten sam film obejrzyj np przez kompa podlaczonego przez hdmi i zobacz czy bedzie wyswietlany tak samo :)
co do drugiej sprawy to jak dla mnie oczywista usterka, sproboj wgrac oprogramowanie raz jeszcze a jak sie nie poprawi to wołaj serwis
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ogladając syg analogowy korzystasz z tunera wbudowanego w tv i w tym przypadku tv "sam tworzy obraz" dostosowując go do rozmiarów matrycy, ogladajac natomiast tv cyfrową poprzez hdmi korzystasz z zewnętrznego tunera i w tym przypadku twoj tv jest tylko wyświetlaczem, monitorem, pokazuje obraz taki jaki otrzymuje wiec skalowanie musisz właczyc w tunerze zewn. zrob experyment- wez jakis film zgraj na pendrive'a odtworz go z usb w tv a potem ten sam film obejrzyj np przez kompa podlaczonego przez hdmi i zobacz czy bedzie wyswietlany tak samo :)
co do drugiej sprawy to jak dla mnie oczywista usterka, sproboj wgrac oprogramowanie raz jeszcze a jak sie nie poprawi to wołaj serwis

Witam zgadzam sie z kolega a jesli nei ma skolowania w tunerze zew. to moze maja jakis inny tuner ale chyba musi miec tuner vectry moliwosc skalowania obrazu bo tak to jest jak koleg apisze toj tv jest tylko wylacznie monitorem co innego jak jest analog wtedy wlasnei jest uzywany dekoder z tv. Moze jeszce kabel byc trefny wiec warto pozyczyc ale chyba tu jest kwestia sklaowanai dekodera. a soft to ra zjeszce zgraj a jak cos nei tak to tylko serwis.
Lolek
 

sasuke_u

New member
wracam do tych moich problemów
w piątek wgrałem soft na nowo dałem mu łikend żeby się rozkręcił no i sytuacja się poprawiła z tą matrycą, zawiesza się jeszcze ale zdecydowanie rzadziej i przechodzi samo po kilku-kilkunastu sekundach (nie wiem czy serwis pomoże skoro to się zaczęło dziać po zmianie softu dopiero)
co do skalowania w sumie i racja ze tv jest tylko monitorem ale w takim wypadku w ogóle by nie skalował a inne tryby skalowania działają i co jakiś czas rozciągnięcie do pełnego ekranu też działa
próba skalowania przez dekoder to dosyć irytująca sprawa ponieważ mogę rozciągnąć obraz lub go powiększyć a niektóre programy są nadawane w formacie 4:3 (tu pomaga rozciągnięcie) a niektóre 16:9 (tu jest dobre powiększenie) a niektóre programy mają czasami i taki i taki format w zależności od filmu, serialu czy czy innego "show", dochodzi jeszcze discovery które czasami ma programy w formacie, którego nie rozszyfrowałem cos w rodzaju 16:9 ale trochę wyższa, tak jakby 16:10 czy coś :p, wiec zabawa dekoderem będzie się ciągnęła bez końca :/
spróbuje jeszcze kontaktu z philipsem może oni coś będą więcej wiedzieć na te tematy
jakbyście coś jeszcze wymyślili będę wdzięczny, jak narazie dziękuję za dotychczasowe porady
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wracam do tych moich problemów
w piątek wgrałem soft na nowo dałem mu łikend żeby się rozkręcił no i sytuacja się poprawiła z tą matrycą, zawiesza się jeszcze ale zdecydowanie rzadziej i przechodzi samo po kilku-kilkunastu sekundach (nie wiem czy serwis pomoże skoro to się zaczęło dziać po zmianie softu dopiero)
co do skalowania w sumie i racja ze tv jest tylko monitorem ale w takim wypadku w ogóle by nie skalował a inne tryby skalowania działają i co jakiś czas rozciągnięcie do pełnego ekranu też działa
próba skalowania przez dekoder to dosyć irytująca sprawa ponieważ mogę rozciągnąć obraz lub go powiększyć a niektóre programy są nadawane w formacie 4:3 (tu pomaga rozciągnięcie) a niektóre 16:9 (tu jest dobre powiększenie) a niektóre programy mają czasami i taki i taki format w zależności od filmu, serialu czy czy innego "show", dochodzi jeszcze discovery które czasami ma programy w formacie, którego nie rozszyfrowałem cos w rodzaju 16:9 ale trochę wyższa, tak jakby 16:10 czy coś :p, wiec zabawa dekoderem będzie się ciągnęła bez końca :/
spróbuje jeszcze kontaktu z philipsem może oni coś będą więcej wiedzieć na te tematy
jakbyście coś jeszcze wymyślili będę wdzięczny, jak narazie dziękuję za dotychczasowe porady

Witam a moze kablowka cos dalaby rade moze inny tuner popytaj sie ... Pozdrawiam
Lolek
 

kryss

New member
tv będzie skalował bo ma takie możliwości ale jeśli korzystasz z zewn tunera wtedy dla twojego tv czarne pasy na ekranie to tez obraz więc nie uzyskasz tego samego skalowania gdy żródłem obrazu jest sam tv, tak niestety już jest i koniec. a że twoj dekoder ma słaby skaler to już inna bajka tak samo że telewizje jakoś nie mogą się dogadać do jednego rozmiaru nadawanych programów, zresztą tak jak wspomniałeś nadal nawet w obrębie jednego kanału nadawane są programy w różnych proporcjach... pzrez to chyba nigdy kupując tv nie będziemy z nich zadowoleni w 100%. co do tych zwieszek to ja bym wołał servis, co z tego że po aktualizacji softu się tak dzieje, producent udostępnia oprogramowanie jak i samodzielną możliwość jego wgrania więc dlaczego niby mieliby odmówić naprawienia usterki.
 

sasuke_u

New member
co do tych zwieszek to ja bym wołał servis, co z tego że po aktualizacji softu się tak dzieje, producent udostępnia oprogramowanie jak i samodzielną możliwość jego wgrania więc dlaczego niby mieliby odmówić naprawienia usterki.

tak właśnie zrobię w poniedziałek oddaję tv na serwis, zobaczymy co z nim zrobią, jak już odzyskam sprzęt dam znać co to było o ile mi powiedzą, może komuś się przyda w przyszłości
dzięki za wszystkie rady
 

sasuke_u

New member
to znowu ja
zapomniałem wcześniej napisać ale już odebrałem tv z serwisu, tv jest już sprawny w sumie nie wiem co mu było bo w sklepie nie wiedzieli
ale wyniknął nowy problem a mianowicie gdy podłączałem laptopa do tv przez kabel vga bez problemu mogłem podłączyć dźwięk przez osobny kabel, teraz zrezygnowałem z kabla vga na rzecz hdmi i pojawił się problem z dźwiękiem, po samym hdmi nie działa i jak podłączam osobnym kablem też nie
czy ktoś może wie jak to połączyć żeby było w porządku, może są jakieś ustawienia w tv o których nie wiem
z góry dzięki za pomoc
 

Anathema

New member
Cimeny obraz

Witam
Posiadam ten model od miesiąca (52 cale) i do dzisiaj nie poradziłem sobie z jednym tematem. Mianowicie w momencie gdy jest nadawany ciemny obraz (np cały czarny ekran z białym napisem "reklama") to telewizor ściemnia również ten biały napis tak że jest on właściwie szary , to samo robi np z białym logo stacji). Również dla ciemnych obrazów w ruchu odbiornik robi to samo tak że prawie nic nie widać. Ustawienie jasności mam na 50 więc to chyba nie problem tego , jeżeli dam jasność więcej to znów jasne obrazy są aż rażące w oczy. Gamma mam ustawione na 1 , czytałem gdzieś wcześniej że to moze byc problem ale dla różnych ustawień gamma mam ten sam efekt
Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale nadal nie mam pojecia co odpowiada za takie zachwanie TV. Może tem egzemplarz jest felereny ?
Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny za odpowiedź ..
 

lll

New member
Przepraszam jeśli nie doczytałem i gdzieś o tym było, ale mam pytanie, jak Philips 46PFL8605H radzi sobie z dynamicznymi grami na konsolę Xbox360? Jaki ma input lag, czy występuje smużenie bądź inne przypadłości? Pozdrawiam!
 

tomeksw

New member
Witam
Posiadam ten model od miesiąca (52 cale) i do dzisiaj nie poradziłem sobie z jednym tematem. Mianowicie w momencie gdy jest nadawany ciemny obraz (np cały czarny ekran z białym napisem "reklama") to telewizor ściemnia również ten biały napis tak że jest on właściwie szary , to samo robi np z białym logo stacji). Również dla ciemnych obrazów w ruchu odbiornik robi to samo tak że prawie nic nie widać. Ustawienie jasności mam na 50 więc to chyba nie problem tego , jeżeli dam jasność więcej to znów jasne obrazy są aż rażące w oczy. Gamma mam ustawione na 1 , czytałem gdzieś wcześniej że to moze byc problem ale dla różnych ustawień gamma mam ten sam efekt
Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale nadal nie mam pojecia co odpowiada za takie zachwanie TV. Może tem egzemplarz jest felereny ?
Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny za odpowiedź ..

Za opisane efekty odpowiada opcja dynamiczne podświetlenie, ustaw na wyłączone i obraz nie będzie się sciemiał.
 

awakeman

New member
Witam
Posiadam ten model od miesiąca (52 cale) i do dzisiaj nie poradziłem sobie z jednym tematem. Mianowicie w momencie gdy jest nadawany ciemny obraz (np cały czarny ekran z białym napisem "reklama") to telewizor ściemnia również ten biały napis tak że jest on właściwie szary , to samo robi np z białym logo stacji). Również dla ciemnych obrazów w ruchu odbiornik robi to samo tak że prawie nic nie widać. Ustawienie jasności mam na 50 więc to chyba nie problem tego , jeżeli dam jasność więcej to znów jasne obrazy są aż rażące w oczy. Gamma mam ustawione na 1 , czytałem gdzieś wcześniej że to moze byc problem ale dla różnych ustawień gamma mam ten sam efekt
Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale nadal nie mam pojecia co odpowiada za takie zachwanie TV. Może tem egzemplarz jest felereny ?
Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny za odpowiedź ..

Witam, też mam 52 cale, ale jakoś nie zauważyłem tego sciemniania bialych napisów. Wrzuć mi swoje ustawienia, popatrzę u siebie i dam znać. pzdr.
 

empyty

New member
Posiadam od lutego 46PF-L8605, w kwietniu dokupiłem zestaw rozszerzający do 3D. Nie wiem czy ktoś z was to posiada, ale to co zobaczyłem nie mieści się w żadnych ramach standardu 3D. Wyświetla na ekranie trzy obrazy jednocześnie, ten telewizor nie jest przystosowany do wyświetlania obrazu 3D. Serwis philipsa nie stwierdził problemu i nie ustosunkował się do wyświetlania 3D. Zgłosiłem się w takim wypadku do BOK Philipsa gdzie Pan z obsługi nie raczył mi nawet odpisać na wiadomość e-mail, gdyż jak się potem dowiedziałem wiadomość elektroniczna nie jest w Państwie Polskim uznawana jako oficjalne pismo... I dlatego nikt nawet słowem się do mnie nie odezwał, takie zachowanie zdziwiłoby mnie nawet w osiedlowym warzywniaku, a co dopiero w tak wielkiej firmie jaką jest Philips. Traktowanie klienta jako zawracacza d**y jest tam na porządku dziennym i wszyscy mają gdzieś Twoje problemy. Wypuszczają na rynek produkt z wadą fabryczną, której nie chcą usunąć twierdząc że jej nie ma. Czuję się oszukany i okradziony przez firmę Philips, a także bardzo zdegustowany zachowanie biura obsługi klienta. Równie dobrze mogliby dawać telefon ludziom z ulicy, problem rozwiązywany byłby w ten sam sposób.
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Posiadam od lutego 46PF-L8605, w kwietniu dokupiłem zestaw rozszerzający do 3D. Nie wiem czy ktoś z was to posiada, ale to co zobaczyłem nie mieści się w żadnych ramach standardu 3D. Wyświetla na ekranie trzy obrazy jednocześnie, ten telewizor nie jest przystosowany do wyświetlania obrazu 3D. Serwis philipsa nie stwierdził problemu i nie ustosunkował się do wyświetlania 3D. Zgłosiłem się w takim wypadku do BOK Philipsa gdzie Pan z obsługi nie raczył mi nawet odpisać na wiadomość e-mail, gdyż jak się potem dowiedziałem wiadomość elektroniczna nie jest w Państwie Polskim uznawana jako oficjalne pismo... I dlatego nikt nawet słowem się do mnie nie odezwał, takie zachowanie zdziwiłoby mnie nawet w osiedlowym warzywniaku, a co dopiero w tak wielkiej firmie jaką jest Philips. Traktowanie klienta jako zawracacza d**y jest tam na porządku dziennym i wszyscy mają gdzieś Twoje problemy. Wypuszczają na rynek produkt z wadą fabryczną, której nie chcą usunąć twierdząc że jej nie ma. Czuję się oszukany i okradziony przez firmę Philips, a także bardzo zdegustowany zachowanie biura obsługi klienta. Równie dobrze mogliby dawać telefon ludziom z ulicy, problem rozwiązywany byłby w ten sam sposób.

Co masz na mysli mowiac, ze telewizor wyswietla 3 obrazy jednoczesnie?

Mam ten model w 52'' i u mnie wszystko lacznie z zestawem 3D i okularami dziala ok.

Zrobiles update systemu TV?

Z czego ogladasz filmy blu-ray 3D? Plyta, pendrive? Odtwarzacz przystosowany do 3D?

Masz kabel HDMI 1.4? Ludzie pisza, ze 1.3 wystarczy lecz ja musialem dokupic 1.4, bo 1.3 nie dawal rady.

Ogladajac material 3D zmieniasz w TV ustawienia z 2D na 3D?

Co do obslugi klienta Philipsa, to rzeczywiscie kicha straszna, tez mialem z nimi z kontakt, a w zasadzie to brak kontaktu... Mialem problem wlasnie z ow kablem 1.3, w sklepie mi wmowili, ze kupilem u nich 1.4, a byl to 1.3 i szukalem przyczyn braku odbioru 3D.
Philips odezwal sie dopiero po 2 miesiacach... Odpsialem im droga mailowa, cytuje- "...teraz juz mozecie pocalowac sie w dupe..." Oczywisice nic nie odpisali, ale moze przyjdzie cos za jakis miesiac... ;)
 
Ostatnia edycja:

marlon24

New member
Witam,
planuje kupić model 46PFL8605H i mam pytanko będę oglądał obraz z 3m (niestety mały pokój) i w dodatku tylko telewizję analogową. Czy odległość ta nie będzie za mała na tak duży telewizor ?? Dzięki za odpowiedzi.

 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam,
planuje kupić model 46PFL8605H i mam pytanko będę oglądał obraz z 3m (niestety mały pokój) i w dodatku tylko telewizję analogową. Czy odległość ta nie będzie za mała na tak duży telewizor ?? Dzięki za odpowiedzi.


Przy tej odległości i analogu to max 37". Skoro stać Cię na tak duży tv to może lepiej pomyśleć o większym mieszkaniu ? I czemu nie cyfrówka ? Mieszkasz na Białorusi ?
 

marlon24

New member
Na tv zbierałem 3 lata. Niestety nowe mieszkanie nie kosztuje 5 zł. No a na cyfrówkę niestety nie będzie mnie na razie stać (kto ma rodzinę to rozumie ).
 

neo_plonsk

New member
Witam , moge kupic Philips 52PFL8605K po promocyjnej cenie . Mam nastepujace pytania:
Jak sprawdzic ile godzin przebiegu ma Philips (chyba mozna to zobaczyc w jakims menu serwisowym)
Ile godzin dla tego Tv bedzie oznaczalo, ze jest bardzo zuzyty?
Czy 3D w tym tv wyglada naprawde tak fatalnie? mam Do wyboru Philipsa albo Lg 60PZ570 icaly czas sie waham
 
Witam , moge kupic Philips 52PFL8605K po promocyjnej cenie . Mam nastepujace pytania:
Jak sprawdzic ile godzin przebiegu ma Philips (chyba mozna to zobaczyc w jakims menu serwisowym)
Ile godzin dla tego Tv bedzie oznaczalo, ze jest bardzo zuzyty?
Czy 3D w tym tv wyglada naprawde tak fatalnie? mam Do wyboru Philipsa albo Lg 60PZ570 icaly czas sie waham

Witam. Należy na pilocie nacisnąć przyciski : 062596 oraz przycisk OK.
Ukaże się okno , że wejście do menu serwisowego jest dla serwisu firmy Philips i należy liczyć się z utratą gwarancji. Jeżeli decydujesz się na wejście do menu serwisowego to klikasz i wchodzisz . Pierwsza pozycja w menu serwisowym to : Hardware info ,która zawiera 3 pozycje :
A. SW version (jest podana wersja oprogramowania , która została w fabryce zainstalowana Q5551_ )
B. Standby processor version (jest podana wersja procesora STDBY_XX.XX.0.0 )
C. Production code (dane gdzie telewizor został wyprodukowany , rok produkcji, tydzień produkcji i numer ) Masz te dane również na opakowaniu telewizora na naklejonej naklejce .
Druga pozycja w menu serwisowym to : Operations hours .(ilość godzin ile pracował telewizor) Po kliknięciu pokaże się okienko z napisem :Zamknij. Klikasz je i wychodzisz z menu serwisowego klikając przycisk: menu główne (ikonka domku) lub dwa razy cyfrę 0 . (00)

Bodajże, z tego co pamiętam szacowana żywotność przez producenta to 40 tysięcy lub 60 tys. godzin.

Czy 3 d wygląda tak fatalnie??? A wygląda fatalnie??? Jeśli masz odpowiedni materiał nagrany w 3D, odpowiedni Blue-ray i odpowiedni kabel HDMI o odpowiedniej przepustowości to nie ma prawa wyglądać fatalnie a wręcz przeciwnie.


Lg 60PZ570 - odstaw na bok tą plazmę, bierz Led Philipsa :idea:
 
Do góry