Philips seria 9664

SDman

Banned
Stoi na komódce, umiejscowienie kabelków idealne zakrywa je całkowicie dość gruba nóżka od stojaka.
Co do wieszania i odległości od ściany chyba w instrukcji zalecane (dotyczy to Ambilight) jest 25 cm, a z kablami przy Twoich 4cm byłby chyba kłopot.
Oczywiście to 25cm to tez pewnie również ze względu na lepsze odprowadzanie temperatury. Sporo otworów i widocznych pod nimi radiatorów jest z tyłu.
 

marianin

New member
SDman napisał:
Stoi na komódce, umiejscowienie kabelków idealne zakrywa je całkowicie dość gruba nóżka od stojaka.
Co do wieszania i odległości od ściany chyba w instrukcji zalecane (dotyczy to Ambilight) jest 25 cm, a z kablami przy Twoich 4cm byłby chyba kłopot.
Oczywiście to 25cm to tez pewnie również ze względu na lepsze odprowadzanie temperatury. Sporo otworów i widocznych pod nimi radiatorów jest z tyłu.

U mnie w instrukcji pisze, że ze względu na Ambilight - MAX 25 cm.

BTW
Mój wisi w odległości ok 8cm od ściany i ewentualnie jeszcze o max 1-1,5 cm można by go do ściany zbliżyć. Też uważam, że przy 4 cm będzie raczej kłopot z podłączaniem czegokolwiek.
 

Metz

New member
Mój stoi w odległości 18 cm od ściany i uważam że to idealna odleglość (jak na mój pokój i warunki). Generalnie im bliżej ściany tym mniejsze będzie rozproszenie światła z tyłu, ale za to będą nieco bardziej nasycone kolory.

4 cm od ściany to będzie nielada wyzwanie żeby podłączyć kable chyba że zaopatrzysz się w kabel kątowy to nie powinno być problemu np: http://allegro.pl/item748853499_kabel_hdmi_hdmi_3m_gold_prosty_katowy_731_3_0.html
 

piteremiter

New member
Dzięki Panowie
W takim wypadku na razie postawie go na nodze i zobaczymy jak będzie.
Telewizorek jutro ląduje u mnie w domu. Już nie mogę się doczekać :)
A propos byłbym wdzięczny gdybyście mogli w wolnej chwili napisac jakie macie ustawienia obrazu .... Podejrzewam, że nikt z Was nie zlecał profesjonalnej kalibracji ??
 

SDman

Banned
piteremiter napisał:
.. gdybyście mogli w wolnej chwili napisac jakie macie ustawienia obrazu .... Podejrzewam, że nikt z Was nie zlecał profesjonalnej kalibracji ??
Ustawienia z internetu / moje cyfra / analog
80 Kontrast / 78 / 82
60 Jasność / 56 / 54
52 Kolor / 52 / 52
5 Sharpness / 6-7 / 6
redukcja szumu: Średni / Średni / Max
Odcień: Normalny / Zimny /Normal
Perfect Pixel HD
HD Natural Motion: Minimum / Minimum / Max
200 Hz: on
Zaawansowana Ostrość: ON
Dynamiczny kontrast: Sredni
Dynamic Backlight: najlepsze zasilanie
MPEG-artefact redukcji: off (off sprawia, że obraz jest ostrzejszy)
Wzmocnienie kolorów: off / minimum / maximum
PC-Mode: off
Czujnik światła: on
Picture Format: Auto
Tryb Auto: Auto Zoom/ Autodopasowanie obrazu
Oczywiście brak profesjonalnej kalibracji non sens .
Gratulacje !
 

piteremiter

New member
Marianin jako jedyny z tego wątku masz powieszone tv na ścianie, orientujesz się może jaki rodzaj-wielkość śrub jest do niego potrzebna ?? Mam w domu wieszak pod lcd (taki bardziej odsunięty od ściany) ale bez żadnych śrub mocujących tv .... chyba że śruby do mocowania będą w akcesoriach do lcd ?
 

dune2

New member
Bez reklam
Wszystko co do tej pory napisalem podtrzymuje ale nie chce juz o tym dyskutowac bo kazdy ma swoje indywidualne preferencje.
Tymbardziej ze teraz sie waham miedzy W5500 a Z5500 ale to juz inna bajka.

Chcialem tylko podpowiedziec ze jak ktos szuka "tanio" Philipsa 9664 to ciagle jest on w promocji w euro za 6890 za 47 cali a to chyba dobra cena.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
..jak ktos szuka "tanio" Philipsa 9664 to ciagle jest on w promocji w euro za 6890 za 47 cali a to chyba dobra cena.
Pozdrawiam
Najlepszą ofertę na Sonego 46 Z5500 ma sklep Video-Top 6839 to też najlepsza cena + wieszak + montaż gratis (ciekawe jak oni to robią)
Towar jest dostępny od ręki.
Pozdrawiam.
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki ale w euro maja 7269 a przy ratach 30x0 to dla mnie lepsza oferta ale jak pisalem jeszcze nie jestem calkiem przekonany bo nie wiem czy sens dokladac 1300 zl wzgledem W5500 ale to juz nie odpowiednie miejsce na takie watpliwosci :)
 

piteremiter

New member
Dune2 musisz pamietać kupując w Euro (w innych sklepach jest dokładnie to samo) że prawie każdy bank dający obecnie kredyt na rtv lub agd wymaga ubezpieczenia kredytu. Teoretycznie w informacjach jest napisane że jest to opcja dodatkowa dla chętnych a faktycznie jeśli jej nie wykupisz to odrzucają wniosek. Podobno dzieje się tak dlatego że wiele osób ma problemy ze spłatą własnie tych małych konsumpcyjnych kredytów. To ubezpieczenie nie jest wcale tanie i wyliczane jest od ceny sprzętu. Jesli kupisz tv za 7000 koła na 10 rat 0% to dopłacisz 400 pln (40 zł miesięcznie) ale dla kredytu na 30 rat 0% ubezpieczenie wyniesie już prawie 1600-1800 pln !!! Oczywiście jest opcja że przy konkretnych zarobkach i czystej historii dostaniesz bez takich problemów ale różnie to bywa ..... Dobra opcją jest wzięcie kredytu z ubezpieczeniem (żeby dostać szybko i łatwo) a potem wypowiedzenie tegoż ubezpieczenia bankowi w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. W ten sposób masz sprzęt, mniejsze kredo a oni muszą się zgodzić bo w info napisali że jest to dobrowolne (znam kilka osób które tak zrobiło).
 

marianin

New member
piteremiter napisał:
Marianin jako jedyny z tego wątku masz powieszone tv na ścianie, orientujesz się może jaki rodzaj-wielkość śrub jest do niego potrzebna ?? Mam w domu wieszak pod lcd (taki bardziej odsunięty od ściany) ale bez żadnych śrub mocujących tv .... chyba że śruby do mocowania będą w akcesoriach do lcd ?
Ja co prawda mam 47pfl8404 ale śruby są takie same. Niestety raczej z TV ich nie dostaniesz (u mnie nie było). Cały komplet śrub dostałem z wieszakiem Tech+Link'a (na marginesie kupionym w RTVEuroAGD). Niestety instrukcje montażu wywaliłem już do śmieci i nie wiem jak te śruby są oznaczone. W instrukcji do Philipsa jest jedynie info, że śruby mają być długości 10-15mm.
 

lodzman

New member
Potwierdzam, że nowa wersja softu (dla 32pfl9604h/12):
1. nie wyświetla przypisanych nazw kanałów przy ich zmianie (czasami pojawia się napis 'undefined' na czarnym tle - próby potwierdzania tekstów i/lub wyłączania - nie skutkują)
2. pojawiła się nowa ikona w menu o nazwie 'sceneos' - wyświetla się motyl i czasowo info, że po 240 min. wyłączy się - nie sprawdzałem, czy rzeczywiście się wyłączy
3. zmieniła się f. 'NET TV' - w moim przypadku (nie mogę się doczekać mimo wielokrotnych interwencji i tel. i @-mailowych 'wsparcia' ze strony Philips'a) nieustające 'łączenie..' w pozycji 3 dialogu zamiast poprzedniego 'Server not ...'
A propos p.3 czy ktoś wie jak realnie wyczyścić (skasować) w odbiorniku TV dane pierwszego logowania do serwera Philips'a . Moje dane 'klubu Philips' przestały być edytowalne (poprzez PC)- próby zapisania kończą się komunikatem 'Serwer zajęty. Spróbuj..' zaś w Zarządzaniu Streamium/ Usługi mam komunikat (?? NoConfigServiceMsg ??) - co najpropodobniej skutkuje niemożnością połączenia się z 'NET TV'. Jak do tej pory od 05. czerwca tylko raz (wraz z rejestracją) mogłem cieszyć się w/w funkcjonalnością. Najwyrażniej jest się dozgonnym użytkownikiem bazy danych z 'Klubu..' bez możliwości zmiany podstawowych danych logowania - nie przewidziano wtórnego obiegu sprzętu (zmiany właściciela)?
 

piteremiter

New member
Panowie ponawiam pytanie : jaki jest rozmiar śrub pasujących do tego philipa (wieszakowych) ?? Długość jak napisał jeden z kolegów w przedziale 10-15 cm a średnica ??
 

SDman

Banned
Panowie oglądam nasze "Złotka" w Łódzkiej Arenie przekaz jest doskonały, (RetSat kablówka -tak trzymać) tego nie można opisać to chyba tylko
Philips potrafi z sygnału SD który jest nadawany oczywiście z kamer HD zrobić powtórnie HD -szok !
MŚ w Turcji (be Turki) to jak brzydula bez transformacji okropnie i jeszcze w w 4:3.
A propos Brzyduli też z HD i w SD jak HD . Tak i to wszystko dzięki tunerowi TechniSat SD i wspomnianej wcześniej TV kablowej (76 programów za 25 zeta) i oczywiście TV !

Mam nadzieję, że o ni nie czytają tego forum i nie podniosą cen !
 

rav11

New member
Witam wszystkich,

Waham się pomiędzy zakupem tego TV a Panasonic V10. Przeczytałem ten wątek od początku i czy możecie coś napisać o możliwości odtwarzania w nim plików divx i mkv z napisami (przez USB albo DLNA). Pierwsze strony wątku nie nastrajają optymistycznie :(
Będę wdzięczny za info.
pozdrawiam
 

MacVas

New member
divX z usb jak najbardziej,
mkv nie czyta, a przynajmniej tego w 1080, bo z niższymi rozdziałkami nie sprawdzałem

soft powoli staje się coraz bardziej dopracowany, więc podejrzewam że na święta Philips uraczy nas jego w pełni płynną wersją (zwłaszcza NetTV mogliby jeszcze nieco poprawić).

Jeżeli stawiasz na solidny tv do uniwersalnych zastosowań, to z całą pewnością jest ten tv.. no ale zawsze jest jeszcze Sony W5500 :p
 

sornat

Member
ktos tu narzekał na brak historii zmian - a jest na stronie philipsa:
dla modelu 9604

Each release contains:

z All solutions identified in earlier versions
z Improved connectivity to improve compatibility with other external devices

Q5492_0.26.58.5

• Introduction of the extra feature named Interactive TV via the “ Red
Button ” on the remote control, initially, the feature works for Dutch
channels on those TVs in the Netherlands without a set-top box.
Interactive TV will not be offered in the UK, as the red color key is used
for other interactive applications (MHEG)
• Solution for Automatic Channel Installation on the UPC network in the
Netherlands.
• Except for the 56PFL9954H/12, the feature Scenea can be used. ( Scenea is a
new feature, which allows you to use your TV as a big photoframe.
By selecting Scenea you will see a butterfly, this is the standard Scenea
picture. You can load your personal picture by watching it in the content
browser, pressing the options key, navigating down to "Set as Scenea ".
Then your personal picture will get stored as the "Scenea picture", so
from then onwards when choosing Scenea in the Home menu you will see your
personal picture. In Scenea,any key press returns you to "Watch TV”. The
maximum displaying time in Scenea is 240 minutes. A few minutes before the
set switches of a message is displayed to warn the customer.
• Improved cam authentication.

Q5492_0.26.38.22

• Support for DVB-S2 box.
• resolves installation issue on DVB-C and analog networks in the
Netherlands and Germany.


Q5492_0.26.38.13


• Full DVB-C Austria & Switzerland availability.
• Improvement of robustness of the side control.
After updating this software the operation of the side control can be
slightly different as before. It might be that the TV needs a confirmation
of the key press. This means, the first press activates the side control,
while the second press executes the action. During 15 seconds the side
control will operate immediately on the key press. Afterwards, again the
activation is needed.



Q5492_0.26.33.14
• Solving video drop outs when changing channels on external set-top box.



Q5492_0.26.33.12
• Reliability for Net TV improved.
5492_0.26.33.9
• Improvement.avi media via WIFI in the Netherlands.
• Sound improvements for France.
• Possibility to swith off the digital channel update in standby mode.
5492_0.26.29.6


• For France:Canal+decoder:solution for the preset sometimes skipped after
using back key or after standby.
• Improvement on the startup behavior of the NetTV functionality .
• This software is RiksTV certified.
• Improved installation behaviour for DVB-C countries Netherlands & Austria.
• DGTVi certified.


Q5492_0.26.24.8


• HD simulcast presets are not misplaced anymore by an overnight update
installation.
• improved USB Browse stability.
• DVB-T MPEG4 support for Slovenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry