Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

efel

New member
prawdą jest że 1080 kodi nie wyświetla, bo porównałem duże pliki z twardego.

To wystarczy jako podsumowanie tego wątku o kodim i 1080.
Czytając Twoje poprzednie posty ktoś mógłby pomyśleć że 1080 w kodim działa, co jest oczywiście bzdurą.

Również zauważyłem że TV nie zapamiętuje po zimnym restarcie koloru ściany dla Ambilight. Po normalnym restarcie, bez odcinania TV od zasilania wygląda na to, że pamięta.
 

mik61

New member
Dla wszystkich posiadaczy telewizorów Philips 6550 oficjalne stanowisko w kwestii 3D brzmi:

"Sprawdziłem ten temat u naszych różnych zespołów produktowych i aktualnie nie ma planów dotyczących aktualizacji oprogramowania w kwestii 3D. Zadbamy o to, byś dowiedział się o takiej aktualizacji jeśli pojawi się ona w przyszłości"

Odpowiedź Philips na pytanie dotyczące naprawy 3D

Czy Philips poprawi 3D w zeszłorocznym telewizorze PFK6550? | Obywatel HD
 
Ostatnia edycja:

Sssebo

New member
To wystarczy jako podsumowanie tego wątku o kodim i 1080.
Czytając Twoje poprzednie posty ktoś mógłby pomyśleć że 1080 w kodim działa, co jest oczywiście bzdurą.

Również zauważyłem że TV nie zapamiętuje po zimnym restarcie koloru ściany dla Ambilight. Po normalnym restarcie, bez odcinania TV od zasilania wygląda na to, że pamięta.

U mnie zapamiętał, sprawdziłem po aktualizacji, odłączyłem od zasilania i pierwsze co zrobiłem to wszedłem w ustawienia m.in ambilight i kolor ściany zapamiętał
 

bukoś1

New member
Witam
mam pewien problem od wczoraj jestem posiadaczem philips'a 6400er serie i chciałem zapytać czy jest możliwość sterowania kursorem myszy po jej podpięciu ? w tej chwili mysz jest podpięta i "świeci" ale kursora nie widać a przy poruszaniu wyskakuje mała informacja że klawiatura łacińska jest włączona. Ktoś był by tak miły pomóc ?
 

efel

New member
U mnie zapamiętał, sprawdziłem po aktualizacji, odłączyłem od zasilania i pierwsze co zrobiłem to wszedłem w ustawienia m.in ambilight i kolor ściany zapamiętał

Kurde jak zwykle w tym TV - w opcjach widać wszystko pięknie zapamiętane. Tyle że na ścianie tego nie widać, podświetlenie na ścianie po ponownym zatwierdzeniu tego samego koloru ewidentnie się zmienia, czyli nie zapamiętuje :(
 

Cavallino

Banned
Witam
mam pewien problem od wczoraj jestem posiadaczem philips'a 6400er serie i chciałem zapytać czy jest możliwość sterowania kursorem myszy po jej podpięciu ? w tej chwili mysz jest podpięta i "świeci" ale kursora nie widać a przy poruszaniu wyskakuje mała informacja że klawiatura łacińska jest włączona. Ktoś był by tak miły pomóc ?

A w czym chcesz sterować?
Jeśli w przeglądarce, to zainstaluj sobie alternatywną przeglądarkę ze sklepu o nazwie Web Browser.
Ona ma wbudowany kursor.
Ale sterowanie raczej z pilota, mi nie udało się podłączyć myszy (w modelu 7170) - z tymi samymi objawami jak u Ciebie.
 

rusty666

New member
Wgrałem nowe kodi 16 i w kqzdym filmie włącza mi się efekt teatru. Nie da się tego wyłączyć bo jak nacisne na pilocie opcje to wychodzi z filmu do kodi z powrotem. Dodam że efekt teatru jest wyłączony w opcjach. Tez tak macie?
 

magg

New member
No wczoraj to zobaczyłem po aktualizacji tragedia jakas moze jak wgram nowe fw to wroci jeszcze do starej wersji kodi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rusty666

New member
Już próbowałem resetu ustawień, zainstalowałem jeszcze raz telewizor, kodi i nadal to samo. Do starej wersji nie da się wrócić:-(.
 

martinesco

New member
Lepiej żeby to był "wina" samego Kodi, bo wtedy jest szansa że za chwile to poprawią.
Bo jeżeli to wina softu telewizora, to nie wróży to dobrze.
 

lukasz1983

New member
Mozna w Philipsie instalowac juz aplikacje z nieznanego zrodla? Jesli tak,to w ten sposob mozesz zainstalowac ponownie kodi 15.2. O ile to oczywiscie wina Kodi,a nie softu
 

magg

New member
Ja do przedwczoraj mialem normalnie wersje 15.2 ale sam zrobilem update do 16


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

markx

New member
Jeżeli oficjalne stanowisko jest takie ze 3D nie ma i nie będzie, to niezła podstawa do łatwego pozbycia się tego odbiornika do 12 miesięcy :) Pytanie. Czy ten tv jest tylko taki chamski srebrny? Na niektórych testach widziałem czarne. Ten srebrny wygląda strasznie tandetnie.
 

mik61

New member
Jeżeli oficjalne stanowisko jest takie ze 3D nie ma i nie będzie, to niezła podstawa do łatwego pozbycia się tego odbiornika do 12 miesięcy :) Pytanie. Czy ten tv jest tylko taki chamski srebrny? Na niektórych testach widziałem czarne. Ten srebrny wygląda strasznie tandetnie.

Jeśli chodzi o ten konkretny model 6550 to nie widziałem innego i sam posiadam ten srebrny

Odnośnie 3D dostałem poradę od UOKIK aby napisać pismo do PHILIPS z żądaniem usunięcia usterki lub zwróceniem części kosztów związanych z dysfunkcją telewizora pomniejszającą jego wartość, gdyż funkcja uwzględniona przy sprzedaży nie działa zgodnie z przeznaczeniem lub wymiana telewizora NA NIE GORSZY Taki sam lub inny wolny od wad
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
No właśnie. Myślę że co bardziej ogarnięci konsumenci mogą puścić Philipsa z tobami. Odbije im się to czkawka. Sam się zastanawiam czy nie przeboleć tej ramki i z premedytacją nie kupić tego odbiornika i pouzywac z 10 miesięcy bez utraty wartości :)
 

mik61

New member
No właśnie. Myślę że co bardziej ogarnięci konsumenci mogą puścić Philipsa z tobami. Odbije im się to czkawka. Sam się zastanawiam czy nie przeboleć tej ramki i z premedytacją nie kupić tego odbiornika i pouzywac z 10 miesięcy bez utraty wartości :)

Powiem Ci jeśli chodzi o ten TV to fajny jest obraz żyleta tylko 3D jest poronione tak to cała reszta działa w porządku co do koloru ramki to wielkiego wyboru nie masz :)
 

mik61

New member
Philips Was oleje, bo nie jest stroną umowy sprzedaży.
Takie coś to możecie reklamować, ale u sprzedawcy.

Ostatnią rzeczą jaka zrobię to go być może zwrócę, chociaż nie uśmiecha mi się to trochę, a w drugą stronę mają obowiązek odpowiedzieć na pismo oficjalne w przeciągu 2 tygodni
 
Do góry