Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

emer

Member
Bez reklam
Koledzy, dla mnie to wiadomość dnia !!!
Codziennie śledzę na Google hasło 42PFL6877K, i już zacząłem tracić nadzieję, że będzie na polskim rynku.
Niektórzy nawet pisali, że Philips Polska oficjalnie im odpowiadał, że model nie jest i nie będzie dostępny w polskiej dystrybucji (nawet kiki się zapierał, że nie będzie :). A tu od dzisiaj na Ceneo w cenie już od 3570 PLN!

Podobnie jak kolega kono32 z wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/90094-philips-42pfl6877k-9.html byłem gotów już jechać na Słowację do Electroworld w Bratysławie aby go mieć.
Kono32 dał dużo zdjęć pod tym wątkiem, warto zobaczyć.

Różnice serii 6877K vs 6007K znam już od dawna na pamięć:
Ambilight: 3-stronny (a nie 2-stronny)
Pilot: 2-stronny z klawiaturą QWERTY i żyroskopem
Głośniki: 2x14W (a nie 2x10W)
HDMI: 5 sztuk (a nie 4 sztuki)

Pozdrawiam,
MS
słaba i marna ta pamięć ...
400 Hz Perfect Motion Rate >>>>> 600 Hz Perfect Motion Rate
 

Rosak

New member
Dobra udalo mi sie ladnie zeskalowac, teraz mam inne pytanie, ktore mnie nurtuje, co zrobic, aby filmy w hd nie muliy w sensie, tak czasami przymula dziwnie. Widac to i mnie to strasznie irytuje, procesor raczej mam dobry i3 2100 CPU 3.1 Ghz

p.s. w zasadzie to wszystkie filmy przymulaja czasami delikatnie, nie tylko hd, mowa oczywiscie filmy z kompa przesylane przez kabel hdmi na tv (b.dobry mam kabel hdmi)
 

Zielony_M

Member
Z linka, którego sam mi podrzuciłeś (tam są fotki pilota) - prawdopodobnie biały pilot jest na funkcjach tv a czarny na klawiaturze od spodu, albo są dwie wersje. :D

Być może jest dwukolorowy. Źle Cię zrozumiałem, bo myślałem, że w zależności od czegoś tam dają biały lub czarny. Nieważne.


@sanmar - nom wiadomość dnia, bo wytropiłem model w nocy na Allegro a potem rano Tika na Ceneo, bo pewnie właśnie wrzucili nowe stany magazynowe. :-D


BTW, proponuję przenieść dyskusję o 6877 do dedykowanego wątku zatem.

Miejmy nadzieję, że pojawi się lada moment więcej opcji na allegro/ceneo i cena się ustawi jeszcze ciut korzystniej. Chociaż z tego co patrzę to w tej chwili najtańsza opcja na ceneo, jest dosłownie do odbioru niedaleko ode mnie :-D

[EDIT] Pilot jest na pewno w wersji: cały biały i cały czarny. Natrafiłem na zdjęcie całego białego w jakiejś ulotce Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

mariogsxf

New member
Witam. Zakupilem ten tv dzis i od razu mam pytania
1-probuje podlaczayc go do rutera i nie daje rady. Tv wykrywa siec ale po wpisaniu hasla nie chce sie podlaczyc do rutera i ciagle wyskakuje 'ponow probe'. Czy trzeba cos jeszcze w nim poustawiac aby zalapal sieć.
2-Czy da sie podlaczyc zestaw glosnikowy, taki zwykły co mam podłaaczony pod laptoma przez minijacka? bo gdy podlaczylem glosniki to nie ma dzwieku. Podlaczylem sluchwki i nadal dzwiek leci przez tv. Z gory dzieki za odp.
 

emer

Member
Bez reklam
spróbuj kanał ponizej 11-ego, oraz kodowanie TKIP.
Jeżeli masz standard "n" routera i chcesz taka szybkość zachować, to spróbuj dac kodowanie TKIP/AES (AES jest dla standardu "n").
Wszystkie ustawienia oczywiście w routerze, w TV nic nie dasz rady zmienić (ewentualnie tylko statyczne IP i DNSy).
Melduj jak Ci pójdzie - jeżeli dalej nie, to jaki masz router i jakie ustawienia WiFi (kanał i typ kodowania).
 

emer

Member
Bez reklam
tak, nie ma "n" , więc tym bardziej nie powinno być problemów.
Musisz wejść w ustawienia routera, tam gdzie zmienia sie ustawienia WiFi i tam dać szyfrowanie np WPA czy WPA2, raczej Personal, i szczególnie zwrócić uwagę, żeby było TKiP (protokół szyfrowania).
 

mariogsxf

New member
w routerze mam
Security Type: WPA-PSK / WPA2-PSK czy mam to zmienic na WPA / WPA2
Encryption: tu zmienilem na TKIP
nadal nic.
Tv stoi z 4m od routera ale to chyba nie problem?
 

emer

Member
Bez reklam
WPA/WPA2.
Nie zapomnij zrobić "save" w routerze i najlepiej restart.
W menu TV tez tam na dole ustawień sieciowych jest czyszczenie ustawień, więc zrób czyszczenie i jeszcze raz przejdź procedure połączenia - czyli szukanie sieci i wklepywanie hasła (nie pomyl się ;) )
 

mariogsxf

New member
po wybraniu WPA / WPA2 pojawiły sie 2 dodatkowe pola do wypełnieniea
Radius Server IP:
Radius Port:
nie za bardzo wiem co tam wpisać, czuje ze niedługo cos naknoce w tym routerze :p
czyszcze nie zrobiłem na samy początku
czy to radius IP to IP spisane z zakladki LAN, WAN czy inne?
 
Ostatnia edycja:

mariogsxf

New member
Miałem wpisane WPA-PSK / WPA2-PSK ale kazano mi to zmienic na wpa\wpa2 i pojawily sie nowe pola w ktore nie wiem co wpisac. To jak to z tym szyfrowaniem bo emer pisze TKIP a TY EAS? Wczesniej miałem WPA-PSK / WPA2-PSK i EAS i TV widzial siec ale niemoze sie podłaczyc do routerq
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
ma być TKIP (jeżeli nie idzie automatyczny wybór).
A też powinno być WPA/WPA2 (nawet w menu TV jest takie info).
A te radiusy, to mnie zaskoczyłes ... spróbowałbym dać IP routera, czyli chyba u Ciebie 192.168.1.100. Port nie zmieniałbym.
Zawsze mozesz wrócić do swoich poprzednich - ale po każdych zmianach, aby były uwzględnione daj SAVE. A czyszczenie ustawień WiFi w TV jednak proponowałbym powtórnie.
 

emer

Member
Bez reklam
ja miałem podobne problemy, a z supportu Philipsa dostałem takie info:

"W odpowiedzi na Pana e-mail proponujemy skonfigurowanie routera w
następujący sposób:

Szyfrowanie: mix WPA/WPA2
Protokół: TKiP
Kanał: 11

Powinno to umożliwić połączenie się telewizora z siecią.
"

Niektóre routery pracując na ustawieniach automatycznego wyboru szyfrowania i jest OK, a niektóre nie i TV ma problemy.
 

mariogsxf

New member
ja miałem podobne problemy, a z supportu Philipsa dostałem takie info:

"W odpowiedzi na Pana e-mail proponujemy skonfigurowanie routera w
następujący sposób:

Szyfrowanie: mix WPA/WPA2
Protokół: TKiP
Kanał: 11

Powinno to umożliwić połączenie się telewizora z siecią.
"

Niektóre routery pracując na ustawieniach automatycznego wyboru szyfrowania i jest OK, a niektóre nie i TV ma problemy.
No to próbuje. Jak sie rozwali rozłaczy siec z lapkiem to koniec bo nie mam kabla aby przywrócić działające ustawienia.
 

Jarek.N.

Member
Na stronie Philipsa pojawiła się aktualizacja softu, Wersja: 000.150.081.000, nie wiem co ona zmienia. Przez internet nie widzi aktualizacji.

Mam od kilku dni 42PFL6057, może ktoś podać gdzieś namiary, jak najlepiej go skalibrować? Najlepiej dla wszystkich trybów.
 
Do góry